• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Dawna IC BP nadal z najgorszym przelicznikiem ucywilnienia z izb granicznych, dlaczego a może dla kogo?

Porównanie dwóch tabel -stan osobowy na koniec 2016r. oraz plany MF (bez uwzględnienia desantu funkcjonariuszy z byłych UKS oraz odejść na emerytury i negatywnie zlustrowanych).

IC 2016 IAS plan 2017 ucywilnienie
BIAŁYSTOK1099 BIAŁYSTOK894205
TORUŃ727 BYDGOSZCZ197530
GDYNIA969 GDYNIA709260
KATOWICE 1095 KATOWICE 600495
KIELCE171 KIELCE14229
KRAKÓW710 KRAKÓW440270
BIAŁA PODLASKA1839 LUBLIN1645194
ŁÓDŹ570 ŁÓDŹ359211
OLSZTYN866 OLSZTYN79571
OPOLE223 OPOLE16459
POZNAŃ874 POZNAŃ517357
PRZEMYŚL1218 RZESZÓW12870
SZCZECIN796 SZCZECIN460336
WARSZAWA1623 WARSZAWA1290333
WROCŁAW793 WROCŁAW505288
RZEPIN573 ZIELONA GÓRA338235
razem:14146103423873
 
Porównanie dwóch tabel -stan osobowy na koniec 2016r. oraz plany MF (bez uwzględnienia desantu funkcjonariuszy z byłych UKS oraz odejść na emerytury i negatywnie zlustrowanych).

Dzięki za zestawienie, z tego wychodzi że IAS Lublin nie jest taki najgorszy, coś inne info miałem o Białymstoku a Przemyśl to jest majstersztyk.
 
Ostatnia edycja:
Białystok na koniec 2016 - 1099 funkcjonariuszy , 55 pracowników cywilnych (w tym granica 496, OC wew.62, graniczne WZP 59) tak wynika z biuletynu statystycznego.
BP -1839 funków, 199 pracowników
Olsztyn-866 funków i 53 pracowników.
 
Sorki j.23 ale plan na 2017 jest to nieprzekraczalna ilość funków w woj. tzn. razem z byłymi pracownikami uks. Sięgnij do pisma z lutego tam masz ilość funków z uks do tego dodać limit przyznany z 31.03.2017 daje liczbę z planu z Twojej tabeli. Z tego co pamiętam 4 tabela pisma z lutego. :(
 
Wiem,ale nie mam danych o ilości pracwników z UKS którzy będą funkcjonariuszami bo chyba nie wszyscy. Jak ktoś ma te dane to niech ”wprowadzi" do tabeli . To już teraz nie wygląda różowo (może oprócz Rzeszowa) a po odjęciu kolegôw z UKS będzie jeszcze gorzej.
 
UKS funkcjonariusze:
Białystok - 36, Bydgoszcz - 24, Gdańsk - 43, Katowice - 85, Kielce - 17, Kraków - 57, Lublin - 41, Łódź - 34, Olsztyn - 29, Opole - 23, Poznań - 87, Rzeszów - 33, Szczecin - 34, Warszawa - 129, Wrocław - 48, Zielona Góra - 20
Razem 740
pismo z dnia 27 stycznia br nr RS4.0101.1.2017
Podpis MB
 
Ostatnia edycja:
Tańczący z rozumem głęboko się wypowiedział

Należy przy tym zauważyć, że radykalna zmiana nie nastąpi z dnia na dzień, gdyż transformacja organizacji jest procesem ciągłym. Stąd też, w pierwszym etapie wdrożenia konsolidacji najistotniejszym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania organizacji czyli sprawności obsługi podatnika i przedsiębiorcy oraz realizacji zadań wykonywanych dotychczas przez trzy odrębne służby (Administrację Podatkową, Kontrolę Skarbową i Służbę Celną), w szczególności poprzez określenie i wdrożenie jednolitych struktur organizacyjnych na poziomie regionalnym. Obecnie, oprócz prac stabilizujących procesy obsługi podatnika i przedsiębiorcy, trwają prace nad optymalizacją obsługi procesów podstawowych, w tym m.in. centralizacji systemów informatycznych, co pozwoli wzmocnić zdolność organizacji do realizacji zadań ustawowych.

Rozmowa z szefem Krajowej Administracji Skarbowej wiceministrem finansów Marianem Banasiem
http://wgospodarce.pl/informacje/35...owej-wiceministrem-finansow-marianem-banasiem

Coś z tego rozumiecie?
 
Już zaczyna mnie to wnerwiać panie i panowie skarbowcy. Skoro ten Wasz świat był taki piękny, skoro jesteście takimi wykształconymi inspektorami lub komisarzami, skoro to my jesteśmy tą ciemną niewyedukowaną masą to czemu było i jest tak chu.owo?
Skąd ta dziura vatowska? Kto ją wygenerował?
Kiedy opadły Wam spodnie to okazuje się, że to zwykły fistaszek a nie postrach dziewic z całej okolicy?
Ile pieniędzy do skarbu państwa wniosły te Wasze sławetne kontrole karuzel vatowskich? Nie hipotetycznych, wirtualnych ale żywej gotówki.
Na prezentacji z mf podano, że to nasze gówniane odmrażanie tyłka na operacji kontra od 10 stycznia do 31 marca dało dodatkowy wpływ żywej gotówki z akcyzy w postaci 3 mld pln.
Nie chcę się z Wami licytować, choć mnie do tego zmuszacie. Poprostu się od nas odpieprzcie.
PS. To tekst napisany po przeczytaniu skarbowego bełkotu zamieszczonego w komentarzach pod tekstem z-cy Szefa KAS, tekstu, który przygotował do podpisu ktoś w mf i nie sądzę, że był to celnik. Wystarczy zerknąć na sygnaturę departamentu (KS).
 
Ostatnia edycja:
Już zaczyna mnie to wnerwiać panie i panowie skarbowcy. Skoro ten Wasz świat był taki piękny, skoro jesteście takimi wykształconymi inspektorami lub komisarzami, skoro to my jesteśmy tą ciemną niewyedukowaną masą to czemu było i jest tak chu.owo?
Skąd ta dziura vatowska? Kto ją wygenerował?
Kiedy opadły Wam spodnie to okazuje się, że to zwykły fistaszek a nie postrach dziewic z całej okolicy?
Ile pieniędzy do skarbu państwa wniosły te Wasze sławetne kontrole karuzel vatowskich? Nie hipotetycznych, wirtualnych ale żywej gotówki.
Na prezentacji z mf podano, że to nasze gówniane odmrażanie tyłka na operacji kontra od 10 stycznia do 31 marca dało dodatkowy wpływ żywej gotówki z akcyzy w postaci 3 mld pln.
Nie chcę się z Wami licytować, choć mnie do tego zmuszacie. Poprostu się od nas odpieprzcie.
PS. To tekst napisany po przeczytaniu skarbowego bełkotu zamieszczonego w komentarzach pod tekstem z-cy Szefa KAS, tekstu, który przygotował do podpisu ktoś w mf i nie sądzę, że był to celnik. Wystarczy zerknąć na sygnaturę departamentu (KS).

Tu akurat mają rację. Z pisma wynika mniej więcej tyle, żeby nie szukać dowodów, bo może ich nie być. A wszystko po to by wykazać sprawność KAS. I niestety pod pismem podpisał się były zastępca SSC. Kończenie postępowań kontrolnych pod jeden termin, pod rygorem składania wyjaśnień to dziwactwo. Zamiast wziąć się za zmianę przepisów to wymyślają dziwne instrukcje.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry