• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

nakaz złożenia propozycji pełnienia służby, pomimo celowego braku stosownego ustawowego przepisu, wynika przede wszystkim z konstytucji. skoro Polska jest państwem prawa, to nie można zedrzeć nagle komuś z grzbietu munduru, pozostawiając decyzję w tej sprawie w gestii mariana, nie wspominając o jego pachołkach.

sąd w uzasadnieniu wskaże na konkretne przepisy i wyroki w podobnych sprawach.


Jak najbardziej !!
Nawet gdyby sąd tego nie zrobił, pozostaje jeszcze dosłowny zapis w samej ustawie:
" ... Dyrektor składa propozycję ... ", a z tego wynika, że nie może nie-złożyć ...
 
Czy moglibyście zastanowić się nad wyrokiem olsztyńskim, bo tu nie ma zdecydowanych wygranych.

A. - jest :
- Sąd uznał, że propozycja nie jest decyzją
- jest się nadal fc-s
- dotyczy tylko osób co złożyły skargę do WSA na akt/czynność
- dotyczy osoby w liczbie pojedynczej, a nie grupy jako całości - tu TK
B. będzie:
- odrzucenie przez WSA wszystkich odwołań - nie ma decyzji, tryb proceduralny.
- kto nie złożył skargi na akt/czynność - nie ma już możliwości wezwać DIAS do usunięcia naruszenia prawa, 14 dniowy termin zawity wg starych przepisów p.p.s.a - od dnia otrzymania propozycji

wyrok jest korzystny dla Nas i jak dla Mf-u.

Pytanie co się opłaci MF-owi :
A. złożyć kasację, jak jest więcej skarg na czynność/akt ?
B. czy też nie składać, jak jest zdecydowana przewaga odwołań .
To jest zagadka

Nie martwiłbym się na zapas. Sławek pisał, że w Szczecinie zaskarżony był inny akt, a sąd uchylił decyzję. Najważniejsze jest to, że sądy stwierdzają bezprawne działanie DIASów, a sprawy będę rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli zaskarżyłaś decyzję i wyjaśniłaś dlaczego, nie wydaje mi się żeby sąd odrzucił skargę argumentując że może i masz trochę racji, bo propozycja bezprawna, ale powinnaś zaskarżyć inny akt, a nie decyzję.
 
Czy moglibyście zastanowić się nad wyrokiem olsztyńskim ...

...

B. będzie:
- odrzucenie przez WSA wszystkich odwołań ...

Pytanie co się opłaci MF-owi :
A. złożyć kasację, jak jest więcej skarg na czynność/akt ?
B. czy też nie składać, jak jest zdecydowana przewaga odwołań .
To jest zagadka


Masz, oczywiście, na myśli odrzucenie "odwołań" DIAS'ów, od wyroków korzystnych
dla funków, prawda ?!

Nie jestem pewien ze względu na istnienie tu trzech pojęć; skarga, odwołanie
(możliwe 2 rodzaje) i kasacja.

Nie, chyba jednak myślałaś o skargach funkcjonariuszy do WSA, bo tylko skargi były
składane do WSA, by te - mogły je odrzucać !!
Poskładaj to - proszę - i wytłumacz, skąd Twoje twierdzenie, że WSA coś będą odrzucać ??

ps
O cokolwiek by nie chodziło, to doświadczenie podpowiada, iż kasacje będą składane.

ps2
Związek rekomendował dwie drogi, wzajemnie się nie wykluczające, co ja też
skwapliwie uczyniłem ...
 
Ostatnia edycja:
Masz, oczywiście, na myśli odrzucenie "odwołań" DIAS'ów, od wyroków korzystnych
dla funków, prawda ?!

Nie jestem pewien ze względu na istnienie tu trzech pojęć; skarga, odwołanie
(możliwe 2 rodzaje) i kasacja.

Nie, chyba jednak myślałaś o skargach funkcjonariuszy do WSA, bo tylko skargi były
składane do WSA, by te - mogły je odrzucać !!
Poskładaj to - proszę - i wytłumacz, skąd Twoje twierdzenie, że WSA coś będą odrzucać ??

ps
O cokolwiek by nie chodziło, to doświadczenie podpowiada, iż kasacje będą składane.

ps2
Związek rekomendował dwie drogi, wzajemnie się nie wykluczające, co ja też
skwapliwie uczyniłem ...

Zgodnie z ppsa zaskarżyć można decyzję/postanowienie, inny akt/czynność albo bezczynność. Jeżeli zaskarżyłeś to samo na dwa sposoby możesz być prawie pewny, że jedną skargę Ci odrzucą. Nie można wygrać dwa razy w tym samym meczu. Problem o którym pisze Syrenka dotyczy tego, czy ci co wybrali jedną drogę trafią w gusta składu orzekającego. Chyba o to chodzi.
 
