• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Jeśli jesteś specjalistą z wzp i zarabiasz 3045 pln to przyjęto cię do służby w nowym naborze w 2015 roku. "Starzy" specjaliści z wzp mają zarobki z tzw. starego portfela tj. wyższe niż widełki w specjaliście. A dzisiejsi eksperci otrzymają stanowiska odpowiednie do wykonywanych zadań. Będą się cieszyć jak nie odbiorą im uposażenia. Pamiętać trzeba, że dodatek kontrolerski już nie jest tej samej wysokości a regulowany więc trzeba będzie zobaczyć jak zostanie podzielony. Teraz to tylko wróżenie z fusów i nakręcanie wzajemnej niechęci więc dajcie sobie siana z tymi ekspertami. Teraz to nasi koledzy a jak ktoś będzie się opier...lać to długo nie da rady na służbie w wzp. "Starzy" sami ich wykluczą. W tym fachu szybko można wsadzić kogoś na wysokiego konia i nikt takiemu nie pomoże a łatwiej tu zarobić na 231 kk niż gdziekolwiek.
25 lat minęło w lutym ale nie plecak i wazelina
 
http://www.money.pl/podatki/wiadomo...firmy-wstrzymany-zwrot-vat,251,0,2297851.html

Już od 2013 r. na zwrot VAT czeka około 30 firm z Białej Podlaskiej, które zajmowały się handlem elektroniką. Wstrzymane przez fiskusa kwoty sięgają od 200 tys. do 10 mln zł. Tamtejszy urząd skarbowy oskarżył je o udział w karuzeli VAT, ale od czterech lat nie potrafi przedstawić na to żadnych dowodów.
Dziennikarze piszący tak bezczelne kłamstwa powinni być karani.
 
Ostatnia edycja:
Morawiecki "porównuje gruszki z jabłkami". Zobacz, jak udowadnia nieprawdziwe tezy
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wicep...jecia-robert-stanilewicz-wyjasnia,731022.html
Gospodarka przyspieszyła, ale zwolni? Wicepremier Morawiecki zapomina o inwestycjach
http://wyborcza.pl/7,155290,21622580,gospodarka-przyspieszyla-ale-zwolni-wicepremier-morawiecki.html

Nieprawidłowości w kilkudziesięciu warsztatach. Wymiana opon "na czarno"
Mandaty na prawie 35 tys. zł wystawili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku. To wynik kontroli warsztatów świadczących usługi wymiany i naprawy ogumienia samochodowego.
http://www.bialystokonline.pl/niepr...ymiana-opon-na-czarno,artykul,98431,14,1.html
 
Ostatnia edycja:
A dzisiejsi eksperci otrzymają stanowiska odpowiednie do wykonywanych zadań. Będą się cieszyć jak nie odbiorą im uposażenia. .
Ale to chyba działa w obie strony?
Co powiesz Kubusiu na temat komórek gdzie młodsi spece i spece wykonują obecnie (czy muszę dodawać że dopiero od około 2-3 tygodni) zadania najwyżej zwartościowane?
Nie jest dla mnie pociechą że "dostanę to co miałem", bo oznacza to, że kolejny raz utknę, tam gdzie zaczynałem i żebym na uszach stawał i pietami klaskał, tego nie zmieni.
Możesz sobie być, nie wiem jak zaangażowany, nie wiem co robić, ale jeśli liczysz na przyzwoitość, to nie w tej bajce. Ale pozostaje mieć nadzieję że jak za parę lat karta się odwróci, nie zawiedzie nas pamięć.
 
25 lat minęło w lutym ale nie plecak i wazelina
No to wybacz w moim wzp widocznie wszyscy specjaliści (poza młodymi) swoje 20 do 30 lat służby spędzili na lizaniu tyłka. Łatwo jest szafować epitetami i każdego kto zarabia lepiej ode mnie nazwać plecakiem lub wazeliną. Trudniej czasami jest stwierdzić, że może to u mnie były patologie w przydziale uposażeń (w ciągu tych 25 lat były conajmnie 3 albo 4 zmiany stawek ale nikomu nie zabierano i nie obniżano) a jeszcze trudniej stwierdzić, że może widocznie tylko na tyle zasługuję, o co oczywiście Ciebie nie podejrzewam.
 
Ale to chyba działa w obie strony?
Co powiesz Kubusiu na temat komórek gdzie młodsi spece i spece wykonują obecnie (czy muszę dodawać że dopiero od około 2-3 tygodni) zadania najwyżej zwartościowane?
Nie jest dla mnie pociechą że "dostanę to co miałem", bo oznacza to, że kolejny raz utknę, tam gdzie zaczynałem i żebym na uszach stawał i pietami klaskał, tego nie zmieni.
Możesz sobie być, nie wiem jak zaangażowany, nie wiem co robić, ale jeśli liczysz na przyzwoitość, to nie w tej bajce. Ale pozostaje mieć nadzieję że jak za parę lat karta się odwróci, nie zawiedzie nas pamięć.

Nie jestem ani decydentem ani sprawcą tego zamieszania. Ta cała dojna zmiana to jeden wielki skok na kasę. Wątpię aby komuś (w tym mnie) zostawili to co mam a tym bardziej ekspertom i nie wierzę aby komuś dodali. Wiem tylko, że u mnie robili spec listę ekspertów, którzy będą wykonywać zadania specjalistów i lista ta poszła do DIAS. Nie robiono listy specjalistów, którzy będą wykonywać zadania ekspertów a to chyba coś znaczy.
 
Ale to chyba działa w obie strony?
Co powiesz Kubusiu na temat komórek gdzie młodsi spece i spece wykonują obecnie (czy muszę dodawać że dopiero od około 2-3 tygodni) zadania najwyżej zwartościowane?
Nie jest dla mnie pociechą że "dostanę to co miałem", bo oznacza to, że kolejny raz utknę, tam gdzie zaczynałem i żebym na uszach stawał i pietami klaskał, tego nie zmieni.
Możesz sobie być, nie wiem jak zaangażowany, nie wiem co robić, ale jeśli liczysz na przyzwoitość, to nie w tej bajce. Ale pozostaje mieć nadzieję że jak za parę lat karta się odwróci, nie zawiedzie nas pamięć.

Kolego, nic się nie nauczyłeś. To się nazywa transparentny, zgodny z wizją misją i choroby remisją system motywacyjny rodem z PRL. W końcu cały czas ci sami karty rozdają, tylko szaty na czas zmieniają...
 
Dobry tekst :) Nie myślałeś o koszulkach lub naklejkach na zderzaki :)? Znam takiego jednego czy dwu, którzy zawsze w komisjach zasiadają, tylko teraz zasłaniają się osobami, które miały do tej pory nieposzlakowaną opinie uczciwych.
Problem polega tylko na tym, że nawet będąc uczciwym, można mieć błędne dane wejściowe... I cały misterny plan idzie ze śpiewem na ustach się kochać...

@ Kubuś, ja w komisjach nie zasiadam:), do kadry też nie należę, kółek, czy to różańcowych, czy wzajemnej adoracji unikam, bo nie chce mieć problemów z lutrem przy goleniu. Dlatego nie podam Ci detali, ale swoje wiem. Widzę jak błyskawicznie zmieniają się zakresy wykonywanych zadań niektórych osób. Coś, co kiedyś było uznawane za zadanie wyłącznie dla eksperta, za najtrudniejszy segment spraw w danej komórce, nagle dostają osoby z dużo mniejszym doświadczeniem i wiedzą. Oczywiście z pominięciem innych. Ciekawe dlaczego ?
Ja mogę jedynie się domyślać. Chociaż za jakiś czas będę w stanie to udowodnić - z pełną świadomością znaczenia tego słowa.

Problem polega na tym, że nie każdy może sobie pozwolić, albo ma też odwagę by walczyć do końca. Ba nawet mogą się z Tobą zgadzać, ale na wszelkie pytania odpowiadać: "Wiesz, jak jest..."

Ja wiem jak jest.
 
[h=1]Ile będzie zarabiał Bartłomiej Misiewicz?[/h]Bartłomiej Misiewicz po odejściu z MON został pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej do spraw komunikacji. Jak informują dziś "Rzeczpospolita" oraz "Fakt" były rzecznik ministra obrony narodowej będzie zarabiał 50 tysięcy złotych miesięcznie.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ile-bedzie-zarabial-bartlomiej-misiewicz/pb3c99d


i co ????? można zarabiać ?????? tak trzymać, dobra zmiana
 
Kiedyś (w UKS) wpłacało się w NBP. Obecnie chyba to samo. Tam na bloczku jest konto i tytułem seria i nr mandatu. Chyba, że zmienili bloczki to nie wiem...
kiedyś u nas wpłacałem w kasie ale kas już nie ma, trzeba będzie gnać do NBP a jak przypadkiem będzie to piątek wieczorem a w poniedziałek wolne? To na wolnym wycieczka do banku.
Fajnie wyszło jest KAS a nie ma kas :)
 
patologia dobrej zmiany ma ponadresortowy, bardzo szeroki wymiar

a co Misiewicza teraz wezmą do KAS-u?
od razu na generała? A może kapelana?

(...) Losem jednego z szeregowych współpracowników instytucji państwa będą zajmować się koordynator ds. służb specjalnych, wicemarszałek Sejmu i ważny poseł zajmujący się między innymi aferą Amber Gold. (...).

http://wpolityce.pl/polityka/335413...i-a-decyzje-personalne-wisza-na-nowogrodzkiej
 
Back
Do góry