• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

WSA w Olsztynie uznał propozycję ucywilnienia za inny akt lub czynność z zakresu adm. Rozpatrzyl merytorycznie skargę i stwierdził bezskutecznosc propozycji i nakazał przedstawienie funkcjonariuszowi propozycji służby
 
dyrektor ias twierdzi że zmiana stosunku służbowego w stosunek pracy powstał z mocy prawa, na skutek przyjęcia oświadczenia o którym mowa w art. 171 ust 1 ustawy wprowadzającej.
 
Ostatnia edycja:
WSA w Olsztynie uznał propozycję ucywilnienia za inny akt lub czynność z zakresu adm. Rozpatrzyl merytorycznie skargę i stwierdził bezskutecznosc propozycji i nakazał przedstawienie funkcjonariuszowi propozycji służby

W końcu bardzo dobra informacja! Gratuluję temu szczęśliwcowi i liczę, że mój sąd też wyda korzystny dla mnie wyrok. Pozdrawiam wszystkich zdeterminowanych:)
 
banaś pod sąd karny ???

do pierdla we wspólnych celach z grypserą. niech poznają, co naprawdę lepsze. bo dotychczas to wydaje im się, że pozostaną bezkarni do końca świata i jeden dzień dłużej.

ale tak nie będzie, marianie banasiu. choćbyś się jeszcze bardziej wyginał przed ołtarzem.
 
Ciekawe czy ktos pochwali się efektem absurdalnej reformy, której skutki widać już w IASach.
 
Ostatnia edycja:
Miejmy nadzieję że następne Sądy w kolejnych miastach wezmą się za tą bandę! Czekamy nadal na Poznań! Bo tu w szczególności jest towarzystwo wzajemnej adoracji,bez żadnych kompetencji ani merytorycznej wiedzy,co widać w chaotycznych ruchach jakich dokonują na codzień-byle by tylko zachować stołeczek jeszcze miesiąc,jeszcze kilka-byle by przeżyć, zanim się wyżej skapną, że są nieudacznikami! dyrektoreczka +"super hiroł"- jej zca i naczelniczki po jednych pieniądzach do wykasowania! Trzymamy za prawdziwych Celników kciuki i nie poddamy się!
 
WSA w Olsztynie uznał propozycję ucywilnienia za inny akt lub czynność z zakresu adm. Rozpatrzyl merytorycznie skargę i stwierdził bezskutecznosc propozycji i nakazał przedstawienie funkcjonariuszowi propozycji służby

1. stwierdza bezskuteczność zaskarżonej czynności; 2. uznaje uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.

Wy tu widzicie nakaz złożenia propozycji służby w ty tekście?
 
Ostatnia edycja:
1. stwierdza bezskuteczność zaskarżonej czynności; 2. uznaje uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.

Wy tu widzicie nakaz złożenia propozycji służby w ty tekście?

Spokojnie, w sentencji nie musi być nakazu. To jaki skutek i obowiązki dla organu wywołuje stwierdzone uprawnienie skarżącego może być wyjaśnione w uzasadnieniu wyroku.
 
1. stwierdza bezskuteczność zaskarżonej czynności; 2. uznaje uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.

Wy tu widzicie nakaz złożenia propozycji służby w ty tekście?


Kuźwa człowieku !! Czy Ty musisz szukać zawsze dziury w całym ?!
Przestań w końcu siać defetyzm, niezadowolenie i wszystko najgorsze dla funków.
Mamy oczy, uszy, ale wyobraź sobie - także mózgi, którymi umiemy się samodzielnie
posługiwać.
Piewcę Federacji można było znieść, ale takie zachowania, to już jawna wrogość !!
Zamknij się więc albo lepiej idź poskarż Jackowi, może Cię przytuli i pogłaska.

ps
Nie łudź się przypadkiem, że podejmę z Tobą jakąkolwiek dyskusję na Forum,
bo podobnych ignorantów mam już powyżej uszu.
 
Sąd wskazał to, że dyrektor nie może się zachować jak bandyta i przestał lizać dupę szefowi jak ostatni giermek. Jeśli ponownie przedstawi Ci propozycję pracy wyrok będzie identyczny, natomiast co do uprawnienia nie bedę się wypowiadać gdyż bandyci dalej grasuję w tym ministerstwie

Słuchaj chodzi mi raczej o podstawę prawną na której oparł się sąd w tym wyroku moi ucywilnieni znajomi chętnie by skorzystali.,koci łeb się zagotował i nakazał sobie że gówno mi powie
 
Ostatnio przeczytałam pismo dyrektora ias w Zielonej Górze na temat ucywilnienia skierowane do pracownika. Twierdzi w nim że zmiana stosunku służbowego w stosunek pracy powstał z mocy prawa, na skutek przyjęcia oświadczenia o którym mowa w art. 171 ust 1 ustawy wprowadzającej. tylko że w tym przepisie mówi sie, że to ucywilnienie następuje na podstawie umowy o pracę, a ta następuje na podstawie kodeksu pracy a nie ustawy wprowadzającej. Zastanawiam się kto nasuwa autorom tych idiotycznych pism pomysły.

