• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

I można tak zmieniać status w zależności od potrzeb? DIAS będzie mógł np. w okresie urlopowym "przywracać" do służby na okres od...do dla dobra słuzby? K****a co to jest, niech mnie ktoś uszczypnie - (cytat)?

To są wyjaśnienia zamieszczone na intranecie MF
(tu jest link - działa tylko w intranecie)
http://archwww.mf.gov.pl/dokument.php?const=47&dzial=8783&id=355484&typ=news

a w załączeniu wydruk ze strony intranetowej.

Szkoda tylko, że nikt się pod tym nie podpisał...
 

Attachments

  • Procesy pracownicze i służbowe przy wdrożeniu KAS.pdf
    104,3 KB · Wyświetleń: 263
Czyli, że nawet jak będę cywilem to mam pozostać w gotowości, bo zawsze mogę dostać powołanie? Mam w końcu dożywotni stopień, a to do czegoś zobowiązuje.
 
To są wyjaśnienia zamieszczone na intranecie MF
(tu jest link - działa tylko w intranecie)
http://archwww.mf.gov.pl/dokument.php?const=47&dzial=8783&id=355484&typ=news

a w załączeniu wydruk ze strony intranetowej.

Szkoda tylko, że nikt się pod tym nie podpisał...

No i miałem rację, że będziemy transformersami. A niektórzy już chcieli palić sorty i musieliby później chodzić w szarfach. Tylko jak będą nas tak przekształcać, to dla ZUS-u będziemy w permanentnym "okresie wyczekiwania" bez prawa do zasiłku chorobowego.
 
Kiedy to wszystko dupnie tak na amen?
Przewiduję, że po pierwszych propozycjach dla ucywilnianych funków .
 
Panie Ministrze Morawiecki!

może zweryfikujemy pana odczucia?

ja też mógłbym w miesiąc poprawić stan budżetu - wystarczy w marcu wstrzymać zwrot vatu i kondycja budżetu w marcu jest wspaniała

a to że w kwietniu trzeba będzie oddać vat z kwietnia i marca - to szczegół

a może dokonamy prawdziwej weryfikacji funkcjonowania fiskusa?

porównajmy może liczbę spraw wszczętych przez uks i sc w marcu 2016, z liczbą spraw wszczętych w uc-s'ach i delegaturach w marcu 2017, bez granicy?

stawiam dolary przeciw orzechom, że marcowi 2017 będzie daleko do marca 2016

jak bardzo? nie wiem

zgaduję że jakieś 500 do 10 000

ale pan może pokusić się o prawdziwe dane

podzieli się pan z nami tą wiedzą?
 
Procesy pracownicze i służbowe przy wdrożeniu KAS
2017.03.20 09:21
-Dotychczasowe upoważnienia pozostają w mocy.
-Transparentność procesu składania propozycji pracy lub pełnienia służby.

Ustawa o KAS jednoznacznie wskazuje, że w sprawach wynikających ze stosunku pracy istosunku
służbowego stosuje się przepisy dotychczasowe.

Także wszelkie dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli
Skarbowej, dyrektora urzędu kontroliskarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz
naczelnika urzędu celnego wydane odpowiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania
przez nich obowiązków służbowych oraz zadań, pozostają w mocy do czasu ich cofnięcia lub zmiany.

Kolejnym etapem będzie propozycja pracy lub służby przedstawiana na podstawie art. 165 ustawy
wprowadzającej ustawę o KAS, którą dyrektorzy izb administracjiskarbowej będą składali pracownikom i
funkcjonariuszom do dnia 31 maja br. Będzie to propozycja określającą nowe warunki zatrudnienia albo
pełnienia służby, która uwzględni posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, a także
dotychczasowe miejsce zamieszkania.

Proces składania propozycji pracy lub pełnienia służby będzie monitorowany przez Szefa Krajowej
Administracji Skarbowej. Ponadto dyrektorzy izb administracjiskarbowej zostali zobligowani do
zachowania transparentności tego procesu.

Istotne jest również, że nie jest nieodwracalny proces zmiany statusu z funkcjonariusza na pracownika i
odwrotnie. Przepisy ustawy o KAS umożliwiają przekształcenie stosunku pracy w stosunek służby bez
zbędnych formalności. Funkcjonariusze byłej Służby Celnej z dniem 1 marca 2017 r. automatycznie stalisię
funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zaś ich stopnie służbowe są dożywotnie.
Dlatego też, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na zadania zastrzeżone tylko dla funkcjonariuszy,
dyrektorzy izb administracji skarbowej będą mogli przywrócić "ucywilnionych" funkcjonariuszy do służby.



Intranet MF / Krajowa Administracja Skarbowa / Sprawy kadrowe

A ci dalej swoje, czy tak trudno zacytować przepis, który się napisało? Upoważnienia nie pozostają w mocy, tylko "stają się" upoważnieniami SKAS, DIAS i NUCS. Różnica jest spora, zwłaszcza dla tych skierowanych do US.
 
oj, chyba pampersów w okolicy świętokrzyskiej zabraknie :D ...

Panie Ministrze Morawiecki!

może zweryfikujemy pana odczucia?

ja też mógłbym w miesiąc poprawić stan budżetu - wystarczy w marcu wstrzymać zwrot vatu i kondycja budżetu w marcu jest wspaniała

a to że w kwietniu trzeba będzie oddać vat z kwietnia i marca - to szczegół

a może dokonamy prawdziwej weryfikacji funkcjonowania fiskusa?

porównajmy może liczbę spraw wszczętych przez uks i sc w marcu 2016, z liczbą spraw wszczętych w uc-s'ach i delegaturach w marcu 2017, bez granicy?

stawiam dolary przeciw orzechom, że marcowi 2017 będzie daleko do marca 2016

jak bardzo? nie wiem

zgaduję że jakieś 500 do 10 000

ale pan może pokusić się o prawdziwe dane

podzieli się pan z nami tą wiedzą?
 
Witam... Taka myśl... Teraz to istne Eldorado przy odprawach uproszczonych!!! Brawo!!! Gó...na reformo!!! Nastały złote czasy dla wyłudzania...( nie uszczelnienia) VAT-u!!! O to m.in. chodziło?! Chyba że... pzdr funkcjonariuszy :cool:
 
Nie wierzę!

I można tak zmieniać status w zależności od potrzeb? DIAS będzie mógł np. w okresie urlopowym "przywracać" do służby na okres od...do dla dobra słuzby? K****a co to jest, niech mnie ktoś uszczypnie - (cytat)?

Nie wierzę, że ktoś w MF mógł wpaść na tak genialny pomysł. To tak jakby żołnierzy zawodowych powoływać do służby tylko w czasie wojny. W sumie to taki gorszy cywil będzie ze mnie. Taki callfunk na życzenie. No i teza, że celnicy i nierządnice to zawody spokrewnione od tysiącleci została przez MF potwierdzona. Brawo!
 
Dlatego też, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na zadania zastrzeżone tylko dla funkcjonariuszy,
dyrektorzy izb administracji skarbowej będą mogli przywrócić „ucywilnionych” funkcjonariuszy do służby.

Cha, cha, cha i jeszcze raz CHA! A odmowa przyjęcia propozycji "umundurowania" będzie stanowić podstawę do zwolnienia z pracy?
Nie wiem, kto spłodził w pijackim widzie taką interpretację przepisów, ale srogo musiało mu się pod kopułką poprzestawiać!
Ubawiłem się setnie ;)
 
"Dlatego też, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na zadania zastrzeżone tylko dla funkcjonariuszy,
dyrektorzy izb administracji skarbowej będą mogli przywrócić ucywilnionych funkcjonariuszy do służby"

Pomysł godny medalu "Zasłużony dla KAS"

Podpowiem, że można stworzyć coś na kształt Gwardii Narodowej KAS. Na codzień w cywilkach, a w razie konieczności, oczywiście wyższej, hyc w mundury.

Nobel to dla autora tego zapisu stanowczo za mało.
 
można wdrożyć kolejne innowacje np. w dni parzyste w mundurze :eek:.
nie da się niestety pewnych dolegliwości w myśleniu komentować na poważnie.
sprawa zaś jest dla naszych losów śmiertelnie poważna !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
To ja też tak chcę. Z wojska mam st. kaprala pchor., to tak coś w okolicach Rewidenta celnego w ilości belek. Można mnie umundurować, a prawo jazdy na czołg też posiadam, jakby trzeba było jakąś realizację siłową zrobić.
 
Będę codziennie czekać na znak. Miałam spakować mundur żeby się nie kurzył, ale w tej sytuacji będzie cały czas w gotowości. Ja mogłabym wziąć służbę w te dni nieparzyste, ewentualnie w miesiącach, gdzie jest 31 dni ;)
 
Istotne jest również, że nie jest nieodwracalny proces zmiany statusu z funkcjonariusza na pracownika i
odwrotnie. Przepisy ustawy o KAS umożliwiają przekształcenie stosunku pracy w stosunek służby bez
zbędnych formalności. Funkcjonariusze byłej Służby Celnej z dniem 1 marca 2017 r. automatycznie stalisię
funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zaś ich stopnie służbowe są dożywotnie.
Dlatego też, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na zadania zastrzeżone tylko dla funkcjonariuszy,
dyrektorzy izb administracji skarbowej będą mogli przywrócić "ucywilnionych" funkcjonariuszy do służby.

Intranet MF / Krajowa Administracja Skarbowa / Sprawy kadrowe

Nie wiem kto podpisał to pismo ale wiem, że jest ono sprzeczne z logiką i nawet z ustawą kasowską, a konkretnie
Art. 154. 1. Stosunek służbowy funkcjonariusza powstaje w drodze mianowania,
na podstawie zgłoszenia się do służby. itd następne artykuły do Art.158.

Art. 174. 1. Funkcjonariusz może otrzymać propozycję przeniesienia do pracy w
urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych albo w
jednostce organizacyjnej KAS.
9. Stosunek służbowy funkcjonariusza, który odmówił przyjęcia propozycji, o
której mowa w ust. 1, nie ulega zmianie.

Art. 179. 1. Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w przypadku:
1) orzeczenia trwałej niezdolności do służby;
109
2) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo popełnione umyślnie lub
umyślne przestępstwo skarbowe;
3) zrzeczenia się obywatelstwa polskiego;
4) nieprzydatności do służby, stwierdzonej w opinii okresowej w służbie
przygotowawczej;
5) niespełnienia wymogów określonych w art. 155, z wyjątkami, o których mowa w
art. 155 ust. 2 pkt 1 i 3;
6) odmowy złożenia ślubowania;
7) orzeczenia prawomocnym wyrokiem sądu pozbawienia praw publicznych;
8) prawomocnego orzeczenia zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza;
9) odmowy wykonania decyzji w sprawie przeniesienia, o którym mowa w art. 162
ust. 2 i 5;
10) pisemnego zgłoszenia przez funkcjonariusza żądania zwolnienia ze służby;
11) niezgłoszenia się do służby w terminie 14 dni od dnia zakończenia okresu
oddelegowania, o którym mowa w art. 164–166.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, zwolnienie ze służby może
nastąpić w sytuacji, gdy nie ma możliwości przeniesienia funkcjonariusza do służby
cywilnej w jednostce organizacyjnej KAS, w której pełni służbę.

To są art. z ustawy kasowskiej a wynika z nich jasno, że każdy funkcjonariusz musi być mianowany, ja rozumie, że teraz żeby zabrać mianowania funkcjonariuszom SC po prostu zlikwidowano tą służbę, ale na jakiej podstawie będzie można zabrać mianowanie funkcjonariuszowi mianowanemu do tej nowej służby, tym bardziej, że uparty funkcjonariusz powoła się na art 174 pkt 9 i nie zgodzi się na zmianę mianowania na stosunek pracy i co mu zrobią tym bardziej, że nie spełni żadnego warunku z Art 179 żeby go można było legalnie zwolnić? Znowu będą naginać prawo do swoich potrzeb? To jak? Co pół roku będą dawać i zabierać mianowania.
 
http://biznes.interia.pl/podatki/news/podatkami-rzadzi-wciaz-ten-sam-od-lat-uklad,2492881,4211 .Prof Modzelewski Podatkami rządzi wciąż ten sam od lat układ.
Sprawdza się czarna prognoza obecnej przebudowy aparatu skarbowego, jaką zafundował nam resort finansów. Dezorganizacja, niekompetencja, brak większości przepisów wykonawczych. Czy aparat skarbowy, któremu przetrącono kark, może zdobyć się na odważne działanie wobec świętych krów.
Teraz najistotniejsze jest to, aby dobra zmiana dotarła wreszcie (z ponad rocznym opóźnieniem) do ministerstwa finansów, które wciąż jest "twierdzą III RP". Tam w najlepsze realizuje się pomysły liberałów, wyjątkowo szkodliwe dla systemu fiskalnego, które doprowadziły w latach 2009-2015 do największego w historii spadku dochodów budżetowych.
Pomysły te jak wiemy podsuwa "międzynarodowy" i "renomowany" biznes podatkowy, zaliczający sam siebie do tzw. wielkiej czwórki. Robi to zresztą nie za darmo: tak, jak resort im płaci. Od lat ekspertami tego resortu są osoby, które nie kryły swoich powiązań z tymi firmami (teraz już kryją), a w tych firmach możemy spotkać wiele twarzy znanych poprzednio ze Świętokrzyskiej 12.

Wiemy jedno: tylko antyliberalny rząd ma szansę dokonać sanacji systemu podatkowego. Przeszkodą jest jednak resort finansów, który jest przykładem tzw. głębokiego państwa, czyli ukrytych, wewnętrznych sił, które są w stanie storpedować wynik wyborów. Tak dzieje się dziś w USA, a w Polsce od roku. Czas na gruntowne zmiany na Świętokrzyskiej - podobnie jak w resorcie spraw zagranicznych.

Witold Modzelewski
 
Back
Do góry