• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Znalezione w internetach. Dotyczy policji, ale u nas też by się sprawdziło :
Mówi się, że ten statek od dawna tonie. Co według Ciebie należałoby zmienić w systemie zarządzania taką formacją jaką jest Policja?

Oczekiwałbym, żeby zlikwidowano statystyki i kolesiostwo, żeby komendantami nie zostawali ludzie, którzy na niczym się nie znają, a jak się znają to tylko na tym, żeby podwładny nosił czapkę na głowie, żeby podwładny zamykał kratę na dołek, żeby podwładny pisał dużo mandatów – to nie jest reguła, ale takie przypadki to nadal nie wyjątek. Oczekiwałbym także, żeby został wprowadzony zapis, gdzie zawarte by było, że nikt nie może pójść na szkołę oficerską zanim nie osiągnie 15 lat służby. Ponadto, żeby każdy przyjmujący się do policji spędził 10 lat na ulicy – prewencja lub ruch drogowy. Później niech się dzieje wola nieba. Może taki człowiek iść do: wywiadowców, dochodzeń, kibiców, poszukiwaczy, narkotyków, na dzielnicę, na dyżurkę, do antyterrorystów, czy gdzie tam sobie zamarzy. No, a jak kogoś takiego nie wychowa ulica przez te 10 lat, nie nauczy twardości, cwaniactwa, a będzie plecakiem i będzie miał znajomego, gdzie trzeba, to niech mu ten znajomy stworzy jakieś nic nieznaczące stanowisko na wysokiej grupie, niech sobie posiedzi tam 5 lat i niech nic nie robi, a po 5 latach niech idzie na szkołę oficerską i niech zostanie oficerem. Wtedy będziemy mieli przynajmniej gwarancję, że ktoś kto ma na pagonach podkomisarza, to 10 lat biegał po ulicy i ma jakieś pojęcie o tej robocie, że kogoś zatrzymał, że kogoś zamykał, że z kimś się szarpał. Wtedy będziemy mieć też – może nie gwarancję – ale solidne podstawy żeby przypuszczać, że taki ktoś będzie dobrze zarządzał podwładnymi.

źródło : http://gazetasledcza.pl/2020/08/odchodza-doswiadczeni-ludzie/
 

Szef KAS powinien się tym zainteresować.
 
Moim zdaniem nazwa formacji Służba Celno-Skarbowa kojarzy się z połączeniem Służby Celnej z UKS. Nie ze skarbówką. Pracownicy UKS zawsze byli niedoceniani. Mam Kolegów z UKS. Z tego co mówią to nie utożsamiają się ze skarbówką a z nami jak najbardziej. Szanujmy i doceniamy Ich. UKS to nie skarbowcy tak jak i My nie jesteśmy skarbowcami. Mają bliską Nam tożsamość. Doceńmy to. Ja to doceniam
 
Moim zdaniem nazwa formacji Służba Celno-Skarbowa kojarzy się z połączeniem Służby Celnej z UKS. Nie ze skarbówką. Pracownicy UKS zawsze byli niedoceniani. Mam Kolegów z UKS. Z tego co mówią to nie utożsamiają się ze skarbówką a z nami jak najbardziej. Szanujmy i doceniamy Ich. UKS to nie skarbowcy tak jak i My nie jesteśmy skarbowcami. Mają bliską Nam tożsamość. Doceńmy to. Ja to doceniam

Piszesz że nie utożsamiają się ze skarbówką...

Nazwa... skarbowa wskazuje jasno na skarbówkę

Moim zdaniem Służba Celna była ok

Powinna pozostać
 
Służba Celna wròci wzbogacona o UKS. Dopiero wtedy niech drżą będzie nazwa Służba Celna patrz niemiecki ZOLL
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że Służba Celną była jest będzie i powróci co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Chodzi mi o to że w nazwie formacji kojarzy nam się Urząd Skarbowy. Tymczasem to są Nasi Policyjni Koleżanki i Koledzy z UKS których niniejszym serdecznie witam :) witajcie ;-)
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że Służbe Celną była jest będzie i powróci co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Chodzi mi o to że w nazwie formacji kojarzy nam się Urząd Skarbowy. Tymczasem to są Nasi Policyjni Koleżanki i Koledzy z UKS których niniejszym serdecznie witam :) witajcie ;-)
Masz to tego prawo ale we własnym imieniu
 
Chodzi mi o to że w nazwie formacji kojarzy nam się Urząd Skarbowy. Tymczasem to są Nasi Policyjni Koleżanki i Koledzy z UKS których niniejszym serdecznie witam :) witajcie ;-)
Falcon weź się zastanów człowieku, co piszesz. Co ma wspólnego uks ze Służbą Celną. Uks to tacy sami skarbowcy jak cała reszta, nie zaklinaj rzeczywistości.
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście że Służba Celną była jest będzie i powróci co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Chodzi mi o to że w nazwie formacji kojarzy nam się Urząd Skarbowy. Tymczasem to są Nasi Policyjni Koleżanki i Koledzy z UKS których niniejszym serdecznie witam :) witajcie ;-)
Co ty człowieku piszesz UKS!,,,,,, te nieroby miałam okazję z nimi pracować kiedy co niektórych wyrzucili z uks-u do urzędu celnego zadufani egoiści z z pensjami o których my nawet nie marzyliśmy w tym czasie
 
Co ty człowieku piszesz UKS!,,,,,, te nieroby miałam okazję z nimi pracować kiedy co niektórych wyrzucili z uks-u do urzędu celnego zadufani egoiści z z pensjami o których my nawet nie marzyliśmy w tym czasie
Z tego, co pamiętam cieszyliśmy się jak głupki, że z UKS przychodzi szczególny nadzór, bo w innym przypadku sporo Urzędów Celnych na Zachodzie zaorano by całkowicie. Natomiast odnosząc się do nierobów, to u nas też byli i są nadal, ale nie śmiałam bym tak pisać uogólniając - chyba, że byłabym jakąś tępą dzidą !!!
 
Nie uogólniaj, bo po wpisie widać, że w D byłaś i G widziałaś.
Były UKS - jesteś... No gratulacje ,Myślę że za wzajemnością..W Duppiieeeee .bylam i na własnej dupie odczułam to co co robili z celnikami ludzie z bylego auks...poniżali gnoilly szmaci co robili ludzie z UKS Mam nadzieję że piszesz do mnie i że nie jesteś człowiekiem z byłego uks. Do tej pory w urzędach celnych ludzie z uks-u czują się lepsi celnicy dla nich to są po prostu zwykłe szmaty ludzie...... Otwórzcie oczy!,,,,,,,
 
Były UKS - jesteś... No gratulacje ,Myślę że za wzajemnością..W Duppiieeeee .bylam i na własnej dupie odczułam to co co robili z celnikami ludzie z bylego auks...poniżali gnoilly szmaci co robili ludzie z UKS Mam nadzieję że piszesz do mnie i że nie jesteś człowiekiem z byłego uks. Do tej pory w urzędach celnych ludzie z uks-u czują się lepsi celnicy dla nich to są po prostu zwykłe szmaty ludzie...... Otwórzcie oczy!,,,,,,,
Ważne by walczyć
 
Jest czas pracy (radości), jest czas postu (długo trwa), no a dziś święto KAS, idę na soczek i :coffee: ( na więcej ni ma...o_O)
 
 
Back
Do góry