Mi DIAS odpowiedział dwoma pismami datowanymi tego samego dnia powołując się na art. 171 ust 1 ustawy wprowadzającej.
Różnica polega na tym, że w drugim piśmie skrócił ww. art. 171 ust.1 o zapis " na podstawie umowy o pracę na czas określony bądź nieokreślony".
To jest szczyt beszczelności i łamanie prawa.
 
Słuchaj chodzi mi raczej o podstawę prawną na której oparł się sąd w tym wyroku moi ucywilnieni znajomi chętnie by skorzystali.,koci łeb się zagotował i nakazał sobie że gówno mi powie

Szczegóły będą w uzasadnieniu. Ale skoro jest bezskuteczność propozycji, to musiało być naruszenie art.165 ust.7 ustawy wprowadzającej i sławne (na tym forum głównie dzięki Cat'owi - szacuneczek!) przedstawia pracownikom i funkcjonariuszom odpowiednio propozycję pracy albo służby.
 
Szczegóły będą w uzasadnieniu. Ale skoro jest bezskuteczność propozycji, to musiało być naruszenie art.165 ust.7 ustawy wprowadzającej i sławne (na tym forum głównie dzięki Cat'owi - szacuneczek!) przedstawia pracownikom i funkcjonariuszom odpowiednio propozycję pracy albo służby.

Zgadza się. Oby ta linia się utrzymała w NSA :)
 
Ciekawe czy Minister Banaś pochwali się efektem absurdalnej reformy, której skutki widać już w IAS w Gdańsku. Zresztą w całym kraju nieświadomi zadań Służby Celnej dyrektorzy, rozpieprzyli komórki takie jak obsługa przedsiębiorców, postępowanie celne, kontrolne. Wartościowi funkcjonariusze mając możliwość uciekli do komórek "umundurowanych". Teraz okazuje się że TO COŚ nie funkcjonuje, przedsiębiorcom z zachodniopomorskiego pościły nerwy i cierpliwość, zaczęci się skarżyć. Niestety to jest pierwszy przyczółek niezadowolenia, które będzie się rozszerzać po wszystkich izbach. Sukcesy się skończyły, teoretyczne państwo nadal funkcjonuje.

Co się tam dzieje, w Gdańsku?
Jestem na oucie więc nie orientuję się jak dawniej...
 
Spojrzałem na wokandy w WSA Gliwice. Są rozprawy w przyszłym tygodniu. Proszę osoby, które dotąd tego nie uczyniły, by zgłosiły się do Związku, najpóźniej do poniedziałku, celem merytorycznego wsparcia Ich skarg. Musimy mieć na uwadze ogół ludzi ucywilnionych i zwolnionych.
 
1. stwierdza bezskuteczność zaskarżonej czynności; 2. uznaje uprawnienie skarżącego do złożenia mu propozycji służby.

Wy tu widzicie nakaz złożenia propozycji służby w ty tekście?

nakaz złożenia propozycji pełnienia służby, pomimo celowego braku stosownego ustawowego przepisu, wynika przede wszystkim z konstytucji. skoro Polska jest państwem prawa, to nie można zedrzeć nagle komuś z grzbietu munduru, pozostawiając decyzję w tej sprawie w gestii mariana, nie wspominając o jego pachołkach.

sąd w uzasadnieniu wskaże na konkretne przepisy i wyroki w podobnych sprawach.
 
Czy moglibyście zastanowić się nad wyrokiem olsztyńskim, bo tu nie ma zdecydowanych wygranych.

A. - jest :
- Sąd uznał, że propozycja nie jest decyzją
- jest się nadal fc-s
- dotyczy tylko osób co złożyły skargę do WSA na akt/czynność
- dotyczy osoby w liczbie pojedynczej, a nie grupy jako całości - tu TK
B. będzie:
- odrzucenie przez WSA wszystkich odwołań - nie ma decyzji, tryb proceduralny.
- kto nie złożył skargi na akt/czynność - nie ma już możliwości wezwać DIAS do usunięcia naruszenia prawa, 14 dniowy termin zawity wg starych przepisów p.p.s.a - od dnia otrzymania propozycji

wyrok jest korzystny dla Nas i jak dla Mf-u.

Pytanie co się opłaci MF-owi :
A. złożyć kasację, jak jest więcej skarg na czynność/akt ?
B. czy też nie składać, jak jest zdecydowana przewaga odwołań .
To jest zagadka
 
Back
Do góry