• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

"Optymizm ma to do siebie, że mu się udaje lub mu się nie udaje; pesymizmowi nie udaje się nigdy" (Adolf Jończyk).
 
A do mnie uśmiechnęło się szczęście...

szczescie.jpg
 
Zainicjowałem ten temat, a teraz głosie bezsilności i rozpaczy idę sobie gdzieś .... Dzięki wszystkim "dobrym ludziom" - bezcenne !!! Wszystkim życzę powodzenia , a przede wszystkim człowieczeństwa w tym co będą robić !!!
Pozdrawiam !!!
To mój ostatni post, gdyż zawsze jest początek i koniec !!!
Powodzenia !!!!!!!
 
Za tydzień budzimy się w nowej rzeczywistości prawnej. Ktoś mi może łopatologicznie wytłumaczyć, jak płynnie przejść w Oddziale Celnym z dnia 28 lutego na 1 marca ?
W MFie i skarbówce mają to gdzieś, bo 28-go o 15:30 zamykają drzwi na klucz, stawiają grubą krechę na ewidencji, a 1-go zaczynają od nowa.
Jak mam to zrobić na zmianie rozpoczynającej się o 20:00 w Służbie Celnej i zamieniającej się 4 godziny później na zmianę w Służbie Celno-Skarbowej ? Numery ewidencji, spraw karnych, mandatów, zabezpieczeń, pouczenia, postanowienia, itp., etc. ?!?
Jak ja mam to zrobić, jak kontrola zacznie się za czasów SC, a sprawę KS będzie trzeba napisać po północy ? Z upoważnienia kogo mam się podpisać, jakie mam dać pouczenia i kogo mam wskazać jako organ odwoławczy/zażaleniowy ?
Może ktoś ma już przyszłą instrukcję kancelaryjną? Pieczątki nagłówkowe? Wzory nowych druków procesowych? Kto będzie odpowiedzialny za błędy formalne w dokumentach? Jakie numery odpraw mam nadawać? Czy jednostki OC/UC zachowują dotychczasową numeracje? Pytania można mnożyć...
 
Zrób tak jak w MFie i skarbówce miej to gdzieś, zamknij drzwi na klucz i połóż się na krzesełkach spać!
 
Za tydzień budzimy się w nowej rzeczywistości prawnej. Ktoś mi może łopatologicznie wytłumaczyć, jak płynnie przejść w Oddziale Celnym z dnia 28 lutego na 1 marca ?
W MFie i skarbówce mają to gdzieś, bo 28-go o 15:30 zamykają drzwi na klucz, stawiają grubą krechę na ewidencji, a 1-go zaczynają od nowa.
Jak mam to zrobić na zmianie rozpoczynającej się o 20:00 w Służbie Celnej i zamieniającej się 4 godziny później na zmianę w Służbie Celno-Skarbowej ? Numery ewidencji, spraw karnych, mandatów, zabezpieczeń, pouczenia, postanowienia, itp., etc. ?!?
Jak ja mam to zrobić, jak kontrola zacznie się za czasów SC, a sprawę KS będzie trzeba napisać po północy ? Z upoważnienia kogo mam się podpisać, jakie mam dać pouczenia i kogo mam wskazać jako organ odwoławczy/zażaleniowy ?
Może ktoś ma już przyszłą instrukcję kancelaryjną? Pieczątki nagłówkowe? Wzory nowych druków procesowych? Kto będzie odpowiedzialny za błędy formalne w dokumentach? Jakie numery odpraw mam nadawać? Czy jednostki OC/UC zachowują dotychczasową numeracje? Pytania można mnożyć...

art. 231 ustawy wprowadzającej KAS
Dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpo-wiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań stają się upoważnieniami Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektora izby administracji skarbowej lub naczelnika urzędu celno-skarbowego stosownie do ich właściwości, nie dłużej niż do dnia 31 maja 2017 r.

W związku z powyższym działaj tak jak do tej pory, natomiast zawczasu przed zmianą o 20 we wtorek przygotujcie sobie w Oddziale nowe pouczenia gdzie zmienicie organy na prawidłowe. Jednostki OC/UC zachowują dotychczasową numerację.
 
a to mamy nowelizacje ???
ONET Biznes
Projekt noweli ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej do komisji finansów

Sejmowa komisja finansów zajmie się rządowym projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Znowelizowane przepisy powinny wejść w życie przed 1 marca br., kiedy ma zacząć działać KAS.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kr...istracji-skarbowej-do-komisji-finansow/8h888w
 
art. 231 ustawy wprowadzającej KAS
Dotychczasowe upoważnienia Szefa Służby Celnej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora urzędu kontroli skarbowej, dyrektora izby celnej, dyrektora izby skarbowej oraz naczelnika urzędu celnego wydane odpo-wiednio funkcjonariuszom albo pracownikom w celu wykonywania przez nich obowiązków służbowych oraz zadań stają się upoważnieniami Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, dyrektora izby administracji skarbowej lub naczelnika urzędu celno-skarbowego stosownie do ich właściwości, nie dłużej niż do dnia 31 maja 2017 r.

W związku z powyższym działaj tak jak do tej pory, natomiast zawczasu przed zmianą o 20 we wtorek przygotujcie sobie w Oddziale nowe pouczenia gdzie zmienicie organy na prawidłowe. Jednostki OC/UC zachowują dotychczasową numerację.

Ale co to znaczy "przygotujcie sobie"? Pieczątki nagłówkowe do druków procesowych też mamy sobie sami powyrabiać? A nowe upoważnienia mandatowe?, Obecne mam wydane tylko do 28.02. A mf. przepraszam, czym się w tej chwili zajmuje? Gdzie są pieczątki, druki, nawet nie wiem jak się mój oddział będzie nazywał xD
 
W związku z powyższym działaj tak jak do tej pory, natomiast zawczasu przed zmianą o 20 we wtorek przygotujcie sobie w Oddziale nowe pouczenia gdzie zmienicie organy na prawidłowe. Jednostki OC/UC zachowują dotychczasową numerację.[/QUOTE]
Podziwiam profesjonalizm odpowiedzi 👎
 
Ale co to znaczy "przygotujcie sobie"? Pieczątki nagłówkowe do druków procesowych też mamy sobie sami powyrabiać? A nowe upoważnienia mandatowe?, Obecne mam wydane tylko do 28.02. A mf. przepraszam, czym się w tej chwili zajmuje? Gdzie są pieczątki, druki, nawet nie wiem jak się mój oddział będzie nazywał xD


Czy uważasz, że to na prawdę TWOJE zmartwienie ?!
 
Czy uważasz, że to na prawdę TWOJE zmartwienie ?!

Mimo wszystko, martwię się trochę co ta reforma może zrobić z nasza ojczyzną, i obawiam się, że będą próby przymuszania do jakichś nielegalnych działań, koniec końców to ja stanę 1 marca naprzeciw strony...
 
Za tydzień budzimy się w nowej rzeczywistości prawnej. Ktoś mi może łopatologicznie wytłumaczyć, jak płynnie przejść w Oddziale Celnym z dnia 28 lutego na 1 marca ?

W tej chorej instytucji, niestety na L4 na co najmniej tydzień:)
 
A tak serio, to zalecam zdorwy rozsądek.Nie ma nowych poleceń,instrukcji, pieczęci - robimy PO STAREMU. W końcu od czegoś mamy te mądre głowy na stanowiskach kierowniczych, niech nami pokierują.
 
Czas zimowy w KAS

A tak serio, to zalecam zdorwy rozsądek.Nie ma nowych poleceń,instrukcji, pieczęci - robimy PO STAREMU. W końcu od czegoś mamy te mądre głowy na stanowiskach kierowniczych, niech nami pokierują.
Proponuję przez cały marzec przestawiać zegarki z 1.03 na 28 luty. To rozwiąże wiele problemów. Pozdrawiam wszystkich zrobionych w ch.....
 
Postępowanie przy archiwizacji dokumentów SC jest takie same jak przy archiwizacji dokumentów zakładu pracy w stanie upadłości ... To w końcu łączą czy likwidują?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
A tak serio, to zalecam zdorwy rozsądek.Nie ma nowych poleceń,instrukcji, pieczęci - robimy PO STAREMU. W końcu od czegoś mamy te mądre głowy na stanowiskach kierowniczych, niech nami pokierują.


Poniekąd masz rację. O ile jesteś pewien, kto jest Twoim przełożonym.
Ja nie mam takiej pewności, gdyż w informacji napisano mi, że od 1 marca pracuję w US (chociaż zadania wykonuję w dotychczasowym miejscu). O tym czyje polecenia mam wykonywać, gdzie podpisać obecność, kogo prosić o urlop, kogo powiadomić ... itp. nie ma tam ani słowa!
 
Poniekąd masz rację. O ile jesteś pewien, kto jest Twoim przełożonym.
Ja nie mam takiej pewności, gdyż w informacji napisano mi, że od 1 marca pracuję w US (chociaż zadania wykonuję w dotychczasowym miejscu). O tym czyje polecenia mam wykonywać, gdzie podpisać obecność, kogo prosić o urlop, kogo powiadomić ... itp. nie ma tam ani słowa!

A nawet jak ktoś ma wskazany UCS lub Delegaturę USC, to o konkretnej komórce i przełożonym nie ma tam mowy. Na dobrą sprawę ja wiem tylko w jakim budynku mam się stawić dnia 01.03.2017r.
 
Zobaczymy 1.03.2017

A nawet jak ktoś ma wskazany UCS lub Delegaturę USC, to o konkretnej komórce i przełożonym nie ma tam mowy. Na dobrą sprawę ja wiem tylko w jakim budynku mam się stawić dnia 01.03.2017r.
Na wejściu będzie stał komisarz i będzie kierował do właściwego pokoju, oczywiście żartuje. Ostatniego dnia wyślą maila gdzie masz się stawić, oczywiście znowu żartuje.
Będzie bur... jak ta lala.
 
Back
Do góry