• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Nie wiem jak w innych IAS, ale w Gdańsku odbyło się spotkanie z zastępcą naczelnika UCS, szefem delegatury gdańskiej. Nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, poza jedną. Mianowani koordynatorzy w poszczególnych komórkach, są tu cytat: " Swego rodzaju protezą kierowników ". Nie wiem jakie jest zadnie koordynatorów, na jakiej podstawie prawnej działają. Wydaje mi się jednak, że ich powołanie jest nieudolną próbą udowodnienia, że twierdzenie szefa KAS, iż do dnia 10 marca zostaną powołani kierownicy komórek jest prawdą.
Czy w innych izbach też pojawili się koordynatorzy?
 
Pan minister chyba nie ma pojęcia jak to wszystko wygląda. Jak osoba z oddziału przeniesiona do IAS do akcyzy ma wykonywać swoje obowiązki jak nie ma o tym zielonego pojęcia. Jak ktoś kto nigdy nie prowadził postępowania podatkowego ma teraz takie postępowania nadzorować. Paranoja

Według jasnego przekazu ministra ma zgodnie z dotychczasowym zakresem obowiązków, przyjmować w IAS deklaracje AKC-u. A że nie przynoszą? To już jest problem komunikacji, trzeba zintesyfikować działania, tłumaczyć i wyjaśniać, że wszystko jest napisane w ustawie, tylko ludzie gapy.
 
Nie wiem jak w innych IAS, ale w Gdańsku odbyło się spotkanie z zastępcą naczelnika UCS, szefem delegatury gdańskiej. Nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, poza jedną. Mianowani koordynatorzy w poszczególnych komórkach, są tu cytat: " Swego rodzaju protezą kierowników ". Nie wiem jakie jest zadnie koordynatorów, na jakiej podstawie prawnej działają. Wydaje mi się jednak, że ich powołanie jest nieudolną próbą udowodnienia, że twierdzenie szefa KAS, iż do dnia 10 marca zostaną powołani kierownicy komórek jest prawdą.
Czy w innych izbach też pojawili się koordynatorzy?

Ta burdel człowieku nikt nic nie wie
 
W Olsztynie również powołano koordynatorów do "organizowania pracy/służby komórek zgodnie ze statutem określonym w <gdzieś tam>".
Niestety, jednocześnie ci koordynatorzy dostali całkowity zakaz podpisywania jakichkolwiek pism wychodzących. Zaczyna dochodzić do parodii, że ludzie nie wiedzą komu zgłaszać urlop na żądanie, bo koordynator nie wie, czy może to podpisać. To samo jest z przeniesieniem, zamianą służb - wszystko odbywa się "na gębę" - przyjdź, podpisz listę, będzie dobrze.

W Olsztynie doszła jeszcze jedna ciekawostka - zarządzenie DIAS o utracie mocy prawnej wszystkich aktów wewnętrznych DIC i NUC wydanych przed 1 marca. Próbowaliśmy podyskutować nad skutkami tego zarządzenia, ale po jakiś 5 minutach dyskusji rozbolały nas głowy. Udajemy więc, że nic takiego nie miało miejsca i pracujemy tak, jak do tej pory.

PS. Pytanie do prawników - czy upoważnienie wydane na podstawie uchylonej decyzji pozostaje w mocy ?
 
W Olsztynie również powołano koordynatorów do "organizowania pracy/służby komórek zgodnie ze statutem określonym w <gdzieś tam>".
Niestety, jednocześnie ci koordynatorzy dostali całkowity zakaz podpisywania jakichkolwiek pism wychodzących. Zaczyna dochodzić do parodii, że ludzie nie wiedzą komu zgłaszać urlop na żądanie, bo koordynator nie wie, czy może to podpisać. To samo jest z przeniesieniem, zamianą służb - wszystko odbywa się "na gębę" - przyjdź, podpisz listę, będzie dobrze.

W Olsztynie doszła jeszcze jedna ciekawostka - zarządzenie DIAS o utracie mocy prawnej wszystkich aktów wewnętrznych DIC i NUC wydanych przed 1 marca. Próbowaliśmy podyskutować nad skutkami tego zarządzenia, ale po jakiś 5 minutach dyskusji rozbolały nas głowy. Udajemy więc, że nic takiego nie miało miejsca i pracujemy tak, jak do tej pory.

PS. Pytanie do prawników - czy upoważnienie wydane na podstawie uchylonej decyzji pozostaje w mocy ?


potwierdzam

kuriozalne jest też sformułowanie "przed 1 marca 2017"

to co -wydane od 1 marca są ważne?

nie można prościej: wszystkie

kropka?

a co, jesli zdarzy się wypadek?

Kierowca prowadził bez upoważnienia?
 
potwierdzam

kuriozalne jest też sformułowanie "przed 1 marca 2017"

to co -wydane od 1 marca są ważne?

nie można prościej: wszystkie

kropka?

a co, jesli zdarzy się wypadek?

Kierowca prowadził bez upoważnienia?

Jeżeli ujdzie z życiem to dyscyplinarka za przekroczenie uprawnień, a jak nie... order za męstwo.
 
Nie wiem jak w innych IAS, ale w Gdańsku odbyło się spotkanie z zastępcą naczelnika UCS, szefem delegatury gdańskiej. Nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, poza jedną. Mianowani koordynatorzy w poszczególnych komórkach, są tu cytat: " Swego rodzaju protezą kierowników ". Nie wiem jakie jest zadnie koordynatorów, na jakiej podstawie prawnej działają. Wydaje mi się jednak, że ich powołanie jest nieudolną próbą udowodnienia, że twierdzenie szefa KAS, iż do dnia 10 marca zostaną powołani kierownicy komórek jest prawdą.
Czy w innych izbach też pojawili się koordynatorzy?

Pojawili a jakże - chociaż to nie objawienie było a wiadomość email z potwierdzeniem papierowym jak informacja na koniec lutego. Ciekawe określenie "proteza kierowników" bardzo trafne, chyba je sobie zapożyczę. Wyraz twarzy koordynatora (pewnego propozycji stanowiska kierowniczego) od dnia wręczenia mianowania jest bezcenny.
 
Nie wiem jak w innych IAS, ale w Gdańsku odbyło się spotkanie z zastępcą naczelnika UCS, szefem delegatury gdańskiej. Nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, poza jedną. Mianowani koordynatorzy w poszczególnych komórkach, są tu cytat: " Swego rodzaju protezą kierowników ". Nie wiem jakie jest zadnie koordynatorów, na jakiej podstawie prawnej działają. Wydaje mi się jednak, że ich powołanie jest nieudolną próbą udowodnienia, że twierdzenie szefa KAS, iż do dnia 10 marca zostaną powołani kierownicy komórek jest prawdą.
Czy w innych izbach też pojawili się koordynatorzy?

Czyli taki "koordynator" formalnie nie zajmuje stanowiska kierowniczego i nie ma zwierzchności służbowej nad funkcjonariuszami z danej komórki. Jeżeli chce się wysłać pismo drogą służbową, to za pośrednictwem właściwego zastępcy NUCS (jeżeli jest powołany) albo NUCS, zgadzacie się?
 
Oj w Sądach będzie się działo.
Czarne musi być czarne a biale białe i nie ma zmiłuj się
Uważajcie zatem i słuchać nie tylko glosu serca ale i rozumu
Nie wiem czy jestem funkcjonariuszem czy nie
Pozdrawiam
 
no to pozostaje mi pogratulować postawy koleżanki i koledzy z Celnicy.pl

jeśli na koniec zespołu w sprawie określania stanowisk składacie zdanie odrębne na nic się nie zgadzając,
to Was informuję, że w Kielcach na takim właśnie zespole Wasz przedstawiciel wszystko ustalał, na koniec przed podpisaniem złożył pismo, w którym informuje, że się na nic nie zgadza. więc brak jednolitego stanowiska wszystkich ZZ prowadzi do tego że Pan DIAS w Kielcach robi co chce.

a tu ZONK Panie i Panowie.
Pan DIAS w Kielcach wykorzysta pismo Szefa KAS i obniży limit FSC dla Kielc, poprzez oddanie etatów FSC do MF,
będzie miał więcej ucywilnionych i w tych przypadkach obniżając pensje tym ucywilnionym będzie miał więcej kasy dla swoich kosztem obecnych FSC

także jak dla mnie super :(

jeszcze raz GRATULUJE POSTAWY

naprawdę, wiem, że i tak Wy wszyscy niezależnie od czegokolwiek wierzycie jednemu człowiekowi, a zatem zobaczymy ilu z WAS będzie nadal funkcjonariuszami
 
"Tak wdrażali mnie z uporem w różne organizmy chore,
W handel, przemysł tak wciskali mnie na siłę,
Że zapadłem na niemożność, niewydolność i niedrożność,
Bo się silnie i przewlekle zaraziłem,
Czemu ci reformatorzy, co z uporem chcą mnie wdrożyć,
Nie chcą pojąć jednej podstawowej rzeczy,
Gdzie nie spojrzysz chorób fura,
Chory przemysł, sport, kultura,
Chorób się nie reformuje tylko leczy."
W. Młynarski - Ballada szpitalna
 
Ostatnia edycja:
I ja nie wiem kim jestem, bo pismo dostałem jako Pan XY, a mam wykonywać zadania w US wg karty zakresu i uprawnień obowiązującej na dzień 28.02.2017r, co oznacza, że powinieniem być dalej funkiem pracującym "na rzecz" Naczelnika US !!! Jak można pracować "na rzecz" kogoś zamiast z upoważnienia ? Oni chyba nie znają naszych kart zakresu i uprawnień i piszą głupoty. A co ze stopniem nadanym dożywotnio? Nie jestem jeszcze w stanie spoczynku, więc mam chyba prawo oczekiwać używania nadanego mi stopnia przed nazwiskiem od swojego cywilnego "pracodawcy"? Co o tym sądzicie?
 
I ja nie wiem kim jestem, bo pismo dostałem jako Pan XY, a mam wykonywać zadania w US wg karty zakresu i uprawnień obowiązującej na dzień 28.02.2017r, co oznacza, że powinieniem być dalej funkiem pracującym "na rzecz" Naczelnika US !!! Jak można pracować "na rzecz" kogoś zamiast z upoważnienia ? Oni chyba nie znają naszych kart zakresu i uprawnień i piszą głupoty. A co ze stopniem nadanym dożywotnio? Nie jestem jeszcze w stanie spoczynku, więc mam chyba prawo oczekiwać używania nadanego mi stopnia przed nazwiskiem od swojego cywilnego "pracodawcy"? Co o tym sądzicie?

Wszyscy byli funkcjonariusze SC są funkcjonariuszami SCS, do czasu zwolnienia ze służby albo przyjęcia propozycji zatrudnienia.
 
Art. 231. Dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora
urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpowiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań stają się upoważnieniami Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektora izby administracji skarbowej lub naczelnika urzę-
du celno-skarbowego stosownie do ich właściwości, nie dłużej niż do dnia 31 maja 2017 r.
A co z ludźmi wysłanymi do Urzędów Skarbowych? Przecież tu nawet nie ma zachowania pozorów ciągłości. Żadne z dotychczasowych upoważnień nie "staje się" upoważnieniem Naczelnika US, ale ludzie tam poszli. Tutaj nawet zapomnieli użyć magii. No chyba, że jest inny przepis przejściowy w tym zakresie, ale jeśli nie to ktoś chce wsadzić setki ludzi na dromadera, twierdząc że wszystkie upoważnienia zachowują ciągłość. Pomijam fakt, że upoważnienia uprawniały do działania w ramach konkretnej komórki organizacyjnej.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny z izby naszej, mazowieckiej. zostały przez skarbowke potraktowane bardzo nieładnie, część siedzi na korytarzu. Niektóre maja pokoik, na poddaszu z meblami wczesny bierut. Mimo, iż nadal są funkcjonariuszkami scs to pracodawca nie zapewnił im szafek, i nie mogą przebrać się w mundur, taka to dobra, podła zmiana.
 
Back
Do góry