• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

ty za to błysnąłeś

jak tam idzie młodzieńcom z uksu?
niepotrzebnie się nakręcacie Panowie , szkoda energii. Jestem przekonany ,że nawet , jak dostaniecie jakąś propozycję , to za jakieś 2-3 lata .... niestety automatyzacja Panowie , te systemy wcześniej , czy póżniej z naciskiem na póżniej ruszą.
 
Młody/młody co po 6-ciu latach stażu myśli, że jest Bóg wie czym. Mając 6 lat stażu nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, duuuużo nauki przed tobą. Ale o tym się dowiesz za jakieś 15 lat.

jaja normalnie :] następny co myśli, że z wiekiem mu mądrości przybywa
 
Rozum*– zdolność do operowania pojęciami abstrakcyjnymi lub zdolność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków z przetworzonych danych. Używanie zdobytych doświadczeń do radzenia sobie w sytuacjach życiowych.
Jednym z wiekiem przybywa rozumu innym tylko lat ale nie można twierdzić, że jak ktoś jest stary to wypad z baru. Ci starzy zasłużyli sobie i na odrobinę szcunku i obiektywną ocenę czy i gdzie można wykorzystać ich doświadczenie.

jaja normalnie :] następny co myśli, że z wiekiem mu mądrości przybywa
 
Ostatnia edycja:
szkolili NAS, wysyłali na jakieś.....Norway grantsy......do Szczecina czy innych miast.....Norwegowie dali kasę psu w du...........ę ale kogo to?! Dzisiaj to nie ma znaczenia, że byleś szkolony. Spadaj kolego czy koleżanko! Przykre ale prawdziwe.
 
czy ktoś wie na jaki temat pisze swój doktorat nam jaśnie panujący ? to może być ciekawe w kontekście przyszłych działań ... może wszystkie założenia tam zostały zapisane , a teraz trzeba to tylko udowodnić ???
 
czy ktoś wie na jaki temat pisze swój doktorat nam jaśnie panujący ? to może być ciekawe w kontekście przyszłych działań ... może wszystkie założenia tam zostały zapisane , a teraz trzeba to tylko udowodnić ???

Jesteś tego pewny? Ja wiem kto pisze doktorat i w związku z tym, jak to określiłeś " nam jaśnie panujący" zbiera dane.
Możemy miec obaj właściwe informacje ;)
 
Pewny nie jestem, ale ta reforma to dziwny eksperyment.... Te metody są nieludzkie, ale bardzo skuteczne i myślę, że zostały narzucone przez kogoś, kto nie ma żadnych zahamowań ....:mad:a jeśli coś wiesz to podziel się ... :cool:

Jesteś tego pewny? Ja wiem kto pisze doktorat i w związku z tym, jak to określiłeś " nam jaśnie panujący" zbiera dane.
Możemy miec obaj właściwe informacje ;)
 
Pewny nie jestem, ale ta reforma to dziwny eksperyment.... Te metody są nieludzkie, ale bardzo skuteczne i myślę, że zostały narzucone przez kogoś, kto nie ma żadnych zahamowań ....:mad:a jeśli coś wiesz to podziel się ... :cool:

Wiem tyle ile napisałem, ktoś zbiera/ł dane do doktoratu przy pomocy SKAS, jak jakies pisma były o dane to tak bym to tłumaczył.
 
W przededniu Wielkiego Tygodnia okażmy miłosierdzie wszystkim "kapelanom" którzy tak dzielnie wykonują zadania policyjne !!!!!!!!
 
Naruszenie statutu zz Celnicy.pl

Sławek, chciałbym zadac Ci pytanie dotyczace dzialanosc zz w jednej z izb. DIAS wydajac polecenie o utworzeniu zespolu rekomendujacego propozycje pracy/sluzby polecil by jego prace byly tajne. W sklad zespolu wchodza przedstawiciele zwiazkow, miedzy innymi ZZ Celnicy.pl. Od zadnego przedstawiciela zz nie mozna sie nic dowiedziec o pracy zespolu poniewaz zaslaniaja sie poleceniem DIAS. Uwazam, ze zaden przedstawiciel zz nie moze przyjac takiego polecenia poniewaz jest to naruszenie par. 6 pkt. 1 i 2 statutu, ktory mowi, ze zwiazek jest samorzadny i niezalezny. Jesli jest zwiazany takim poleceniem to wystepuje wylacznie jako funkcjonariusz a nie jako przedstawiciel zz. Inne naruszone postanowienia statutu to:
par. 8 pkt 5 - dzialanosc organow jest jawna,
par. 9 - kazdy ma prawo do wyczerpujacej odpowiedzi ,
par. 13, pkt 10 - czlonek ma prawo do informacji o dzialanosci przedstawicieli.
Prosze bys odniosl sie do tych kwestii gdyz wsrod zalogi narasta przekonanie, ze przedstawiciele nie reprezentuja naszych interesow i traca zaufanie, padaja oskarzenia o sprzedaniu, zalatwianiu swoich interesow. Poza tym taka syt jest chyba sprzeczna z poleceniem SKAS o transparentnosci procesu przedstawiania propozycji.
Prosze o odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:
jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to mamy do czynienia z klasycznym przekroczeniem uprawnień. w wymiarze wykonawców polecenia. co do dyrektorka, to może sobie utajniać długość swojego fistaszka. przed sąsiadką oczywiście.

ja bym na miejscu związków zawiadomił ministra sprawiedliwości.

Sławek, chciałbym zadac Ci pytanie dotyczace dzialanosc zz w jednej z izb. DIAS wydajac polecenie o utworzeniu zespolu rekomendujacego propozycje pracy/sluzby polecil by jego prace byly tajne. W sklad zespolu wchodza przedstawiciele zwiazkow, miedzy innymi ZZ Celnicy.pl. Od zadnego przedstawiciela zz nie mozna sie nic dowiedziec o pracy zespolu poniewaz zaslaniaja sie poleceniem DIAS. Uwazam, ze zaden przedstawiciel zz nie moze przyjac takiego polecenia poniewaz jest to naruszenie par. 6 pkt. 1 i 2 statutu, ktory mowi, ze zwiazek jest samorzadny i niezalezny. Jesli jest zwiazany takim poleceniem to wystepuje wylacznie jako funkcjonariusz a nie jako przedstawiciel zz. Inne naruszone postanowienia statutu to:
par. 8 pkt 5 - dzialanosc organow jest jawna,
par. 9 - kazdy ma prawo do wyczerpujacej odpowiedzi ,
par. 13, pkt 10 - czlonek ma prawo do informacji o dzialanosci przedstawicieli.
Prosze bys odniosl sie do tych kwestii gdyz wsrod zalogi narasta przekonanie, ze przedstawiciele nie reprezentuja naszych interesow i traca zaufanie, padaja oskarzenia o sprzedaniu, zalatwianiu swoich interesow. Poza tym taka syt jest chyba sprzeczna z poleceniem SKAS o transparentnosci procesu przedstawiania propozycji.
Prosze o odpowiedz.
 
DIAS wydajac polecenie o utworzeniu zespolu rekomendujacego propozycje pracy/sluzby polecil by jego prace byly tajne.

Denerwujesz się, a powinieneś współczuć, że słowo "transparentny" jest dla człowieka zbyt trudne. Miejmy nadzieję, że SKAS weźmie to pod uwagę i przy kontaktach z DIASami będzie używał słownictwa na odpowiednim poziomie.
 
Moim zdaniem SKAS wziął "do pomocy" ZZ tylko i wyłącznie po to, żeby spadła na nie odpowiedzialność za niesłychanie krzywdzące propozycje pracy/służby. Wiadomo, że to skompromituje ZZ w oczach pracowników, a skompromitowane ZZ to nieskuteczne ZZ. Utajenie prac komisji tylko ten efekt potęguje.
 
Ostatnia edycja:
Zaczyna się powoli sytuacja klarować Zespoły powołane do rozpatrywania odwolań od propozycji pełnienia pracy od 01.03 do 31.05 nie miały klauzury tajności nie koniecznie dlatego iż każdy odholowujący sie ma prawo wiedzieć co się dzieje w jego sprawie, ale dlatego, że w większości spraw takie odwołanie nic nie da. Zespoły powołane w celu klarowności składania propozycji pracy i służby takową klauzurę dostały gdyż dopiero teraz będą przyznawane propozycje pracy i służby z pominięciem zasad wyznaczonych swego czasu przez samego SKAS Jednocześnie szefostwo sie boi totalnego zamentu i paniki. Do końca maja ci co dostaną zadowalające warunki pracy przestana myśleć o tych co dostana gorsze lub w ogóle a cała wina skupi się na przedstawicielach ZZ który uczestniczył w tej komisji i nie poinformował ppszkodowanych
 
Back
Do góry