• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Na przenosiny raczej nie wyrażą zgody. Czy zwolnienie się ze sc, przerwa w zatrudnieniu i przyjęcie na nowych zasadach do sg zaliczą jako ciągłośc? Podobno w innych służbach liczy się staż od pierwszego przyjęcia. Czyli np zatrudniony w sg w 2009 r, po roku zwolniony, przerwa i np przyjęty w 2014 podobno ma miec emkę po 15l, a nie 25/55. Jeśli mieliby nam wliczac pełny staż w sg to by oznaczało np, że 14l w sc i 1 rok w sg uprawniałby do 15 niezależnie od wieku. Czy może będą nam zaliczac tylko od 1.3.2017r. Sama już nie wiem.
 
Jako więc kto sieje, tak też żniwo bywa.

https://www.cytaty.info/autor/mikolajrej-2.htm

To prawda nie można obrażać drugiego człowieka. Jest tylko jedno ale: TRZEBA MOWIC PRAWDĘ O DRUGIM CZŁOWIEKU. Nawet gdy ta prawda boli. Nazywanie rzeczy po imieniu jest koniecznością. Wszak " prawdziwa cnota krytyk się nie boi ". Wszystkim zaś będącym u władzy ku przestrodze - " podejmowanie decyzji wymaga dwu rzeczy: odwagi i prawdziwych informacji, by nie zmarnować odwagi i nie wyjść na głupca"
 
Reforma się rozpoczyna ... wszystko na hura ... na gwałt .... na wczoraj .... Do tabelek wpisuje się bzdury ...

Panie Ministrze będą JAJA !!! a tak naprawdę jajaja będą od lutego .... :D
 
do AdamDworcow
Ale mówimy chyba o sytuacji obecnej.
Jeśli w KAS nie zostaniesz funkcjonariuszem to będziesz mógł się przenieść jak każdy inny cywil, oczywiście zaczynając od zera bo stopnia już mieć nie będziesz.
mam taką propozycję / prośbę do Sławka. Czy nie można by wysłać do SSC pytania w trybie informacji publicznej ilu funków złożylo prośby o przeniesienie do Policji np w ciągu ostatniego roku z podziałem na miesiące i ilu dostało zgody. Przeniesienie do Policji jest teraz bardzo atrakcyjne, bo uniknie sie zwolnienia/ucywilnienia i zaliczą służbę do emki. Podobno SSC powiedział związkom, że nie bedzie stawiał zadnych przeszkód a słyszę od znajomych, że jednak nie daje zgody. Nie wiem na ile to plotki. Jak sadzicie, czy taka informacja by sie przydała i czy jakoś by pomogła przy podejmowaniu starań o przeniesienie? Można by ustalić jaka jest prawda i czy sa jakieś szanse. To tak pod dyskusję.
ps o SG tez można by zapytać
 
Ostatnia edycja:
próby dwukrotne. Odpowiedz ta sama: "Brak zgody ze względu na braki kadrowe w jednostce organizacyjnej w której Pan pełni Słuzbę"

Postępowałem wg.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 21 kwietnia 2011 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych
do służby w Policji
funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej
Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego,
Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 24 kwietnia 2012 r.
w sprawie stopni wojskowych, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży
Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego i Służby
Kontrwywiadu Wojskowego odpowiadających stopniom policyjnym

co do emek w policji. W biurze emerytalnym MSWiA uzyskałem jednoznacznie odpowiedź że pomimo zatrudnienia w SC przed 31 grudnia 2012 to po przeniesieniu do policji dotyczyć mnie będzie 25 lat służby i 55 wiek bo ustawa mówi wyraźnie o emkach i zatrudnieniu konkretnie w POLICJI. Ale staż w SC preferencyjnie jak najbardziej będzie się wliczał. Co ciekawe od 1 marca 2017 nikt tego rozporządzenia nie ma w planach zmienić więc nie wiem na jakiej podstawie f-sz KAS przejdzie do policji po 1 marca 2017
 
Ostatnia edycja:
Panie Przewodniczący, mam takie pytanie: Co z zaskarżeniem ustawy KAS i przepisów wprowadzających do Trybunału Konstytucyjnego ????

Były zapowiedzi Pana/ Rzecznika itd. a tutaj CISZA !!!!!!!!!!!!!! Może mamy to zrobić indywidualnie poza związkami ???

Proszę opinię w sprawie.
 
Ostatnia edycja:
Tak, proszę robić to indywidualnie. To będzie jak najbardziej pomocne.
Związek ma taki tryb w Statucie i złoży również.
Wiem, że RPO również pracuje nad swoją skargą.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam taką propozycję, aby w każdej z IC powstała taka inicjatywa, a Związki może podeślą materiał jak to skutecznie zrobić.

pozdrawiam wszystkich zainteresowanych, jak również przeciwników


Tak, proszę robić to indywidualnie. To będzie jak najbardziej pomocne.
Związek ma taki tryb w Statucie i złoży również.
Wiem, że RPO również pracuje nad swoją skargą.
 
Reforma się rozpoczyna ... wszystko na hura ... na gwałt .... na wczoraj .... Do tabelek wpisuje się bzdury ...

Panie Ministrze będą JAJA !!! a tak naprawdę jajaja będą od lutego .... :D


największe jaja to będą w grudniu 2017 i styczniu 2018

okaże się że plany budżetowe wzięły w łeb

nic nie działa jak należy

znajomi królika pozostawieni w mundurach w sc-s'ach z litości i znajomości nie ogarniają kontrli tak dobrze, jak ci biedni funkowie wykopani do ias na pracowników albo wręcz na bruk

zacznie się szukanie winnych i chlastanie brzytwą po kolesiach - plecki nie pomogą
 
Szkoda, że nie ma linka do tego projektu. Ja szukałem i nie mogłem odnaleźć. A przecież bez tej struktury nie można opracować etatyzacji. Jest jeszcze wiele spraw, o których nic oficjalnie nie wiadomo. I mam wrażenie, że upiornym chichotem historii wraca tekst L Milera " prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna ". I ostatnie na dziś klasyczne przysłowie - " Cokolwiek czynisz, czyń mądrze ( rozważnie ) i patrz ( oczekuj ) końca "
 
Koniec jest już bliski ... za kumoterstwo, za kłamstwo, za marnotrawstwo, za nienawiść, ....

Za to wszystko: tłumaczenie, że poprzednia władza robiła tak samo, to trochę za mało !!!!!!!:mad:

Szkoda, że nie ma linka do tego projektu. Ja szukałem i nie mogłem odnaleźć. A przecież bez tej struktury nie można opracować etatyzacji. Jest jeszcze wiele spraw, o których nic oficjalnie nie wiadomo. I mam wrażenie, że upiornym chichotem historii wraca tekst L Milera " prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna ". I ostatnie na dziś klasyczne przysłowie - " Cokolwiek czynisz, czyń mądrze ( rozważnie ) i patrz ( oczekuj ) końca "
 
Szkoda, że nie ma linka do tego projektu. Ja szukałem i nie mogłem odnaleźć. A przecież bez tej struktury nie można opracować etatyzacji. Jest jeszcze wiele spraw, o których nic oficjalnie nie wiadomo. I mam wrażenie, że upiornym chichotem historii wraca tekst L Milera " prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna ". I ostatnie na dziś klasyczne przysłowie - " Cokolwiek czynisz, czyń mądrze ( rozważnie ) i patrz ( oczekuj ) końca "
Jak rozumiem do 28 lutego mamy dostac informacje o miejscu pelnienia sluzby. Skoro do tego czasu jestesmy funkami SC i pracodawca jest DIC to faktycznie propozycje sluzby bedzie nam skladac DIC, zapewne nie bedzie mial czasu na zastanawianie sie nad kazdym pionkiem wiec o naszym losie zadecyduje bezposredni przelozony, np Kierownik Referatu. Informacja ta ma okreslac miejsce pelnienia sluzby wiec chyba to miejsce juz sie pozniej nie zmieni w propozycji okreslajacej warunki pelnienia sluzby bo inaczej bylaby zbedna, niczego by nie okreslala. Czyli faktycznie to nie DIAS sklada nam propozycje. Czyli propozycje zlozone po 28 lutego a przed 31 maja okresla inne kwestie niz miejsce pelnienia sluzby. Zastanawia mnie jedna kwestia. Skoro propozycje maja byc do 31 maja, potem mamy 14 dni na przyjecie propozycji, potem mamy 14 dni na zlozenie wniosku na ponowne rozpatrzenie propozycji, DIAS ma pewnie 14 dni na rozpatrzenie wniosku i wystawienie decyzji, potem mamy 14 dni na zlozenie skargi na te decyzje do sądu administracyjnego. To daje ponad 50 dni. To ciekawe co bedzie jesli sąd administarcyjny nie wyrobi sie do konca sierpnia? Czy jest mozliwosc przywrocenia do sluzby? Inna kwestia, czy do konca lutego zdaza opracowac wzorcowa strukture terenowa, wdrozyc ja w konkretnej Izbie, przeprowadzic etatyzacje i wydac informacje o miejscu pelnienia sluzby? Troche malo czasu, no chyba, ze juz wszystko wiadomo i tajemnicze info o pracach kadr tego wlasnie dotycza.
ps poza tym co to za dziwna procedura, trzeba przyjac propozycje zeby moc zlozyc wniosek o ponowne rozpatzrenie i potem skarge.
 
Ostatnia edycja:
To ciekawe co bedzie jesli sąd administarcyjny nie wyrobi sie do konca sierpnia?

Nie obraź się, ale trochę mnie rozbawił ten post :) W obecnych realiach powinieneś się cieszyć, jeżeli sąd administracyjny (w obu instancjach) wyrobi się w ciągu 3 lat.

ps poza tym co to za dziwna procedura, trzeba przyjac propozycje zeby moc zlozyc wniosek o ponowne rozpatzrenie i potem skarge.

Generalna zasada jest taka, że skarga do sądu administracyjnego przysługuje po wyczerpaniu środków zaskarżenia (jeżeli przysługiwały). Ale do tej konstrukcji przyjętej w ustawie wprowadzającej KAS faktycznie można mieć zastrzeżenia. Po pierwsze, droga ta przysługuje tylko osobom, które otrzymały propozycję służby. Po drugie, propozycja musi zostać najpierw przyjęta. Osoby, które otrzymały propozycję pracy lub w ogóle nie otrzymały propozycji nie mogą z niej skorzystać.

Poza tym, skoro postępowanie przed NSA (DIASy mogą odwoływać się z czystej złośliwości) tak się ciągnie, a propozycję wcześniej trzeba przyjąć, cała ta ochrona jest trochę iluzoryczna.
 
Panie kandydat, a co pan za głupoty wypisujesz. Droga zaskarżenia przysługuje tylko tym co dostaną propozycje służby? A niby co oni mają zaskarżać? Bez sensu i logiki.
Zaskarżać będą ci co zostaną skrzywdzeni czyli ci co dostaną propozycję pracy lub nie dostana żadnej propozycji, to oni będą zaskarżać do sądu bo oni będą faktycznie skrzywdzeni a nie ci co dostana propozycję słuzby. Wszędzie musi być jakaś logika i zdrowy rozsądek.
 
Back
Do góry