Trochę skrótowo napisałam Cat. Dobrze myślisz! Brawo Grupa Rezerwy. Wszyscy trzymacie poziom.

Prawnicy ZZ dobrze odrobili lekcje, zabezpieczyli Nas na dwa fronty. Dlatego kazali składać trzy skargi.
Były trzy skargi:
1. na czynność /akt
2. bezczynność w sprawie odwołania do DIAS lub MF
3. bezczynność w sprawie braku propozycji
 
AD1 W skardze na czynność /akt , prawnicy podzielili skargę na dwa wątki : obowiązek przedstawienia propozycji oraz alternatywne żądanie uznania przez sąd propozycji jako decyzji.
Sąd wybrał część pierwszą , iż nie jest to decyzja, tylko czynność, którą uznał za nieważną. Jest ciągłość pracy fc -s .
Jeżeli będzie taka powielana w innych WSA linia orzecznicza, to mamy - ugruntowane, że propozycja NIE JEST DECYZJĄ.
Wszystko jest powiązane.
Jeżeli sąd nakazałby danie propozycji funkcjonariuszowi to część 1 skargi wiąże się z trzecią skargą (bezczynność dot. propozycji). Jeżeli uznałby 2 część 1 skargi, że to decyzja, to wiąże się z skargą drugą (bezczynność dot. odwołania).
AD2. MF będzie podnosił, ww. przypadki ,że od propozycji nie przysługuje odwołanie. Sądy będą nakazywały DIAS przekazywanie odwołań do MF-u (lub odrzucanie skarg na bezczynność). Dias-y przekażą, a MF będzie odmawiał rozpatrzenia z uwagi , iż na propozycje nie przysługuje żaden środek odwoławczy. Ludzie będą skarżyć do WSA, a sądy będą odrzucać z powodów proceduralnych, bo propozycja nie jest decyzją.
 
Kto złożył zgodnie z linią związku ww. skargi jest zabezpieczony. Natomiast w najgorszej sytuacji są Ci, co złożyli tylko odwołania oraz skargi na bezczynność w jego przedmiocie, lub nic nie złożyli.
 
Kto złożył zgodnie z linią związku ww. skargi jest zabezpieczony. Natomiast w najgorszej sytuacji są Ci, co złożyli tylko odwołania oraz skargi na bezczynność w jego przedmiocie, lub nic nie złożyli.

Dzisiaj w najgorszej sytuacji są inni. Co po wyroku olsztyńskim ma myśleć Szef KAS który polecił ucywilnienie, czyli składanie funkcjonariuszom propozycji pracy? Nawet ci co nie zrobili nic mają szansę. Wniosek o wydanie decyzji, przywrócenie terminu, cokolwiek. Z wyroków wynika, że to wszystko kulawe. Płoną mury Babilonu. Ważne żeby teraz nie odpuścić. Jeżeli tę samą analizę przeprowadzisz do wyroku ze Szczecina, to wyjdzie, że ci co złożyli odwołania są w najlepszej sytuacji, bo propozycja zatrudnienia złożona funkcjonariuszowi to decyzja.
 
Ostatnia edycja:
Kto złożył zgodnie z linią związku ww. skargi jest zabezpieczony. Natomiast w najgorszej sytuacji są Ci, co złożyli tylko odwołania oraz skargi na bezczynność w jego przedmiocie, lub nic nie złożyli.


I o to mi właśnie chodziło Szanowna @syrenko_wawa. Dziękuję bardzo.
Trudno jest wytłumaczyć osobie trzeciej skróty myślowe, tym bardziej
obce, gdy samemu się skrótów używa ...
 
Walczymy w swojej siebie i również dla tych co nie złożyli żadnej skargi. 26 będzie, miejmy nadzieję, pozytywny wyrok wydany dla fc którym nie przedstawiono propozycji,będziemy w dalszym ciągu walczyć o wszystkich fc we wszystkich izbach. Nastepnie zajmiemy sie ustawą emerytalną.
 
Ostatnia edycja:
@syrenka wawa, przestań analizować i dołować innych fc, którzy nie złożyli skargi na czynność bądź decyzję. To jest nasza wspólna sprawa, wszystkich fc przeciwko bezprawiu i bandytom. Walczymy w swojej siebie i również dla tych co nie złożyli żadnej skargi. Nie wszyscy w SC mieli do czynienia z postępowaniem jako takim, nie wszyscy mieli odwagę stanąć w szranki z pachołkami mb, ale wszystkim należy się szacunek i godność do sprawiedliwego stosowania przepisów prawa, a nie tylko prawa które uznaje Minister Banaś. 26 będzie, miejmy nadzieję, pozytywny wyrok wydany dla fc którym nie przedstawiono propozycji,będziemy w dalszym ciągu walczyć o wszystkich fc we wszystkich izbach. Nastepnie zajmiemy sie ustawą emerytalną. "Szczęść Boże" polegnie na całej linii.

Nie zamierzałam dołować innych, tylko wstrząsnąć tymi ludźmi co czekają, aż ktoś inny nastawi za nich karku. Jak słyszę moje koleżanki liczące, że ten wyrok spowoduje mannę z nieba w postaci mundurów, to ręce opadają. Wynikiem takiego myślenia jest to, że do sądu poszło tylko 900 osób z ponad 4000 ucywilnionych.
Powtórzę jeszcze raz : Wyroki są tylko w indywidualnych sprawach i nie dotyczą innych, lecz są tylko pomocne w innych postępowaniach sądowych.
 
Nie chciałam dołować tylko wstrząsnąć tymi, którzy liczą na mannę z nieba w postaci mundurów. Wyrok jest w indywidualnej sprawie i nie dotyczy innych , lecz im może mocno pomóc. Niestety nie wjedziecie na czyimś grzbiecie do raju, jak w przypadku gruszy.
 
Grupo Rezewy : Mam przeświadczenie , że linia olsztyńska będzie dominująca. Niestety ludzie nie będą mogli skarżyć na akt / czynność , Ten termin 14 dniowy w ppsa jest zawity i koniec. Ale jest ogromna szansa wygrania gdzie indziej. Skoro sądy będą orzekać (poczekajmy na następne wyroki) to ludzie powołując się na te wyroki, że propozycja nie jest decyzją będą występować do DIAS o wydanie decyzji o zwolnieniu , a dalej jest już znana ścieżka ..... zwycięska
 
Znowu ku-wa te pisowskie dzielenie !!!! Lepszy i gorszy sort !!!! Opanuj się !!!!!!!!

Ten lepszy ten gorszy ja złożyłem a tamten nie złożył !!!! Temu się należy , a temu nie ....

i najgorsze ja pisałem składałem a ktoś inny DOSTAŁ .... !!!

Byli odważni i złożyli wszystkie wnioski itd. i chwała im , gdyż przetarli szlaki !!!! Ja również złożyłem , ale nie zieję nienawiścią do innych !!!!
Największa chwała dla Celników.pl i Sławka, który bez dzielenia przeciera wszystkie możliwe prawne konstrukcje !!!


Nie chciałam dołować tylko wstrząsnąć tymi, którzy liczą na mannę z nieba w postaci mundurów. Wyrok jest w indywidualnej sprawie i nie dotyczy innych , lecz im może mocno pomóc. Niestety nie wjedziecie na czyimś grzbiecie do raju, jak w przypadku gruszy.
 
Znowu ku-wa te pisowskie dzielenie !!!! Lepszy i gorszy sort !!!! Opanuj się !!!!!!!!

Ten lepszy ten gorszy ja złożyłem a tamten nie złożył !!!! Temu się należy , a temu nie ....

i najgorsze ja pisałem składałem a ktoś inny DOSTAŁ .... !!!

Byli odważni i złożyli wszystkie wnioski itd. i chwała im , gdyż przetarli szlaki !!!! Ja również złożyłem , ale nie zieję nienawiścią do innych !!!!
Największa chwała dla Celników.pl i Sławka, który bez dzielenia przeciera wszystkie możliwe prawne konstrukcje !!!

Lepiej zamilcz mały człowieczku, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem co napisałam, oszczędź wstydu sobie i innym.

Tu nigdzie nie ma nienawiści, podziałów, złości, gorszy lepszy. Tu jest analiza przepisów co możemy zrobić i jak jeszcze pomóc. To próba wstrząśnięcia innymi, którzy czekają na nie wiadomo na co? To uświadomienie innym, że tego za nich nie załatwi Sławek , Związek i inni . Tu trzeba ruszyć swoje cztery litery liczy się czas!!!, którego nie ma za wiele.
 
Lepiej zamilcz mały człowieczku, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem co napisałam, oszczędź wstydu sobie i innym.

Tu nigdzie nie ma podziałów , złości, gorszy, lepszy. To próba wstrząśnięcia innymi, którzy czekają na nie wiadomo na co? To uświadomienie innym, że tego za nich nie załatwi Sławek , Związek i inni . Tu trzeba ruszyć swoje cztery litery liczy się czas !!!!, którego nie ma za wiele.
 
Back
Do góry