• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Hej! Co wiecie na temat kwietniowej reorganizacji UCSów? Czy to prawda że będzie likwidacja delegatur UCS? Podobno mają być zastąpione przez oddziały celne. Pytam bo ta sama plota mówi że UKSy by były oddziałami celno - skarbowymi i ewentualnie potem wyłączone. Co mówi sie u Was o kwietniowej reorganizacji? Pozdrawiam!
 
Bo te wszystkie uproszczenia i AEO zostały wymyślone dla cywilizowanych narodów ''starej Unii'' i tam funkcjonują a w dzikich krajach P..., R...,B.... nie działają i zawsze będą przykrywką dla afer.
Tylko prawdy o tym nie można rozpowszechniać, bo przecież wolność gospodarcza, wzrost PKB, wielkie aspiracje i takie dyrdymały

Uproszczenia i AEO miały sens, ale gdyby były tylko dla firm "elitarnych", a nie robione na ilość i wręcz "zamawiane" w MF, by pokazać, jak dużo już uproszczeń działa.
Takie ułatwienia to dla dużych firm, które ciągle sprowadzają mniej więcej to samo, by to dalej przetwarzać, dystrybuować itp. PO co mają takie Orleny, Azoty czy KGHMy w kółko słać te SADy, latać po urzędach? Oni nie przemycają fajek ani podróbek, bo robią prawdziwą kasę legalnie.
Ale jak się dziadostwo obłowiło w "uproszcze", to hulaj dusza...
No i jeszcze warto poruszyć kwestię konkurencji między oddziałami, urzędami, a nawet konkurencję między poszczególnymi krajami UE.
To jest cięcie gałęzi, na której się siedzi. By przyciągnąć odprawy do siebie, urzędy "odpuszczają" kontrole, by zachęcić klientów. Dzięki temu generują w sumie więcej przychodów z ceł i VAT. Analogicznie, urząd restrykcyjny, gdzie nie przejdą pewne sprawy, straci klientów, paradoksalnie tez tych uczciwych, gdyż im zależy na czasie, zechcą ominąć przestoje, rewizje itd.
PS. Shift, w "cywilizowanych" krajach przekręty również idą pełną parą.
Zwłaszcza, gdy np. polski importer odprawia tam towary, które w Polsce sprzeda. Czy niemiecki urząd obchodzi to, że towar jest podrobiony czy niebezpieczny? Przecież to nie na ich rynek! A TOR 1/4 cła trafi do Niemiec.
 
Ostatnia edycja:
Tu się z Tobą zgadzam. Chociaż trzeba odróżnić rzetelną kontrolę od bezsensownego czepialstwa. A przez pewien czas rozliczano dyrektorów z ilości wydanych AEO. Im więcej tym lepiej ! NIeważne, dla kogo...
 
Plota stara jak świat, tylko ciągle data się przesuwa :) Prędzej KAS połączy się z ZUS, albo z opieką społeczną...
 
W Białymstoku ogłoszono nabór wewnętrzny na funków- 20 osób: 12 Kużnica i 8 Bobrowniki. Oferta skierowana co cywili.Na początku ucywilniali na potęgę a teraz szukają.
 
W Olsztynie jest nabór wewnętrzny na 24 miejsca na czterech przejściach granicznych. Skierowany do osób ucywilnionych na podstawie art. 165 p.w.u.k. i ze służby cywilnej. Szczegóły na IAS Olsztyn > sprawy pracownicze > rekrutacja wewnętrzna.
Najpierw obdarli z munduru, a teraz łaskawie pozwalają startować w wyścigu szczurów. Kwestionariusz osobowy, motywacja, rozmowa kwalifikacyjna...
Mam dziwne wrażenie, że według nich to szczyt łaski pańskiej, jednak dla mnie to jak splunięcie w twarz.
 
Czy ktoś monitoruje na jakich zasadach są obecnie po cichu przywracani do munduru ucywilnieni? Nie mam na myśli tych z wyrokami sądowymi czy ze śmiesznymi rekrutacjami wewnętrznymi.
 
Czy ktoś monitoruje na jakich zasadach są obecnie po cichu przywracani do munduru ucywilnieni? Nie mam na myśli tych z wyrokami sądowymi czy ze śmiesznymi rekrutacjami wewnętrznymi.

Ja monitoruję. Odbywa się to na tradycyjnych zasadach:
Pierwsza zasada: Znajomi Królika.
Druga zasada: Bo Pani mi się podoba, a Pan nie.
:)
 
Ja monitoruję. Odbywa się to na tradycyjnych zasadach:
Pierwsza zasada: Znajomi Królika.
Druga zasada: Bo Pani mi się podoba, a Pan nie.
:)

To się zgadza, bardzo wazne znaczenie ma również posiadane wczesniej stanowisko równa się to z przydziałem do komórki pasującej do osoby bo są tam - nieistniejsące w regulaminie zadania. Tymczasem osoby które słuzyły na granicy a zostały wyr**** przez skarbówkę są dalej w dupie.
 
Cztery symbole naszej słabości to bieda, bezrobocie, brak mieszkań i cywilizacyjne zapóźnienia w służbie zdrowia - mówi premier Polski, Mateusz Morawiecki, w rozmowie z Gazetą Polską.

To cytat. Tylko aby to zmienić, Szanowny jeszcze Panie Premierze, to najpierw trzeba kołtuństwo w służbach podległych banusiowi wystrzyc. Razem z rzeczonym misterem algi bez paragonu. Do gołej skóry.

Celnicy pomogą, mają to wszystko nieźle udokumentowane.
 
Ostatnia edycja:
w styczniu wośp zagra pod hasłem "adoptuj banasia"?

zdarzyło mi się wczoraj oglądać transmisję z poświęcenia Ołtarza Ojczyzny. na zakończenie hierarcha wśród obecnych oficjeli wymienił naszego bezwstydnika (czyt. maniusia banasia). stety :)D), kamera nie potrafiła go namierzyć :D.

nie będę się rozwodził o bezmiarze hipokryzji i zwyczajnej ludzkiej krzywdy, którą temu durniowi udało się osiągnąć. za to chciałbym zwrócić się do koleżeństwa o rozważenie zorganizowania przed świętami akcji pt. "adoptuj banasia". chłopina jest sławny chyba tylko w branżowych mediach. niech ludzie się dowiedzą prawdy. nie ulega wątpliwości, po doświadczeniach z najętym redaktorzyną nisztorkiem, sami o to musimy zadbać.

ja proponuję podrzucenie tematu wośp. niech w styczniu zagrają pod hasłem "adoptuj banasia".
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry