• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Minister Cybulski - "Man of the game". Całe szczęście, że nie od nas, bo by skarbowcy mieli używanie. On nawet patrzy tak samo jak my i je to samo co my. A małżeństwa skarbowców rozpadają się tak samo jak celników w alokacji. Doszło też podobno to przypadków samospalenia. Co ten człowiek opowiada. Wymienili byłego GIKS-a na niego? Majstersztyk. Myślałem, że "Rewizor" to szczyt jego możliwości, ale nie doceniłem człowieka.
 
Ostatnia edycja:
Minister Cybulski - "Man of the game". Całe szczęście, że nie od nas, bo by skarbowcy mieli używanie. On nawet patrzy tak samo jak my i je to samo co my. A małżeństwa skarbowców rozpadają się tak samo jak celników w alokacji. Doszło też podobno to przypadków samospalenia. Co ten człowiek opowiada. Wymienili byłego GIKS-a na niego? Majstersztyk. Myślałem, że "Rewizor" to szczyt jego możliwości, ale nie doceniłem człowieka.

niby-tak-ale-kurna-nie-do-konca-elon-musk-dziwna-mina.jpg

Cybulski kolejny "joker" na sejmowe starcia, ciekawe ilu jeszcze takich wyciągnie.
 
Pokaż załącznik: 4763

Cybulski kolejny "joker" na sejmowe starcia, ciekawe ilu jeszcze takich wyciągnie.

Jasiński był jedynym który ogarniał temat, ale pogonili bo był rok w milicji. Teraz mają samych fachowców. A nasz Walczak - celnik ale nie walczak. W porównaniu z drugim ministrem mistrz erudycji. Tylko generał w wojsku szybciej śmignąłby mundurem, niż bronił ucywilnienia swoich żołnierzy. Ale cóż, do honorowej kadry nie mamy szczęścia.
 
Minister Cybulski - "Man of the game". Całe szczęście, że nie od nas, bo by skarbowcy mieli używanie. On nawet patrzy tak samo jak my i je to samo co my. A małżeństwa skarbowców rozpadają się tak samo jak celników w alokacji. Doszło też podobno to przypadków samospalenia. Co ten człowiek opowiada. Wymienili byłego GIKS-a na niego? Majstersztyk. Myślałem, że "Rewizor" to szczyt jego możliwości, ale nie doceniłem człowieka.

A co to w ogóle jest za gość gadał jak potłuczony? Co to myśmy sie prosili żeby być urzędnikami skarbowymi w tym kasie, na siłę nas tam wcielili. Kto im kazał likwidować Służbę Celną. Każdy miał prawo wyboru kilkadziesiąt lat temu, każdy szedł gdzie chciał jeden do munduru a drugi do cywila. A co on powie cywilom, a co mnie to obchodzi co powie? A co to jest jakiś zaszczyt być urzędnikiem skarbowym? Wsadzili nas na chama w ten kas a teraz chcą żebyśmy się utożsamiali i jednoczyli ze skarbowym urzędem. Ręce opadają.
 
możecie w skrócie opowiedzieć, co działo się na komisji?

Reforma przebiega bez zakłóceń, przeprowadzono inwentaryzację zasobów, wizyty w terenie i mitygację ryzyk. Rozmów telefonicznych było 560 000. To są stwierdzenia, które autentycznie padły na komisji, a nie cytaty z "Misia", czy "Rejsu". O gazetkach ściennych niestety nie wspomniano.
 
(...) A co to jest jakiś zaszczyt być urzędnikiem skarbowym? Wsadzili nas na chama w ten kas a teraz chcą żebyśmy się utożsamiali i jednoczyli ze skarbowym urzędem. Ręce opadają.
Co racja to racja! Nawet w dawnych UXach nikt sie nie utożsamiał ze skarbowym. Niech MF sprawdzi kto z UKS na wieść, że pójdzie do skarbowego zwiał na L4. A przecież my i tu i tu cywile, niby prawie to samo... Tajemnicą poliszynela było, że dla inspektora KS z 20 letnim stażem - US równa się trąd - a zwłaszcza sala OB. MF o tym dobrze wiedział i stąd były te bajki o mundurach i oficerach bez unitarki... Nie jeden w czerwcu gdy Wy strajkowaliście bajerował księgowe, że za pół roku z bronią przyjedzie, i z kajdankami... Żeby to jeszcze Q..... było śmieszne :-(
 
A ten Cyceron z Rzepina. Obraził z miłości do Ojczyzny. Potem przeprosił. A Ojczyzna? A miłość do Niej?. Czy też przeprosi?
Zaiste człowiek bez twarzy, bez honoru. Za to mundurowy w nowej strukturze i jakie pagony.
 
Całe ucywilnienie jest niezgodne z prawem ...
Szef szefów mówił, że proces ten będzie uczciwy, sprawiedliwy i itd. Prawda jest taka, że ja idę do cywila, gdyż przypadkowo znalazłem się po kilkunastu latach służby na granicy, drodze, nockach w komórce, która ze względów strategicznych musi być zabezpieczono kadrowo tymi samymi ludźmi ... !!!
Dlatego, że byłem lepszy od innych zostanę pozbawiony munduru i pensji !!!

Bravo Ja Bravo TY !!! Sprawiedliwie i zgodnie z Konstytucją !!!

art 32: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Wszyscy z Wyjątkiem mnie i paru innych !!!

Jestem pewny, że zostaniemy również pominięci i zapomniani przez Związki, ale cóż takie życie !!!

Ty musisz zostać w komórkach cywilnych żeby inni pracujący w tych komórkach od początku mogli pójść tam gdzie będzie mundur. Tak jest w Łodzi. Cóż takie życie
 
A jak jest w przypadku funkcjonariuszy, którzy otrzymają propozycję pracy a nie służby? Czy też będą mogli się odwołać jak od decyzji? Żaden przepis nie precyzuje takiej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
A jak jest w przypadku funkcjonariuszy, którzy otrzymają propozycję pracy a nie służby? Czy też będą mogli się odwołać jak od decyzji? Żaden przepis nie precyzuje takiej sytuacji.

Oficjalnej drogi odwołania i zaskarżenia do sądu nie ma, bo nie chcą wydać decyzji. Jakąś "dziką" procedurę odwołania z dobrego serca obiecują, ale nawet jak skorzystasz, to i tak do sądu z tym nie pójdziesz. Można spróbować, jeszcze jako funkcjonariusz samemu wymusić to co powinno być normą dla stosunku służbowego. Pewnie niedługo się wszystko wyjaśni.
 
Interpelacja nr 11478 w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego przeprowadzania postępowania podatkowego
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=4C31A9250F327F6FC12580F20049C74D&view=6

Interpelacja nr 11425 w sprawie raportu o nieprawidłowości przy wdrażaniu KAS

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=1FC646DFFE529EC8C12580F00048080F&view=6

Interpelacja nr 11376 w sprawie wyjaśnienia nieprawidłowości w początkowej fazie wdrożenia Krajowej Administracji Skarbowej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=79EC560E3A40EAD9C12580EC004FFD08&view=6

Interpelacja nr 11279 w sprawie reformy Służby Celnej w związku z wejściem w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=E1E7C0E90B232988C12580EA004EFAEB&view=6

Interpelacja nr 11307 w sprawie skali zastosowania w praktyce działalności administracji skarbowej - klauzuli in dubio pro tributario w 2016 r.
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=4F00C26FCE0A98ECC12580EA004EFC16&view=6
 
U nas takie osoby poszły do US z zadaniami akcyzowymi

U nas też zostali wcieleni do US. Póki co są w siedzibie UC-S ponieważ w US nie ma dla nich miejsca. Tym samym w tym samym budynku co więcej na tym samym piętrze jest US i UC-S.
Jak u was z rezerwą funkcjonariuszy SC-S? U nas, o zgrozo, rezerwa FSC-S jest w komórkach IAS, w tym komórce.... analiza ryzyka, obsługi przedsiębiorców........ Niestety rezerwa nie została utworzona w UC-S, mimo wniosków FSC-S do NUC-S i DIAS. Dalej zmiana przebiega TRANSPARENTNIE.
 
Było mi trochę żal, że zostałem skreślony przez prawo, sprawiedliwość i kościół !!!

Ale jest OK czekam na odprawę ... wcześniej muszę podreperować zdrowie ... jeszcze długie lata pracy... może jakiś kurs lub szkolenie przed nowymi wyzwaniami ... :cool:

Na pewno nie odpuszczę żadnemu, którzy skrzywdzili mnie i moją rodzinę !!! Wszystko w odpowiednim czasie !!! Amen

Również zachęcam innych do takiej drogi !!! Zostawmy ich ze wszystkimi problemami i tym SYFEM, który sobie zgotowali !!!

Ty musisz zostać w komórkach cywilnych żeby inni pracujący w tych komórkach od początku mogli pójść tam gdzie będzie mundur. Tak jest w Łodzi. Cóż takie życie
 
Back
Do góry