• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

WOW jaki Ty jesteś mądry ... :cool:

Mi jednak bliżej do Europy i UE nowego i tworzącego się podmiotu ... Gdyż tam mają szacunek do CZŁOWIEKA !!!!!!!!!!!! a tu czasami to są w stanie go nawet poświęcić na ołtarzu !!!

Proponuję aby kolejną ustawą zmienić wszystkie ustawy :cool:

Jednak przyjdą czasy, że zarówno tutaj , jak i tam na górze trzeba się będzie rozliczyć :cool:




A moim krajem jest POLSKA, od zawsze i na zawsze.
Poza tym nie ma takiego kraju Europa.
 
A moim krajem jest POLSKA, od zawsze i na zawsze.
Poza tym nie ma takiego kraju Europa.

WOW jaki Ty jesteś mądry ... :cool:
Mi jednak bliżej do Europy i UE nowego i tworzącego się podmiotu ... Gdyż tam mają szacunek do CZŁOWIEKA !!!!!!!!!!!! a tu czasami to są w stanie go nawet poświęcić na ołtarzu !!!
...


MNIE się nie wydaje, że "wyznawcy" Europy, totalnie mylą zestawienia wielu pojęć,
choćby właśnie: szacunek - tolerancja !!

Potem to wychodzą takie "kwiatki", jak: ojczyzna - ugrupowanie/koalicja/podmiot, myślenie - bycie cool, honor - moda, prawda - wygoda, miłość - zaspokojenie i wiele, wiele innych.

ps
Nie zaprzeczam mądrości Kolegi @lupus'a, lecz nie "po europejsku" używa się
przykładowo słów: moralny, porządny, prometejski, prostolinijny, zacny, przyzwoity - itp!

Ale to jest język trudny, bo polski ...
 
Ostatnia edycja:
Kolego dale, na donoszenie na własny kraj do unii to możesz szukać, ale na mnie nie licz. Są sprawy ważniejsze, niż własne musze interesy,,,
Nie zrozumiałeś - nie dziwię się. Chcesz, to Ci rozrysuję.
Powiedz tylko słowo.
Ale nie próbuj obrażać, bo chęci przy miernym warsztacie, nie wystarczą.
 
Racja Dale. Spiskowcy wszędzie widzą spisek i donosicielstwo, bo teraz mamy przecież najuczciwszy i patriotyczny rząd, który nie pozwoli skrzywdzić swoich wiernych sług...itd...itp. Gdyby tylko Naczelnik Państwa wiedział co się wyrabia z celnikami, toby...:) ajwaj
 
WOW jaki Ty jesteś mądry ... :cool:

Mi jednak bliżej do Europy i UE nowego i tworzącego się podmiotu ... Gdyż tam mają szacunek do CZŁOWIEKA !!!!!!!!!!!! a tu czasami to są w stanie go nawet poświęcić na ołtarzu !!!

Proponuję aby kolejną ustawą zmienić wszystkie ustawy :cool:

Jednak przyjdą czasy, że zarówno tutaj , jak i tam na górze trzeba się będzie rozliczyć :cool:

Może nie aż taki mundry jak Ty, ale co tam, możesz trochę insynuacji rzucić, od razu się poczujesz europejsko.
Tylko się za bardzo nie rozpędź do tego "nowego tworu", bo niebawem sztandar wyprowadzą, a głos imama wskaże Ci nową drogę i szacunek do człowieka.
Ależ tu lemingrad w tym cle...Poprawni politycznie sami i jacy postępowi.Widać jak komuna odcisnęła piętno.
 
Przepraszam , że uraziłem uczucia, ale "dobra zmiana" pozbawiła życia mojego przyjaciela,... stąd szukam prawdziwych wartości ... nie można trzymać w niepewności ludzi i grać na ich uczuciach ... gdyż kiedy uczciwie pracujesz i bez żadnych zasad możesz być pozbawiony pracy lub pensji mając kredyt może Cię to zabić ... !!!! trudno mi jest wobec tej sytuacji mówić o patriotyzmie, kiedy w UE większą wartość przedstawia zwierzę niż w Polsce człowiek !!! Przecież całą tą reformę można było wdrożyć w cywilizowany sposób !! Dodatkowo msza i modlitwa a kuluarach "algi" !!! Idź i powiedz tej dwójce dzieci , że wszystko jest i było OK !!! Powodzenia !!!:mad:

Może nie aż taki mundry jak Ty, ale co tam, możesz trochę insynuacji rzucić, od razu się poczujesz europejsko.
Tylko się za bardzo nie rozpędź do tego "nowego tworu", bo niebawem sztandar wyprowadzą, a głos imama wskaże Ci nową drogę i szacunek do człowieka.
Ależ tu lemingrad w tym cle...Poprawni politycznie sami i jacy postępowi.Widać jak komuna odcisnęła piętno.
 
Przepraszam , że uraziłem uczucia, ale "dobra zmiana" pozbawiła życia mojego przyjaciela,... stąd szukam prawdziwych wartości ... nie można trzymać w niepewności ludzi i grać na ich uczuciach ... gdyż kiedy uczciwie pracujesz i bez żadnych zasad możesz być pozbawiony pracy lub pensji mając kredyt może Cię to zabić ... !!!! trudno mi jest wobec tej sytuacji mówić o patriotyzmie, kiedy w UE większą wartość przedstawia zwierzę niż w Polsce człowiek !!! Przecież całą tą reformę można było wdrożyć w cywilizowany sposób !! Dodatkowo msza i modlitwa a kuluarach "algi" !!! Idź i powiedz tej dwójce dzieci , że wszystko jest i było OK !!! Powodzenia !!!:mad:


Chłopie! Tak myśli chyba większość z nas, tylko część mówi niewłaściwym językiem !!

Trzeba często przepraszać, gdy się pisze ukrywając to, co się ma "w sercu".
Oczywiście myślę o Prawdzie. Wtedy i przekleństwo i złość "na cały świat",
a nawet odmienne zdanie - wyglądają inaczej ...
 
Kolego Nochal, ja także wśród tych wyplutych, więc nie musisz mi tłumaczyć, jak się poczułem.
Bardzo mnie rozczarował sposób konsolidacji KAS, ale w sumie mogłem się tego spodziewać, mając wiedzę o jakości ludzkiej tego tworu, od góry po sam dół.
Współczuję koledze który tego nie wytrzymał, jeszcze bardziej rodzinie, ale z całym szacunkiem, ten sras to nie cały świat i nie przyszło mi do głowy, że może mnie to zabić...choć ekonomicznie mnie także poturbowało, przynajmniej okresowo.
Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi, chciałem tylko zaznaczyć, że Polskę stawiam na szczycie priorytetów, nie jakąś Unię, bo to tylko jakaś forma umowy międzynarodowej, która w moim przekonaniu zagalopowała się w marzeniach o supermocarstwie i państwowości.
 
Kultura i miłóść

Może nie aż taki mundry jak Ty, ale co tam, możesz trochę insynuacji rzucić, od razu się poczujesz europejsko.
Tylko się za bardzo nie rozpędź do tego "nowego tworu", bo niebawem sztandar wyprowadzą, a głos imama wskaże Ci nową drogę i szacunek do człowieka.
Ależ tu lemingrad w tym cle...Poprawni politycznie sami i jacy postępowi.Widać jak komuna odcisnęła piętno.
Spierdalaj stąd, pisowski prowokatorze

to tak wygląda w praktyce POwska mowa miłości ? :confused:
 
Panowie, ale zdajecie sobie sprawę że żarcie się, bezmyślna nawalanka na emocjonalne argumenty ad personam, jest jak najbardziej na rękę tym, co "dzielą i rządzą" ?

Przecież już dawno sprowadzili nas do roli chłopa pańszczyźnianego, a tych którzy zachowali resztkę godności, albo usunęli, albo w inny sposób szykanują.
Też mnie czasem krew zalewa, też mam ochotę odpysknąć, a uwierzcie - lata warcholenia po forach dają bogaty warsztat....
Ale skoro taki nerwus jak ja trzyma nerwy na wodzy, Wy tym bardziej możecie.
A jeśli już musicie sobie wyjaśnić, czy to kwestia techniki, czy rozmiaru, zróbcie to na PW, żeby zbędnych emocji nie budzić i uciech gawiedzi nie przydawać.

Jeśli szukacie powodu dlaczego, to choćby przez wzgląd, na to co było. Kiedy jeszcze człowiek uważał że warto coś od siebie dać...

Nie zachowujmy się jak ci z wiejskiej... Wszak mundur, nawet noszony kiedyś, do kultury zobowiązywał...
 
chciałbym złożyć szczere gratulacje

dwóm "grupom"

pierwsza to autorzy rozwiązania składania lub nie propozycji służby lub pracy, bez żadnych zasad ustawowych, dających prawo do pełnej dowolności i braku uzasadnienia diasom

druga grupa, to osoby odpowiedzialne za formułowanie i składanie tych propozycji, za zwłokę do ostatniej chwili, trzymanie ludzi do ostatniej chwili w niepewności, czy spłynie na nich łaska czy topór, i wreszcie - ucywilnienie czy pożegnanie wielu ludzi beż żadnej, obowiązkowej w całym cywilizowanym świecie, wyartykułowanej prawdziwej przyczyny

jeśli w całej Polsce statystyki są podobne jak w moim starym uc - to gratuluję efektów tych działań

bilans waszych działań w moim starym uc ( bez ic i oc ), tylko tego lata, według mojej, zapewne niepełnej wiedzy:

jedna zapaść,

jeden udar,

dwa zawały

brawo

ofiarom życzę zdrowia
 
chciałbym złożyć szczere gratulacje

dwóm "grupom"

pierwsza to autorzy rozwiązania składania lub nie propozycji służby lub pracy, bez żadnych zasad ustawowych, dających prawo do pełnej dowolności i braku uzasadnienia diasom

druga grupa, to osoby odpowiedzialne za formułowanie i składanie tych propozycji, za zwłokę do ostatniej chwili, trzymanie ludzi do ostatniej chwili w niepewności, czy spłynie na nich łaska czy topór, i wreszcie - ucywilnienie czy pożegnanie wielu ludzi beż żadnej, obowiązkowej w całym cywilizowanym świecie, wyartykułowanej prawdziwej przyczyny

jeśli w całej Polsce statystyki są podobne jak w moim starym uc - to gratuluję efektów tych działań

bilans waszych działań w moim starym uc ( bez ic i oc ), tylko tego lata, według mojej, zapewne niepełnej wiedzy:

jedna zapaść,

jeden udar,

dwa zawały

brawo

ofiarom życzę zdrowia

co na to nasz banderas dobrej zmiany?
 
chciałbym złożyć szczere gratulacje

dwóm "grupom"

pierwsza to autorzy rozwiązania składania lub nie propozycji służby lub pracy, bez żadnych zasad ustawowych, dających prawo do pełnej dowolności i braku uzasadnienia diasom

druga grupa, to osoby odpowiedzialne za formułowanie i składanie tych propozycji, za zwłokę do ostatniej chwili, trzymanie ludzi do ostatniej chwili w niepewności, czy spłynie na nich łaska czy topór, i wreszcie - ucywilnienie czy pożegnanie wielu ludzi beż żadnej, obowiązkowej w całym cywilizowanym świecie, wyartykułowanej prawdziwej przyczyny

jeśli w całej Polsce statystyki są podobne jak w moim starym uc - to gratuluję efektów tych działań

bilans waszych działań w moim starym uc ( bez ic i oc ), tylko tego lata, według mojej, zapewne niepełnej wiedzy:

jedna zapaść,

jeden udar,

dwa zawały

brawo

ofiarom życzę zdrowia

Los im odpłaci. Za nasze krzywdy.
 
Może na Jasnej Górze zamiast za pomyślność "reformy" należało pomodlić się za "ofiary" reformy ?
Ciekawe jaka jest miara w skali całego kraju? Może przekażmy tą smutną informację do Sławka, aby ta tragedia nie poszła na marne !!! Przecież można było wszystko z poszanowaniem życia i zdrowia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Los im odpłaci. Za nasze krzywdy.
 
Może na Jasnej Górze zamiast za pomyślność "reformy" należało pomodlić się za "ofiary" reformy ?
...
!!!


Szanowny Kolego @nochal! Brawo !!

Rozumiem,
że rozpoczynasz organizację pielgrzymki ZZ Celnicy.pl
z powyżej wymienioną intencją ...


(?!)

ps
Pewnie się zastanawiasz: - "wypuszczam", czy serio ?!

A jeśli jedno i drugie ... (?!)
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry