• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Zespoły do d/s formułowania propozycji powołuje DIAS. Ja Jestem członkiem takiego zespołu w Pomorskiej KAS. Przedstawiciele ZZ informowali pracowników i funkcjonariuszy o działaniach zespołu. Informacje te były rozsyłane do członków związku i do komórek IAS. Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, ze dopiero ostatni komunikat zwierał konkretne informacje. Bo dopiero teraz przyszły wytyczne z MF-u. I ta informacja jest prosta: zachowane zostaje 100% wynagrodzenia, za wyjątkiem średniej i wyższej kadry kierowniczej. Tylko tyle i aż tyle. A co do poufności dotyczy to danych osobowych ( Tak jest u nas. I wydaje mi się to raczej normalne )
 
Ostatnia edycja:
A co do poufności dotyczy to danych osobowych ( Tak jest u nas. I wydaje mi się to raczej normalne )

Mam nadzieję, że nie chronicie tych danych przed tymi, których one dotyczą.

Przy okazji zapytam - w jaki sposób pomorski zespół zamierza zrealizować fragment porozumienia podpisanego przez Szefa KAS dotyczący uwzględniania w miarę możliwości osobistych preferencji pracownika lub funkcjonariusza co do treści propozycji?
 
Mam nadzieję, że nie chronicie tych danych przed tymi, których one dotyczą.

Przy okazji zapytam - w jaki sposób pomorski zespół zamierza zrealizować fragment porozumienia podpisanego przez Szefa KAS dotyczący uwzględniania w miarę możliwości osobistych preferencji pracownika lub funkcjonariusza co do treści propozycji?

Oczywiście osobiste preferencje zostaną uwzględnione ,jeżeli będą one zgodne z "dobrem KAS", tylko i wyłącznie wtedy.
 
Zespoły do d/s formułowania propozycji powołuje DIAS. Ja Jestem członkiem takiego zespołu w Pomorskiej KAS. Przedstawiciele ZZ informowali pracowników i funkcjonariuszy o działaniach zespołu. Informacje te były rozsyłane do członków związku i do komórek IAS. Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, ze dopiero ostatni komunikat zwierał konkretne informacje. Bo dopiero teraz przyszły wytyczne z MF-u. I ta informacja jest prosta: zachowane zostaje 100% wynagrodzenia, za wyjątkiem średniej i wyższej kadry kierowniczej. Tylko tyle i aż tyle. A co do poufności dotyczy to danych osobowych ( Tak jest u nas. I wydaje mi się to raczej normalne )

Czy w pomorskiej KAS są przypadki funkcjonariuszy, których uposażenie zasadnicze jest niższe niż 3050 brutto?, bo jeśli tak to te wytyczne nijak nie realizują założeń i obietnic MF...
 
Zespoły do d/s formułowania propozycji powołuje DIAS. Ja Jestem członkiem takiego zespołu w Pomorskiej KAS. Przedstawiciele ZZ informowali pracowników i funkcjonariuszy o działaniach zespołu. Informacje te były rozsyłane do członków związku i do komórek IAS. Niestety ze smutkiem muszę stwierdzić, ze dopiero ostatni komunikat zwierał konkretne informacje. Bo dopiero teraz przyszły wytyczne z MF-u. I ta informacja jest prosta: zachowane zostaje 100% wynagrodzenia, za wyjątkiem średniej i wyższej kadry kierowniczej. Tylko tyle i aż tyle. A co do poufności dotyczy to danych osobowych ( Tak jest u nas. I wydaje mi się to raczej normalne )

Zostaje 100% wynagrodzenia? A co z wyrównaniem wynagrodzen , nadal zostaje ten chory system wartosciowania, gdzie koledzy zza biurka robiacy to samo zarabiają całkiem odmiennie?
 
A co z dodatkiem kontrolnym , granicznym?
Tylko nie mówcie .ze eksperci którzy trafili do wzp dalej będą na tych eksperckich stawkach a my specjaliści z wzp z 3045 zenAda zero odpowiedzialności miejsce na tylnim siedzeniu w radiowozie głęboki sen i 5tys.na łapę.
 
To jest ta dobra zmiana. Najlepiej być ekspertem z izby. Przeniesionym na akcje kontra. Nic nie robić a teraz Kasa będzie taka sama jak u siebie w referacie w ic. Super brawo związki.
 
Tylko nie mówcie .ze eksperci którzy trafili do wzp dalej będą na tych eksperckich stawkach a my specjaliści z wzp z 3045 zenAda zero odpowiedzialności miejsce na tylnim siedzeniu w radiowozie głęboki sen i 5tys.na łapę.
Jeśli jesteś specjalistą z wzp i zarabiasz 3045 pln to przyjęto cię do służby w nowym naborze w 2015 roku. "Starzy" specjaliści z wzp mają zarobki z tzw. starego portfela tj. wyższe niż widełki w specjaliście. A dzisiejsi eksperci otrzymają stanowiska odpowiednie do wykonywanych zadań. Będą się cieszyć jak nie odbiorą im uposażenia. Pamiętać trzeba, że dodatek kontrolerski już nie jest tej samej wysokości a regulowany więc trzeba będzie zobaczyć jak zostanie podzielony. Teraz to tylko wróżenie z fusów i nakręcanie wzajemnej niechęci więc dajcie sobie siana z tymi ekspertami. Teraz to nasi koledzy a jak ktoś będzie się opier...lać to długo nie da rady na służbie w wzp. "Starzy" sami ich wykluczą. W tym fachu szybko można wsadzić kogoś na wysokiego konia i nikt takiemu nie pomoże a łatwiej tu zarobić na 231 kk niż gdziekolwiek.
 
To jest ta dobra zmiana. Najlepiej być ekspertem z izby. Przeniesionym na akcje kontra. Nic nie robić a teraz Kasa będzie taka sama jak u siebie w referacie w ic. Super brawo związki.
Byłeś na KONTRZE czy tylko pier...lisz o tym nic nie robieniu? Stałeś kiedyś lub nawet 12 godzin siedziałeś na 20 stopniowym mrozie? Zataczałeś się kiedyś ze zmęczenia a nie od wódki? A kontra trwała nie 12 a 14 i 16 godzin na służbie. W czasie 3 miesięcy od 70 do 200 nadgodzin na nic nie robieniu. Nie chce mi się gadać z takimi znawcami tematu...
 
Byłeś na KONTRZE czy tylko pier...lisz o tym nic nie robieniu? Stałeś kiedyś lub nawet 12 godzin siedziałeś na 20 stopniowym mrozie? Zataczałeś się kiedyś ze zmęczenia a nie od wódki? A kontra trwała nie 12 a 14 i 16 godzin na służbie. W czasie 3 miesięcy od 70 do 200 nadgodzin na nic nie robieniu. Nie chce mi się gadać z takimi znawcami tematu...

Chyba nie zrozumiałeś kolegi. Ex-eksperci bardziej marzną i szybciej się męczą na Kontrze, że powinni być znacznie lepiej wynagradzani?
 
Byłeś na KONTRZE czy tylko pier...lisz o tym nic nie robieniu? Stałeś kiedyś lub nawet 12 godzin siedziałeś na 20 stopniowym mrozie? Zataczałeś się kiedyś ze zmęczenia a nie od wódki? A kontra trwała nie 12 a 14 i 16 godzin na służbie. W czasie 3 miesięcy od 70 do 200 nadgodzin na nic nie robieniu. Nie chce mi się gadać z takimi znawcami tematu...

Kubuś daj spokój co to jest akcja kontra przy czekających nas wyborach mistera skarbowości, szczegóły w najnowszym etosie skarbowca. Znowu wyskoczą faceci w rajtuzach i baletniczkach i będą walczyć o ten zaszczytny tytuł.
 
Chyba nie zrozumiałeś kolegi. Ex-eksperci bardziej marzną i szybciej się męczą na Kontrze, że powinni być znacznie lepiej wynagradzani?
Po 20 latach za biurkiem każdy się szybciej męczy i szybciej marznie. To kwestia roku i zahartowania. Za rok ekspert nie ekspert będą śmigać na wysokości lamperii. Wszystkiego się nauczą i stania na mrozie, obróbki dokumentów, przeszukań i noszenia ciężkich worków. Jeśli nie będą w stanie tego zrobić to krótka będzie ich historia.
 
Nie rozumiem. Przeniesienie kogoś z dawnej izby celnej do wzp może odbyć się w dwojaki sposób:
1. Wyznaczenie nowego miejsca pełnienia służby - o ile wiem był tu zakaz SSC od połowy października 2016r. Tego typu sytuacje winny być zgłaszane dawnemu SSC , a obecnemu SKAS.
2. Oddelegowanie, ale może być ono tylko do dnia 28 lutego 2017r. Żaden DIC nie mógł delegować funkcjonariusza po 1 marca. Utrzymać delegacje musi DIAS. Jeśli delegowani funkcjonariusze nie wrócili do komórek macierzystych, to winno, to BYC zgłoszone do DIAS i do wiadomości SKAS.
Ja wiem, że kwestia zachowania wynagrodzenia przez wszystkich funkcjonariuszy, nie wszystkim się podoba. Sądzę jednak, że nikt nie chce wyrównania naszych zarobków do zarobków w dawnej Administracji Podatkowej ( gwoli przypomnienia - około 65% ludzi z AP - dane z woj. Pomorskiego ma wynagrodzenie na poziomie 2800,00 PLN + wysługa lat o ile przysługuje )
 
Ostatnia edycja:
Byłeś na KONTRZE czy tylko pier...lisz o tym nic nie robieniu? Stałeś kiedyś lub nawet 12 godzin siedziałeś na 20 stopniowym mrozie? Zataczałeś się kiedyś ze zmęczenia a nie od wódki? A kontra trwała nie 12 a 14 i 16 godzin na służbie. W czasie 3 miesięcy od 70 do 200 nadgodzin na nic nie robieniu. Nie chce mi się gadać z takimi znawcami tematu...
Kubuś naucz się czytać ze zrozumieniem. Jest u ciebie ktoś z referatu z dawnej ic który był tam ekspertem? Pewnie nie. A u mnie są tacy. Nie znają się na tym co my robimy bo robili tam coś innego, podobno trudniejszego. A teraz takie osoby który przychodziły pomóc w akcji Kontra a tak na prawdę nic nie pomagały będą nadal swoje wysokie pensję miały i nadal nic nie będą robić bo jeszcze nie poznały specyfiki naszej pracy. A na drodze już byłem jak ty miodku szukałeś i nadal jestem. Tak dla twojej info.
 
Oki Ralfi nie będę się z Tobą spierał dla samego spierania ale obawiam się, że jak ja mniodku szukałem to Ty się jeszcze nie urodziłeś. Zerknij na moje wcześniejsze wpisy to zobaczysz, że dla mnie to już bliżej niż dalej i nie tylko do emki ale także do miejsca gdzie konie szybciej biegają a panienki zawsze są piękne i młode. :)
 
Nie rozumiem. [...]

A to trochę dziwne, bo przecież w woj. pomorskim sytuacja jest taka sama. Funkcjonariusze byli delegowani do WZP, a następnie otrzymywali pisemną informację od DIC (rzekomo w porozumieniu z DIS), że będą służyć w komórkach nowego pionu zwalczania w PUCS. Nie mogli "wrócić do macierzystych komórek" bo ich już formalnie nie było - zresztą w tym zakresie i tak decydowała otrzymana informacja. Związek występował do DIAS o informację, ile takich osób było i odpowiedź była przesłana do członków. Fakt faktem, że w ostatnim czasie część z tych osób została "cofnięta" z pionu zwalczania.

Nie wiem, czy na te poszczególne przypadki "wzmacniania" WZP była zgoda SSC, ale jeśli była, to w innych województwach też mogła być.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry