• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

mini-star z emefu

W nocy z 29 na 30 września 2017 roku na terenie parkingu targowiska w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze zabezpieczyli podrobiony towar o szacunkowej wartości rynkowej około 52 mln zł - poinformował resort finansów. (...) http://www.wnp.pl/wiadomosci/akcja-...rte-52-mln-zl-ujawnione-przez-kas,307581.html

policzyli tandetne podróby po maksymalnych cenach oryginałów, to i wyszło 52 miliony. mnie jednak interesuje co innego. może ktoś zapyta, jak i dlaczego to badziewie wjechało do kraju? - chyba, że wytłumaczeniem jest okazja aby kolejny raz popierniczyć bzdury przed zaprzyjaźnioną kamerą ...
 
W nocy z 29 na 30 września 2017 roku na terenie parkingu targowiska w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze zabezpieczyli podrobiony towar o szacunkowej wartości rynkowej około 52 mln zł - poinformował resort finansów. (...) http://www.wnp.pl/wiadomosci/akcja-...rte-52-mln-zl-ujawnione-przez-kas,307581.html

policzyli tandetne podróby po maksymalnych cenach oryginałów, to i wyszło 52 miliony. mnie jednak interesuje co innego. może ktoś zapyta, jak i dlaczego to badziewie wjechało do kraju? - chyba, że wytłumaczeniem jest okazja aby kolejny raz popierniczyć bzdury przed zaprzyjaźnioną kamerą ...

Bardzo łatwo. WNT w procedurze 4000 na słupa.
 
Wólka Kosowska to temat rzeka.W zasadzie codziennie można tam takie wyniki robić,więc zasadnym wydaje się ustanowienie stałych nadzorów :) Oczywiście właściciele znaków powinni to sponsorować, bo walka o interes prywatny siłami i środkami publicznymi to dla mnie od dawna śmierdzi bardzo brzydko...Co tam ćwierć biliona z luki VAT, złapmy handlarza dresami w cztery paski! A przedstawiciele zarejestrowanych znaków potrafią się odwdzięczyć..
 
Ostatnia edycja:
gdyby wprowadzili system szkoleń i zachęt wzorem tych dla lekarzy od firm farmaceutycznych :)


Widzisz Kolego, ja akurat byłem m.in. na szkoleniu z tzw. "Ochrony Własności Intelektualnej".
Było to jeszcze w czasach, zanim ktoś wymyślił system Atena, więc jeszcze wartościowe.
Cóż z tego, jeśli - podobnie jak wszystkie inne - na nic się nie przydadzą w skarbówce.
Z tego także można wnioskować pełną premedytację w rozłożeniu Służby celnej w Polsce
na wszystkich możliwych płaszczyznach ...
 
Widzisz Kolego, ja akurat byłem m.in. na szkoleniu z tzw. "Ochrony Własności Intelektualnej".
Było to jeszcze w czasach, zanim ktoś wymyślił system Atena, więc jeszcze wartościowe.
Cóż z tego, jeśli - podobnie jak wszystkie inne - na nic się nie przydadzą w skarbówce.
Z tego także można wnioskować pełną premedytację w rozłożeniu Służby celnej w Polsce
na wszystkich możliwych płaszczyznach ...

też byłem

temat szkoleń, stacjonarnych zkc'ów, ateny - to temat na całą książkę :)
 
Widzisz Kolego, ja akurat byłem m.in. na szkoleniu z tzw. "Ochrony Własności Intelektualnej".
Było to jeszcze w czasach, zanim ktoś wymyślił system Atena, więc jeszcze wartościowe.
Cóż z tego, jeśli - podobnie jak wszystkie inne - na nic się nie przydadzą w skarbówce.
Z tego także można wnioskować pełną premedytację w rozłożeniu Służby celnej w Polsce
na wszystkich możliwych płaszczyznach ...

Pamiętam te czasy. Przedstawiciele firm sami przyjeżdżali i organizowali szkolenia. Dyrektor miał tylko zebrać ludzi. Nawet kawa i ciastka były zapewnione przez firmę.
Bardzo pożyteczne i sprawnie przeprowadzane szkolenia, dużo wzorów (jeansy, torebki, buty, papierosy). Niskim kosztem dla firmy, cudzymi (naszymi-SC) rączkami, załatwiali sobie pozbycie się nielegalnej konkurencji, a my nabieraliśmy doświadczenia i wiedzy przydatnych w życiu prywatnym. Możliwość rozpoznania podróbek w sklepie BigStara czy Wranglera - miny sprzedawców bezcenne.

Teraz ? Kogo to interesuje. Idzie młody, otwiera kontener, otwiera pudełka, w dwóch widzi spodnie z karteczką "Wrangler" - i jest git! Stwierdza, że wszystko jest OK. No ale skąd ma wiedzieć...?
 
Widzisz Kolego, ja akurat byłem m.in. na szkoleniu z tzw. "Ochrony Własności Intelektualnej".
Było to jeszcze w czasach, zanim ktoś wymyślił system Atena, więc jeszcze wartościowe.
Cóż z tego, jeśli - podobnie jak wszystkie inne - na nic się nie przydadzą w skarbówce.
Z tego także można wnioskować pełną premedytację w rozłożeniu Służby celnej w Polsce
na wszystkich możliwych płaszczyznach ...

chodziło mi bardziej o styl szkoleń

"gdyby wprowadzili system szkoleń i zachęt wzorem tych dla lekarzy od firm farmaceutycznych
smile.png
"

tzn.:

wiecie - 5 dni wykładów, łącznie 2h, 10-cio dniowy wyjazd, na seszele, suweniry na pamiątkę, ogłoszenie "liderów" i ich nagrodzenie :)
 
Zaczynają mówić o podwyżkach dla nas, zaczynają przygotowywać społeczeństwo, że one nam sie po prostu należą?

https://bialystok.tvp.pl/34275354/05102017-godz1830

Początek naprawdę dobrej zmiany dla nas? Czy to jakiś znak? Nie chcą stracić wyborców, więc chcą delikatnie przygotować społeczeństwo na podwyżki w skarbówce?
Oglądałam gdzieś wypowiedź naszego Szefa KAS, w której jasno stwierdził, iż 35 tys. najmniej zarabiających skarbowców uzyskało już podwyżki natomiast ci skarbowcy, których wynagrodzenie jest na średnim poziomie otrzymają je niebawem. Jego intencją jest równanie wynagrodzeń ( w górę) do wynagrodzeń dawnej S.C i UKS , którzy wykonując te same zadania co US zarabiali dwa a nawet trzy razy więcej. Więc Koledzy i Koleżanki raczej podwyżki nie dla nas. :(
 
W nocy z 29 na 30 września 2017 roku na terenie parkingu targowiska w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze zabezpieczyli podrobiony towar o szacunkowej wartości rynkowej około 52 mln zł - poinformował resort finansów. (...) http://www.wnp.pl/wiadomosci/akcja-...rte-52-mln-zl-ujawnione-przez-kas,307581.html

policzyli tandetne podróby po maksymalnych cenach oryginałów, to i wyszło 52 miliony. mnie jednak interesuje co innego. może ktoś zapyta, jak i dlaczego to badziewie wjechało do kraju? - chyba, że wytłumaczeniem jest okazja aby kolejny raz popierniczyć bzdury przed zaprzyjaźnioną kamerą ...

haha wyliczanie wartości - jak dawniej! Ale fakt, chyba czas uszczelnić "granice" a nie badziewiarskie, ceratowe torebki liczyć w ujawnieniu po 2 tyś zł / szt.
 
"Najważniejsza jest statystyka"
"W statystykach lepsze są teraz dwie paczki tytoniu po 1 kg, niż kontener fajek"
"Sztuka jest sztuka, nieważne czy sztanga, czy kontener fajek, wynik to wynik"
Nie słyszeliście przypadkiem takich tekstów jeszcze w "państwie teoretycznym" i kapicowej fikcji?
 
"Najważniejsza jest statystyka"
"W statystykach lepsze są teraz dwie paczki tytoniu po 1 kg, niż kontener fajek"
"Sztuka jest sztuka, nieważne czy sztanga, czy kontener fajek, wynik to wynik"
Nie słyszeliście przypadkiem takich tekstów jeszcze w "państwie teoretycznym" i kapicowej fikcji?


Statystyka to mydlenie oczu.
Jedna panienka puszcza się dziesięć razy w miesiącu a druga wcale.
średnio? Obie puszczają się pięć razy w miesiącu.
I jak wynika z powyższego statystycznie mamy dwie panienki lekkich obyczajów.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry