• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Dokładnie Bolo , ja już jestem "wyróżniona" . Choć w dozorze byłam tylko parę lat głównie , przy skradaniu się wieczorami w lesie do sklepików przygranicznych , wcześniej granica potem cło doprawy , Oc .a teraz wypad . "Skarbówka" . Swojego trzeba było upchać . Super dobra zmiana .
propozycja pracy ma stanowic decyzje okreslajaca warunki, wynagrodzenie itp. Zgodnie z art. 107 kpa, decyzja musi zawierac uzasadnienie faktyczne. Czy da sie wplynac na pracodawce tak by juz na etapie pisania propozycji zawarl solidne uzasadnienie, zeby nie bylo sztampy i na odwal? Niech sie pomecza z uzasadnianiem a nie tylko <dla dobra KAS>.
ps. moze zrobic akcje, ze kazdy niezaleznie czy sie zgadza z propozycja czy nie wniosl o uzasadnienie?
 
Ostatnia edycja:
Dziwię się funkcjonariuszom który w tych dniach wykonują jakieś czynności. Ja dostałem kwit że jestem w US z miejscem pełnienia służby w dotychczasowym UC. 1. marca uważali że będę dalej wykonywał ich polecenia, zażądałem tego na piśmie i teraz mam święty spokój. Myśleli że na koniec mnie upokorzą jeszcze i "przynieś, podaj, pozamiataj i przenieś biurko", niech teraz sobie radzą wybrani. Mogę najwyżej mogę pomóc komuś jak będę chciał. Naprawdę się dziwię że ktoś jest w terenie. Na jakiej podstawie? To było bezprawne.
 
W Katowickim UCS i delegaturach po staremu- tragedia czy komedia?

Dziwię się funkcjonariuszom który w tych dniach wykonują jakieś czynności. Ja dostałem kwit że jestem w US z miejscem pełnienia służby w dotychczasowym UC. 1. marca uważali że będę dalej wykonywał ich polecenia, zażądałem tego na piśmie i teraz mam święty spokój. Myśleli że na koniec mnie upokorzą jeszcze i "przynieś, podaj, pozamiataj i przenieś biurko", niech teraz sobie radzą wybrani. Mogę najwyżej mogę pomóc komuś jak będę chciał. Naprawdę się dziwię że ktoś jest w terenie. Na jakiej podstawie? To było bezprawne.
Tak zgadzam się z Tobą w pełni. W Katowickim UCS i jego delegaturach wieje zgrozą. Dalej na stołkach siedzą ci sami Naczelnicy i kierujący co siedzieli, No może zmieniają tylko pokoje. Piszę siedzą bo formalnie nie ma nowych a starzy nie wiedzą kim są. Przynajmniej na kontrole nikt nie chodzi bo na jakiej podstawie zresztą. Podmioty błądzą i pytają gdzie mogą załatwić sprawy. Odpowiedź, przepraszam ale nikt z nas nic więcej nie wie. Już dawno stara kadra powinna zostać wymieniona na nowych, tych bez układów i kumoterstwa. I albo to ruszy albo wszystko pierdo........
 
Tak zgadzam się z Tobą w pełni. W Katowickim UCS i jego delegaturach wieje zgrozą. Dalej na stołkach siedzą ci sami Naczelnicy i kierujący co siedzieli, No może zmieniają tylko pokoje. Piszę siedzą bo formalnie nie ma nowych a starzy nie wiedzą kim są. Przynajmniej na kontrole nikt nie chodzi bo na jakiej podstawie zresztą. Podmioty błądzą i pytają gdzie mogą załatwić sprawy. Odpowiedź, przepraszam ale nikt z nas nic więcej nie wie. Już dawno stara kadra powinna zostać wymieniona na nowych, tych bez układów i kumoterstwa. I albo to ruszy albo wszystko pierdo........


Ależ Kolego ze świętego miasta, jeśli posiadasz jakieś dowody na układy i kumoterstwo,
to nic nie stoi na przeszkodzie, byś wszystko pięknie opisał i wysłał gdzie trzeba.
Przypuszczam, że o dowody nie będzie Ci trudno, pozostaje więc włożyć nieco wysiłku i własnej koncepcji,
a sprawy mogą ruszyć w pożądanym kierunku. "Góra" nie ruszy bez ruchu "na dole".
 
Góra wie i nie robi nic

Ależ Kolego ze świętego miasta, jeśli posiadasz jakieś dowody na układy i kumoterstwo,
to nic nie stoi na przeszkodzie, byś wszystko pięknie opisał i wysłał gdzie trzeba.
Przypuszczam, że o dowody nie będzie Ci trudno, pozostaje więc włożyć nieco wysiłku i własnej koncepcji,
a sprawy mogą ruszyć w pożądanym kierunku. "Góra" nie ruszy bez ruchu "na dole".

Kolego my tutaj już od dawna mówimy o układach. Wiemy że koledzy z Bielska też zgłaszali o nieprawidłowościach w ich UC. I co myślisz że tzw"Góra" coś z tym zrobiła? Królowa z IC wyjechała a smród został i śmierdzi jeszcze bardziej.
 
Kolego my tutaj już od dawna mówimy o układach. Wiemy że koledzy z Bielska też zgłaszali o nieprawidłowościach w ich UC. I co myślisz że tzw"Góra" coś z tym zrobiła? Królowa z IC wyjechała a smród został i śmierdzi jeszcze bardziej.


No to masz nieaktualne informacje.

ps
Oprócz tej o wyjeździe Królowej.
 
No to masz nieaktualne informacje.

ps
Oprócz tej o wyjeździe Królowej.
przepraszam Ciebie cat ale dziwię się, że tak kategorycznie twierdzisz wszak jak napisaleś nie jesteś ze świętego miasta a to są Ludzie stamtąd a zatem wiedzą dokladnie. Tu nie ma co osądzać. tak się dzieje w większości miejsc
 
przepraszam Ciebie cat ale dziwię się, że tak kategorycznie twierdzisz wszak jak napisaleś nie jesteś ze świętego miasta a to są Ludzie stamtąd a zatem wiedzą dokladnie. Tu nie ma co osądzać. tak się dzieje w większości miejsc


Nie osądzam Kolego, tylko podpowiadam Koledze ze świętego miasta, że należy nadal próbować.
Namawiam do uporu na podstawie informacji uzyskanych z innego miejsca.
 
Niewątpliwie masz rację ale mam pytanie. Do kogo należy kierować takie sugestie? Odnoszę wrażenie, że do składu desek.........niestety.
 
Niewątpliwie masz rację ale mam pytanie. Do kogo należy kierować takie sugestie? Odnoszę wrażenie, że do składu desek.........niestety.


Na pewno nie sugestie, tylko dowody. I kierować na pewno nie z jednej, a z wielu stron.
Wprawdzie poznany przeze mnie przypadek rozpoczął prawdopodobnie cywil, ale doładowali funki.
Do kogo kierować ?! Oczywiście na początek należy do dyrekcji, potem wyżej i jeszcze wyżej.
Dyrektor IAS właściwej temu miejscu, to już poważna osoba, ale w hierarchii jeszcze nie ostatnia ...
 
Na pewno nie sugestie, tylko dowody. I kierować na pewno nie z jednej, a z wielu stron.
Wprawdzie poznany przeze mnie przypadek rozpoczął prawdopodobnie cywil, ale doładowali funki.
Do kogo kierować ?! Oczywiście na początek należy do dyrekcji, potem wyżej i jeszcze wyżej.
Dyrektor IAS właściwej temu miejscu, to już poważna osoba, ale w hierarchii jeszcze nie ostatnia ...

Taaaak...........dyrekcji.............a wiesz, że u mnie nikt nie przyszedł i nie powiedział kto kim jest ? Nawet nikt nie powiedział "jesteście teraz moimi ludźmi i zaczynamy robotę...." czeski film i tylko film a Ty mówisz, że należy pisać i informować ..... Tylko kogo ?! Ja nawet nie wiem z czyjego upoważnienia mam podpisywać papiery bo nawet nie mam upoważnienia. Mam nieaktualną legitymację, stempel i inne pierdol......e znaczki.
 
Totalny chaos w skarbówce! Nie działają systemy informatyczne, odchodzą pracownicy, urzędnicy gubią się przepisach. Wielki falstart Morawieckiego
http://wolnosc24.pl/2017/03/04/tota...sie-przepisach-wielki-falstart-morawieckiego/

A tak to widzi M B
http://www.radiownet.pl/publikacje/poranek-3-marca-2017
Część piąta:
Marian Banaś o przesłankach, które przemawiały za koniecznością przeprowadzenia reformy administracji skarbowej w Polsce. Integracja służb skarbowych w KAS pozwoli na lepszą diagnozę nadużyć podatkowych.
 
tak naprawdę to nie wiem kto jest (oficjalnie) np.naczelnikiem ucs kto jest jego zastępca
ilu ich jest i za co odpowiadają. Brak głupich pieczątek imiennych .... to tylko
najprostsze sprawy o złożonych nie pisze bo każdy to wie.
Może związek ma oficjalne informację kto jest kto w poszczególnych usc :eek:
 
Proponuję zaprosić media na poniedziałek rano do ucs i delegatur niech porozmawiają z kierownictwem(którego nie ma)
 
tak naprawdę to nie wiem kto jest (oficjalnie) np.naczelnikiem ucs kto jest jego zastępca
ilu ich jest i za co odpowiadają. Brak głupich pieczątek imiennych .... to tylko
najprostsze sprawy o złożonych nie pisze bo każdy to wie.
Może związek ma oficjalne informację kto jest kto w poszczególnych usc :eek:

U mnie ( w us ) jest podobnie. Dotychczasowy z-ca naczelnika został specjalistą i dano mu do podpisania papier zawierający prośbę o udzielenie bezpłatnego urlopu ( przy czym oczywiście ten z-ca... znaczy specjalista, przychodzi do pracy, sprawdza sprawy jak do tej pory tylko nic nie podpisuje ). Powołano nowe Działy z których część nie ma kierownika ( może czekają na jakiegoś Misiewicza ), a żeby było bardziej śmiesznie w sposób kuriozalny ludzi z tego samego działu, ulokowano na różnych piętrach ( choć teoretycznie powinni siedzieć razem zwłaszcza, że część została oderwana od innych zadań i od razu wrzucona na głęboką wodę np. do komórek analitycznych ). Przy sposobie nowego lokowania pracowników, nie wzięto pod uwagę ograniczeń lokalowych ( za małe pokoje w stosunku do przewidywanych zadań ). I oczywiście dalej nie działa system kancelaryjny umożliwiający ewidencjonowanie pism wewnętrznych i pism wychodzących, więc takowych nawet nie próbujemy tworzyć. Aczkolwiek akurat to częściowo da się obejść przy podpisywaniu z datą wsteczną ( lutową ) dokumentów utworzonych ( aczkolwiek nie zaakceptowanych ) przed pierwszym marca.
Nie ma co - Marian B. za takie przygotowanie tej "deformy" powinien zostać zdymisjonowany.
Subito.

tak naprawdę to nie wiem kto jest (oficjalnie) np.naczelnikiem ucs kto jest jego zastępca
ilu ich jest i za co odpowiadają.(...)
Akurat to już chyba zostało uwidocznione na stronach IAS. Dodano oddzielną zakładkę dotyczącą Urzędów Celno-Skarbowych.
Aczkolwiek sama strona odrzuca - do tej pory przeważał kolor niebieski, teraz jest taka wściekła czerwień.
 
Ostatnia edycja:
... oj tam , oj tam :mad:
może pierdyknęli się w papierach i wdrożenie miało być w 2018.
w realu tak to wygląda.
dzielą stanowiska kierownicze, stołki i konfitury.
reszta jest statystami i statystyką.
bierzmy się w garść - 6, 7 czy 8 tys nie może ulegać mniejszości uważającej, że ma poparcie Rządu RP.
większość to uzurpatorzy i specjaliści od kolejnych metamorfoz.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Okazało się że Ci nowi są starzy z teczkami i na szybko trzeba to poczyścić( a teczki wypchane u pretendentów jak u pierwszoklasistów na 1 września)
 
Widać, że nie czytacie korespondencji od szefa. Przecież jeszcze w lutym mianował nas wszystkich ambasadorami. A ambasador wiadomo: ma wypastować buty, czytać gazety i pić kawę z porcelany. To wszystko ma swoją logikę i porządek. Więc nie kłamcie, że nie możecie wykonywać swoich obowiązków, bo macie stworzone warunki wręcz szklarniowe do nowej roli. Po co Wam przełożeni, systemy, pieczątki. Ambasador to ambasador. Tylko placówka będzie chyba na czarnym lądzie.
 
Na skarbowcach.pl któryś z użytkowników nawoływał do protestu. O dziwo nie banowali go. Dacie wiarę. Skoro tam wstawiają takie teksty, to z reformą musi być kiepsko. I jest kiepsko. Stanowiska kierujących nie obsadzone, czyli trwają przepychanki (ponoć z "solidarności" pchają się oknami i drzwiami na intratne posady), brak dostępu do wielu programów. Ludzie siedzą, piją kawę, gadają, w sumie teraz jest nieźle, bo nikt nie wie co ma robić. Chociaż może nie do końca wiemy co mamy robić, tylko, że przydzielone zadania ( w ustawie KAS, statutach) są całkowitą nowością dla większości z nas. Czy jesteście zdziwieni obecnym stanem rzeczy w KAS? Wątpię. Dobrze, że jest kawa. Nie życzę MF, aby reforma KAS poległa, gdyż nie jestem w stanie wyobrazić sobie co nastąpi potem, może z wyjątkiem tego, że my pracownicy administracji skarbowej będziemy pierwszymi ofiarami krachu.
 
Back
Do góry