• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Jeśli jutro uważnie się wsłuchasz w słowo głoszone przez cywilnego księdza to zapewna poznasz fragment owego żródla.
Wyzwiska zamiast argumentów, zamykanie usta niewygodnym poprzez cenzurowania ich własnych wypowiedzi to raczej mało ma wspólnego z wartościami chrześcijańskimi.
Chociaż dziękuję tobie za odwagę w polemice.

Po pierwsze, diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.

Po drugie, z głupkami nie ma co dyskutować.

Źródło od razu. Zresztą cała wypowiedź podsumowująca podniesioną kwestię kapelanów i stękanie o cenzurze.

 
Jak zwykle, bicie piany o pierdoły a najważniejsze przemilczane.

temat się rozmydlił. Jak usuniesz zbędne posty to zaraz będzie ujadanie o cenzurze. Chyba to celowo robią, rozmycie tematu aby wymusić kasowanie aby wysunąć kolejne zarzuty.

zwiazek ma teraz pod górkę jak nigdy dotąd.
 
Jak zwykle, bicie piany o pierdoły a najważniejsze przemilczane.

temat się rozmydlił. Jak usuniesz zbędne posty to zaraz będzie ujadanie o cenzurze. Chyba to celowo robią, rozmycie tematu aby wymusić kasowanie aby wysunąć kolejne zarzuty.

zwiazek ma teraz pod górkę jak nigdy dotąd.
Nic sie nie rozmydla , a co najwyżej pieni bo lud ma dość kolejnego bicia piany o potrzebie kolejnej reformy KAS . Żadne reformy nie zmyją brudu nepotyzmu, kumoterstwa i innych chorób bo to wszystko bierze się od i z ludzi, którzy ciągle są u władzy. Owi niezbędni eksperci gotowi są sprzedać wszystko i wszystkich za garść srebrników w postaci sutych apanży i stanowisk dla siebie i swoich nepotów.
Dobrze .., chcecie to konkret: jawne oświadczenia majątkowe wszystkich f-szy .
Obligatoryjne wyższe wykształcenie ( magisterskie) dla oficerów .
Kursy dla nowo przyjętych podobnie jak w policji , w dodatku b. dokładne badanie psycho- fizyczne dla f-szy posiadających broń palną ( co 2 lata ) i cykliczne intensywne szkolenia.
Gruntowla kontola przez inne służby i organy majątku f-sza podejrzanego o korupcję.
 
Ostatnia edycja:
Podoba mi się ta propozycja :) za moich czasów prawie całe oc poszłoby w odstawke.
a nie sądzisz, że przydałoby się plynne przejście od tego co jest do tego co pelroponunesz? Założyć czas w latach na osiągnięcie celu zaczynajac od góry.
 
Podoba mi się ta propozycja :) za moich czasów prawie całe oc poszłoby w odstawke.
a nie sądzisz, że przydałoby się plynne przejście od tego co jest do tego co pelroponunesz? Założyć czas w latach na osiągnięcie celu zaczynajac od góry.
Pewnego stadium gangreny nie da się wyleczyć półśrodkami i czekając ale jeśli owa reforma nie ma być kolejną modyfikacją służby polegającą w gruncie rzeczy na zmianach w hierarchii watach to kolejne pokolenia neoprzyjetyh też zaczną gnić od paznokcia.. a wierz mi, że to już się dzieje bo z moich czasów pozostało wielu złych starych wilków, którzy pomimo utraty własnych kłów nadal przekazują geny młodym.
Za moich czasów w jednym z oddziałów podstawiono autobus aby jednym transportem większość udała się do prokuratury.

Nie oszukujmy się ale tworząc nową Służbę trzeba sięgnąć po inny model mentalny .
A jeśli nie to powrót do anarchii w cle z lat 90-tych .
 
