• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Jak was czytam to cieszę się, że pracują naprawdę mądrzy ludzie. Zastanawiam się tylko ile osób z takich jak wy dostanie propozycję pracy.
 
nie interesuje nas propozycja pracy.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !

Tak jest. Nie pozwólmy, żeby rozegrali nas psychologicznie, jak Putin Ukrainę. Dzisiaj nikt nie pyta o Krym, bo wszyscy boją się większej awantury. Strasząc bezrobociem i obniżką pensji mają nadzieję, że zapomnimy o opinii SN i kilku innych ważnych sprawach. Może i są argumenty żeby ucywilnić niektóre nasze stanowiska, ale raczej nie w ten barbarzyński sposób jaki jest planowany.
 
Właściwie można by zadać zbiorowo następujące pytanie: Rozważając możliwość zrezygnowania z dalszej służby proszę o informację w sprawie skali planowanych obniżek.
Podpisano : i tu 15000 podpisów
 
Słusznie zauważyłeś Kolego, że moja analiza wnosi niewiele, poza stwierdzeniem, że jesteśmy zdani tylko na siebie. I tutaj chwała Tobie, że powiedziałeś tym jednym zdaniem więcej i dobitniej niż to co mi zajęło pół strony. Zawsze mówiłem, że jesteście od nas konkretniejsi i pewnie dlatego nas do Was wtłoczyli :)

Pozdrawiam kolegów i dziękuję za miłe słowa.

Koledzy iksometr, aquirre, falcon i strurz, oraz oczywiście grupa rezerwy,
dziś szczególny szacun bo naprawdę się z Wami zgadzam,
nawet jeśli nie zawsze nadajemy na tych samych falach.
Pozdrawiam
lupus
 
Ostatnia edycja:
Koledzy iksometr, aquirre, falcon i strurz, oraz oczywiście grupa rezerwy,
dziś szczególny szacun bo naprawdę się z Wami zgadzam,
nawet jeśli nie zawsze nadajemy na tych samych falach.
Pozdrawiam
lupus

Nareszcie NARESZCIE DIALOG!!!! Czekałem na to bardzo długo. Nie zawsze te same fale ale :) Panowie SZACUNEK! Pozdrawiam. Falcon. A sprawcą dialogu jest Kolegą iksometr. Jeden sensowny wpis a jak potrafi zmienić oblicze forum. Kolego strurz ludzi kumatych jest mnóstwo :) i Kolego aquirre -ludzi dobrej woli jest mnóstwo.dzięki za fajne wpisy. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
b. ze swoimi zarządzeniami w sprawach oczywistych przypomina sowieckiego politruka instalującego ustrój powszechnej szczęśliwości i dobrobytu.

zapewne niebawem nastąpi krytyka błędów i wypaczeń. jeszcze pewnie przy tym ogłosi, że tylko wykonywał rozkazy.
 
Ostatnia edycja:
b. ze swoimi zarządzeniami w sprawach oczywistych przypomina sowieckiego politruka instalującego ustrój powszechnej szczęśliwości i dobrobytu.

zapewne niebawem nastąpi krytyka błędów i wypaczeń. jeszcze pewnie przy tym ogłosi, że tylko wykonywał rozkazy.

A przypomnij sobie- to nie ja jako pierwszy pisałem Tobie że tak będzie? Chociaż teraz i tak jest humanitarnie.co by nie mówić Pan Minister stara się dbać o ludzi.Piszę to bez ironi
Przerobiłem alokację. To dopiero się działo....Alokersi wiedzą i pamiętają. A gdyby nie Pan Czyżowicz to.....Tylko On nam pomógł. Szacunek dla Pana Panie Wiesławie.
 
Ostatnia edycja:
A przypomnij sobie- to nie ja jako pierwszy pisałem Tobie że tak będzie? Chociaż teraz i tak jest humanitarne.co by nie mówić Pan Minister stara się dbać o ludzi. Przerobiłem alokację. To dopiero się działo....Alokersi wiedzą i pamiętają. A gdyby nie Pan Czyżowicz to.....Tylko On nam pomógł.

Falcon alokacja była kurestwem co powszechnie wiadomo ale nie oceniaj obecnej sytuacji tylko ze swojego punktu siedzenia, uwierz mi że dla tych którzy ostatecznie zostaną odarci z munduru i przeniesieni do skarbówki wbrew woli i przez kolesiowskie i inne układy nowej-starej kadry jest tym samym a jesteśmy dopiero na początku "wiosny ludów".
 
Www

Falcon alokacja była kurestwem co powszechnie wiadomo ale nie oceniaj obecnej sytuacji tylko ze swojego punktu siedzenia, uwierz mi że dla tych którzy ostatecznie zostaną odarci z munduru i przeniesieni do skarbówki wbrew woli i przez kolesiowskie i inne układy nowej-starej kadry jest tym samym a jesteśmy dopiero na początku "wiosny ludów".

Zgadzam się z Tobą. Tylko ja miałem dwie opcje albo 560 km alokacji albo bezrobocie. A niektórzy koledzy mieli 600 kilometrów i więcej.. i albo się przeniosą albo nie będzie żadnej pracy. I kumoterstwo i nepotyzm było do potęgi n-tej. To co teraz się dzieje to jest NIC wobec tego co się działo przy alokacji. Nas po prostu wyj....i . Gdybym miał opcję odarcie z Munduru albo cywil też bym się przeniósł na Wschód. Ale inni zostaliby w cywilu. Wielu Ludzi do tej pory by żyło. A tak umarli na alokacji-ze stresu. Radzili sobie...ale serce pękało i wielu ludziom pękło. Chociażby Stasiu... Kolega Alokers z Olszyny...i wiele wiele innych osób umarło na alokacji piłem z Nimi piwo rozmawialiśmy......Umierali z powodu stresu..I żaden ówczesny minister nie pisał pism do dyrektorów. Chlubnym wyjątkiem jest Pan Wiesław Czyżowicz (o czym napisałem w innym wątku ) który starał się jak mógł naprawić to co zepsuł jego poprzednik a tak naprawdę w ogóle miał w d...e Jego poprzednik a niesławnej pamięci R. K. ówczesny SSC. Mam skalę porównawczą. Co zrobili z funkcjonariuszami że Świecka...z Olszyny..... Dlatego też uważam że Pan Minister Banaś stara się zrobić to po ludzku. Natomiast sam pomysł tej tzw. reformy to inna sprawa....Szacunek Kolego Francis. Być może znamy się osobiście kto wie :) Pozdrawiam. Falcon.
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie ucywilnienie jest gorsze od alokacji i to o tysiąc razy gorsze. Wolałbym być alokowany o 600 km od domu ale być w mundurze niż iść do uesa nawet w tej samej miejscowości zresztą jaka różnica z tego co sie słyszy to bardzo duża ilość funkcjonariuszy jeśli ich ucywilnią na siłę to walnie tym syfem i tyle i podziękuje banasiowi.
 
Dla mnie ucywilnienie jest gorsze od alokacji i to o tysiąc razy gorsze. Wolałbym być alokowany o 600 km od domu ale być w mundurze niż iść do uesa nawet w tej samej miejscowości zresztą jaka różnica z tego co sie słyszy to bardzo duża ilość funkcjonariuszy jeśli ich ucywilnią na siłę to walnie tym syfem i tyle i podziękuje banasiowi.

Nie doświadczyłeś miodu alokacji. Nie stanąłeś z tym twarzą w twarz. I obyś nie stanął z tym twarzą w twarz. Każdy ma swoje zdanie. Szanuję i pozdrawiam.I aby było jasne- KAS TO WIELKI WIELKI SUKCES. Szczęść Boże :)
 
Ostatnia edycja:
Nie doświadczyłeś miodu alokacji. Nie stanąłeś z tym twarzą w twarz. I obyś nie stanął tym twarzą w twarz. Każdy ma swoje zdanie. Szanuję i pozdrawiam.
Szanować trzeba się nawzajem, to niepodważalne bo na innych bym nie liczył zresztą to widać. Temat alokacji kończę znałem ludzi którzy odeszli na zawsze daleko od domu nie da się tego oddać słowami. Patrzmy na to co jest tu i teraz i co z nami robią lub chcą zrobić. To że wygląda jakby Banaś starał się a właściwie to deleguje odpowiedzialność w dół nie oznacza że jest "dobrym dziadziusiem" co przytuli i da cukierka jak płaczesz. Odpowiedzialność za reformę i jej realizację ponoszą wszyscy którzy ją przygotowali i teraz realizują od ministra po najniższej rangi koordynatora (obsranego po uszy). Ja mam historie do opowiedzenia bardzo ciekawej treści czekam jak to się zakończy i wtedy podejmę decyzję co z tym zrobić.

Nabazgrane w afekcie........
 
Nie przesadzaj nie taka ta alokacja straszna. Skąd wiesz, że nie byłem alokantem lub nim nie jestem?
Zależy jak kto do tego podszedł, dodatek mieszkaniowy, rozłąka i jeszcze parę innych dodatków związanych ze służbą na pasie, do tego w każdym miesiącu na koszt państwa bilet do domu i w każdym miesiącu, no w prawie każdym 6 dni wolnych pod rząd. A jak pójdziesz do uesa to ci to wszystko zabiorą i jeszcze zabiorą ci 1/3 z wypłaty. Dla mnie alokacja nie straszna. Ale przeraża mnie perspektywa ucywilnienia i pracy dziennie na 8 godz. w jakimś syfie skarbowym i wykonywanie czynności których nigdy nie robiłem i uczenie sie wszystkiego od początku jak młody gówniarz.
 
Szanować trzeba się nawzajem, to niepodważalne bo na innych bym nie liczył zresztą to widać. Temat alokacji kończę znałem ludzi którzy odeszli na zawsze daleko od domu nie da się tego oddać słowami. Patrzmy na to co jest tu i teraz i co z nami robią lub chcą zrobić. To że wygląda jakby Banaś starał się a właściwie to deleguje odpowiedzialność w dół nie oznacza że jest "dobrym dziadziusiem" co przytuli i da cukierka jak płaczesz. Odpowiedzialność za reformę i jej realizację ponoszą wszyscy którzy ją przygotowali i teraz realizują od ministra po najniższej rangi koordynatora (obsranego po uszy). Ja mam historie do opowiedzenia bardzo ciekawej treści czekam jak to się zakończy i wtedy podejmę decyzję co z tym zrobić.

Nabazgrane w afekcie........
To prawda. Tylko i tak nie zostaną za to pociągnięci do odpowiedzialności. Max kara to zmiana stanowiska. Dla nich to żadna kara. Przykre ale prawdziwe.
 
Lubelski UCS w Białej Podlaskiej cisza. Myśle, że to nic dobrego nie wróży. Podobno kosztem dozorów ds-y maja być w całości mundurowe bez zmian personalnych. Zaje...sta motywacja dla tych funków z dozorow z których zdejmą mundury. Życze powodzenia przełożonym w wynikach z ujawnień.
 
Lubelski UCS w Białej Podlaskiej cisza. Myśle, że to nic dobrego nie wróży. Podobno kosztem dozorów ds-y maja być w całości mundurowe bez zmian personalnych. Zaje...sta motywacja dla tych funków z dozorow z których zdejmą mundury. Życze powodzenia przełożonym w wynikach z ujawnień.

Lubelski DIAS już działa, przenosi poleceniem do komórek narazie izbowych i w założeniu mundurowych - taka komórka IGG powinna zostać przemianowana na IODK (Ochrony Dyrektorów i Kierowników) miejsce jest tam dla każdego prawilnego z logistyki, ogólnego, kw no i byłych pierwszych czy drugich. W UCS ruszy się po 1 kwietnia na całego, ciekawych wieści oczekujcie od środy.
 
Lubelski UCS w Białej Podlaskiej cisza. Myśle, że to nic dobrego nie wróży. Podobno kosztem dozorów ds-y maja być w całości mundurowe bez zmian personalnych. Zaje...sta motywacja dla tych funków z dozorow z których zdejmą mundury. Życze powodzenia przełożonym w wynikach z ujawnień.
Dlaczego "kosztem" ? W całej Polsce, jak liczone były etaty mundurowe, ds-y były liczone jako mundurowe.
W całej Polsce dozory były przy oddziałach - więc też były liczone do munduru...
A w UC Lublin dozór nie chciał być przy oddziale - "bo to oddział graniczny" - ciekawe dlaczego? A teraz raptem larum....
Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka... Podobno są już brakujące etaty mundurowe dla dozoru, żenada tylko będzie jak się jakieś miśki załapią kosztem Chłopaków.
Wiesz NOX, swoją drogą nie bardzo rozumiem Twoje ostatnie zdanie... że niby co, szantażyk? Jak nie będzie munduru, to nie będzie ujawnień? Spoko, nie będzie ujawnień, zatrudni się nowych, w sumie, i tak jeszcze w u Nas płacą lepiej niż w biedronce. Gdyby było inaczej, 3/4 składu już by odeszła "na kasę".
 
Back
Do góry