• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

To teraz moje zdanie. Emerytury to jedyna szansa dla większości. Jeżeli wejdą w życie to tacy jak m.in ja odejdą z godnością......jeżeli nie wejdą zostaniemy w dupie. Oczywiście kto zostanie to zostanie ale pamiętajcie , że pesel się zmienił w Nowym jeb....m Roku. Nikt...powtarzam nikt nie będzie bawil się, z takimi jak ja jak WY ! Jeszcze tego nie rozumiecie ?! jeszcze chcecie walczyć słownie jeden z drugim ?! Pytam o co ?! A teraz pytanie do Związków: " Co postanawiamy ?" L4 już było i zostało zaprzepaszczone......... Więc.....?

Śmieszna sprawa ale liczycie na cud..................cud nad Wisłą?! Kurczę ale jakoś nie kumam Waszych postaw............bo postaw już nie ma. Ja wiem. Myślicie, że was to nie dotyczy albo inaczej, że się nic nie zadzieje i w dalszym ciągu pierdzielicie się z SADA - mi, NCTS-ami i innymi duperelami a za moment będziecie szukać roboty w Biedronce czy Lidelku a tam.......................boszsz.....Nikogo nie zainteresuje Wasze sprawne poruszanie się w systemach, które za moment będą psu na budę.......... Jeszcze nie dochodzi to do WAS ?
 
To teraz moje zdanie. Emerytury to jedyna szansa dla większości. Jeżeli wejdą w życie to tacy jak m.in ja odejdą z godnością......jeżeli nie wejdą zostaniemy w dupie. Oczywiście kto zostanie to zostanie ale pamiętajcie , że pesel się zmienił w Nowym jeb....m Roku. Nikt...powtarzam nikt nie będzie bawil się, z takimi jak ja jak WY ! Jeszcze tego nie rozumiecie ?! jeszcze chcecie walczyć słownie jeden z drugim ?! Pytam o co ?! A teraz pytanie do Związków: " Co postanawiamy ?" L4 już było i zostało zaprzepaszczone......... Więc.....?
masz racje, emki to jedyna szansa. Czyli trzeba wszystko postawic na jedna karte. Moim zdaniem ta ostatnia karta to droga sądowa. Czy ktoś zna inną? Mam nadzieje, ze ten czas bezruchu to przygotowanie do batalii sądowej a nie siedzenie na dupie. Zjazd ma sobie chyba odpowiedziec na pytanie kiedy zaczynamy a nie czy zaczynamy w ogole. Moim zdaniem czas zaczynac.
ps, a teraz Koń niech napisze coś śmiesznego...w ciężkich czasach potrzeba błazna.
 
Przepraszam ale jakie ankiety? Co w nich jest? Którzy funkcjonariusze mają je wypełnić?

Taką ankietę w dniu 30.12.2016 r. dostali do wypełnienia wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów i oddziałów celnych. Termin odesłania ankiety 03.01.2017 r. Taki prezent na koniec roku.
 

Attachments

  • KAS_ankieta.doc
    74,5 KB · Wyświetleń: 698
wysyłajmy petycje, sugestie i prośby.........byle nie drażnić nikogo..........wszak nie jesteśmy zdeterminowani.............powolutku po cichutku jest pięknie.................A macie zasoby pieniężne, żeby przetrwać do czasu wypłaty ewentualnych odszkodowań ?! A macie kasę na utrzymanie rodzin na czas wypierdole.............ia Was z roboty ?!
 
Taką ankietę w dniu 30.12.2016 r. dostali do wypełnienia wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów i oddziałów celnych. Termin odesłania ankiety 03.01.2017 r. Taki prezent na koniec roku.

Jestem Ciekaw czy wszyscy w województwie podkarpackim dostali te ankietę - Wygląda na to, że jest dyskryminacja - zamieszanie dotyczy tylko UKS i SC. Administracja Podatkowa będzie nietknięta, a przecież tam też ktoś może chcieć zmienić swoje miejsce pracy... Tak naprawdę, nie znając struktury KAS w woj. podkarpackim, nie można odpowiedzieć na te pytania ( choćby kwestia lokalizacji UCS, ewentualnych delegatur, liczby i siedziby oddziałów.... A jeszcze etatyzacja ). Poza tym nie rozumiem pytania o wiek emerytalny, to pytanie powinno być zadane w kadrach. No i nie uwzględnia ewentualnych emerytur mundurowych. Być może jest to próba ominięcia pracy przez po dyrektora IAS. Do 28 lutego musi poinformować o ewentualnych przeniesieniach przed wejściem KAS. Ogarnąć taka liczbę ludzi to naprawdę ogromny wysiłek. Być może chodzi też o unikniecie późniejszych sporów prawnych - " No przecież napisał pan/pani w ankiecie, że może się przenieść lub przekwalifikować."
 
Ja jestem krótko. I wiem jedno. Nie ma się co gorączkować. Była pora walkę, ale z różnych powodów nie wyszło ( nie chodzi o wskazanie kto jest winny ). Teraz powinniśmy ( wszyscy ) zastanowić się co dalej? I odpowiedzieć sobie na pytanie: co ja mogę zrobić? I drugie pytanie: Co ja odważę się zrobić? Ja wiem, że to co napiszę jest niepopularne - ale gdy siadamy do stołu negocjacyjnego musimy mieć twarde dane i liczby ( prawdziwe ). Dobrze dopracowane pomysły i strategie. Oczywiście nie płacą nam za to, ale każdy nasz pomysł wdrożony w KAS jest naszym zwycięstwem. Jest polepszeniem sytuacji funkcjonariuszy i pracowników SC ( ot choćby taki drobiazg - dwa UCS w województwie = więcej etatów = mniej zwolnień= mniej odartych z munduru ). Takich kwestii jest sporo. Jeśli będziemy mieli je przygotowane, poparte rzetelnymi danymi to jest szansa ( choć przyznaję, że nasi oponenci nie zawsze potrafią słuchać ze zrozumieniem i nie zawsze chcą słuchać ) na przekonanie drugiej strony do naszej racji. Myślmy więc, opracujmy jakieś pomysły uwzględniające specyfikę naszej Izby, naszego UC i OC ( np., jak wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, nasze umiejętności i posiadany przez nas sprzęt). A gdy mamy jakiś pomysł podzielmy się nim z osobami , którym ufamy opracujmy szczegóły i przekażmy do prezydium, do Zarządu Głównego, byśmy mieli" co położyć na stole"
 
Ja jestem krótko. I wiem jedno. Nie ma się co gorączkować. Była pora walkę, ale z różnych powodów nie wyszło ( nie chodzi o wskazanie kto jest winny ). Teraz powinniśmy ( wszyscy ) zastanowić się co dalej? I odpowiedzieć sobie na pytanie: co ja mogę zrobić? I drugie pytanie: Co ja odważę się zrobić? Ja wiem, że to co napiszę jest niepopularne - ale gdy siadamy do stołu negocjacyjnego musimy mieć twarde dane i liczby ( prawdziwe ). Dobrze dopracowane pomysły i strategie. Oczywiście nie płacą nam za to, ale każdy nasz pomysł wdrożony w KAS jest naszym zwycięstwem. Jest polepszeniem sytuacji funkcjonariuszy i pracowników SC ( ot choćby taki drobiazg - dwa UCS w województwie = więcej etatów = mniej zwolnień= mniej odartych z munduru ). Takich kwestii jest sporo. Jeśli będziemy mieli je przygotowane, poparte rzetelnymi danymi to jest szansa ( choć przyznaję, że nasi oponenci nie zawsze potrafią słuchać ze zrozumieniem i nie zawsze chcą słuchać ) na przekonanie drugiej strony do naszej racji. Myślmy więc, opracujmy jakieś pomysły uwzględniające specyfikę naszej Izby, naszego UC i OC ( np., jak wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, nasze umiejętności i posiadany przez nas sprzęt). A gdy mamy jakiś pomysł podzielmy się nim z osobami , którym ufamy opracujmy szczegóły i przekażmy do prezydium, do Zarządu Głównego, byśmy mieli" co położyć na stole"

POpieram..........
 
Ostatnia edycja:
Taką ankietę w dniu 30.12.2016 r. dostali do wypełnienia wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów i oddziałów celnych. Termin odesłania ankiety 03.01.2017 r. Taki prezent na koniec roku.

Fajnie, że wrzuciłeś skan, dzięki :) Jak widzę ankieta jest dobrowolna, więc można ją sobie spokojnie odpuścić.
 
dokładnie, nie wypełnienie ankiety może być uznane za wszystkojednyzm gdzie,
Dywagacje. Równie dobrze ankieta mogłaby skierowana do tych którzy chcą zmienić miejsce i wypełnienie takowej byłoby deklaracją.
Ciekawe ankiety zapewne są od kadry kierowniczej z likwidowanych komórek.
Wszystko to ściema.

Nabazgrane w afekcie........
 
Ludzie wyluzujcie. To ankieta, a nie deklaracja i nie ma żadnego wiążącego znaczenia. Może poza tym, że w miejscowości A umieszczą osobę, która tam mieszka, a nie kogoś z zewnątrz.
 
Ludzie wyluzujcie. To ankieta, a nie deklaracja i nie ma żadnego wiążącego znaczenia. Może poza tym, że w miejscowości A umieszczą osobę, która tam mieszka, a nie kogoś z zewnątrz.

Dokładnie, żaden szanujący się fc nie powinien tego wypełniać. Jakiś pan urzędnik skarbowy wyrywa się przed szereg i tyle. Poczuł się ważny i potrzebny :)
 
Taką ankietę w dniu 30.12.2016 r. dostali do wypełnienia wszyscy funkcjonariusze i pracownicy Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów i oddziałów celnych. Termin odesłania ankiety 03.01.2017 r. Taki prezent na koniec roku.

A jak reszta kraju? Możecie coś napisać? Też dostaliście do wypełnienia jakieś ankiety?
 
tak wypisywałem coś podobnego w 2003...i to nie jest żart, też mieliśmy wskazać nasze preferencje.... nic się nie zmieniło, a jaki był koniec to sami wiecie, metody te same dobrze sprawdzone
 
Back
Do góry