• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

W takim przypadku dalej postępujemy standardowo tzn będzie skarga na bezczynność DIAS do Szef KAS zgodnie z ogólną procedurą i wzorem, który lada dzień upublicznimy.


A czy ucywilnieni f-sze, którzy pełnili służbę w komórkach akcyzowych i zostali przeniesieni skarbówek mają jakąkolwiek szansę na przywrócenie im statusu f-sza? Bo odnoszę wrażenie, że ci ucywilnieni z UCS lub Delegatur to jeszcze mogą jakąś szansę mieć (są bliżej "korytka") a o nas akcyzowcach ze skarbówek to już chyba zapomniano lub postawiono na nas krzyżyk, jakby w ogóle nas nie było. Świadomość tego strasznie przytłacza.
Ja nie zapominam o nikim. Skargi na bezczynność będą mogli składać wszyscy ucywilnieni.
 

W imię szczytnych ideałów i słusznych celów, które można było osiągnąć dużo prostszymi metodami i z szacunkiem do ludzi, doprowadzili do rewolucji, chaosu i frustracji. Czy ktoś zna człowieka z którejkolwiek z łączonych formacji zadowolonego z reformy, poza kierownictwem MF? My zajmujemy się ucywilnieniem, UKS-owy utratą dodatków, skarbowcy zorientowali się, że mało zarabiają itp. Wszyscy piszą pisma i straszą sądami, bo czują się pokrzywdzeni, albo dyskryminowani. Mieszają wszystko, a wszędzie brakuje ludzi. A teraz, żeby jakoś to uzasadnić podają wątpliwe wzorce. Guardia di Finanza ładnie się nazywa, ale sukcesy według włoskiego urzędu statystycznego raczej marne. Dane na 2016: szara strefa 211 mld euro, 13% PKB i stale rośnie.
http://m.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-szara-strefa-jest-warta-co-najmniej-211-mld-euro-3600669.html
Można podać kilka przykładów krajów z "lepszymi liczbami", gdzie cło i podatki są rozdzielone.
 
Od połowy kwietnia ponad 55 tys. kontroli przewozu towarów wrażliwych
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kr...s-kontroli-przewozu-towarow-wrazliwych/491spl

przedstawione dane dot. wyników kontroli powinny spowodować natychmiastową dymisję tego .... nieudolnego pajaca na stanowisku kierowniczym. gołym okiem widzimy niewydolność struktury: 55 tys kontroli i tylko 33 kontrole pozytywne :D. czy ten idiota myśli, że wszyscy mamy takie skurczone rozumki?

sytuację ratują wzrosty spółek paliwowych, ale to lada chwila się skończy. choćby dlatego, że rynek dostosuje się do nowej sytuacji. skończą się też achy polityczne i wejdzie twarda rzeczywistość. a ta jest przede wszystkim warunkowana właściwymi ludźmi we właściwych miejscach. a tu się już nie da w g..........ie porzeźbić.

oj, chciałoby się dłużej naczelnikować i kierownikować, oj chciałoby się ....
 
Sprawy pierwszoinstancyjne leżą, kontrole wynikowe leżą, ich liczba jest wielokrotnie mniejsza niż za czasów S.C. Rozgardiasz, bałagan, brak składnego zarządzania. Czy naprawdę nikomu to nie przeszkadza? Czyżby od marca wciąż trwały wakacje? Jak w takim źle zarządzanym TWORZE można wydajnie pracować? Chyba że o to chodziło. SENT- to nie wszystko. A odnoszę wrażenie, że góra tylko tym się podnieca.
 
Proszę spojrzeć na KPD (Krajowy Plan Działań AP) na rok 2015 i 2016, na obszary ryzyka. W 2015 paliwa były w obszarach ryzyka dla wszystkich US. W 2016 paliwa były tylko w obszarach ryzyka dla wyspecjalizowanych US i to na samym końcu, natomiast nie było paliwa w obszarach ryzyka dla pozostałych US. A teraz proszę zobaczyć kto firmował KPD na 2016 r. - tekst z marca 2016. Są podpisy na 1 stronie.
 
Naprawiają nami dotychczasową nieudolność skarbowców. żenada i tyle. Paroma setkami funkcjonariuszy nie uzdrowi się chorego systemu, ani nie zdziała cudów. To że skarbowcom nie wyszło z VAT-em, teraz mści się na nas. Zwłaszcza na tych, którzy zostali wyrzuceni ze służby i obdarci z mundurów. Bo co? bo nie szło? a gdzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy?
 
100% racji. Włochy jako przykład sprawności państwa i gospodarności. Kpina. My teraz też som taka Narodowa Gwardia Finansowa.
 
fajer nie katuj nas tym swoim skarbowym slangiem, nie wiem jak moi koledzy ale ja z tego co piszesz i tak nic nie rozumie i nawet nie chce mi się tego rozumieć.
 
fajer nie katuj nas tym swoim skarbowym slangiem, nie wiem jak moi koledzy ale ja z tego co piszesz i tak nic nie rozumie i nawet nie chce mi się tego rozumieć.


Slang ?!
Jaki "slang" ??
No chyba, że to dla Ciebie skrót KPD (opisany!).
Czepiać się czterech krótkich i łatwych zdań, oznacza na prawdę - nie chcieć rozumieć - a szkoda,
bo to jest wyjaśnienie !
 
To dla stefana123.
A ponadto niektórzy zawsze są w komisjach...
 

Attachments

  • KPD 2016 str 1.pdf
    112,2 KB · Wyświetleń: 324
  • KPD 2016 str 13 14.pdf
    329 KB · Wyświetleń: 258
  • (Czynności Sprawdzające maj 2017 - skan._4611812_3224470_).pdf
    140,8 KB · Wyświetleń: 289
Proszę spojrzeć na KPD (Krajowy Plan Działań AP) na rok 2015 i 2016, na obszary ryzyka. W 2015 paliwa były w obszarach ryzyka dla wszystkich US. W 2016 paliwa były tylko w obszarach ryzyka dla wyspecjalizowanych US i to na samym końcu, natomiast nie było paliwa w obszarach ryzyka dla pozostałych US. A teraz proszę zobaczyć kto firmował KPD na 2016 r. - tekst z marca 2016. Są podpisy na 1 stronie.
A TY WIESZ LEPIEJ które obszary sa bardziej ryzykowe a ktore mniej?
Może sie marnujesz i powinienes zostac ministrem finansów!
Albo zająć miejsce szefa KAS? :confused:

Naprawiają nami dotychczasową nieudolność skarbowców. żenada i tyle. Paroma setkami funkcjonariuszy nie uzdrowi się chorego systemu, ani nie zdziała cudów. To że skarbowcom nie wyszło z VAT-em, teraz mści się na nas. Zwłaszcza na tych, którzy zostali wyrzuceni ze służby i obdarci z mundurów. Bo co? bo nie szło? a gdzie odpowiedzialni za taki stan rzeczy?
Mamo - chwalą nas!
Kto?
Wy mnie, ja Was! :cool:
 
Back
Do góry