• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Sorry, lecz tu nie chodzi o czas po kampanii PIT, zaś tylko o sekwencję działania - najpierw przyszły emerycie napisz wniosek o rozwiązanie stosunku pracy a dopiero potem (zapewne 31 maja) otrzymasz propozycję zatrudnienia :cool:


Zaraz, zaraz ...
Jaką masz PEWNOŚĆ, że otrzymasz propozycję - po złożeniu wniosku ?!
Jeżeli mają możliwość nie wręczyć Ci propozycji, gdy odmówisz wniosku, to ją mają też potem.

Poza tym takiego "wniosku na przyszłość" nie da się umocować w przepisach!
 
Ostatnie info wskazywało, że wszystkie US-y poniżej 70 osób do likwidacji. Dlatego też ostanie się circa 340:mad:
Kolego Sympatyku - czy jak wolisz Herbatnicku - podziękujcie Ludwińskiemu... Napisałeś też w innym poście że "tu nie chodzi o czas kampanii PIT". Właśnie że o to chodzi! Chodzi też o czerwiec 2016 roku i to w jaki sposób forum skarbowców odnosiło się wówczas do celników! Chodzi też o małpi rozum inspektorów ks, którzy ogłupieli na punkcie mundurów i stopni oficerskich. Przede wszystkim zaś chodzi o nasze środowisko zawodowe i nasze morale, o ile jeszcze takie jest. W żadnej waszej akcji protestacyjnej nie wezmę udziału - jako były X - chyba że Pan Sławek zawezwie do takiego ruchu.
I w ogóle Wam nie współczuje - rok temu na tym forum wielu ludzi pisało, że tak właśnie będzie.
 
Sorry, pisałem do cywili w SC. Widzę, że masz kłopoty z ......:D

Cywilom też przysługuje odprawa. Jeżeli szantaż dotyczy osób, które wkrótce nabędą prawa emerytalne, to lepiej niech sami zwolnią tzn. nie przedstawią propozycji i zapłacą za czekanie na emeryturę w domu, niż podpisać za porozumieniem na przyszłość i gibać następne pół roku.
 
Zaraz, zaraz ...
Jaką masz PEWNOŚĆ, że otrzymasz propozycję - po złożeniu wniosku ?!
Jeżeli mają możliwość nie wręczyć Ci propozycji, gdy odmówisz wniosku, to ją mają też potem.

Poza tym takiego "wniosku na przyszłość" nie da się umocować w przepisach!

W rozwiązaniu za porozumieniem można wskazać konkretną datę. Wycofać się można za zgodą obu stron. Oczywiście jeżeli jest to porozumienie, a nie szantaż.
 
W rozwiązaniu za porozumieniem można wskazać konkretną datę. Wycofać się można za zgodą obu stron. Oczywiście jeżeli jest to porozumienie, a nie szantaż.


No, chyba że tak (miałem wątpliwość co do terminów). Nadal jednak pewności propozycji nie ma.

To bardzo niebezpieczne, bo podobny precedens mógłby stać się zwyczajem.
Chyba więc bym odmówił złożenia takiego wniosku.
 
Aha ... Mam jeszcze pytanie do osób z katowickiej izdebki;

- Nie wiem, czy to pomyłka, czy ktoś mnie "wkręca", czy też prawda - podobno jacyś funkcjonariusze
otrzymali propozycję do skarbówki w formie decyzji ?!

Nie chce mi się w to wierzyć, ale lepiej się upewnić ...
 
Kolego Sympatyku - czy jak wolisz Herbatnicku - podziękujcie Ludwińskiemu... Napisałeś też w innym poście że "tu nie chodzi o czas kampanii PIT". Właśnie że o to chodzi! Chodzi też o czerwiec 2016 roku i to w jaki sposób forum skarbowców odnosiło się wówczas do celników! Chodzi też o małpi rozum inspektorów ks, którzy ogłupieli na punkcie mundurów i stopni oficerskich. Przede wszystkim zaś chodzi o nasze środowisko zawodowe i nasze morale, o ile jeszcze takie jest. W żadnej waszej akcji protestacyjnej nie wezmę udziału - jako były X - chyba że Pan Sławek zawezwie do takiego ruchu.
I w ogóle Wam nie współczuje - rok temu na tym forum wielu ludzi pisało, że tak właśnie będzie.

Och jak mądrze, teraz czekamy na komentarz KWZP, w końcu to jego odcinek walki o demokracje ludową :)
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.


pracowników Służby Celnej?

nie ma czegoś takiego

nie ma Służby Celnej

ale Służba Celno-Skarbowa też nie ma pracowników

w SC a teraz w SC-S są tylko funkcjonariusze

nie wiem gdzie zdobywałeś to wieloletnie doświadczenie, ale masz duuże luki
 
Przepraszam. Widzę, że skrótami myślowymi-slangiem, obraziłem szanownych funkcjonariuszy byłej SC a obecnie SC-S. :cool:
 
Przepraszam. Widzę, że skrótami myślowymi-slangiem, obraziłem szanownych funkcjonariuszy byłej SC a obecnie SC-S. :cool:


obraża, to mnie dias, składając np. kondolencje w imieniu swoim i pracowników ias

jakby nie było funkcjonariuszy

podobnie jak info o wolnym 2 maja i odpracowaniu tego dnia 13 maja - dla pracowników ias - a funkowie?

a to nie ty napisałeś:
"Sorry, pisałem do cywili w SC. Widzę, że masz kłopoty z ......:D"
to chyba ty masz kłopoty z rozumieniem, a zarzucasz to innym, nie?
 
Przepraszam. Widzę, że skrótami myślowymi-slangiem, obraziłem szanownych funkcjonariuszy byłej SC a obecnie SC-S. :cool:
Widzę że Szanowny Pan bolo tak jak Szanowny Pan standby (który zwymyskal kobietę szukające funka z SG bo jej wpadł w oko) atakuje bogu ducha winnych ludzi którzy po prostu napisali może nie na temat może nie w formie która szanownym Panom by odpowiadała...A ja mam pytanie. To jest Panów prywatn forum? Panowie aa tutaj cenzorami czy surowym administratorami? Jakim prawem panowie strofują pouczają i obrażają?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Widzę Bolo 1999, że nie przyjmujesz do wiadomości, że w byłych IC byli zatrudnieni cywile:D


nie pogrążaj się chłopie - i do tego ten emotikon

z czego się śmiejesz? z własnej niewiedzy? ja sobie na to w stosunku do ciebie nie pozwoliłem

pisałeś o cywilach w sc, a nie w ic

litości - weź to na klatę, że twoje pojęcie o organizacji ic i sc było i jest mgliste

w każdym razie ja cel osiągnąłem - wreszcie zrozumiałeś, że ani sc ani sc-s nie miało i nie ma pracowników

a ic i uc-s to nie to samo - brawo
 
Widzę że Szanowny Pan bolo tak jak Szanowny Pan standby (który zwymyskal kobietę szukające funka z SG bo jej wpadł w oko) atakuje bogu ducha winnych ludzi którzy po prostu napisali może nie na temat może nie w formie która szanownym Panom by odpowiadała...A ja mam pytanie. To jest Panów prywatn forum? Panowie aa tutaj cenzorami czy surowym administratorami? Jakim prawem panowie strofują pouczają i obrażają?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka


a ty jakim prawem zadajesz tego rodzaju pytania?

jesteś sędzią na tym forum?

głupie pytanie - o pracowników sc - głupia odpowiedź - i tyle

niewiedzy mówimy stanowcze NIE :)
 
Ja może bardziej w temacie KAS.

W Łodzi skarbowcy ( przynajmniej niektórzy ) mają dość czekania. Na dziennik podawczy w IAS zaczynają spływać - kierowane imiennie do Dyrektora - pisma z dezaprobatą aktualnej polityki finansowej, związanej z identycznym traktowaniem ( pod względem mnożnika kwoty bazowej ) "świeżaków" z długoletnimi pracownikami skarbowości ( oczywiście chodzi o sławetne 1,61 ). Chyba na górze zaczyna się robić ciepło, bo podobno ( nie wiem na sto procent informacja pozyskana od osoby która dzisiaj odrabiała drugiego maja ) w dniu dzisiejszym na lokalnym intranecie pojawiła się zapowiedź możliwości uruchomienia ( w niedalekiej przyszłości ) podwyżek dla osób które takowych nie otrzymały. Może to tylko próba uspokojenia nastrojów skarbowców za którą nie pójdą żadne konkrety ale z drugiej strony to już oficjalna wiadomość ( internet a nawet intranet nie zapomina ) sygnowana przez szefa łódzkiej IAS. Gdyby takich pism od pracowników byłoby więcej - wszak w samej Łodzi jest osiem urzędów skarbowych - w dodatku z powiadamianiem góry MF ( hej ludzie budzimy się ), gdyby do tego dodać inne formy nacisku...
 
Widzę że Szanowny Pan bolo tak jak Szanowny Pan standby (który zwymyskal kobietę szukające funka z SG bo jej wpadł w oko) atakuje bogu ducha winnych ludzi którzy po prostu napisali może nie na temat może nie w formie która szanownym Panom by odpowiadała...A ja mam pytanie. To jest Panów prywatn forum? Panowie aa tutaj cenzorami czy surowym administratorami? Jakim prawem panowie strofują pouczają i obrażają?
...


Kolega @sympatyk wydaje się być osobą inteligentną, nie potrzebującą adwokata.

Szanowny negocjator (samozwańczy) nie daje szans "stronom" na właściwe rozwiązanie nieporozumień, w dodatku sięgając do zaszłości.
A fe - to nieprofesjonalne ...
 
Takim prawem ze nie podoba mi się to że przyklejasz łatkę wszystkim celnikom jako zadzierajacym nosa prostaczkom zachowując się w ten sposób. W pracy też tak traktujesz podatników? Ludzi w swoim otoczeniu też? Tak jak mnie w swojej odpowiedzi- z arogancja i bez szacunku? Myślisz że schowany za nickiem możesz sobie na to pozwalać? W mundurze jest się 24 godziny na dobę...Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Kolega @sympatyk wydaje się być osobą inteligentną, nie potrzebującą adwokata.

Szanowny negocjator (samozwańczy) nie daje szans "stronom" na właściwe rozwiązanie nieporozumień, w dodatku sięgając do zaszłości.
A fe - to nieprofesjonalne ...
To pan bolo nie jest inteligentny i adwokata potrzebuje...😉? Żartowałem.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry