• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Panie kandydat, a co pan za głupoty wypisujesz. Droga zaskarżenia przysługuje tylko tym co dostaną propozycje służby?

Droga zaskarżenia przewidziana w ustawie wprowadzającej. O tym była mowa. Wystarczy przeczytać wcześniejsze posty, zamiast klepać kolejny.

A niby co oni mają zaskarżać? Bez sensu i logiki.

Czytam i nie wierzę...
 
Ostatnia edycja:
Informacje otrzymają tylko osoby, które będą pracować w innym miejscu niż obecnie.
zależy czy traktujemy miejsce jako budynek czy miejsce jako jednostkę organizacyjną bo ta druga przestaje istnieć. W takiej sytuacji każdy celnik i pracownik uks do 28-go musi dostać informację. Gdyby chodziło o budynki to tych nikt nie likwiduje więc po co te informacje, przecież propozycje będą składać do 31 maja a tzw. konsolidacja to proces i nie da się tego zrobić jednego dnia. :( akurat 1 marca. Na spotkaniu dyrektor AS powiedział, że nawet komórki i funki/pracownicy którzy przejdą do skarbówki nadal przez jakiś czas będą pracowali w tym samym miejscu. Zmieni się tylko tabliczka na pokoju.
 
27.12.2016- cisza.....czy są jakies przecieki na jakim etapie jest MF? a moze jakis plan działania zwiazku? czy cos jest robione jeszcze w kierunku gwarancji munduru i uposazenia?
 
Wszystko odbedzie się w ostatnim tygodniu lutego, a tak to będzie cisza. Nie chcąc siać zamętu MF nie ujawni ani struktury ani zadań poszczególnych komórek. Wtedy większość się dowie gdzie jest jego miejsce. Nowa struktura nowe komórki nowe zdania.
Cały proces składania propozycji odbędzie się w ciągu 1 może 2 dni, ale to już w maju. Przetasowań jak sądzę bedzie dużo. Oczywiście w ramach porządkowania kadry, może i słusznie.
 
Nox zakładam że wróżysz - chociaż to nie czas na wróżby. Wg moich informacji nadal trwa doprecyzowanie i co najgorsze rotacja nazwiskami do zadań.
 
Jedna z Izb rozesłała już pisma dotyczące podania przez ludzi kont na przelewy wypłat, zgody na przelew na związki, ubezpieczenia, itp w związku z KASem. Do końca stycznia. Czy to aby nie za wcześnie? Po co to komu teraz? Co o tym myślicie? przecież jeszcze nic nie wiadomo, gdzie kto, a oni już zbierają dane do przelewów.
 
A ja ostatnio byłem na spotkaniu z pracownikami skarbówki tzn z urzędu skarbowego. I wiem czemu od nich nie było w czerwcu poparcia, jak zobaczyłem pobory pracownika z ponad piecioletnim stażem w wysokości 1702 zł. A tzw krezus zarabiał 2300 zł po dwudziestu czterech latach pracy. Zobaczyłem, bo "na gębę" nie uwierzyłem i dopiero po zobaczeniu na komputerze kopara mi lekko opadła.
 
A ja ostatnio byłem na spotkaniu z pracownikami skarbówki tzn z urzędu skarbowego. I wiem czemu od nich nie było w czerwcu poparcia, jak zobaczyłem pobory pracownika z ponad piecioletnim stażem w wysokości 1702 zł. A tzw krezus zarabiał 2300 zł po dwudziestu czterech latach pracy. Zobaczyłem, bo "na gębę" nie uwierzyłem i dopiero po zobaczeniu na komputerze kopara mi lekko opadła.

tym gorzej to o nich świadczy, mieli 26 lat na walkę, nie przypominam sobie by kiedykolwiek podjęli jakiś protest w tej sprawie. Nikt im także nie bronił iść do SC. Tylko, że to nie jest temat w tym wątku. Najgorsze jest to, że w ciemnej d jesteśmy, mf za gęby nas trzyma, nic nie wiemy i się niczego nie dowiemy. Polityka rodem z prl.
 
tym gorzej to o nich świadczy, mieli 26 lat na walkę, nie przypominam sobie by kiedykolwiek podjęli jakiś protest w tej sprawie. Nikt im także nie bronił iść do SC. Tylko, że to nie jest temat w tym wątku. Najgorsze jest to, że w ciemnej d jesteśmy, mf za gęby nas trzyma, nic nie wiemy i się niczego nie dowiemy. Polityka rodem z prl.

Łukasz, ja ich po prostu staram się zrozumieć. U nas stanie granica, jest szum w mediach, a u nich co? Nie przyjmą deklaracji w ramach protestu? To się tylko przedsiębiorca ucieszy bo nie musi zapłacić. I tyle bo to faktycznie nie ten temat.
 
Ja mam za to ciekawe spostrzeżenie - liczba członków ZZ systematycznie spada i po dzisiejszym poświątecznym apdejcie jest znów o 5 duszyczek mniej...czy to ucieczka z tonącego okrętu, wyraz buntu przeciw liderom, czy zwykła ostatnia deska oportunistów - "mnie tam nie było" ?

zobaczysz teraz jak liczba może spadać skoro w innych izbach rozdają ponownie kwity do przelewania składek członkowskich bo niby inny numer konta/pracodawca o czym pisali koledzy powyżej.... a ludzie się po prostu boją. Martwi mnie coś innego. brak komunikatów czy są jakieś spotkania, rozmowy, ustalenia. na ta chwile wiemy jedynie że KAS wchodzi od marca a podkomisje dot. emek mamy zwołaną niby na 10 stycznia.
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie przynależność do Celników pl jest jak polisa ubezpieczeniowa. Jeśli mnie ucywilnią, zabiorą bezprawnie mianowanie, mój stopień, moje zarobki i to wszystko na co uczciwie pracowałem przez ponad 20 lat służby zawsze na OC a od 2004 roku na OC granicznym, to kto mi wtedy pomoże? Kto pomoże mi napisać pozew do sądu, kto w moim imieniu będzie występował przed sądem jak nie Celnicy pl? Dla tego uważam każdego kto w takim momencie wypisuje się z Celników za człowieka bez wyobraźni. Wiadomą jest rzeczą, że ustawa o kasie zostanie zaskarżona do TK bo jest niezgodna z Konstytucją, wiadomo jest, że po ucywilnieniu tysiące funkcjonariuszy pójdzie do sądu a wtedy będzie nam potrzebny silny związek i dobrzy prawnicy. A jak trzeba będzie to kto zgłosi skargę na polski rząd do Strasburga na krzywdzące traktowanie, jak nie Celnicy pl. Każdemu kto się chce wypisać zostawiam to pod rozwagę.
 
Witajcie.

Ad liczby członków, mam informację do wszystkich tych, którzy przesłali deklarację członkowską i zadeklarowali samodzielne dokonywanie wpłat. Jest takich osób całkiem sporo i wielu nie wpłaciło nawet ani jednej składki. Wielu zapomina płacić systematycznie, bo widzę po wyciągu bankowym, że po paru miesiącach uzupełniają wpłaty za kilka miesięcy, inni zapominają zupełnie. Żebym został dobrze zrozumiany. Piszę powyższe w celach informacyjnych, aby nie było zaskoczenia, zgodnie bowiem z naszym Statutem osoby, które nie płacą przez trzy miesiące składki przestają być członkami Związku!
Liczba członków na stronie głównej jest szacowana na podstawie deklaracji, które spływają. Stąd fluktuacja, w górę w dół. Biorąc pod uwagę powyższe liczba członków jest jeszcze niższa. Wg moich wstępnych szacunków o około sto osób.
Niebawem to podsumujemy.

Dziękuję wszystkim, którzy mają świadomość, że powinniśmy wejść w KAS skonsolidowani i zapisują się w tych dniach do Związku(od końca wakacji każdego dnia kilka osób się zapisuje, kilka wypisuje, co w efekcie dało minus ok. 40 osób od tego czasu). Oczywiście liczba członków powinna rosnąć. Powinniśmy jako Związek umieć wytłumaczyć ludziom, że właśnie teraz, kiedy wydaje się, że wszystko przegraliśmy, powinniśmy się maksymalnie wzmacniać i konsolidować jako środowisko. Proszę o wsparcie w tym kierunku na forum.
Dziękuję tym, którzy mimo tego, że nie udało nam się zatrzymać KAS, rozumieją jak ważne jest, aby interesy środowiska reprezentował w zbliżającym się okresie silny Związek.
Wciąż podejmujemy działania. Nie o wszystkim mogę pisać, ale działamy, by wytłumaczyć decydentom, że ucywilnienie i opcja zerowa może wywołać bardzo poważne negatywne skutki dla Państwa i ciągnąć się za Nami wszystkimi jeszcze kilka lat. A tego być nie musi, bo ustawa nic nie nakazuje w tym zakresie. Stale zabiegamy też o poparcie projektu obywatelskiego. Nie mogę i nie chcę pisać z kim rozmawiałem na ten temat w ostatnim czasie. Zrozumcie proszę, nie chcę szkodzić sprawie poprzez publiczne pisanie na ten temat.
Pod koniec stycznia zwołamy Nadzwyczajny Zjazd w związku z wejściem w życie KAS i tam na pewno zrodzą się jeszcze nowe pomysły.
Stale konsultujemy także kwestie z prawnikami na temat możliwości zaskarżania niekorzystnych dla nas decyzji.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zapisują się w ostatnim czasie do Związku i proszę zróbmy to wszyscy. Wejdźmy w nową rzeczywistość maksymalnie skonsolidowani. Proszę o wsparcie w tym zakresie, w rozmowach w codziennej służbie, poprzez wstępowanie do Związku i tutaj na forum.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!


Wnioskuje o usunięcie wszystkich którzy nie płacą co najmniej pół roku,fikcja nam nie jest potrzebna a adwokaci będą kosztować.
 
Ludzie są rozżaleni : za obiecanie ,mamy zapewnienie ,zwyciężymy i co ..... ?wykorzystane UŻ, poobcinane nagrody ,pomniejszone pensje za L4 za chwilę mniejsza 13 ?
KAS weszło ! to spowodowało taką sytuację jaka jest / przykra rzeczywistość :mad:
 
Ludzie są rozżaleni : za obiecanie ,mamy zapewnienie ,zwyciężymy i co ..... ?wykorzystane UŻ, poobcinane nagrody ,pomniejszone pensje za L4 za chwilę mniejsza 13 ?
KAS weszło ! to spowodowało taką sytuację jaka jest / przykra rzeczywistość :mad:
Mimi, napisz zażalenie do Pana Boga i w trybie pilnym poproś o odpowiedz! Nie zapomnij zawnioskowac o zwrot UŻeta
 
A co mimi11, żałujesz, że zachowałeś się jak trzeba w czerwcu?
Ja nie miałem nagrody rocznej i nagród w ogóle od 2009 roku praktycznie i nie jestem z tego powodu rozżalony, że zachowywałem się w tym czasie jak należało.
Owszem pisałem, że zwyciężymy, gdy będzie jedność i konsolidacja środowiska. I wciąż to jest aktualne. KAS jest uchwalony, ale możemy wygrać wciąż wszystko inne(brak ucywilnienia, brak zastosowania w praktyce opcji zero, emerytury). Skonsolidowani stanowimy potężną siłę. Od dawna powtarzam, że gdyby do Związku zapisało się co najmniej 2/3 środowiska, to byłaby zupełnie inna rozmowa z rządem.
Pisząc natomiast, że KAS nie jest przesądzony, powtarzałem to co było mówione w kręgach PiS co najmniej do I czytania. Powtarzałem to po to głównie, aby osłabić liczne przecież wtedy głosy, że nie ma po co walczyć, że wszystko jest przesądzone, po co jechać do Sejmu, po co robić pikietę i po co w ogóle robić cokolwiek.
Dopiero teraz w połowie grudnia dowiedziałem się nawet, że KAS próbowano zatrzymać w wysokich kręgach PiS nawet po I czytaniu, czyli w październiku. Szkoda, że nie udało Nam się jako środowisku poderwać na nowo poczynając od październikowej pikiety. Nic to i proszę nie wracajmy już do tego, dzisiaj to nie ma już znaczenia, bo KAS jest uchwalony, ale wobec ww. wpisu tłumaczę jak było. Patrzmy w przyszłość.
 
A co mimi11, żałujesz, że zachowałeś się jak trzeba w czerwcu?
Ja nie miałem nagrody rocznej i nagród w ogóle od 2009 roku praktycznie i nie jestem z tego powodu rozżalony, że zachowywałem się w tym czasie jak należało.
Owszem pisałem, że zwyciężymy, gdy będzie jedność i konsolidacja środowiska. I wciąż to jest aktualne. KAS jest uchwalony, ale możemy wygrać wciąż wszystko inne(brak ucywilnienia, brak zastosowania w praktyce opcji zero, emerytury). Skonsolidowani stanowimy potężną siłę. Od dawna powtarzam, że gdyby do Związku zapisało się co najmniej 2/3 środowiska, to byłaby zupełnie inna rozmowa z rządem.
Pisząc natomiast, że KAS nie jest przesądzony, powtarzałem to co było mówione w kręgach PiS co najmniej do I czytania. Powtarzałem to po to głównie, aby osłabić liczne przecież wtedy głosy, że nie ma po co walczyć, że wszystko jest przesądzone, po co jechać do Sejmu, po co robić pikietę i po co w ogóle robić cokolwiek.
Dopiero teraz w połowie grudnia dowiedziałem się nawet, że KAS próbowano zatrzymać w wysokich kręgach PiS nawet po I czytaniu, czyli w październiku. Szkoda, że nie udało Nam się jako środowisku poderwać na nowo poczynając od październikowej pikiety. Nic to i proszę nie wracajmy już do tego, dzisiaj to nie ma już znaczenia, bo KAS jest uchwalony, ale wobec ww. wpisu tłumaczę jak było. Patrzmy w przyszłość.
mysle, ze wiecej ludzi by sie zapisywalo gdyby bylo wiecej info o dzialaniach zwiazku. Nie musza byc konkrety, jakis post, ze jestesmy dzialamy, planujemy itp
 
A co mimi11, żałujesz, że zachowałeś się jak trzeba w czerwcu?
Ja nie miałem nagrody rocznej i nagród w ogóle od 2009 roku praktycznie i nie jestem z tego powodu rozżalony, że zachowywałem się w tym czasie jak należało.
Owszem pisałem, że zwyciężymy, gdy będzie jedność i konsolidacja środowiska. I wciąż to jest aktualne. KAS jest uchwalony, ale możemy wygrać wciąż wszystko inne(brak ucywilnienia, brak zastosowania w praktyce opcji zero, emerytury). Skonsolidowani stanowimy potężną siłę. Od dawna powtarzam, że gdyby do Związku zapisało się co najmniej 2/3 środowiska, to byłaby zupełnie inna rozmowa z rządem.
Pisząc natomiast, że KAS nie jest przesądzony, powtarzałem to co było mówione w kręgach PiS co najmniej do I czytania. Powtarzałem to po to głównie, aby osłabić liczne przecież wtedy głosy, że nie ma po co walczyć, że wszystko jest przesądzone, po co jechać do Sejmu, po co robić pikietę i po co w ogóle robić cokolwiek.
Dopiero teraz w połowie grudnia dowiedziałem się nawet, że KAS próbowano zatrzymać w wysokich kręgach PiS nawet po I czytaniu, czyli w październiku. Szkoda, że nie udało Nam się jako środowisku poderwać na nowo poczynając od październikowej pikiety. Nic to i proszę nie wracajmy już do tego, dzisiaj to nie ma już znaczenia, bo KAS jest uchwalony, ale wobec ww. wpisu tłumaczę jak było. Patrzmy w przyszłość.

Sławek ! zawsze Ciebie podziwiam i identyfikuję się z Twoimi działaniami ,ale ludzie niestety tak reagują -cisza źle zadziałała
 
Ludzie są rozżaleni : za obiecanie ,mamy zapewnienie ,zwyciężymy i co ..... ?wykorzystane UŻ, poobcinane nagrody ,pomniejszone pensje za L4 za chwilę mniejsza 13 ?
KAS weszło ! to spowodowało taką sytuację jaka jest / przykra rzeczywistość :mad:

nie ma co płakać. przecież dalej walczymy i nikt nie wywiesił białej flagi. Dla wszystkich którzy się boją represji proponuję ustawienie w banku zleceń stałych za 15/msc ( w IC nie trzeba wtedy składać żadnych deklaracji), to nic nie kosztuje i trwa jedynie 5 minut, a potem samoczynnie zasila związek w cyklach miesięcznych. Tylko pytanie gdzie szukać sprawiedliwości skoro Sądy i TK nie dają w obecnej sytuacji gwarancji szybkiego procedowania naszych spraw, nie wspomnę już o wyrokach ....

powiem szczerze że nie należę do ZZ, przepraszam Sławku ale po prostu boję się że listy trafić mogą w niepowołane ręce, ale składki płace sumiennie bo wiem że to najlepiej wydane 15 złotych - inwestycja. Wiem że silny związek to jedno ale ilość członków na naszych decydentach nie robi wrażenia, a środki ze składek pozwolą Sławkowi na walkę w naszej sprawie przed Sądem. Sam Sławek przecież by wolał 4000 członków którzy regularnie płacą+inni pozostali "anonimowi" dotujący ZZ niż te 5000 płacących kiedy chcą, bez żadnej płynności.

chyba nikt też nie ma już złudzeń że wejście KAS osłabi nas ZZ, tym bardziej teraz mamy te kilka miesięcy aby zebrać pule środków na skuteczne działania.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry