• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Zwracam się do wszystkich, czy może ktoś zna strukturę IAS w Zielonej Górze? Gdyż do obecnej chwili nie znalazłam i nie słyszałam ze istnieje.


Szanowna Koleżanko.
Chyba większość IAS w Polsce nie posiada jeszcze struktury, zatem jest oczywistym,
iż nie można odnaleźć czegoś, co nie istnieje. Zapewniam Cię, że niebawem odkryjesz
dużo poważniejsze problemy, przy których rozwiązywaniu trzeba będzie ryzykować ...
 
przedruk z:
http://www.slubice24.pl/ogloszenia/item/27_praca-szukam-pracy/106728_funkcjonariusze-celni-

Funkcjonariusze Celni
fc - merytoryczni, zajmujący się postępowaniem odwoławczym, znający zagadnienia podatku akcyzowego, problematykę przepisów hazardowych, przepisów ordynacji podatkowej, podatku od towarów i usług (VAT), klasyfikację i pochodzenie towarów, a także przepisów transportu drogowego przyjmą pracę w okolicach Rzepina i Słubic. W związku z niejasną sytuacją, związaną z wprowadzeniem KAS, orzekająca grupa fc. skłonna jest zmienić pracę na rzecz rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w prowadzeniu spraw związanych z powyższą problematyką
Dodane przez: fcSC. (1) Kontakt: xxxxxxxxx
Czyli funkcjonuje zasada przezornych "kto pierwszy, ten lepszy". Z drugiej strony, czy ojcowie reformy wyzbywając się fachowców przewidzieli, iż tą drogą to na pewno nie uszczelnią uciekającego VATu. Jestem przekonany, że osoby, które propozycji dalszej służby nie otrzymają potrafią spożytkować swoją wiedzę i doświadczenie. Tylko szkoda,że niekoniecznie w interesie państwa, któremu dotychczas służyliśmy.
 
przedruk z:
http://www.slubice24.pl/ogloszenia/item/27_praca-szukam-pracy/106728_funkcjonariusze-celni-

Funkcjonariusze Celni
fc - merytoryczni, zajmujący się postępowaniem odwoławczym, znający zagadnienia podatku akcyzowego, problematykę przepisów hazardowych, przepisów ordynacji podatkowej, podatku od towarów i usług (VAT), klasyfikację i pochodzenie towarów, a także przepisów transportu drogowego przyjmą pracę w okolicach Rzepina i Słubic. W związku z niejasną sytuacją, związaną z wprowadzeniem KAS, orzekająca grupa fc. skłonna jest zmienić pracę na rzecz rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w prowadzeniu spraw związanych z powyższą problematyką
Dodane przez: fcSC. (1) Kontakt: xxxxxxxxx
Czyli funkcjonuje zasada przezornych "kto pierwszy, ten lepszy". Z drugiej strony, czy ojcowie reformy wyzbywając się fachowców przewidzieli, iż tą drogą to na pewno nie uszczelnią uciekającego VATu. Jestem przekonany, że osoby, które propozycji dalszej służby nie otrzymają potrafią spożytkować swoją wiedzę i doświadczenie. Tylko szkoda,że niekoniecznie w interesie państwa, któremu dotychczas służyliśmy.


w hazardzie już się to dzieje, zmiana ustawy nie pomoże, jeśli fachowcy z sc zasilą branżę
 
jest jakieś oficjalne info w intranecie po dzisiejszej imprezie w MF, kto dyrektorem, naczelnikiem, kto odwołany, kto za kogo, kto spada a kto idzie się w górę?
 
Slawek lub ktokolwiek inny,
jaka masz wiedze na temat tego ile osob dostalo juz pisemnie propozycje ucywilniajaca??
bedzie to mniej wiecej nakreslalo sytuacje ile osob zostanie jeszcze "propozycje nie do odrzucenia" czyli ucywilnienie
 
Slawek lub ktokolwiek inny,
jaka masz wiedze na temat tego ile osob dostalo juz pisemnie propozycje ucywilniajaca??
bedzie to mniej wiecej nakreslalo sytuacje ile osob zostanie jeszcze "propozycje nie do odrzucenia" czyli ucywilnienie

Propozycja może być najwcześniej jutro, listy są w MF a wiedza jak jest ..... wielu chętnych do tego, ja też mimo iż mój los wyznaczony.

Uważam że jeszcze powalczymy.
 
Zero, bo przepis umożliwiający składanie propozycji wchodzi w życie jutro.
Po drugie musisz złożyć oświadczenie lustracyjne do końca marca, bez tego nie dadzą propozycji.
W pierwszej kolejności będą ucywilniani 1. kierownicy do IAS 2. pracownicy egzekucji i US 3. osoby nie składające oświadczeń lustracyjnych
 
Jak sobie Pan Banaś wyobraża firmowanie (poprzez udział w komisjach) przez nasz ZZ procesu ucywilniania funkcjonariuszy, skoro związek jest jednoznacznie przeciwny jakiemukolwiek ucywilnieniu? Niech Pan Banaś wreszcie pojmie, że nie da się tego zrobić w sprawiedliwy sposób i nie jest sprawiedliwe porównywanie funkcjonariuszy do służby cywilnej. Tak jest i nie zmienią tego jego wywody ani podpieranie się zdaniem zdradzieckiej Basi.
 
Ostatnia edycja:
a nie jest tak ze czesc osob juz jutro ma sie stawic w US?

Część dotychczasowych zadań SC będą wykonywały USy, więc niektórzy funkcjonariusze dostali informację o wykonywaniu zadań w US (czasami na odległość, pod dotychczasowym adresem). Ale nie były to propozycje, te można składać dopiero od jutra.

Poza tym jest duża szansa, że w związku z pismem Szefa KAS listy tworzone przez DICów nie będą miały ostatecznie większego znaczenia i DIASy stworzą własne.
 
POdoba mi się ten "mundurowy etos". Nie dasz mi cukierka, to ci drzwi g*wnem wysmaruję.Cóż za patriotyzm, wygrażać że się przejdzie na drugą stronę. No tak, w końcu niejeden na obu stronach naraz "służył"...Taka to służba, więc cóż się dziwić ustawodawcy, że goni towarzystwo w cholerę. Ja sam nie raz zostałem niesprawiedliwie potraktowany, ale nie pomyślałem przez chwilę o "zmianie frontu". Dużo tu sztucznego patosu niczym z amerykańskich filmów, że mundur, że honor, blablabla. Pozwolę sobie zacytować słowa bohatera filmu "Ludzie honoru", adwokata wydalonego dyscyplinarnie żołnierza Marines (tyt. oryg. "A few good men"- 1992r.USA): "Nie trzeba nosić munduru, zeby być człowiekiem honoru". My na pewno nie jesteśmy Marines. Można dobrze służyć ojczyźnie w swetrze, w metrze, a nawet w szambowozie. Ale w tym gronie jest tylko kwik o przywileje,emerytury, apanaże.A im większy wrzask, tym mniej ma wspólnego z prawdziwym funkcjonariuszem. Przykre to, ale nienawidzę obłudy.Mogę iść w sweter, mogę iść na zewnątrz, ale sobą zamierzam pozostać.
 
dość pokrętna ta generalizacja, o ironio - w stylu recenzowanych manipulatorów.
proszę nie oceniać środowiska po "wysiłku intelektualnym" prowokatorów.
niewiele kolega widać wie o "mundurze" !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry