• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

RZECZPOSPOLITA POLSKA MINISTERSTWO FINANSÓW SEKRETARZ STANU SZEF
KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ Marian Banaś
RS6.0101.45.2017
Panie i Panowie Dyrektorzy
Izb Administracji Skarbowej wszyscy

Wiele działań zostało wykonanych ale jeszcze wiele pracy przed nami. Nie możemy przy tym zapominać, że nawet najbardziej pożądane zmiany wymagają skutecznej komunikacji szczególnie podległymi wam pracownikami i funkcjonariuszami. Zrozumiałe jest zaniepokojenie, kiedy zainteresowani nie otrzymują informacji o zrealizowanych i planowanych działaniach, które ich bezpośrednio dotyczą.
Wiem, że organizowaliście Państwo wiele spotkań z pracownikami i funkcjonariuszami, niemniej z napływających do mnie informacji wynika, że w dalszym ciągu jest niedosyt tych działań. Niezbędne jest zatem kontynuowanie pracy w tym obszarze. Koniecznym jest wskazywanie i wyjaśnianie prawnie uwarunkowanego modelu procedur przejściowych.
Obawy pracowników i funkcjonariuszy wywołuje błędne przekonanie, że wskazane miejsce wykonywania pracy czy pełnienia służby od dnia 1 marca br. jest równoznaczne z propozycją zatrudnienia czy też pełnienia służby. Chciałbym przypomnieć, że procesy pracownicze i służbowe w procesie wdrożenia KAS, zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. "Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej", odbywać się będą w sposób stopniowy. W pierwszej kolejności, pracownicy i funkcjonariusze otrzymali pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli uległo ono zmianie. Było to niezbędne ze względu na fakt, że od 1 marca br. izby administracji skarbowej połączyły się z mającymi siedzibę w tym samym województwie, izbą celną i urzędem kontroli skarbowej oraz zniesione zostały urzędy celne wraz z podległymi oddziałami celnymi. Powstały też nowe jednostki organizacyjne - urzędy celno-skarbowe wraz z oddziałami celnymi. Dlatego też każdy, kto wykonywał pracę lub pełnił służbę w nieistniejących formalnie od 1 marca br. jednostkach organizacyjnych Służby Celnej czy też kontroli skarbowej musiał poznać nowe miejsce wykonywania pracy lub pełnienia służby.
Należy także zauważyć, że wspomniana wyżej ustawa jednoznacznie wskazuje, że w sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe. Co za tym idzie, każdy wykonuje obecnie pracę lub pełni służbę na podstawie dotychczasowych zakresów obowiązków pracowniczych lub służbowych do czasu ich zmiany. Także wszelkie dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpowiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań pozostają w mocy do czasu ich cofnięcia lub zmiany.
Dopiero końcową fazą procesów kadrowych będzie propozycja pracy lub służby na podstawie art. 165 ustawy wprowadzającej ustawę o KAS, którą dyrektorzy izb administracji skarbowej będą składali pracownikom i funkcjonariuszom do dnia 31 maja b.r. Będzie to propozycja określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby, która uwzględni posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Ustawa wprowadzająca ustawę o KAS zawiera szereg przepisów przejściowych dotyczących pieczęci, druków, legitymacji służbowych, upoważnień, kontynuacji pracy lub służby, kontynuacji wykonywanych zadań i czynności kontrolnych oraz postępowań. Należy przypominać o tych zapisach mając na względzie kontynuację wykonywanych dotychczas zadań.
Ważne jest również zapoznawanie pracowników i funkcjonariuszy z nowymi regulacjami wewnętrznymi danej jednostki organizacyjnej KAS. Żaden pracownik ani funkcjonariusz nie powinien mieć wątpliwości w jakiej komórce organizacyjnej pracuje i kto jest jego zwierzchnikiem.
Biorąc powyższe pod uwagę polecam zorganizowanie we wszystkich jednostkach organizacyjnych KAS spotkań kierujących komórkami organizacyjnymi z pracownikami i funkcjonariuszami. Na spotkaniach tych należy poinformować o bieżących i planowanych działaniach na poziomie danej jednostki oraz obowiązkach wynikających z obowiązujących przepisów prawa a zwłaszcza ustawy wprowadzającej ustawę o KAS. Ważnym jest, aby przekaz informacyjny był jednolity, co wymaga odpowiedniego przygotowania takich spotkań z poziomu dyrektora IAS.
Jednocześnie wyznaczam termin realizacji wyżej wymienionego zadania nie później niż do dnia 15 marca br.
SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25241
 
Pojazdy służb bez badań, pozostają w bazach. Winne przepisy
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kr...zostaja-w-garazach-winne-przepisy,723731.html

(...) Niechlujne zmiany w prawie Taka sytuacja dotyczy wszystkich pojazdów w państwie, które są "użytkowane w sposób specjalny". Przyczyną całego zamieszania jest ustawa, która powołała do życia Krajową Administrację Skarbową. Jej wprowadzenie wiązało się z koniecznością nowelizacji wielu innych aktów prawnych - w tym prawa o ruchu drogowym. Zmieniono brzmienie artykułu ustawy, z którym powiązane z kolei było rozporządzenie z 2011 roku. To wspólne rozporządzenie ministrów finansów, spraw wewnętrznych i obrony narodowej, którego tytuł brzmi “w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny”. (...)
 
Ostatnia edycja:
RZECZPOSPOLITA POLSKA MINISTERSTWO FINANSÓW SEKRETARZ STANU SZEF
KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ Marian Banaś
RS6.0101.45.2017
Panie i Panowie Dyrektorzy
Izb Administracji Skarbowej wszyscy

Wiele działań zostało wykonanych ale jeszcze wiele pracy przed nami. Nie możemy przy tym zapominać, że nawet najbardziej pożądane zmiany wymagają skutecznej komunikacji szczególnie podległymi wam pracownikami i funkcjonariuszami. Zrozumiałe jest zaniepokojenie, kiedy zainteresowani nie otrzymują informacji o zrealizowanych i planowanych działaniach, które ich bezpośrednio dotyczą.
Wiem, że organizowaliście Państwo wiele spotkań z pracownikami i funkcjonariuszami, niemniej z napływających do mnie informacji wynika, że w dalszym ciągu jest niedosyt tych działań. Niezbędne jest zatem kontynuowanie pracy w tym obszarze. Koniecznym jest wskazywanie i wyjaśnianie prawnie uwarunkowanego modelu procedur przejściowych.
Obawy pracowników i funkcjonariuszy wywołuje błędne przekonanie, że wskazane miejsce wykonywania pracy czy pełnienia służby od dnia 1 marca br. jest równoznaczne z propozycją zatrudnienia czy też pełnienia służby. Chciałbym przypomnieć, że procesy pracownicze i służbowe w procesie wdrożenia KAS, zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. "Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej", odbywać się będą w sposób stopniowy. W pierwszej kolejności, pracownicy i funkcjonariusze otrzymali pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli uległo ono zmianie. Było to niezbędne ze względu na fakt, że od 1 marca br. izby administracji skarbowej połączyły się z mającymi siedzibę w tym samym województwie, izbą celną i urzędem kontroli skarbowej oraz zniesione zostały urzędy celne wraz z podległymi oddziałami celnymi. Powstały też nowe jednostki organizacyjne - urzędy celno-skarbowe wraz z oddziałami celnymi. Dlatego też każdy, kto wykonywał pracę lub pełnił służbę w nieistniejących formalnie od 1 marca br. jednostkach organizacyjnych Służby Celnej czy też kontroli skarbowej musiał poznać nowe miejsce wykonywania pracy lub pełnienia służby.
Należy także zauważyć, że wspomniana wyżej ustawa jednoznacznie wskazuje, że w sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe. Co za tym idzie, każdy wykonuje obecnie pracę lub pełni służbę na podstawie dotychczasowych zakresów obowiązków pracowniczych lub służbowych do czasu ich zmiany. Także wszelkie dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpowiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań pozostają w mocy do czasu ich cofnięcia lub zmiany.
Dopiero końcową fazą procesów kadrowych będzie propozycja pracy lub służby na podstawie art. 165 ustawy wprowadzającej ustawę o KAS, którą dyrektorzy izb administracji skarbowej będą składali pracownikom i funkcjonariuszom do dnia 31 maja b.r. Będzie to propozycja określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby, która uwzględni posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Ustawa wprowadzająca ustawę o KAS zawiera szereg przepisów przejściowych dotyczących pieczęci, druków, legitymacji służbowych, upoważnień, kontynuacji pracy lub służby, kontynuacji wykonywanych zadań i czynności kontrolnych oraz postępowań. Należy przypominać o tych zapisach mając na względzie kontynuację wykonywanych dotychczas zadań.
Ważne jest również zapoznawanie pracowników i funkcjonariuszy z nowymi regulacjami wewnętrznymi danej jednostki organizacyjnej KAS. Żaden pracownik ani funkcjonariusz nie powinien mieć wątpliwości w jakiej komórce organizacyjnej pracuje i kto jest jego zwierzchnikiem.
Biorąc powyższe pod uwagę polecam zorganizowanie we wszystkich jednostkach organizacyjnych KAS spotkań kierujących komórkami organizacyjnymi z pracownikami i funkcjonariuszami. Na spotkaniach tych należy poinformować o bieżących i planowanych działaniach na poziomie danej jednostki oraz obowiązkach wynikających z obowiązujących przepisów prawa a zwłaszcza ustawy wprowadzającej ustawę o KAS. Ważnym jest, aby przekaz informacyjny był jednolity, co wymaga odpowiedniego przygotowania takich spotkań z poziomu dyrektora IAS.
Jednocześnie wyznaczam termin realizacji wyżej wymienionego zadania nie później niż do dnia 15 marca br.
SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25241

Aha, zaczyna się delegowanie odpowiedzialności za bałagan w "strukturze pionowej". Spodziewajcie się, że zejdzie niżej. Poza tym czy zakres obowiązków mieści się na pewno w definicji dotychczasowych przepisów, wynikających ze stosunku służbowego? A nawet jeśli, to czy we wszystkich przypadkach możliwe jest wykonywanie starych zadań w nowym miejscu w stosunku 1:1?
 
RZECZPOSPOLITA POLSKA MINISTERSTWO FINANSÓW SEKRETARZ STANU SZEF
KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ Marian Banaś
RS6.0101.45.2017
Panie i Panowie Dyrektorzy
Izb Administracji Skarbowej wszyscy

Wiele działań zostało wykonanych ale jeszcze wiele pracy przed nami. Nie możemy przy tym zapominać, że nawet najbardziej pożądane zmiany wymagają skutecznej komunikacji szczególnie podległymi wam pracownikami i funkcjonariuszami. Zrozumiałe jest zaniepokojenie, kiedy zainteresowani nie otrzymują informacji o zrealizowanych i planowanych działaniach, które ich bezpośrednio dotyczą.
Wiem, że organizowaliście Państwo wiele spotkań z pracownikami i funkcjonariuszami, niemniej z napływających do mnie informacji wynika, że w dalszym ciągu jest niedosyt tych działań. Niezbędne jest zatem kontynuowanie pracy w tym obszarze. Koniecznym jest wskazywanie i wyjaśnianie prawnie uwarunkowanego modelu procedur przejściowych.
Obawy pracowników i funkcjonariuszy wywołuje błędne przekonanie, że wskazane miejsce wykonywania pracy czy pełnienia służby od dnia 1 marca br. jest równoznaczne z propozycją zatrudnienia czy też pełnienia służby. Chciałbym przypomnieć, że procesy pracownicze i służbowe w procesie wdrożenia KAS, zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2016 r. "Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej", odbywać się będą w sposób stopniowy. W pierwszej kolejności, pracownicy i funkcjonariusze otrzymali pisemną informację o miejscu wykonywania obowiązków służbowych, jeżeli uległo ono zmianie. Było to niezbędne ze względu na fakt, że od 1 marca br. izby administracji skarbowej połączyły się z mającymi siedzibę w tym samym województwie, izbą celną i urzędem kontroli skarbowej oraz zniesione zostały urzędy celne wraz z podległymi oddziałami celnymi. Powstały też nowe jednostki organizacyjne - urzędy celno-skarbowe wraz z oddziałami celnymi. Dlatego też każdy, kto wykonywał pracę lub pełnił służbę w nieistniejących formalnie od 1 marca br. jednostkach organizacyjnych Służby Celnej czy też kontroli skarbowej musiał poznać nowe miejsce wykonywania pracy lub pełnienia służby.
Należy także zauważyć, że wspomniana wyżej ustawa jednoznacznie wskazuje, że w sprawach wynikających ze stosunku pracy i stosunku służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe. Co za tym idzie, każdy wykonuje obecnie pracę lub pełni służbę na podstawie dotychczasowych zakresów obowiązków pracowniczych lub służbowych do czasu ich zmiany. Także wszelkie dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpowiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań pozostają w mocy do czasu ich cofnięcia lub zmiany.
Dopiero końcową fazą procesów kadrowych będzie propozycja pracy lub służby na podstawie art. 165 ustawy wprowadzającej ustawę o KAS, którą dyrektorzy izb administracji skarbowej będą składali pracownikom i funkcjonariuszom do dnia 31 maja b.r. Będzie to propozycja określającą nowe warunki zatrudnienia albo pełnienia służby, która uwzględni posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także dotychczasowe miejsce zamieszkania.
Ustawa wprowadzająca ustawę o KAS zawiera szereg przepisów przejściowych dotyczących pieczęci, druków, legitymacji służbowych, upoważnień, kontynuacji pracy lub służby, kontynuacji wykonywanych zadań i czynności kontrolnych oraz postępowań. Należy przypominać o tych zapisach mając na względzie kontynuację wykonywanych dotychczas zadań.
Ważne jest również zapoznawanie pracowników i funkcjonariuszy z nowymi regulacjami wewnętrznymi danej jednostki organizacyjnej KAS. Żaden pracownik ani funkcjonariusz nie powinien mieć wątpliwości w jakiej komórce organizacyjnej pracuje i kto jest jego zwierzchnikiem.
Biorąc powyższe pod uwagę polecam zorganizowanie we wszystkich jednostkach organizacyjnych KAS spotkań kierujących komórkami organizacyjnymi z pracownikami i funkcjonariuszami. Na spotkaniach tych należy poinformować o bieżących i planowanych działaniach na poziomie danej jednostki oraz obowiązkach wynikających z obowiązujących przepisów prawa a zwłaszcza ustawy wprowadzającej ustawę o KAS. Ważnym jest, aby przekaz informacyjny był jednolity, co wymaga odpowiedniego przygotowania takich spotkań z poziomu dyrektora IAS.
Jednocześnie wyznaczam termin realizacji wyżej wymienionego zadania nie później niż do dnia 15 marca br.
SZEF KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25241


pobożne życzenia

kończy się 15 marca, a ja nie wiem do dziś, w jakiej komórce pełnię służbę

ba, nie wiem nawet w jakim urzędzie - skarbowym, usc, delegaturze czy oc

nie ma mnie na ŻADNEJ liście obecności więc nie mogę potwierdzać swojej obecności w służbie

nie mam przełożonego - a przynajmniej do dziś się nie odnalazł

nie miałem z nikim żadnego spotkania w zw. z KAS

nie otrzymuję ŻADNEJ poczty elektronicznej więc nie wiem co się dzieje

nie mam przełożonego, więc NIKT mi NIC nie zleca

1 marca wysłałem w tej sprawie maila do swojego dias, a 2 marca list papierowy w tej sprawie

3 marca maila do banasia

do dziś cisza

szach i mat panie ministrze

życzenia sobie, a życie sobie
 
wnikliwa analiza pisma prowadzi do smutnej konstatacji.
nic się nie zmienia- realnie jest wszystko tajne przez poufne.
więc cesarz twierdzi, że wszystkiemu winna komunikacja :D
.... nie wymienili PR-owca po Kapicy ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
pobożne życzenia

kończy się 15 marca, a ja nie wiem do dziś, w jakiej komórce pełnię służbę

ba, nie wiem nawet w jakim urzędzie - skarbowym, usc, delegaturze czy oc

nie ma mnie na ŻADNEJ liście obecności więc nie mogę potwierdzać swojej obecności w służbie

nie mam przełożonego - a przynajmniej do dziś się nie odnalazł

nie miałem z nikim żadnego spotkania w zw. z KAS

nie otrzymuję ŻADNEJ poczty elektronicznej więc nie wiem co się dzieje

nie mam przełożonego, więc NIKT mi NIC nie zleca
U mnie to samo. Siedzę kolejny dzień przy biurku i patrzę mglistymi oczami w ekran. Wczoraj ubyły mi z biurka sprawy przekazane do urzędu skarbowego, stan na 28.02. Dokumenty dla USC nadal czekają na swój los. W kuluarach zaufane osoby dzisiaj uzyskały informacje, gdzie ich miejsce. Nie wiem komu mam rzec "panie kierowniku".
A, w piśmie związkowca po spotkaniu z dyrekcją pojawiło się nowe kryterium składanych propozycji służby/pracy "dla dobra KAS", w dalszej kolejności kwalifikacje, doświadczenie i miejsce zamieszkania. To jakaś paranoja.
 
U mnie to samo. Siedzę kolejny dzień przy biurku i patrzę mglistymi oczami w ekran. Wczoraj ubyły mi z biurka sprawy przekazane do urzędu skarbowego, stan na 28.02. Dokumenty dla USC nadal czekają na swój los. W kuluarach zaufane osoby dzisiaj uzyskały informacje, gdzie ich miejsce. Nie wiem komu mam rzec "panie kierowniku".
A, w piśmie związkowca po spotkaniu z dyrekcją pojawiło się nowe kryterium składanych propozycji służby/pracy "dla dobra KAS", w dalszej kolejności kwalifikacje, doświadczenie i miejsce zamieszkania. To jakaś paranoja.
To całkiem inaczej niż u nas - od stycznia non stop na drodze i w samochodzie, toaleta w krzakach, ciepła herbata lub kawa jedynie z termosa - oczywiście z domu - służby od stycznia do końca kwietnia po 16 godzin każda, blokada urlopów - tak wygląda dobra zmiana w WZP.
 
Szczerze współczuję funkom zaprzęgniętym (to właściwe wyrażenie) do akcji "kontra"
Znam wielu z nich i wiem , że jest tak jak piszesz
Obawiam się tylko , że zrobicie swoje a potem i tak część z Was wyj...ą
 
Już niedługo dla dobra kas dołączą do ciebie wszyscy świetni, najlepsi i niezastąpieni.
I razem będziecie pić kawę z termosu i siusiać w krzakach.
 
To całkiem inaczej niż u nas - od stycznia non stop na drodze i w samochodzie, toaleta w krzakach, ciepła herbata lub kawa jedynie z termosa - oczywiście z domu - służby od stycznia do końca kwietnia po 16 godzin każda, blokada urlopów - tak wygląda dobra zmiana w WZP.

Piszę o stanie po 1 marca. Wcześniej blokada urlopów, nadgodziny, decyzje, decyzje, decyzje, archiwizacja dokumentów i teraz ....du.a
 
Skoro szef twierdzi, że ustawa wprowadzająca to taki samograj, to może bez względu na aktualne miejsce pełnienia służby trzeba zacząć podbijać wszystko starymi pięczątkami z up. NUC-a, czy DIC-a (w końcu innych nie ma, a te są ważne) i zobaczymy co z tego wyjdzie. Np. ktoś przetransferowany z IC do US podpisze się pod pismem procesowym z up. DIC, zgodnie z dotychczasowym zakresem obowiązków. Jak widać z ostatniego artykułu na głównej niektórzy już czekają na efekty tego samograja.
 
Ostatnia edycja:
Dziwi mnie, że wg Szefa wszystko ma działać "po staremu". Nic nie wiadomo, chaos, a on popełnia pismo, które nam wszyscy odczytują, zbierają podpisy, że zapoznaliśmy się z treścią i z którego nic przecież nie wynika. Same slogany i puste słowa. Nijak się mają do rzeczywistości.Jakie upoważnienia? Gdzie bezpośredni przełożeni? kto i co ma podpisywać?
 
Śmieć możesz kiciuś co chcesz. I nie szukaj zaczepki bo nie sprowokujesz mnie. Pozdrawiam Kolegę z forum.


Sprowokować ?!
Ani mi się śni !!

To również nie była zaczepka z mojej strony. Bądź łaskaw nie używać "średniej" w relacjach z ludźmi.
Matematyka w tym nie działa. Również pozdrawiam.

ps
"Kiciuś", możesz się zwracać do swojej Pani.
Dla mężczyzn, to ja z "kiciusiem" nie mam nic wspólnego !!
(również w wersji angielskiej)
 
Dziwi mnie, że wg Szefa wszystko ma działać "po staremu". Nic nie wiadomo, chaos, a on popełnia pismo, które nam wszyscy odczytują, zbierają podpisy, że zapoznaliśmy się z treścią i z którego nic przecież nie wynika. Same slogany i puste słowa. Nijak się mają do rzeczywistości.Jakie upoważnienia? Gdzie bezpośredni przełożeni? kto i co ma podpisywać?

To przykre. Obawiam się, że to celowe działanie tzw."chłopców" od przekrętów. Jeżeli jest na to zgoda od wiceministra Mariana Banasia to tak ma być. Nikt temu nie przeszkodzi. Musimy się z tym pogodzić.
 
Ponawiam pytanie tym razem bezpośrednio do Zarządu ZZ Celnicy.pl: Czy przedstawiciele związku starają się lub będą mogli mieć wgląd do list osobowych komórek organizacyjnych w IAS oraz UCS i delegatur ze szczególnym uwzględnieniem komórek mundurowych? Prawdopodobnie niektórzy z DIAS posiadają już imienne wykazy osób - zapewniam że są tam takie nazwiska że po sprawdzeniu przynależności do ostatniej komórki organizacyjnej wszelkie wątpliwości odnośnie kompetencji tych person znikną. Zróbcie coś w tej sprawie bo poziom kolesiostwa przekroczył wszelkie granice.
Jest skąd nabrać podejrzeń, dlatego to piszę!

* coś się popsuło z czcionką na forum przynajmniej na skórce "celnicy style" poprzednia była czytelniejsza
 
Pan minister chyba nie ma pojęcia jak to wszystko wygląda. Jak osoba z oddziału przeniesiona do IAS do akcyzy ma wykonywać swoje obowiązki jak nie ma o tym zielonego pojęcia. Jak ktoś kto nigdy nie prowadził postępowania podatkowego ma teraz takie postępowania nadzorować. Paranoja
 
Szczerze współczuję funkom zaprzęgniętym (to właściwe wyrażenie) do akcji "kontra"
Znam wielu z nich i wiem , że jest tak jak piszesz
Obawiam się tylko , że zrobicie swoje a potem i tak część z Was wyj...ą

Akcja ta podpisana WZP plus dozór w praktyce WZP i łapanka,jak w tym kawale zupa na winie, ludzie pościągani na siłę z granic bo w urzędzie nie potrafili się doszukać kilku osób na akcję ale mordę o mundur każdy wydziera aż mury drżą ,ale co jak przydrą takiego na akcje to co jego dupa będzie ciągnać biurko z krzesłem za sobą.
Reasumując do dupy z takim wojskiem.
 
Back
Do góry