• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Czy to prawda że jesienią będzie nowe wartościowanie i obcinanie nam kasy? Takie plotki pojawiają sie o niedawna. Dzisiaj dostałem propozycje i jeśli planują obniżyć mi pensje o 25% (takie są plotki) to jej nie przyjmuję i zgarniam odprawę.

Jaka izba? Propozycja pracy zapewne?

Moje info też jest z wczoraj :p

Ale nie napisałeś tego, z wróżenia u mnie słabo (chorowałem wtedy) :p
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.

Cat i spółka zaraz stwierdzą, że wszystkiemu winny jest zły NUS, a DIAS nie ma z tym wszystkim absolutnie nic wspólnego.

Żeby było jasne - nie usprawiedliwiam NUSa.
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.

Art 87 KC - Kto złożył oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu samemu lub innej osobie grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste lub majątkowe.

A poza tym taki szantaż może podlegać zgłoszeniu organom innym, niż nasze szacowne forum. Naczelnik chciał się wykazać, jak przyoszczędził na odprawach, ale go poniosło. Bo chyba nie ma takich wytycznych z góry.
 
Cat i spółka zaraz stwierdzą, że wszystkiemu winny jest zły NUS, a DIAS nie ma z tym wszystkim absolutnie nic wspólnego.

Żeby było jasne - nie usprawiedliwiam NUSa.



Pierwszy!

kiedy-umierasz-nie-wiesz-o-tym-tylko-innym-jest-ciezko-tak-samo-jest-jak-jestes-debilem.jpg
 
Nie ma żadnych oszczędności na odprawach, tylko mamy do czynienia z "dobrowolną" redukcją zatrudnienia, albowiem w normalnym stanie rzeczy nie można zwolnić osoby, która nabyła uprawnienia emerytalne.
 
Ostatnia edycja:
Art 87 KC - Kto złożył oświadczenie woli pod wpływem bezprawnej groźby drugiej strony lub osoby trzeciej, ten może uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia, jeżeli z okoliczności wynika, że mógł się obawiać, iż jemu samemu lub innej osobie grozi poważne niebezpieczeństwo osobiste lub majątkowe.

A poza tym taki szantaż może podlegać zgłoszeniu organom innym, niż nasze szacowne forum. Naczelnik chciał się wykazać, jak przyoszczędził na odprawach, ale go poniosło. Bo chyba nie ma takich wytycznych z góry.

Oj chyba są, bo w MF próbują tej samej sztuczki
 
Cat i spółka zaraz stwierdzą, że wszystkiemu winny jest zły NUS, a DIAS nie ma z tym wszystkim absolutnie nic wspólnego.

Żeby było jasne - nie usprawiedliwiam NUSa.


A tak merytorycznie, to czym chciałeś nas ubogacić w tym komentarzu?

Zawiść i złośliwość aż kipi wszędzie, gdzie tylko się pojawisz, a pojawiasz się niemal wszędzie.
Napisz może chociaż jeden - jedyny, rzeczowy post, bo dotąd nie napisałeś nic!
 
Nie ma żadnych oszczędności na odprawach, tylko mamy do czynienia z "dobrowolną" redukcją zatrudnienia, albowiem w normalnym stanie rzeczy nie można zwolnić osoby, która nabyła uprawnienia emerytalne.

Nasze Państwo to dziwna organizacja. Wyznacza wysokie standardy ochrony pracownika i bezkompromisowo dąży do poprawy jego sytuacji, ale ulgowo traktuje jednego pracodawcę - siebie. Komunikat ze strony Ministerstwa Pracy z 07.04.2017 o wolności w wyborze wieku przejścia na emeryturę i emeryturze jako prawie, a nie obowiązku - https://www.mpips.gov.pl/aktualnosc...leczne/art,8765,emerytura-to-wolny-wybor.html
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.
A myślisz że dlaczego te rozmowy i całe propozycje dla US są po okresie rozliczenia PIT ???? a gdzie byliście w czerwcu 2016////
 
Sorry, lecz tu nie chodzi o czas po kampanii PIT, zaś tylko o sekwencję działania - najpierw przyszły emerycie napisz wniosek o rozwiązanie stosunku pracy a dopiero potem (zapewne 31 maja) otrzymasz propozycję zatrudnienia :cool:
 
Reforma KAS to dopiero początek wielkiej Rewolucji w Skarbówce !!! Jak myślicie ile zostanie Urzędów Skarbowych za 2 lub 3 lata ??? Ile osób będzie pracowało??? Ja obstawiam na szali wszystko co mam!!! Będzie ich co najwyżej Połowa !!!

Co tam my "Wyklęci" już po operacji na zewnątrz może wyciąć wszystkich i wszystko do "0"
 
Ostatnie info wskazywało, że wszystkie US-y poniżej 70 osób do likwidacji. Dlatego też ostanie się circa 340:mad:
 
Dobry wieczór. Jestem na forum świeżakiem, jednak z wieloletnim doświadczeniem w skarbowości. Być może komuś z Państwa-w zasadzie tylko pracownikom Służby Celnej z wiekiem uprawniającym nabycie uprawnień emerytalnych po 31 sierpnia br. i na pewno do 31 marca przyszłego roku- przyda się info jak postąpiono z takimi osobami w IAS Olsztyn. Otóż NUS zaprosił na spotkanie te osoby i stwierdził, że jeżeli nie złożą wniosku o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem dającym prawo odejściu na emeryturę to nie otrzymają propozycji zatrudnienia do końca maja. Wyznaczony termin do złożenia wniosku upływał następnego dnia o godzinie 10.

Co ty bredzisz przecież w tym co napisałeś nie ma żadnej logiki. Jaki jest sens składać wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron bo w przeciwnym wypadku cie zwolnią? I tak zwolnią i tak zwolnią, tylko jak sam wniosek złożysz to przepadnie ci 6 miesięczna odprawa. Gdzie tu sens?
 
Co ty bredzisz przecież w tym co napisałeś nie ma żadnej logiki. Jaki jest sens składać wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron bo w przeciwnym wypadku cie zwolnią? I tak zwolnią i tak zwolnią, tylko jak sam wniosek złożysz to przepadnie ci 6 miesięczna odprawa. Gdzie tu sens?

Sam sobie odpowiedziałeś :) odprawa fruuu....
 
Co ty bredzisz przecież w tym co napisałeś nie ma żadnej logiki. Jaki jest sens składać wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron bo w przeciwnym wypadku cie zwolnią? I tak zwolnią i tak zwolnią, tylko jak sam wniosek złożysz to przepadnie ci 6 miesięczna odprawa. Gdzie tu sens?

Sorry, pisałem do cywili w SC. Widzę, że masz kłopoty z ......:D
 
Back
Do góry