• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Dlaczego?! Mnie się podoba.


taki-rysunek-wisi-w-urzedzie-skarbowym-w-wejcherowie-im-wiekszy-vat-tym-piekniejszy-swiat.jpg

Taki zapewne też....
 
(...) Tymczasem największą bolączką są doły. Trudno oczekiwać, że policjant zarabiający 1,5 tys. - 3 tys. zł nie będzie podatny na propozycje korupcyjne czy możliwość nielegalnego dorabiania na boku w nocnych klubach. Służba ojczyźnie ładnie wygląda na papierze, ale kiedy Ojczyzna nie odwdzięcza się niezbędnym minimum, trudno oczekiwać poświęcenia i narażania życia. (...)

ODI1L3VfMS9jY180N2IyOS9wLzIwMTgvMDQvMTcvODI1LzM2MC81NTc1NGE5ZjVlYWM0ZjBlOWQwZWZhYTlkYjE0OWRmZS5qcGVn.jpeg


https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/...niarze-operacyjni-a-nie-urzednicy-w-mundurach
 
bo to jest świat pozbawiony na głowie,
bo to nie służy Polsce i nam - Polakom
Wszystkim Polakom? Na pewno?
A komu służy? Niemcom, Belgii, Rosji?
Niemcom, Belgom, Rosjanom?

W czerwcu 1898 roku też "postanowiono świat na głowie". I też nie wszystkim podobały się tamte zmiany. Do dziś nie pogodzili się z nimi. Czemu dają wyraz w zadymach "Obywateli RP" i "KOD". Kiedy w XIX wieku maszyny zaczęły zastępować robotników to robotnicy rozbijali je młotami, bo nie zgadzali się na zmiany. Jesienią 2015 roku też "postanowiono świat na głowie". Bo nie wszystkim podobały się rządy PO+PSL. Czy jesienią 2019 roku więcej będzie niezadowolonych z "dobrej zmiany" niż zadowolonych? Zobaczymy.
Świat nie stoi w miejscu, tylko cały czas się zmienia i zmiany jednym się podobają, innym nie. I zawsze jedno tracą a inni zyskują. W tym przypadku celnicy stracili. Ale ci którzy wprowadzają KAS uważają, że te zmiany są dobre dla Polski i dla Polaków. Jesienią 2019 roku okaże się kto ma rację.

A co na to lekarz??? ( i to bynajmniej nie internista ).
Byłem u psychologa i pytałem co sądzić o KAS, bo są różne zdania. odpowiedział, że on nie zna szczegółów, ale skoro PiS dokonuje organizacji i wprowadza zmiany to znaczy, że są to dobre zmiany. Poszedłem więc do psychiatry i spytałem jaka jest rzeczywistość, bo totalna opozycja widzi wszystko w czarnych barwach i wszytko totalnie krytykuje: PiS podniósł - źle, PS obniżył - źle, Pis wprowadził - źle, PiS wycofał - źle, bezrobocie maleje - źle, rating rośnie - źle, no zwariować można. Psychiatra odpowiedział: panie nie patrz pan na wariatów i nie słuchaj ich - im zawsze źle, pod górkę i pod wiatr. Rób pan swoje! Dlatego powtarzam: zmiana jest dobra. I konieczna.
 
Z jakiego powodu ten prowokacyjny wpis nie został usunięty? Za chwilę znowu dojdzie do pyskowek miedzy nami a skarbowcami.
 
Z jakiego powodu ten prowokacyjny wpis nie został usunięty? Za chwilę znowu dojdzie do pyskowek miedzy nami a skarbowcami.

Nie daj się więc sprowokować, opanuj emocje i odnieś się merytorycznie do treści wpisu. Ja w nim nic prowokacyjnego nie widzę. Mogę się z jego częścią nie zgadzać, kolejną olać, a następną pochwalić.
Jeśli uważasz zaś, że nie potrafisz napisać nic innego niż "pyskówkę", to nie pisz - będzie to najprostsze rozwiązanie nie wymagające absolutnie żadnego fizycznego wysiłku.
No chyba, że nie potrafisz się opanować i musisz dać upust emocjom w "internetach". <=== to jest prowokacja.
 
Z jakiego powodu ten prowokacyjny wpis nie został usunięty? Za chwilę znowu dojdzie do pyskowek miedzy nami a skarbowcami.


cichooo

to wariat

na szczęście wszyscy go ignorują :)

cisza i brak odzewu też ma swoją wymowę

żyj sobie dalej KASowski w swoim wyimaginowanym różowym świecie

ten świat, przynajmniej na tym forum, zaczął ci się dopiero w czerwcu 2017
 
Ostatnia edycja:
Nie daj się więc sprowokować, opanuj emocje i odnieś się merytorycznie do treści wpisu. Ja w nim nic prowokacyjnego nie widzę. Mogę się z jego częścią nie zgadzać, kolejną olać, a następną pochwalić.
Jeśli uważasz zaś, że nie potrafisz napisać nic innego niż "pyskówkę", to nie pisz - będzie to najprostsze rozwiązanie nie wymagające absolutnie żadnego fizycznego wysiłku.
No chyba, że nie potrafisz się opanować i musisz dać upust emocjom w "internetach". <=== to jest prowokacja.


Twoja rada, to na prawdę mądre i rzeczowe słowa, w dodatku uniwersalne - choć sam
nie zauważasz prowokacji, ale to tylko kwestia wrażliwości.

Nota bene - cały kunszt prowokacji tkwi w umiejętności jej ukrycia ...
 
Z jakiego powodu ten prowokacyjny wpis nie został usunięty?

Napisanie, że coś co innym się nie podoba MNIE się podoba jest prowokacją?!

Ja myślałem, że DEMOKRACJĄ. A w każdym razie DYSKUSJĄ. Najlepiej na rzeczowe argumenty.


Od lipca likwidują w urzędach skarbowych działy rachunkowosci, bo banki przejmują ich role.

Czy w związku z tym mam manifestować, że nie zgadzam się z taką zmianą?


Za chwilę znowu dojdzie do pyskowek miedzy nami a skarbowcami.

A rozmawiać NORMALNIE nie można ?
 
Napisanie, że coś co innym się nie podoba MNIE się podoba jest prowokacją?! (1)
...
Od lipca likwidują w urzędach skarbowych działy rachunkowosci, bo banki przejmują ich role. (2)

Czy w związku z tym mam manifestować, że nie zgadzam się z taką zmianą? (3)

A rozmawiać NORMALNIE nie można ? (S)


(S)
Ależ jak najbardziej można, rzekłbym nawet - TRZEBA rozmawiać NORMALNIE !!

*** Tylko czy Ty masz na tyle dużo czasu ?!

(1)
Jeśli jest prowokacją, gdy KTOŚ świadomie - znając czyjeś "punkty"; słabości, bolączki, smutki ... -
w dowolnym "towarzystwie" usiłuje kogoś innego (się) "rozbawić", a żonglując człowieczą wrażliwością - dobija "zabitego",
to takie "napisanie" JEST prowokacją.
(2)
"Wrażenia" z OBCEGO MI ŚWIATA, mnie nie interesują.
Zatem tego tematu niestety - akurat ze mną - nie przedyskutujesz.
(3)
To zależy, czy byś zechciał manifestować w sposób liryczny, tragiczny,
komediowy, katastroficzny i jeszcze parę innych ...

Tu, na Forum, JEST DEMOKRACJA, a dla MYŚLĄCYCH na prawdę nie ma większego
znaczenia "INNOŚĆ POGLĄDÓW" - za to nikt Ci nie przygani.
Istotnym jest rodzaj "ekspresji", adekwatny do CELU wyrażenia tych poglądów.

*** SUBIEKTYWNIE rzecz biorąc, chcący FAKTYCZNIE "rozmawiać NORMALNIE",
powinien wpierw poznać przyczynę niewłaściwego/właściwego zrozumienia
tak SAMEGO POGLĄDU, jak i FORMY PRZEKAZU tego poglądu.

Dlatego powtórzę -
czy Ty masz na tyle dużo czasu ???
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry