• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

W tabelce m. banas podał, że ze względu na kas 2664 osoby zostały wyrzucone z pracy a 512 osób same zrezygnowały. Tylko tyle, że w tej tabelce wszystkich dali do jednego worka i dalej nie wiem jaka jest liczba funkcjonariuszy Służby Celnej którzy zostali wyrzuceni lub sami zrezygnowali i jaki jest ich procent w stosunku do pracowników cywilnych czy ukaesowców z urzędów skarbowych.
 
W tabelce m. banas podał, że ze względu na kas 2664 osoby zostały wyrzucone z pracy a 512 osób same zrezygnowały. Tylko tyle, że w tej tabelce wszystkich dali do jednego worka i dalej nie wiem jaka jest liczba funkcjonariuszy Służby Celnej którzy zostali wyrzuceni lub sami zrezygnowali i jaki jest ich procent w stosunku do pracowników cywilnych czy ukaesowców z urzędów skarbowych.

Brak wiedzy to też wiedza...................
 
Zastanawiam się, czym obecnie zajmują się Referaty Kontroli Rynku powołane do walki z hazardem. Nielegalny hazard został już praktycznie unicestwiony, a co teraz porabiają tam eksperci na ciepłych posadkach?
 
Drogi kolego nielegalne automaty to tylko drobna cześć tego czym zajmuje się kontrola rynku, a wbrew pozorom nadal i tam nie brakuje pracy. Fakt, że przez bezmyślnie skonstruowane regulaminy mamy związane ręce i nie możemy juz zajmować się inna przestępczością (tytoń, fajki, lewy spirytus) jednak i bez tego jest co robić. A eksperci mają się dobrze (zwłaszcza ci z najkrótszym stażem) poznają specyfikę pracy i bazują na wiedzy i doświadczeniu specjalistów.
 
Drogi kolego nielegalne automaty to tylko drobna cześć tego czym zajmuje się kontrola rynku, a wbrew pozorom nadal i tam nie brakuje pracy. Fakt, że przez bezmyślnie skonstruowane regulaminy mamy związane ręce i nie możemy juz zajmować się inna przestępczością (tytoń, fajki, lewy spirytus) jednak i bez tego jest co robić. A eksperci mają się dobrze (zwłaszcza ci z najkrótszym stażem) poznają specyfikę pracy i bazują na wiedzy i doświadczeniu specjalistów.

w mojej ias tytoń, fajki, lewy spirytus są w kontroli rynku

gdzieś tego nie dali?

w której ias?
 
To macie zapis w regulaminie ze możecie wykrywać i zwalczać wykroczenia i przestępstwa skarbowe bo i nas tego nie ma. Te zadania mają komórki realizacji. Bez takich zapisów nie widzę możliwości ścigania fajkarzy. Teraz nikt tego nie robi i na bazarach eldorado.
 
Dla czego nikt nie sprostuje takich głupot. Od kiedy to służba celno-coś tam istnieje dwa lata.

https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/nielegalni-migranci-z-azji-w-ciarwce-z-torfem-4720.html

"To już piąte w tym roku ujawnienie nielegalnych migrantów przez funkcjonariuszy podlaskiej KAS. W ciągu ostatnich dwóch lat, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, samodzielnie lub we współpracy ze Strażą Graniczną wykryli 109 osób próbujących nielegalnie przekroczyć polską granicę. Najczęściej zatrzymywani to obywatele Wietnamu".
 
To macie zapis w regulaminie ze możecie wykrywać i zwalczać wykroczenia i przestępstwa skarbowe bo i nas tego nie ma. Te zadania mają komórki realizacji. Bez takich zapisów nie widzę możliwości ścigania fajkarzy. Teraz nikt tego nie robi i na bazarach eldorado.

To się nie zgodzę, komórki kontroli rynku mają kontrolę przepisów prawa celnego związanego z przywozem i wywozem towaru w szczególności towarów objętych zakazami lub ograniczeniami (fajki z przemytu) oraz kontrolę w produkcji i przemieszczania wyrobów akcyzowych w tym oznaczania (fajki z nielegalnej produkcji) oraz realizowanie niezbędnych czynności procesowych więc fajki na bazarze można robić;-)
 
Z innej beczki. Na portalu skarbowców ciekawy artykuł w sprawie traktowania wyjazdów do centrali w sprawie rozmów o warunkach płacy i pracy jako delegacji służbowych. Artykuł to w zasadzie "odpowiedź", a raczej przykład urzędniczego bełkotu na okrętkę, nie odpowiadającego wprost na zadane pytanie, albo inaczej odpowiadającego między wierszami "na od..ol". Można z tego wywnioskować, że jak Pan każe przyjechać o jest delegacja. A jak sam byś chciał żuczku szeregowy pojechać pogadać to już nie. (Piszę o tym tu bo tam jestem dozgonnie zbanowany - różnice poglądów na świat)
 
W dawnej Służbie Celnej takich przypadków mogło być więcej !!!
Czy ktoś tą sprawę badał ??? Czyje ręce zabrudzone są krwią ??? Może to również nasza droga ???

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dezubekizacja-ustawa-splamiona-krwia/km0r4ls
https://wiadomosci.wp.pl/apel-w-spr...-szokujace-milczenie-wladzy-6158253789234817a

No to doczekaliśmy się sprawiedliwości. Ludziom zabiera się emerytury na które kiedyś pracowali pełniąc służbę dla tego państwa a teraz to państwo im za to płaci i jeszcze nazywając to sprawiedliwością dziejową a dla mnie jest to zwykła ordynarna kradzież. Chyba nie takiej chcieliśmy demokracji gdzie są deptane prawa nabyte obywateli naszego państwa. Nie takiego chcieliśmy państwa gdzie wbrew zdrowemu rozsądkowi i wbrew woli ludzi zmienia sie nazwy ulic. Chore państwo i tyle i chorzy którzy rządzą tym państwem.
 
kasę, kasę! przynieś w zębach misiu!

https://finanse.wp.pl/mial-byc-fest...rbowki-na-impreze-kulinarna-6158284251854465a

"Policja zamiast kierować ruchem w okolicach, zajmowała się ściganiem tych, którzy nie wydają klientom paragonów - narzeka nasz rozmówca i dodaje, że skonsternowani akcją fiskusa byli nie tylko uczestnicy, ale też zaproszeni goście", "Następnym razem psy tropiące, czołgi i rakiety przeciwlotnicze"
...a ja naiwny, zanim mnie "dobrowolnie ucywilniono" zastanawiałem się dlaczego mijany profesor z sąsiedztwa spluwał na chodnik, ale tylko wtedy, gdy widywał mnie w mundurze zmierzającego do służby...
Teraz już wiem. On to przewidział, bo z niego inteligentna bestia. Już nie dziwię się Kapicy, jakie miał prawo, aby niegdyś nazwać nas swoimi pieskami...
 
Ale że co?
Wynajęcie stoiska na festiwalu smaku zwalnia z obowiązku rejestrowania tej sprzedaży na kasie fiskalnej i uzyskuje się zezwolenie na obrót alkoholem bez akcyzy?

To jakaś prowokacja na tym festiwalu. No bo weźmy każdego barmana w dowolnym lokalu: robi drinki z napojów alkoholowych z zapłaconą akcyzą, ale powstaje z tego nowy napój alkoholowy który sprzedaje bez akcyzy. Tak jak producent nalewek. A przecież bar składem podatkowym nie jest
 

Było różnie ale byłem dumny z tego, że pracuje w Służbie Celnej a dzisiaj jest mi wstyd i już nikomu nie przyznaję się gdzie pracuje. Teraz już nie przemyt nie granica są ważne ale jakieś paragony ( których nigdy nie brałem i nie zamierzam brać ) a najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie zaczynają Służbę Celną utożsamiać z urzędem skarbowym.
 
Back
Do góry