• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Tak, ale wszyscy, bez wyjątków
Tylko jak to zdobić jak większość nie chce broni, ma dzieci, jest stara albo jest niepełnosprawna.


nie odpowie, bo g.... wie i nie ma zbyt pojęcia, co miałby napisać. 60 latkowie służą, bowiem innym zaliczano wcześniejsze okresy do służby (straż marszałkowska, pożarna), a Nas wyrolowali. W innym przypadku normalnie poszliby na emerytury i młodzi by ich zastąpili. N przesłuchaniu nie jesteś, ale uważam że celowo unikasz odpowiedzi, bowiem jesteś jakimś marnym, sfrustrowanym trybikiem na dole, który chciałby po 5 latach być już oficerem Taki szczujący napoleonik, sikający pod siebie i wokół siebie. Takie właśnie miernoty tworzą nam opinię.
Nie będę się tłumaczył. Moje spostrzeżenia są jakie są. Nie wymagam oficerki po takim okresie, wymagam równego traktowania i wynagrodzenia zasadniczego na tym samym stanowisku przy tych samych zadaniach np.
 
Tylko jak to zdobić jak większość nie chce broni, ma dzieci, jest stara albo jest niepełnosprawna.



Nie będę się tłumaczył. Moje spostrzeżenia są jakie są. Nie wymagam oficerki po takim okresie, wymagam równego traktowania i wynagrodzenia zasadniczego na tym samym stanowisku przy tych samych zadaniach np.
najpierw poaplikuj trochę czasu, zdobądź minimalną wiedzę, a nie rzucaj kalumnii na prawo i lewo. Na tych samych stanowiskach, przy tych samych zadaniach może być funkcjonariusz rozumny, jak i przygłup !!! więc się nie ośmieszaj, bowiem ustawiasz się w tym drugim szeregu.
O broni masz dalej gówniane pojęcie. Posiadanie broi u Nas przez wszystkich mundurowych, to problem głębszy. Przy Twoim podejściu, to nastąpiła by samolikwidacja bez możliwości odtworzenia przez długie lata. Jak czytam Twe wypociny, to widzę takiego niespełnionego Rambo ze Straży Miejskiej.
 
Mądre słowa. Poza jednym- znam kilku pracowników że Straży Miejskiej i nie są to Rambo a wręcz bardzo kumaci ludzie. Ale myśl przewodnią rozumiem. Pytanie - uważacie że pół roku na granicy pół roku w DS i pół roku w OC wewnętrznym ? Ja po trzykroć TAK TAK TAK !
I tak wnioskowałeś za JK ? Samo zaliczanie tych połówek jeszcze nie czyni wartościowym funkcjonariuszem, chociaż znacznie podnosi prestiż :cool:
 
Przede wszystkim podnosi wiedzę i zrozumienie u początkującego funkcjonariusza. Praktyka praktyka I JESZCZE RAZ PRAKTYKA .
Ten argument akurat mnie przekonuje ( oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie) , z centralą trochę gorzej...;) tam raczej po ziem inie chodzą:sleep:
 
Mądre słowa. Poza jednym- znam kilku pracowników że Straży Miejskiej i nie są to Rambo a wręcz bardzo kumaci ludzie. Ale myśl przewodnią rozumiem. Pytanie - uważacie że pół roku na granicy pół roku w DS i pół roku w OC wewnętrznym ? Ja po trzykroć TAK TAK TAK !
w DS to rok, pół roku wystarczy tylko na minimalne ogarnięcie tej stajni Augiasza.
 
w DS to rok, pół roku wystarczy tylko na minimalne ogarnięcie tej stajni Augiasza.
Ok. Nie od razu Kraków zbudowano. Zawsze znajdzie się ktoś z doświadczeniem kto wspomoże nowy narybek. Żal tylko, że tych "staruchów" jest
coraz mniej inie są doceniani - wiedza nabyta przez nich odchodzi wraz z nimi, ale SORRY taki mamy klimat.
Obecnie MF kładzie nacisk na ilość (niestety) i zapędza się w kozi :mad:róg
 
Ok. Nie od razu Kraków zbudowano. Zawsze znajdzie się ktoś z doświadczeniem kto wspomoże nowy narybek. Żal tylko, że tych "staruchów" jest
coraz mniej inie są doceniani - wiedza nabyta przez nich odchodzi wraz z nimi, ale SORRY taki mamy klimat.
Obecnie MF kładzie nacisk na ilość (niestety) i zapędza się w kozi :mad:róg
🤓
Kraków też! Niestety sęk w tym, że już nie zawsze można odnaleźć tych doświadczonych.
 
🤓
Kraków też! Niestety sęk w tym, że już nie zawsze można odnaleźć tych doświadczonych.
Uważam, że trend jest prawie nieodwracalny, ale jak wiemy ;) "prawie" czyni wielką różnicę. Pora najwyższa pozbyć się "metod wartościowania"
przyjętych w KAS... służą tylko komisjom wartościującym i jedyne co można wprost potwierdzić niszczą motywację do podnoszenia kwalifikacji
i rzetelnej !!! roboty, z nieharcerskim (w nowomowie nie hejtuję) pozdrowieniem 🧅:coffee:
 
Ja bym nie dezawuował wszystko co pisze @AplikantPL, ze znaczącą częścią można się zgodzić, aczkolwiek za ten stan w dużej większości odpowiedzialni są kierownicy i naczelnicy realizujący destrukcyjną politykę dyrektorów IAS i ich przełożonych w MF. Podwyżki podwyżkami, ale naprawa wewnątrz samej służby z tymi ludźmi jest niemożliwa, bo żaden dyrektor nie weźmie na kierownika/naczelnika człowieka, który byłby w związkach lub nie szedł po ich linii czyli lecimy na ilość, a resztę zrobią ci co zawsze. Np. ta sytuacja w DS czy granicy, ale to tylko wierzchołek jest na ten moment nie do naprawy, a system szkolenia całkowicie leży i wytwarza ludzi zagrażających samym sobie, bo jeśli nawet doświadczeni celnicy są szkoleni jak reszta to oni też będą uważać aby nie narobić problemów, dlatego to wszystko wygląda mizernie i nie życzę nikomu aby powrócił Kapica, Banaś czy kto inny, ranking zawsze będzie najlepszych z najgorszych, a to że ktoś sobie ubrać mundurek do którego nie miał nawet prawa to znamy już dobrze z historii.
 
Najpewniej to ponarzekać na jakimś Forum a najlepiej branżowym gdzie zawsze jest szansa znaleźć chociaż jednego kompana do zanucenia marsza żałobnego.
Słowo AaplikantaPL to raczej dotyczyło zaprzyjaźnionego podwórka, jednak optymizmu też nie mogę się doszukać:unsure:
 
To, że teraz jest tak jak jest ( czyli ch....), to nie znaczy, że trzeba gloryfikować Kapicę z jego wartościowaniem i chamskimi zachowaniami. Czytam niektóre wpisy ze strachem. Widać króka jest pamięć.
To nie chodzi o gloryfikowanie gen. Kapicy, tylko chodzi o wyrażenie tego co się czuje. Szanuje gen. Kapice bo chodził w mundurze przynajmniej utożsamiał się z tą służba, odblokował leżące w magazynie mundury polowe, zrobił porządek ze stopniami i podniósł rangę Służby Celnej. Próbował ją umacniać. Czego nie można powiedzieć o jego poprzedniku i następcy, którego nigdy nie szanowałem przede wszystkim za horror z kasem. Ale trzeba też powiedzieć, że wartościowanie przeprowadzone w tamtym czasie było druzgocące, a skutki odczuwam do dnia dzisiejszego. Co najlepiej widać po kalkulatorze emerytalnym. Stosunek do średniej za rok 2010 - 1,2 a za rok 2011 - 0,87.Zresztą do dzisiaj jeszcze nie osiągnąłem 1,00.
 
To nie chodzi o gloryfikowanie gen. Kapicy, tylko chodzi o wyrażenie tego co się czuje. Szanuje gen. Kapice bo chodził w mundurze przynajmniej utożsamiał się z tą służba, odblokował leżące w magazynie mundury polowe, zrobił porządek ze stopniami i podniósł rangę Służby Celnej. Próbował ją umacniać. Czego nie można powiedzieć o jego poprzedniku i następcy, którego nigdy nie szanowałem przede wszystkim za horror z kasem. Ale trzeba też powiedzieć, że wartościowanie przeprowadzone w tamtym czasie było druzgocące, a skutki odczuwam do dnia dzisiejszego. Co najlepiej widać po kalkulatorze emerytalnym. Stosunek do średniej za rok 2010 - 1,2 a za rok 2011 - 0,87.Zresztą do dzisiaj jeszcze nie osiągnąłem 1,00.
Ciekawy wywód. Jednego nie rozumiem (nędzny cywil) dlaczego w Marynarce Wojennej nie ma generałów, a JK generałem został o_O
 
Back
Do góry