• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Wszystkie najlepszego na nowej drodze życia.
Ja jednak postanowiłem odebrać to co mi się należy i nie podaruję im mojej odprawy.
Ale rozumem że "nowa droga" nie zawsze może poczekać parę miesięcy, moja na szczęście może.
 
Brawo, pierwszy efekt reformy, a właściwie drugi po chaosie, to będzie odejście tych najbardziej wartościowych, bo stworzono im warunki. Zostanie stara gwardia, czekającą od lat na 3 tys. brutto. I przyjdzie nowa, tej samej jakości za 7 tys., ale z zasobów własnych.
 
Witam... Tych kłamliwych rzygowin b. i spółki już nie da się słuchać. Pomiatanie f-szami i gówn...na ewentualna marchewka za 3048 brutto! Funduje się nam "prestiż"!? Przecież q...wa nie dogonimy nawet biedronki nie mówiąc o... Lidlu! To jakaś paranoja. Poczytajmy. :cool:
http://biznes.onet.pl/praca/zarobki/lidl-szykuje-podwyzki/dfdtsx

To jeszcze zobaczcie jak można traktować ludzi w ramach tego samego budżetu. Nie chodzi tutaj o funkcjonariuszy państwowych np. podległych MSW, ale pracowników spółek z udziałem Skarbu Państwa.
http://www.tvp.info/26838724/nowelizacja-ustawy-gorniczej-7-mld-zl-na-restrukturyzacje.
 
Ostatnia edycja:
Rozumiem Twoją wypowiedz nie wiem gdzie pracujesz czy na granicy czy w oddziałach wewnętrznych. Ale wyobraź sobie, że ludzie którzy pracują na granicy mając największą odpowiedzialność dostają nawet mniej niż Ci z Lidla bądź biedronki.
 
Rozumiem Twoją wypowiedz nie wiem gdzie pracujesz czy na granicy czy w oddziałach wewnętrznych. Ale wyobraź sobie, że ludzie którzy pracują na granicy mając największą odpowiedzialność dostają nawet mniej niż Ci z Lidla bądź biedronki.
Hmmm... I... powiedziałeś to... samo! Pzdr :cool:
 
Zgadzam się, ale jeśli nie chcieliby pracować za takie pieniądze" zawsze mogą zmienić pracę i wziąć kredyt". Cytat byłego już prezydenta B. Komorowskiego
 
Jeśli chcesz to idź do Lidla czy Biedronki pracować i nie rób tutaj propagandy

Najgorsze, że to nie jest propaganda. Minister lubi porównywać tzw. wskaźniki ściągalności np. z Holandią, Hiszpanią itd. Lidl jest koncernem międzynarodowym. I porównanie ma sens, nawet nie w kwotach całkowitych, ale stosunkach zarobków procentowych Lidl - administracja celno - podatkowa. Niech MF wybierze kraj, z tych do których nas porównują, będzie sprawiedliwie.
 
Ostatnia edycja:
Najgorsze, że to nie jest propaganda. Minister lubi porównywać tzw. wskaźniki ściągalności np. z Holandią, Hiszpanią itd. Lidl jest koncernem międzynarodowym. I porównanie ma sens, nawet nie w kwotach całkowitych, ale stosunkach zarobków procentowych Lidl - administracja podatkowa. Niech MF wybierze kraj, z tych do których nas porównują, będzie sprawiedliwie.
Jeśli celnicy dają 1/3 wpływu do budżetu państwa to każdy celnik powinien zarabiać przynajmniej minimum niemieckich zarobków czyli około 1500 euro
 
Jeśli celnicy dają 1/3 wpływu do budżetu państwa to każdy celnik powinien zarabiać przynajmniej minimum niemieckich zarobków czyli około 1500 euro

Nie zrozumiał Kolega. Tu nawet mniej chodziło mi o celnika, niż o skarbowców. Niech różnica procentowa zarobków polskiego skarbowca i pracownika Lidla, będzie taka jak skarbowca niemieckiego i pracownika Lidla w Niemczech. Nie chodzi o 1500 euro. Fair enough?
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze jedna rada dla wszystkich. Mniej populistycznych argumentów najłatwiejszych do zbicia. Tu minister ma 100% racji. 1/3 wpływów bierze się z wpłat akcyzy przez Orlen, Lotos, browary, legalne gorzelnie i tytoniarzy. Mamy swoje zasługi, ale powoływanie tych proporcji to propaganda w stylu MF.
 
Ostatnia edycja:
teraz już nie dadzą. Największą cześć dawała akcyza która przeszła do pinów cywilnych. zdaje się. Więc zostanie tylko vat i akcyza w imporcie. I nagle okaże się że i parametr per capita zdrowo spadnie. Skarbowcom zresztą wskaźnikowo wzrośnie tylko o 1/3.
 
Celników w Polsce już nie ma ... !!! Zostali zastąpieni urzędnikami skarbowymi !!! Więc po co ta cała dyskusja !!!

Nie zrozumiał Kolega. Tu nawet mniej chodziło mi o celnika, niż o skarbowców. Niech różnica procentowa zarobków polskiego skarbowca i pracownika Lidla, będzie taka jak skarbowca niemieckiego i pracownika Lidla w Niemczech. Nie chodzi o 1500 euro. Fair enough?
 
Więc ja, po blisko dwudziestu latach, ze spokojem pożegnałem wczoraj służbę, nie czekając na propozycję z wyznaczonego mi US. Dzisiaj chciałbym pożegnać się Szefem ZZ Celnicy.pl - Sławomirem Siwym oraz forumowiczami i podziękować za kilka wspólnych lat w "celnikach.pl" Życzę Wam wszystkim, aby propozycje, na które oczekujecie były Was godne.
Mam nadzieję, że będziesz tutaj zaglądał.
Żal, że wielu wartościowych ludzi odchodzi i odejdzie w związku z wejściem w życie KAS. To bardzo smutna konstatacja wejścia w życie tej ustawy.
Życzę Tobie, aby Twoje odejście z cła spowodowało, że życie będzie dla Ciebie lepsze niż dotychczas.
Ps. Byli funkcjonariusze i pracownicy mogą także zrzeszać się w Związku. Możemy wciąż się spotykać na Zjazdach, spotkaniach integracyjnych, etc. Byłoby miło gdybyś wciąż był z Nami w Związku i na forum.
 
Również godnych propozycji w normalnym życiu zawodowym. Dzięki też za dobre słowo.

Więc ja, po blisko dwudziestu latach, ze spokojem pożegnałem wczoraj służbę, nie czekając na propozycję z wyznaczonego mi US. Dzisiaj chciałbym pożegnać się Szefem ZZ Celnicy.pl - Sławomirem Siwym oraz forumowiczami i podziękować za kilka wspólnych lat w "celnikach.pl" Życzę Wam wszystkim, aby propozycje, na które oczekujecie były Was godne.
 
Mam nadzieję, że będziesz tutaj zaglądał.
Żal, że wielu wartościowych ludzi odchodzi i odejdzie w związku z wejściem w życie KAS. To bardzo smutna konstatacja wejścia w życie tej ustawy.
Życzę Tobie, aby Twoje odejście z cła spowodowało, że życie będzie dla Ciebie lepsze niż dotychczas.
Ps. Byli funkcjonariusze i pracownicy mogą także zrzeszać się w Związku. Możemy wciąż się spotykać na Zjazdach, spotkaniach integracyjnych, etc. Byłoby miło gdybyś wciąż był z Nami w Związku i na forum.

To będzie dla mnie zaszczyt :)
 
Jak mi powiedzą, że mam być cywilem to też zamierzam zrezygnować z tego cudactwa ale jak na razie to czekam, po co mam tracić sześciomiesięczne odszkodowanie za wyrzucenie z firmy.
 
Back
Do góry