• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

ty falcon - a jaka była rola oc wew, jaka granicznych, a jaka wzmacniających? poczytaj wpisy z maja i czerwca

spodziewałeś się przybycia rzeszy wzmacniających?

Ale Rzeszy RZESZY wzmacniających się spodziewałem. Tych przytupas ów..Tych i owych....stanęli na wysokości zadania...Ludzie bez twarzy i HONORU. oni i tak tego nie zrozumieją. Dla Nas Honor i Ojczyzna a dla nich kariera i awans. To jest ta różnica.
 
Ostatnia edycja:
szacunek to się należy rozmówcom, którzy słuchają argumentów i potrafią z nich wywodzić logiczne wnioski. odwrotnie, to celnicy mają prawo twierdzić, iż zostali obrażeni przez ludzi najętych do pełnienia określonych ról w życiu politycznym. przez ludzi, którzy mieli się wziąć do roboty, a nie publicznie wycierać swoje gęby Panem Bogiem. przez ludzi, którzy mieli zacząć robić porządek z patologiami i osobami personalnie za nie odpowiedzialnymi.

tak więc i ty sp.......j stąd z tą demagogią. razem z twoimi patronami.

Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.
 
Ostatnia edycja:
(...) To wszystko Kaczyński chce odkręcić. Taką ciągle mam nadzieję. Bo oczywiście, jak zwykle, przylepiły się do nowej władzy hieny i ścierwojady, które chcą dorwać się do własnego, jak największego kawałka krajowego tortu.
Bacznie na to patrzymy i pilnujemy, żeby władza natychmiast wypalała takie wrzody gorącym żelazem. (...).

images


http://naszeblogi.pl/64848-walec-kaczynskiego

Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.
 
Tele echo. Jesteś po prostu zwykłym idiotą. Do tego nawiedzonym. Lecz się albo jeżeli już się leczysz to zmień leki. To przez ciebie i twoje debilne wpisy to forum zamiera. Żaden inny od twojej lini wpis się nie wciśnie bo natychmiast jest najmądrzejszy tele echo. I wstawia te swoje głupie wstawki. I tak robisz od lat. A co do demagogi i patronów to demagogię uprawiasz na tym forum od lat a za patronów masz tych na których teraz plujesz fałszywy człowieku. Jak Tobie nie wstyd ????
 
Ostatnia edycja:
Tele echo. Jesteś po prostu zwykłym idiotą. Do tego nawiedzonym. Lecz się albo jeżeli już się leczysz to zmień leki. To przez ciebie i twoje debilne wpisy to forum zamiera. Żaden inny od twojej lini wpis się nie wciśnie bo natychmiast jest najmądrzejszy tele echo. I wstawia te swoje głupie wstawki. I tak robisz od lat. A co do demagogi i patronów to demagogię uprawiasz na tym forum od lat a za patronów masz tych na których teraz plujesz fałszywy człowieku. Jak Tobie nie wstyd ????

Właśnie to samo chciałem napisać. Podsumować trzeba to krótko:


SROGIE PIGUŁY, SEBASTIANIE :-/


Wrzucanie tu linków do chorych wywodów jakiegoś pojeba nijak się ma do naszej sytuacji.
Kaczyński i jego ferajna są niewątpliwie mistrzami w rozwalaniu wszystkiego, ich niedościgniony mistrz to Kononowicz, z jego hasłem: „Żeby nie było niczego”. Zmierzamy w tym kierunku prostą drogą, a na końcu będzie płacz i zgrzytanie zębów.
 
Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.

Warto również jeszcze dodać, że jak była pikieta to mnóstwo osób pojechało z granicy a mało z urzędów i izb.
 
falcon i gucman, dostaliście po dzwonkach i przywidywalnie kwiczycie jak nie przymierzając ............. ................ :).
 
Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie przenosin do innych służb. Podobno po przeniesieniu do np SG rok naszej służby będzie liczony jako rok w SG. Czyli jeśli pracuję w sc 9lat to jeszcze 6 lat i emka? Jeśli tak to czy przy zwolnieniu ze sc i przyjęciu na nowo (po przejściu wszystkich etapów) do SG będzie to tak samo liczone jak przy bezpośrednich przenosinach? Czyli przenoszę się po uzyskaniu zgody bądź też zwalniam się i po jakimś czasie przyjmuję do SG. Czy też po prostu będzie tak, że mimo przyjęcia do sc przed 2013, a teraz po zatrudnieniu do SG będę pracowała 25/55? Ktoś się orientuje w temacie?
 
tak naprawdę to chyba nikt się nie orientuje i przypuszczam , że o ile do tej pory było trudno się przenieść to obecnie będzie to niemal niemożliwe bo SG czy inna służba nie będzie się chciała bujać z naszą niejasną sytuacją , ale obym się mylił , sam bym chętnie przeszedł do policji...
 
Tak i tutaj jest paradoks. U nas emerurury mundurowej nie masz ale po przeniesieniu sie do policji wlicza sie do wieku emerytalnego staż w sc. Ponadto jesteś zwolniony z szkółkiasz wyznaczony czas przez komendanta na zaliczenie egzaminów cy to z spb. Broni.procedur. Regulaminów. Nawet na etapie przenoszenia często KG policji zwalniania z egzaminu psycholog. jeśli szedłem nowa rekrutacja do SC i taki przeszedles. Ale to już indywidualnie rozpatruja.
 
Art. 25a. 1. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej,Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowegolub Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na własną prośbę przeniesiony do służby w Policji, jeżeliwykazuje on szczególne predyspozycje do jej pełnienia.2. Funkcjonariusza, o którym mowa w ust. 1, do służby w Policji przenosi w porozumieniu odpowiednio z KomendantemGłównym Straży Granicznej, Szefem Biura Ochrony Rządu, Szefem Służby Celnej, Komendantem Głównym PaństwowejStraży Pożarnej, Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefem Agencji Wywiadu, Szefem Służby WywiaduWojskowego, Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, KomendantGłówny Policji za zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrznych.3. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji BezpieczeństwaWewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub CentralnegoBiura Antykorupcyjnego przeniesiony do służby w Policji zachowuje ciągłość służby.

Przeczytajcie art 25a ust 3 Ustawy o Policji. Funkcjonariusz SC przeniesiony do Policji nie zachowuje ciągłości służby. Na dzisiaj staż w SC liczy się jak staż w cywilu. Oczywiście napisaliście prawdę, że może być zwolniony z pewnych szkoleń, jest zachowany równorzędny stopień i na tym koniec. Nie wiadomo też co by się stało jeśli ktoś przeniesie się teraz (kiedy nie jesteśmy w systemie zaopatrzeniowym), a Jarosław zatwierdzi w przyszłości nasze EMKI. Mógłby być problem z zaliczeniem okresu służby w SC jako okresu równorzędnego ze służbą w Policji, SG,..., bo wg propozycji rządu będziemy może w systemie zaopatrzeniowym, ale na innych, specjalnie dla nas wymyślonych zasadach.
 
Art. 25a. 1. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej,Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowegolub Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na własną prośbę przeniesiony do służby w Policji, jeżeliwykazuje on szczególne predyspozycje do jej pełnienia.2. Funkcjonariusza, o którym mowa w ust. 1, do służby w Policji przenosi w porozumieniu odpowiednio z KomendantemGłównym Straży Granicznej, Szefem Biura Ochrony Rządu, Szefem Służby Celnej, Komendantem Głównym PaństwowejStraży Pożarnej, Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefem Agencji Wywiadu, Szefem Służby WywiaduWojskowego, Szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, KomendantGłówny Policji za zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrznych.3. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji BezpieczeństwaWewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub CentralnegoBiura Antykorupcyjnego przeniesiony do służby w Policji zachowuje ciągłość służby.

Przeczytajcie art 25a ust 3 Ustawy o Policji. Funkcjonariusz SC przeniesiony do Policji nie zachowuje ciągłości służby. Na dzisiaj staż w SC liczy się jak staż w cywilu. Oczywiście napisaliście prawdę, że może być zwolniony z pewnych szkoleń, jest zachowany równorzędny stopień i na tym koniec. Nie wiadomo też co by się stało jeśli ktoś przeniesie się teraz (kiedy nie jesteśmy w systemie zaopatrzeniowym), a Jarosław zatwierdzi w przyszłości nasze EMKI. Mógłby być problem z zaliczeniem okresu służby w SC jako okresu równorzędnego ze służbą w Policji, SG,..., bo wg propozycji rządu będziemy może w systemie zaopatrzeniowym, ale na innych, specjalnie dla nas wymyślonych zasadach.
hm, wydaje mi sie, ze jednak nie masz racji. Art 15 ustawy wprowadzajacej KAS zmienia art 25a ustawy o Policji i wprowadza ciaglosc sluzby dla funka ktory sie przeniosl do Policji. Nie chce mi sie sprawdzac od kiedy ten konkretny art obowiazuje ale chyba. od 01.03.17. Problemem jest to, ze SSC mimo zapewnien, ze kazdy moze sie przeniesc to jednak blokuje takie przenosiny. Moze jednak warto skladac wnioski, bo jak komus napisza, ze go nie puszczaja do Policji ze wzgledu na dobro sluzby to chyba musza mu dac propozycje do SCS.
 
Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.

Dziękuję Falcon za ten wpis. Popieram Twoją wypowiedź w 100% i uzupełnię.
Nie wolno i nie godzi się obrażać drugiego człowieka. I nie ma znaczenia różnica zdań. Pa Ka.
 
do AdamDworcow
Ale mówimy chyba o sytuacji obecnej.
Jeśli w KAS nie zostaniesz funkcjonariuszem to będziesz mógł się przenieść jak każdy inny cywil, oczywiście zaczynając od zera bo stopnia już mieć nie będziesz.
 
do AdamDworcow
Ale mówimy chyba o sytuacji obecnej.
Jeśli w KAS nie zostaniesz funkcjonariuszem to będziesz mógł się przenieść jak każdy inny cywil, oczywiście zaczynając od zera bo stopnia już mieć nie będziesz.
hm, wiesz, wydaje mi sie, ze jesli teraz sie przeniesiesz to nowy przepis Cie obejmie jak juz bedziesz w Policji i jak zacznie obowiazywac. Czyli przeniesc sie mozesz ze SC i SCS i po 01.03. zalicza Ci staz w obu wypadkach. A jesli mowimy o cywilu to raczej nazwalbym to wstapieniem do Policji a nie przeniesieniem, bo wtedy jest zupelnie inna procedura.
 
Dziękuję Falcon za ten wpis. Popieram Twoją wypowiedź w 100% i uzupełnię.
Nie wolno i nie godzi się obrażać drugiego człowieka. I nie ma znaczenia różnica zdań. Pa Ka.

To prawda nie można obrażać drugiego człowieka. Jest tylko jedno ale: TRZEBA MOWIC PRAWDĘ O DRUGIM CZŁOWIEKU. Nawet gdy ta prawda boli. Nazywanie rzeczy po imieniu jest koniecznością. Wszak " prawdziwa cnota krytyk się nie boi ". Wszystkim zaś będącym u władzy ku przestrodze - " podejmowanie decyzji wymaga dwu rzeczy: odwagi i prawdziwych informacji, by nie zmarnować odwagi i nie wyjść na głupca"
 
Back
Do góry