• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Czas jest do końca maja. Nie chodzi o to, żeby przeprowadzić akcję jak najszybciej i na odwal. Poza tym DIAS powinien od każdego zebrać informację, jakie są jego "osobiste preferencje".

Jeśli dobrze pamiętam, częściej pojawia się kryterium "potrzeby KAS", niż osobiste preferencje. Tu raczej nie będzie jak w salonie piękności.
 
Poza tym DIAS powinien od każdego zebrać informację, jakie są jego "osobiste preferencje".
Wierzysz w to co piszesz. Twoje osobiste preferencje to nic w obliczu "dobra Krajowej Administracji Skarbowej". Jak już to Twoje osobiste preferencje przedstawi Twój przełożony ,bo kto zna Ciebie lepiej niż on :cool:
 
Czas jest do końca maja. Nie chodzi o to, żeby przeprowadzić akcję jak najszybciej i na odwal. Poza tym DIAS powinien od każdego zebrać informację, jakie są jego "osobiste preferencje".
Siwy wszczął spor zbiorowy....., a
Strajk jest ostatecznym środkiem, którym może posłużyć się załoga zakładu pracy w celu rozwiązania sporu zbiorowego.
Strajk jest to zbiorowe powstrzymanie się od pracy w celu rozwiązania sporu zbiorowego (art. 17 ursz).
 
"Mam pana kolnąć mieczem?
Czy kopią? Jak pan woli?
Ale uprzedzam z góry,
Że to okropnie boli.
Więc może by pan jednak,
Stąd dobrowolnie poszedł
Niechże się pan namyśli,
Uprzejmie pana proszę."
Ballada o grzecznym rycerzu z serii "Poczytaj mi mamo". Pasuje jak ulał do koncepcji o osobistych preferencjach.
 
Z czego wynika: interesuje mnie podstawa prawna bo akurat ja już to zrobiłem bez znajomości tej podstawy, osobiście nie dane mi było z braku czasu DIAS oczywiście.

Według ustawy nie musi, ale skoro Szef KAS podpisał porozumienie z Solidarnością, to DIASy są od tego, aby się do niego stosować. Oczywiście ciężko oczekiwać, żeby DIAS miał się tym wszystkim zajmować osobiście. W porozumieniu jest zapis:

Podejmując decyzję o zaproponowaniu pracownikowi lub funkcjonariuszowi zatrudnienia lub dalszego pełnienia służby oraz określając warunki, jakie zostaną zaproponowane pracownikowi lub funkcjonariuszowi uwzględnia się, w szczególności zakres powierzonych zadań, przebieg dotychczasowego zatrudnienia lub pełnienia służby, kwalifikacje zawodowe pracownika lub funkcjonariusza, doświadczenie zawodowe pracownika lub funkcjonariusza i miejsce dotychczasowego zamieszkania, z zastrzeżeniem uprawnienia wynikającego z art. 169 ust. 3 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej. W miarę możliwości kierownik jednostki organizacyjnej KAS uwzględni także osobiste preferencje pracownika lub funkcjonariusza.

Żeby wiedzieć, czy w ogóle jest możliwość uwzględnienia osobistych preferencji poszczególnych osób, najpierw trzeba ustalić (co samo w sobie na pewno nie jest "niemożliwe"), jakie są te preferencje. Składanie propozycji "w ciemno" będzie ewidentnym złamaniem porozumienia.

Jeśli dobrze pamiętam, częściej pojawia się kryterium "potrzeby KAS", niż osobiste preferencje. Tu raczej nie będzie jak w salonie piękności.

Według Szefa KAS jedynym dopuszczalnym kryterium niewymienionym w art. 165 ust. 7 ustawy wprowadzającej, które może mieć wpływ na na treść propozycji jest dobro KAS. A w tym zawiera się m.in. dialog z pracownikami i funkcjonariuszami i w miarę możliwości kierowanie ich do zadań, których sami chcieliby wykonywać. Bo taki człowiek będzie lojalniejszy i wydajniejszy niż ktoś traktowany jak pionek.
 
Ostatnia edycja:
Mierne to wszystko. Ja już usłyszałem co to znaczy dobro KAS a raczej IAS i dlaczego mnie to nie cieszy?
 
Propozycja wg Banasia :

Czy nie ma Pan/Pani nic przeciwko ucywilnieniu i obniżeniu wynagrodzenia do 3048 zł brutto ?
- TAK, nie mam nic przeciwko.
- NIE, nie mam nic przeciwko.
 
"Żeby wiedzieć, czy w ogóle jest możliwość uwzględnienia osobistych preferencji poszczególnych osób, najpierw trzeba ustalić (co samo w sobie na pewno nie jest "niemożliwe"), jakie są te preferencje. Składanie propozycji "w ciemno" będzie ewidentnym złamaniem porozumienia."

słuszna uwaga - niech diasi o tym pamiętają
 
"Dobro KAS", "w miarę możliwości", "dołożyć starań". Doskonały materiał do wytłumaczenia każdej nikczemności. Oczywiście wszystko zależy od intencji wykonawców.
 
Obejrzałem relację z Komisji Finansów Publicznych. Wypowiedź Pana Sławomira Siwego w punkt. Chciałem coś o tym napisać na Skarbowcach,bo pracuję w US, ale mnie zablokowali. Nie mogę oglądać artykułów i dodawać komentarzy. Taka ichnia "wolność słowa". Ciśnie mi się do głowy motto z dawno temu przeczytanej książki:

Widziałem przyjście Pana: płaszcz chwały go odziewał
I z takiej szedł winnicy, co rodzi grona gniewu.

— John Steinbeck
 
Czy jest ktoś w stanie udzielić informacji (potwierdzonej), czy przedstawieciel/le ZZ będą mogli brać udział w opiniowaniu, weryfikowaniu lub czym podobnym odnośnie propozycji. Mam na mysli sytuacje kiedy propozycja przedstawiona komuś z komórki likwidowanej niekontrolnej (np. finanse) wskaże nowe miejsce wykonywania czynności służbowych w komórce mundurowej, jakie uzasadnienie lub kompetencje były brane pod uwage i dlaczego to musi być np. oficer.
Wieści jakie docierają z BP są zatrważające, ochronka dla znajomków jest przygotowana.
 
Wszystko w rękach min. Banasia. Jeżeli potrafi zdyscyplinowac swoich DIAS to może jeszcze uda się wiele rzeczy odkręcić.
 
Wszystko w rękach min. Banasia. Jeżeli potrafi zdyscyplinowac swoich DIAS to może jeszcze uda się wiele rzeczy odkręcić.


Jeżeli - jak to piszesz - "uda się", to kolejnym krokiem winno być wyciągnięcie konsekwencji wobec tych,
dzięki którym DIAS robią podwójną robotę ...
 
Czarno to widzę, przecież to wszystko dla "dobra służby" i w BP i w innych. Tak odbylo się wprowadzanie korpusów, później wartościowanie a teraz reforma. Ale wtedy ZZCelnicyPL nie był tak silny. Teraz może być inaczej ale czas ucieka.
 
Czy jest ktoś w stanie udzielić informacji (potwierdzonej), czy przedstawieciel/le ZZ będą mogli brać udział w opiniowaniu, weryfikowaniu lub czym podobnym odnośnie propozycji. Mam na mysli sytuacje kiedy propozycja przedstawiona komuś z komórki likwidowanej niekontrolnej (np. finanse) wskaże nowe miejsce wykonywania czynności służbowych w komórce mundurowej, jakie uzasadnienie lub kompetencje były brane pod uwage i dlaczego to musi być np. oficer.
Wieści jakie docierają z BP są zatrważające, ochronka dla znajomków jest przygotowana.

podaj jakieś konkrety
 
W Katowickim UCS

podaj jakieś konkrety

W Katowickim UCS POWOŁANO dzisiaj nie naczelników tylko koordynatorów, to samo w delegaturach. Kierowników działów i referatów dalej brak. Pytanie , kto podejmie decyzję w zakresie obsady działów mieszanych np. działów kontroli rynku, kto wyznaczy i weźmie na siebie odpiwiedzialność ty zostajesz w mundurze a ty kolego cywilem? Jakie kryteria? I jeszcze jedno do akcyzy w US zostali przeniesieni cywile i funkcjonariusze wykonujący do 28 lutego zadania w dozorze, EMCS i inne. Natomiast z akcyzy ludzi którzy znali temat przeniesiono do kontry i WZP. Pomieszanie pojęć i to wszystko w zgodzie i za przyzwoleniem Szefa KAS do którego wpływały jak wspomniał liczne informacje na temat w/ w nieprawidłowości. Który reżyser podejmie się nakręcenia dramatu pt " KAS ZGUBI NAS I WAS".
 
Trzeba walczyć do samego końca. Nie można pozwolić na bezsensowne przenoszenia ludzi. Ludzie powinni iść za swoimi zadaniami. Przenoszenie do US ludzi przeszkolonych i doświadczonych np. w kontrolnych wyrobów akcyzowych a na ich miejsce ludzi z postępowań jest jawnym działaniem na szkodę państwa. Nie będzie to działać jak zadania w Kas będą wykonywać osoby nie mające o tym zielonego pojęcia. Ja jeszcze liczę ze ktoś pójdzie po rozum do głowy a SKAS nie pozwoli pluć sobie w twarz przez DIAS i NUCS. Ja uważam że tym powinien zainteresować się NIK i prokurator
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry