• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Oko siedzi w logistyce albo wrc 7-15 i marzy mu się, żeby ludzie prosto z nocki na kontrze poszli palić opony pod MF w jego sprawie.

I to jest właśnie dowód na ten podział! A ponoć wszyscy twierdzą że jesteśmy służbą jednolitą.

Może podobnie jak ja wcześniej służył na zachodniej granicy, a następnie wyznaczono!! mu pełnienie służby!! w gorszych, biurowych komórkach, a teraz chłopu brakuje śmiesznych czterech miesięcy i 15 dni do 5 lat w kontroli? Bo niby komórki akcyzowe itp to już nie Służba Celna?

Zastanów się co piszesz. A może ten "oko" był razem z tobą na protestach w Warszawie, wówczas był spoko?
 
Informuję, że protesty były przeze mnie zaliczone w Warszawie i do związku ZZ Celnicy też należę. A propos reformy to takiego kolesiostwa i rozmnożenia kierowników to dawno nie widziano. Nie ważne, że ktoś pracował na granicy. Mundurowymi zostają ci co nigdy żadnej odprawy nie dokonali i na oczy dokumentów celnych nie widzieli. Mam pytanie dlaczego kapelani nie są cywilami?
 
Informuję, że protesty były przeze mnie zaliczone w Warszawie i do związku ZZ Celnicy też należę. A propos reformy to takiego kolesiostwa i rozmnożenia kierowników to dawno nie widziano. Nie ważne, że ktoś pracował na granicy. Mundurowymi zostają ci co nigdy żadnej odprawy nie dokonali i na oczy dokumentów celnych nie widzieli. Mam pytanie dlaczego kapelani nie są cywilami?

Skoro wywołałeś temat, do ZPE po ostatnich transferach trafiły m.in. osoby z komórek: kadr,kontroli,informatyki (specyficznej ale jednak), dozoru i pewnie jeszcze jakichś. Jakie ukryte dotychczas predyspozycje miały te osoby że dopiero teraz je tam zwerbowano?
To nie może tak poprostu stać się faktem, w innych komórkach mundurowych jest podobnie.
 
Skoro wywołałeś temat, do ZPE po ostatnich transferach trafiły m.in. osoby z komórek: kadr,kontroli,informatyki (specyficznej ale jednak), dozoru i pewnie jeszcze jakichś. Jakie ukryte dotychczas predyspozycje miały te osoby że dopiero teraz je tam zwerbowano?
To nie może tak poprostu stać się faktem, w innych komórkach mundurowych jest podobnie.

Jeżeli te transfery wynikają ze zwiększenia obsady kadrowej i nowych zadań to nic w tym dziwnego. Skąd niby mieli przyjść ci ludzie? Chyba lepiej, że z dozoru czy kontroli, niż z ulicy. I nie ma co szczuć, bo to m.in dzięki ZZ Celnicy trochę więcej ludzi zostanie w mundurach. Nieuczciwe byłoby, gdyby przychodzili w zamian za osoby siłą przenoszone z komórek mundurowych do cywilnych.
 
Mam pytanie do ludzi z OC wew. czy w waszych Oddziałach będą stanowiska cywilne czy wszyscy w mundurach.
 
Jeżeli te transfery wynikają ze zwiększenia obsady kadrowej i nowych zadań to nic w tym dziwnego. Skąd niby mieli przyjść ci ludzie? Chyba lepiej, że z dozoru czy kontroli, niż z ulicy. I nie ma co szczuć, bo to m.in dzięki ZZ Celnicy trochę więcej ludzi zostanie w mundurach. Nieuczciwe byłoby, gdyby przychodzili w zamian za osoby siłą przenoszone z komórek mundurowych do cywilnych.

Nie znasz szczegółów to się nie wypowiadaj, jednym się mówi że nie ma etatów mundurowych a po cichu innych upycha do komórek mundurowych. Jak jesteś pewny swego miejsca za tydzień to się ciesz.
 
Jeżeli te transfery wynikają ze zwiększenia obsady kadrowej i nowych zadań to nic w tym dziwnego. Skąd niby mieli przyjść ci ludzie? Chyba lepiej, że z dozoru czy kontroli, niż z ulicy. I nie ma co szczuć, bo to m.in dzięki ZZ Celnicy trochę więcej ludzi zostanie w mundurach. Nieuczciwe byłoby, gdyby przychodzili w zamian za osoby siłą przenoszone z komórek mundurowych do cywilnych.

Niestety tak się dzieje. Znam kilka osób z OC i Dozoru, które otrzymały "informację" o ucywilnieniu i nie zaproponowano im najpierw przeniesienia do komórek ZPE, pomimo upychania tam osób z komórek typu referatów ogólnych czy magazynów.
 
Nie znasz szczegółów to się nie wypowiadaj, jednym się mówi że nie ma etatów mundurowych a po cichu innych upycha do komórek mundurowych. Jak jesteś pewny swego miejsca za tydzień to się ciesz.


a kto ma większe predyspozycje i przygotowanie do zpe niż dozór? ci ludzie stale robili w terenie, w weekendy i nockami, zapychano nimi granicę, dla nich to żadna nowość - co innego dla kogoś z akcyzy, kadr czy informatyki - ci ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, na czym polega taka służba w terenie
 
a kto ma większe predyspozycje i przygotowanie do zpe niż dozór? ci ludzie stale robili w terenie, w weekendy i nockami, zapychano nimi granicę, dla nich to żadna nowość - co innego dla kogoś z akcyzy, kadr czy informatyki - ci ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, na czym polega taka służba w terenie

Lubię to !
 
Podałem świadomie te wszystkie komórki, łatwo wskazać z jakich komórek powinno się rekrutować i oczywiste jest że dozór, czy kontrola.
Niemal nikt nie chce świadomie zostać cywilem, napewno nie teraz jak nie wie czego się spodziewać. Kiedy zostaje ok 10% do ucywilnienia trudno szukać zrozumienia tym bardziej kiedy zna się nazwiska.
 
Niestety tak się dzieje. Znam kilka osób z OC i Dozoru, które otrzymały "informację" o ucywilnieniu i nie zaproponowano im najpierw przeniesienia do komórek ZPE, pomimo upychania tam osób z komórek typu referatów ogólnych czy magazynów.
U nas wszyscy z OC i Dozoru oraz KP dostali tylko informacje o miejscu pracy/służby Deleg.UCS ale bez wskazania służba czy praca i to dosłownie brzmiało:” miejsce pracy/służby" (niepotrzebne skreślić :) tylko nikt nie skreślił). Teraz wszyscy czakają na propozycje, które są wielką niewiadomą, nawet na OC mimo uspokajających zapewnień, że "wszyscy w mundurach" ludzie są niepewni jutra.
 
W moim OC na dzień dzisiejszy wszyscy mundurowi, pod warunkiem że wszyscy kasa itp. będą typowani do rewizji.
Mam do Ciebie pytanie, Wasz OC wykonuje też zadania tzw.dozorowe np. grupy kontrolne EMCS , rejestratorzy EMCS itp. I kolejne pytanie do tych z Oddziałów gdzie 'dozór' kiedyś przeniesiono do OC - czy u Was też wszyscy w mundurach czy "dozorowcy' do cywila.
 
Ostatnia edycja:
Jeżeli te transfery wynikają ze zwiększenia obsady kadrowej i nowych zadań to nic w tym dziwnego. Skąd niby mieli przyjść ci ludzie? Chyba lepiej, że z dozoru czy kontroli, niż z ulicy. I nie ma co szczuć, bo to m.in dzięki ZZ Celnicy trochę więcej ludzi zostanie w mundurach. Nieuczciwe byłoby, gdyby przychodzili w zamian za osoby siłą przenoszone z komórek mundurowych do cywilnych.[/QUOTE]
Nieuczciwe? Kolego rozbawiłeś mnie tą delikatnością. Ta krzywda jest zwykłym sqrwysyństwem! Jawna kradzież praw nabytych (urlopu dodatkowego, części dodatku stażowego, zmniejszenia wynagrodzenia = równania do cywili). O ironio. To wszystko w majestacie prawa... i sprawiedliwości. Taka "dobra zmiana", dokonywana na rzecz "dobra służby". Perfidnie realizowana za zgodą i wiedzą decydentów politycznych. Po latach oddania służbie, za co taka kara? Z ścieżki kariery celnej: kursy specjalistyczne, świadectwa, certyfikaty, listy pochwalne, celujące oceny, opinie i pisemne wyróżnienia o kant dupy rozbić. Do izby pamięci lub kolekcjonerowi z allegro tanio odstąpię.
 
U nas do Senta dostają się tylko znajomi. Kierownicy mają odgórny zakaz przyjmowania do niego funkcjonariuszy przeniesionych do Urzędów Skarbowych lub do Izby Administracji Skarbowej. Nieważne, że pracowali na granicy w swojej celnicej karierze. Obsadza się komórki mundurowe znajomymi i nic więcej się nie liczy. Dlaczego po tylu latach pracy w cale mamy wykonywać zadania skarbówki. Cywile jak mają robić nasze zadania to zaraz ściągają funkcjonariuszy bo nie są w stanie tego ogarnąć.
 
Całe ucywilnienie jest niezgodne z prawem ...
Szef szefów mówił, że proces ten będzie uczciwy, sprawiedliwy i itd. Prawda jest taka, że ja idę do cywila, gdyż przypadkowo znalazłem się po kilkunastu latach służby na granicy, drodze, nockach w komórce, która ze względów strategicznych musi być zabezpieczono kadrowo tymi samymi ludźmi ... !!!
Dlatego, że byłem lepszy od innych zostanę pozbawiony munduru i pensji !!!

Bravo Ja Bravo TY !!! Sprawiedliwie i zgodnie z Konstytucją !!!

art 32: Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Wszyscy z Wyjątkiem mnie i paru innych !!!

Jestem pewny, że zostaniemy również pominięci i zapomniani przez Związki, ale cóż takie życie !!!
 
Back
Do góry