• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Koledze skarbowcowi KASowskiemu chodziło chyba o to, że dobra zmiana jest dobra bo przy okazji KAS dostał kilka stówek podwyżki i awansował z płacy kasjera biedronki w Polsce B do kasjera biedronki w Polsce A czyli z mnożnika podłego na mniej podły. A że przy tym kilka tysięcy osób wywalono na zbity pysk jak z upadającej spółki skarbu państwa w latach dziewięćdziesiątych - w majestacie specjalnie w tym celu stworzonego prawa, to go nie obeszło bo na to nie musiał patrzeć lub co gorsza czuł lekką z tego faktu satysfakcję bo wywalono lepiej zarabiających od niego.
 
Ależ jak najbardziej można, rzekłbym nawet - TRZEBA rozmawiać NORMALNIE !!
*** Tylko czy Ty masz na tyle dużo czasu ?!
Żeby rozmawiać normalnie trzeba mieć dużo czasu?
Nie bardzo rozumiem.
W ogóle z Twojego wywodu niewiele zrozumiałem. ;)

Koledze skarbowcowi KASowskiemu chodziło chyba o to, że dobra zmiana jest dobra bo przy okazji KAS dostał kilka stówek podwyżki i awansował z płacy kasjera biedronki w Polsce B do kasjera biedronki w Polsce A czyli z mnożnika podłego na mniej podły. A że przy tym kilka tysięcy osób wywalono na zbity pysk jak z upadającej spółki skarbu państwa w latach dziewięćdziesiątych - w majestacie specjalnie w tym celu stworzonego prawa, to go nie obeszło bo na to nie musiał patrzeć lub co gorsza czuł lekką z tego faktu satysfakcję bo wywalono lepiej zarabiających od niego.


Skąd tyle złej woli???
Koledze skarbowcowi KASowskiemu chodziło wyłącznie o to, aby "pocieszyć" kolegów celników.
A dokładniej: "wyłożyć kawę na ławę" że
a) zamiany były, są i będą niezależnie kto sprawuje władzę,
b) na zmianach zawsze jedni tracą, drudzy korzystają.
Pogodzenie się z rzeczywistościa daje spokój ducha.
Gdyby na przykład celnikom dano średnią 6 tys. zł brutto, a skarbowcom 4 tys. brutto,
to uważalibyście to za sprawiedliwe? A protestowalibyście?
A że czujecie sie pokrzywdzeni to macie prawo dochodzić swoich praw. I kibicuje Wam!
Nie będę się martwił jeśli niektórych przywrócą do pracy, a inni dostaną odszkodowania.
Ale żeby zaraz "rozp..lac" ten "burdel"?! Co właśnie sprowokowało mnie do zabrania głosu.
 
Ostatnia edycja:
Chociażby nazwa urzędu przed kas nazywał się inaczej


to albo urząd skarbowy - który był wcześniej uks'em albo us'em,

albo urząd celno-skarbowy lub delegatura - ale wtedy to przecież nie jest urząd skarbowy?

a co to ma wspólnego z wątkiem "reforma kas" dotyczącym reformy kas wdrażanej w sc?

to raczej "kontrola skarbówki" a nie "reforma kas"

jaśniej i prościej już chyba nie umiem
 
Temat referat kas jest tak pojemny że wszystko do niego można włączyć.
Miało być lepiej niż przed reformą a nie jest.
Proszę nie baw się moderatora.
Nie chciałam zakładać nowego tematu
Życzę zdrowia.
Skończmy tą jałową dyskusję
 
Sławku, czy dostaniemy jakieś wskazówki co do postępowania w ETPC ?

Ponawiam prośbę o informację w kwestii dalszych działań - tym razem na forum międzynarodowym. Ja rozumiem , że ta kwestia może być niepopularna dla obecnych przełożonych, ale nie dla nas Ofiar reformy:mad:
 
Na dniach, najpóźniej do dwóch tygodni - mam na myśli ścieżkę dla każdego do instytucji UE. Wzór skargi do ETPCZ w stosownym czasie, w terminie, tzn. tak by pierwsze osoby zdążyły przed upływem 6 miesięcy na jej złożenie
 
Byłem u psychologa i pytałem co sądzić o KAS, bo są różne zdania. odpowiedział, że on nie zna szczegółów, ale skoro PiS dokonuje organizacji i wprowadza zmiany to znaczy, że są to dobre zmiany. Poszedłem więc do psychiatry i spytałem jaka jest rzeczywistość, bo totalna opozycja widzi wszystko w czarnych barwach i wszytko totalnie krytykuje: PiS podniósł - źle, PS obniżył - źle, Pis wprowadził - źle, PiS wycofał - źle, bezrobocie maleje - źle, rating rośnie - źle, no zwariować można. Psychiatra odpowiedział: panie nie patrz pan na wariatów i nie słuchaj ich - im zawsze źle, pod górkę i pod wiatr. Rób pan swoje! (...)
Przekaz dnia ( standardowy zresztą jak w większości przypadków - pis super - opozycja be ) dotarł więc można było wkleić. Szkoda tylko, że z tego posta wynikają wnioski jakże dalekie od zamierzonych. Skoro jest tak dobrze, to jakie czynniki skłoniły - zaledwie w ciągu roku - do wizyt zarówno u psychologa jak i psychiatry? To była własna inicjatywa ( choć przy euforycznym podejściu do obecnej sytuacji wydaje się to bardzo dziwne ) czy pracodawca skierował na obowiązkowe badania? Szkoda tylko, że, zwolennik KAS-u zamiast do normalnych specjalistów trafił do specjalistów pisowskich ( z opisów wynika, że to mogli to być nawet członkowie sekty ). Bo normalny specjalista do pisowskiego specjalisty, różni się mniej więcej tym czym zwykłe krzesło od krzesła elektrycznego.

Od lipca likwidują w urzędach skarbowych działy rachunkowości, bo banki przejmują ich role.
Czy w związku z tym mam manifestować, że nie zgadzam się z taką zmianą?

Trawestując słynny cytat Marka Twaina "lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." w tym przypadku należałoby napisać lepiej się nie odzywać i udawać skarbowca niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości .
Jakim trzeba być ignorantem by na ogólnopolskim forum napisać pierwsze zdanie z powyższego cytatu? Człowieku - nawet jak nie wiesz za co odpowiadają działy rachunkowości w urzędzie ( choć od pracownika urzędu skarbowego należałoby wymagać minimum znajomości rzeczy ) to wystarczy, że zajrzysz do ustawy o tym ( po ) tworze KAS i tam wyczytasz kto jest odpowiedzialny za pobór podatków. Czy Ty kiedykolwiek widziałeś w jaki sposób rozlicza się wpłaty zaliczek na podatek, wpłaty podatku, zwroty podatku, zwroty nadpłat z zeznań, zwroty nadpłat z korekt zeznań czy korekt deklaracji, księgowania udzielonych ulg w spłacie zobowiązań czy ustalanie gmin właściwych do przekazania części pdof z CIT-ST i CIT ST/R nie mówiąc już nawet o księgowaniu mandatów i kar z kks czy odprowadzaniu wpłat z poszczególnych podatków na właściwe rachunki??? I to miałyby robić banki??? A zmiana prawa bankowego w tym zakresie była? A'propos banków - czy wiesz, że już od bardzo dawna ( nie pamiętam dokładnie od kiedy ale na pewno w 1995 r. już tak było ) wszystkie us-y mają swoje rachunki w NBP? Zastanów się trzy razy zanim coś napiszesz, potem zastanów się kolejne trzy razy i najlepiej przed napisaniem wyłącz komputer.
 
Ostatnia edycja:
Rekordowe 157 mld zł ...

VAT taki jak przed rokiem, CIT niższy. Co z tą ściągalnością podatków? Rząd złapał zadyszkę?
http://next.gazeta.pl/next/56,15100...em-cit-nizszy-co-z-ta-sciagalnoscia.html#Z_MT


metoda ....jpg

EUREKA !!

Nieistotny jest faktyczny efekt - liczy się "właściwa" metoda ...
 
Chyba jednak MB nie udała się reforma Ha Ha Ha ....tak to jest jak dyletanci biorą się za coś o czym nie mają pojęcia.
 
Ostatnia edycja:
Chyba jednak MB nie udała się reforma Ha Ha Ha ....tak to jest jak dyletanci biorą się za coś o czym nie mają pojęcia.


Niestety, w Polsce brak jest zwyczaju łączenia stanowiska z odpowiedzialnością.
Na każdym "poziomie" !!

Totalnie wypaczono znaczenie słowa "decydent", bo to nie politycy, szefowie,
przełożeni, ponoszą konsekwencje swoich błędnych decyzji.

Paranoicznie, winnych szuka się TYLKO wśród "wykonawców" głupich pomysłów,
a nie wśród "pomysłodawców", stąd też "pozwolenie" na tylko formalnie zakazane,
CHORE EKSPERYMENTY !!


Mam nadzieję, że ten śmiech Kolegi, to tak - przez łzy ...

 
Back
Do góry