• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne
sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.
Falcon bracie mogłeś sobie darować ten wpis, w obecnej sytuacji nawet Twoje szczere intencje i wiara robią więcej złego niż dobrego.
BTW, mianowanie na stanowisko w takim dniu 13 grudnia jest cokolwiek znamienne - życzę "nowemu szefu" aby historia oceniła jego reformę tak jak innego namiestnika który zasłynął innego 13 grudnia.......
 
I pomyśleć że nawet Kapica proponował ucywilnienie z rekompensatą, a gdy został wiceministrem to my buczeliśmy. Dziś nie mamy kompletnie nic i najwyżej każdy z osobna będzie mógł iść do sądu.
Obrażany przez ZZ Banaś nic dla nas już nie zrobi choćby mógł. Najpierw Związek przelicytował bo mając w ręku słabe karty grał ostro (zresztą wielu członków tak nakręcało przewodniczącego) równocześnie ubliżając przyszłemu szefowi KAS
 
Panie Ministrze a obecnie Szefie KAS. Życzę Panu aby Pana misja zakończyła się Sukcesem i oby nie spełniły się czarne proroctwa. Skądnikąd wiem że jest Pan dobrym Człowiekiem. Sam tego doświadczyłem jednym Pana podpisem lata temu. Uważam za niestosowne sprzeczeki czy nieporozumienia. Doprowadźmy pewne sprawy do końca. To niewiele trzeba. Niech to będzie zgodne z deklaracjami obu stron.[
??????????????????????

Jak rozumieć ten post? Czy jest to przejaw skrajnego lizusostwa, czy efekt zręcznie utkanej zgryźliwości?
 
Co sądzicie o pojawiających się projektach rozporządzeń? Nie wiem co myśleć, ale póki co w miejsce urzędów celnych pojawiają się w projektach urzędy celno-skarbowe (tak samo liczne w całej Polsce) z zadaniami umniejszonymi tylko o akcyzę, która przechodzi do urzędów skarbowych. Czyżby ktoś poszedł po rozum do głowy, że planowane na początku "wywrócenie wszystkiego do góry nogami" może przynieść tylko chaos i rozgardiasz? Wymiana szyldów kosztuje. i po co to było? Wystarczyło uks włączyć do skarbówki. Mniejsze koszty. A teraz skarbówka będzie się męczyć z Zefirem2 .Nie zazdroszczę.
 
To prawda musimy czekać, ale nie na świniobicie ale raczej na prawdziwe oblicze KAS. Prawdziwe oblicze tej reformy to struktura terenowa - której nie ma ( struktura obejmująca wszystko - urzędy skarbowe i celno - skarbowe, ośrodki zamiejscowe?, oddziały celne ? ). Kolejną odsłoną prawdziwego oblicza będzie etatyzacja tej struktury - na razie nie ma. Dalej to wynagrodzenia - grupy zaszeregowania, dodatki... Można by tak wyliczać, ale co mnie wkurza to fakt, ze nie ma się do czego odnieść. Tydzień temu miał być oficjalny projekt struktury KAS. Nie ma nic, a co ciekawsze dyrektor departamentu reformy został odwołany. Nie możemy dyskutować, protestować czy walczyć, bo nie ma z czym - oficjalnych projektów brak. I pytanie za 10 punktów: projekty są jeszcze nie gotowe? Czy może ich opublikowanie tak wkurzy ludzi, że będzie im już obojętnie co się stanie i walną pięścią w stół.
Nie wiem jaki będzie skutek tej reformy. Ale na razie czekam na konkrety i nie mogę się ich doczekać
 
Zastanawiające jest to w jakim stopniu skarbówka wchłonie "akcyzę" bo to jest dalej nie do końca jasne . Bo jak dozór obecny i przyjmowanie deklaracji nabycia wewnątrzwspólnotowego i spoza unii aut ,które są z odprawami , mają przejąć cywilni pracownicy plus nowe wytyczne , które szykują się od nowego roku , to dopiero będzie cyrk na kółkach i do tego Zefir dwa , a już nie wspomnę ..... o całej karuzeli...... Szykuje się niezłe niebo w piekle . Brawo .
 
Zastanawiające jest to w jakim stopniu skarbówka wchłonie "akcyzę" bo to jest dalej nie do końca jasne . Bo jak dozór obecny i przyjmowanie deklaracji nabycia wewnątrzwspólnotowego i spoza unii aut ,które są z odprawami , mają przejąć cywilni pracownicy plus nowe wytyczne , które szykują się od nowego roku , to dopiero będzie cyrk na kółkach i do tego Zefir dwa , a już nie wspomnę ..... o całej karuzeli...... Szykuje się niezłe niebo w piekle . Brawo .
Przejmie całą akcyzę bo mają przerost administracji i chcą czynności a nie pracowników-celników.
Dopiero się obudziłaś?
 
Interpelacja nr 7923
do ministra finansów
w sprawie utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej w Mrągowie w świetle reformy administracji podatkowej i celnej
Zgłaszający: Jerzy Gosiewski
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=41985C7D&view=6
odp data wpływu 15-12-2016
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/$FILE/i07923-o1.pdf

Interpelacja nr 7971
do ministra finansów
w sprawie planów ograniczenia roli, zasięgu i zakresu zadań Izby Celnej w Przemyślu, a w szczególności jej likwidacji w kontekście projektu połączenia Izby Skarbowej i Izby Celnej w Krajową Administrację Skarbową
Zgłaszający: Krystyna Skowrońska
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=449AF836&view=6
odp data wpływu 14-12-2016
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/$FILE/i07971-o1.pdf

Interpelacja nr 7781
do ministra finansów
w sprawie uchwalonej dnia 21 października 2016 r. ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz przepisów wprowadzających
Zgłaszający: Beata Małecka-Libera
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=41792DF3&view=6
odp data wpływu 13-12-2016
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/$FILE/i07781-o1.pdf

Interpelacja nr 7745
do ministra finansów
w sprawie przyszłości celników
Zgłaszający: Paweł Grabowski
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=0DDE20FB&view=6
odp data wpływu 13-12-2016
http://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47ED/$FILE/i07745-o1.pdf
 
Ostatnia edycja:
Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.
 
Ostatnia edycja:
Władza jest dana przez Boga ... Jeśli Ci którym ją daną nadużywają ją, do realizacji swoich prywatnych interesów .... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Amen
 
Nie wolno i nie godzi się obrażać Ministra oraz Szefa Służby Celnej. Na to nigdy się nie zgodzę. Szacunek się należy. Jesteśmy formacją mundurową a niektóre wpisy przynoszą Nam wstyd. Czujecie to-WSTYD !!!! Konflikt jest duży wręcz POTĘŻNY jeszcze większe jest niezrozumienie Naszych szczerych SZCZERYCH intencji ale to nie upoważnia do obrażania Ludzi. I żeby nie było zarzutów że jestem lizusem- każdemu podam na privie imię nazwisko i miejsce pełnienia Służby. Niektóre wpisy przynoszą wstyd formacji. WSTYD. I dla jasności - 26 lat Służby st.asp. i specjalista. Nie ekspert i nie przyduas. I alokers-550 km alokacji w roku 2004. Żeby nie było durnych komentarzy. I przepraszam 20 lat na granicach. Tak zachodniej jak i po alokacji wschodniej. Świątki piątki święta i niedziele i dodatkowe służby. I jeszcze służby na telefon z partyzanta. Jakoś Nas ci z Izby czy urzędów nie wzmacniali tylko gwałtownie chorowali....a co nie mam rscji? Jestem graniczny teraz wewnętrzny (20 lat na pasach dzionki nocki itd) ale wiem że jak biurowcy dostali rozkaz na granicę to nagła pandemia.Pa Ka.


ty falcon - a jaka była rola oc wew, jaka granicznych, a jaka wzmacniających? poczytaj wpisy z maja i czerwca

spodziewałeś się przybycia rzeszy wzmacniających?
 
Back
Do góry