Ostatnia edycja:
Nic sie nie rozmydla , a co najwyżej pieni bo lud ma dość kolejnego bicia piany o potrzebie kolejnej reformy KAS . Żadne reformy nie zmyją brudu nepotyzmu, kumoterstwa i innych chorób bo to wszystko bierze się od i z ludzi, którzy ciągle są u władzy. Owi niezbędni eksperci gotowi są sprzedać wszystko i wszystkich za garść srebrników w postaci sutych apanży i stanowisk dla siebie i swoich nepotów.
Dobrze .., chcecie to konkret: jawne oświadczenia majątkowe wszystkich f-szy .
Obligatoryjne wyższe wykształcenie ( magisterskie) dla oficerów .
Kursy dla nowo przyjętych podobnie jak w policji , w dodatku b. dokładne badanie psycho- fizyczne dla f-szy posiadających broń palną ( co 2 lata ) i cykliczne intensywne szkolenia.
Gruntowla kontola przez inne służby i organy majątku f-sza podejrzanego o korupcję.
Ja dodam obowiązkowe coroczne testy sprawnościowe
 
Pierdolenie..
Wystarczy podejrzeć i przenieść standardy ze Straży Granicznej i Policji, a nawet w Wojsku Polskim. Sposób naboru do nich, służby, awansowania i szkolenia.
A nie ciągle tworzyć rozwiązanie pod poszczególne grupy interesu pełniące służbę i zatrudnione w KAS.
 
Pierdolenie..
Wystarczy podejrzeć i przenieść standardy ze Straży Granicznej i Policji, a nawet w Wojsku Polskim. Sposób naboru do nich, służby, awansowania i szkolenia.
A nie ciągle tworzyć rozwiązanie pod poszczególne grupy interesu pełniące służbę i zatrudnione w KAS.
Może nie dosłownie co do nagłówka ale właśnie o to mi chodzi .Poza tym kładąc szczególny nacisk na walkę z wszelkim przejawem mentalnej patologii odziedziczonej po starych wilkach, których prokurator nie odstrzelił.
 
Pierdolenie..
Wystarczy podejrzeć i przenieść standardy ze Straży Granicznej i Policji, a nawet w Wojsku Polskim. Sposób naboru do nich, służby, awansowania i szkolenia.
A nie ciągle tworzyć rozwiązanie pod poszczególne grupy interesu pełniące służbę i zatrudnione w KAS.

Zgoda z tymi grupami interesu, ukształtowanymi, właściwie zabetonowanymi 2009/2010.

Kto mógł, ten czmychnal na emkę i znalazł sobie jakąś premie do emki w postaci dodatkowego zatrudnienia.

Ile można robić na kogoś? A zapewniam że kasa w tej robocie leży na ulicy, tylko trzeba ją umieć podnieść 🙂.
 
A z tymi systemami z SG to bez przesady. Tak ważna służbą powinna mieć swoje.

Odłączenie od potworka KAS też obowiązkowe. To wyłącznie balast, który storpedował brakiem uczestników inicjatywę legislacyjna w tym przedmiocie.
 
Nic sie nie rozmydla , a co najwyżej pieni bo lud ma dość kolejnego bicia piany o potrzebie kolejnej reformy KAS . Żadne reformy nie zmyją brudu nepotyzmu, kumoterstwa i innych chorób bo to wszystko bierze się od i z ludzi, którzy ciągle są u władzy. Owi niezbędni eksperci gotowi są sprzedać wszystko i wszystkich za garść srebrników w postaci sutych apanży i stanowisk dla siebie i swoich nepotów.
Dobrze .., chcecie to konkret: jawne oświadczenia majątkowe wszystkich f-szy .
Obligatoryjne wyższe wykształcenie ( magisterskie) dla oficerów .
Kursy dla nowo przyjętych podobnie jak w policji , w dodatku b. dokładne badanie psycho- fizyczne dla f-szy posiadających broń palną ( co 2 lata ) i cykliczne intensywne szkolenia.
Gruntowla kontola przez inne służby i organy majątku f-sza podejrzanego o korupcję.
OK, ale od "Dobrze.." to , dobrze to już było. W zasadzie to w dalszej części to przecież jest !!! tylko realizacji brak - bo albo środki niewystarczające albo pandemia, wojna lub inne plagi :coffee:, a tak naprawdę to zupełny brak woli poprawy ze strony centrali. Pozdrawiam. P.s. Może coś drgnie na kolejnych spotkaniach z MF lu SKAS.
 
OK, ale od "Dobrze.." to , dobrze to już było. W zasadzie to w dalszej części to przecież jest !!! tylko realizacji brak - bo albo środki niewystarczające albo pandemia, wojna lub inne plagi :coffee:, a tak naprawdę to zupełny brak woli poprawy ze strony centrali. Pozdrawiam. P.s. Może coś drgnie na kolejnych spotkaniach z MF lu SKAS.
Bo starzy towarzysze i korporacyjne naleciałości się od lat tak skonfigurowany, że utworzyły swoisty beton. Widziałem nie raz w oczach władców w MF ich niby wolę do dialogu społecznego ale z tzw. naganem w ich łapach ;( oni chcieliby niby zmian , które wyszłyby od ludu na barykadach, ale które to zmiany nie tknęłyby ich stołoków ) .Takie zmiany bez ruszania idei to jakby nie robić nic a jednocześnie pisać proletariatowi jak jest wspaniałe. Co mnie nie dziwi bo nowi władcy zapowiadali ( naiwnym ) , że zaczną uzdrawiać KAS i jeszcze więcej a okazuje się, że realizują ideę państwa kartonowego.
Może czas podczas spotkań ZZ z MF jasno i wyraźnie powiedzieć, że nowoczesne państwo prawa ( kolejna naiwność-nowomowa ) to nie stare przyzwyczajenia i kolejna reforma dla picu ..Wiem, że to trudne spojrzeć niektórym w twarz ( zemsta murowana nawet po latach bo starzy towarzysze mają to we krwi).
 
Ostatnia edycja:
Dlatego po zakończaniu ustaleń w sprawie podziału środków z modernizacji związki zawodowe, szczególnie tym którym zależy na profesjonalnej służbie, powinny spotkać z Ministrem Finansów i Szefem KAS w celu przedstawienia skonkretyzowanych oczekiwać i zadań fiskalnych i pozafiskalnych dla formacji. Związki mogą utworzyć wspólną grupę roboczą i przedstawiać propozycje zmian.
W mojej ocenie zmiany organizacyjne pilnie potrzebne, w szczególności dla zadań wykonywanych wewnątrz kraju..
 
No i mamy całe 3 głowy na forum z czego 1 emeryta - mój, więc się nie liczę. Reszcie wszystko pasuje.

3 głosy to jaki wykładnik do działań dla zz? A jeszcze mowa o innych zz. Phi, inne już nie raz pokazały wszystko otwarcie działając na szkodę funkcjonariuszy.
 
No i mamy całe 3 głowy na forum z czego 1 emeryta - mój, więc się nie liczę. Reszcie wszystko pasuje.

3 głosy to jaki wykładnik do działań dla zz? A jeszcze mowa o innych zz. Phi, inne już nie raz pokazały wszystko otwarcie działając na szkodę funkcjonariuszy.
Pasuje bo myslą, że zawsze tak będzie, a za pół roku zacznie się inna retoryka . Parokrotnie wytykałem sarkastycznie lemingowanie i wskazywałem, że dzisiaj pełny brzuch nie oznacza sytości w przyszłości. Nie będę dosłownie przytaczał zasłyszanej twórczości intelektualnej doświadczonych f-szy ale wybierając taką czy inną opcję polityczną bo chyba mało kto z nich myślał, że zmiany będą pozorne.Konsensus polityczny zawarty w zaciszu gabinetów a może i cmentarzy lub stacji paliwowych ma ma celu ochronę "elyt" .
Oj..zagalopowałem się politycznie .
 
Ostatnia edycja:
Pasuje bo myslą, że zawsze tak będzie, a za pół roku zacznie się inna retoryka . Parokrotnie wytykałem sarkastycznie lemingowanie i wskazywałem, że dzisiaj pełny brzuch nie oznacza sytości w przyszłości. Nie będę dosłownie przytaczał zasłyszanej twórczości intelektualnej doświadczonych f-szy ale wybierając taką czy inną opcję polityczną bo chyba mało kto z nich myślał, że zmiany będą pozorne.Konsensus polityczny zawarty w zaciszu gabinetów a może i cmentarzy lub stacji paliwowych ma ma celu ochronę "elyt" .
Oj..zagalopowałem się politycznie .
W takim razie co proponujesz ?
 
Back
Do góry