• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Mam przed sobą wydruk z Wykazu prac legislacyjnych MFiR ( Ministerstwa Finansów i rozwoju. Lista projektów dotyczących KAS liczy 134 pozycje, przy czym nie jestem pewny czy dobrze je odfiltrowałem listy ponad 330 pozycji. Dane te ściągnąłem Biura Informacji Publicznej Rządowego Centrum Informacji. W zakładce legislacja pod zbiorze rządowy proces legislacyjny są projekty rozporządzeń.
http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-f...n-2&p_p_col_count=1#p_p_id_101_INSTANCE_kYC4_
Powyższy link prowadzi do harmonogramu prac legislacyjnych MF. Zachęcam wszystkich do zajrzenia na te strony. Niestety nie udało mi się dotrzeć do treści projektów. Może ktoś lepiej nawigujący po sieci da radę.
Sądząc po terminach realizacji projektów sprawy KAS są głęboko w lesie. Czy to dla nas dobrze czy źle? Nie wiem. Ale trzeba szukać dokumentów oficjalnych, aby się dowiedzieć co dla nas szykują i jak temu przeciw działać
 
Struktura KAS !!!
 

Attachments

  • pismo Ministra M. Banasia w sprawie KAS.pdf
    46,6 KB · Wyświetleń: 576
  • 20170105A KAS- teren.pdf
    149 KB · Wyświetleń: 683
  • 20170105A KAS-centrala.pdf
    147,2 KB · Wyświetleń: 453
W Oddziałach Celnych mają służyć funkcjonariusze oraz pracować pracownicy cywilni!!! I tutaj będą patologie......
 
W Oddziałach Celnych mają służyć funkcjonariusze oraz pracować pracownicy cywilni!!! I tutaj będą patologie......

a to nie nie jest patologia? :
Komórka zatrudniająca pracowników cywilnych z możliwością pełnienia służby przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

tutaj będą się "misiewicze" dekować.
 
Super koncepcja - w UCS'ie w Pionie Kontroli w Komórce Kontroli Rynku i Komórce Kontroli Celno-Skarbowej zasadniczo cywile z możliwością obecności funkcjonariuszy? Fajki przywiezione przez Pion Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej - mundurowych, i fajki przywiezione przez Pion Kontroli w Komórce Kontroli Rynku i Komórce Kontroli Celno-Skarbowej - cywili, będą obrabiane przez mundurowych z Komórki Dochodzeniowo - Śledczej? Ze względu na trudy służby w DŚ? Do tego dyżurni mundurowi?
Jak można oczekiwać że cywile będą nadstawiać karku nocami i w weekendy tak jak mundurowi? Jeśli mogą to robić cywile to dlaczego w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej będą to robić mundurowi? A co z zasadą że zwalczający przestępczość skarbową, do tego w terenie i w róźnych porach, mieli być funkcjonariuszami? Oni nie zasługują na to? Bardziej zasługują na mundur ludzie z DŚ zza biurek? Żenada
PS. Komu służbowo będą podlegać nieliczni zapewne funkowie w Pionie Kontroli, skoro ten pion kierowany będzie przez cywilnego III zastępcę Naczelnika UCS?
wszystko rozstrzygnie się w praniu - zdobywanie wiedzy na żywym organiźmie - coraz bardziej realny staje się zgon pacjenta - Ojczyzna na tym nie zyska
 
Ostatnia edycja:
"Wszyscy znamy kogoś, kto nas wk*rwia samą mordą."
 
Ostatnia edycja:
Jak można oczekiwać że cywile będą nadstawiać karku nocami i w weekendy tak jak mundurowi? Jeśli mogą to robić cywile to dlaczego w Pionie Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej będą to robić mundurowi? A co z zasadą że zwalczający przestępczość skarbową, do tego w terenie i w róźnych porach, mieli być funkcjonariuszami? Oni nie zasługują na to? Bardziej zasługują na mundur ludzie z DŚ zza biurek? Żenada
Ojczyzna na tym nie zyska

Już tego twojego szczekania psa ogrodnika nie mogę znieść...zamknij...już ten.....i odp...się od DŚ . Uwierz mi ze zasługują na mundur.
 
Już tego twojego szczekania psa ogrodnika nie mogę znieść...zamknij...już ten.....i odp...się od DŚ . Uwierz mi ze zasługują na mundur.


wyluzuj młody celniku, pogódź się z faktami, chyba nie powiesz że sprawiedliwym jest mundur dla człowieka zza biurka z dś i brak munduru dla człowieka, który służy w terenie, popołudniami, w nocy, w weekendy, na nieprzyjaznym terenie, w polowych warunkach, wchodzącego do melin, spelun, bud, kontenerów, spotykającego się z agresją posiadających przewagę liczebną przestępców, czasami wspieranych przez adwokatów - co jest zwalczaniem przestępczości?

twój język nie pozostawia złudzeń, że do dś trafiłeś przypadkowo albo wręcz przeciwnie
 
12.10.2016 młody celniku napisałeś:

Sławku cóż zmniejsz licznik członków ZZ o moją osobę - ja rezygnuje czuje się zawiedziony...


więc co ty tu jeszcze ujadasz obrażony na wszystkich?
 
Ostatnia edycja:
młody celniku - a jeszcze w kwietniu 2015 pisałeś tak:

Jestem młody więc sorry za może zbyt naiwne spostrzeżenia ale czytam wszystkie posty uważnie.
Wniosek mój emerytura dla wszystkich funkcjonariuszy. Dlaczego?
Po 1 :
Po 14 latach i 11 miesiącach, kierują Cie do komórki bez emek mundurowych i tyle z Twojej emerytury.
Po 2:
Jesteś dziś w służbie obecnie kilka lat np w logistyce (bez zadań z wyroku TK) , ale byłeś wcześniej 14 lat 11 miesięcy i w komórce wykonującej te zadania. Przenieśli Cie bo tego wymagała służba (nikt się nie pytał czy chcesz), to do emerytury masz dymać do 67 lat mimo, ze brakował Ci miesiąc do 15 lat pracy i emerytury po uwzględnieniu wyroku TK - to absurd. Gdybyś wiedział to nogami i rekami zaparłbyś się przed przeniesieniem. Twojego kumpla nie przenieśli popracował ten miesiąc i idzie na emeryturę po 15 latach a Ty bez tego miesiąca jeszcze np pracuj lat 20 czyli w sumie 35 ?
Po 3 :
Jak określić sprawiedliwie legislacyjnie kto te zadania wykonuje. Nawet w komórkach typowych z tych zadań czyli z wyroku TK (WZP, granica) nie wszyscy systematycznie je wykonują, albo wykonują kilka m-cy lub dni potem nie wykonują i zmiana. Granica np: na jamie wykonuje zadania a na szlabanie lub ewidencji tez ? (a jeśli rotacja ,,losowanie" ) to liczyć każdy dzień z osobna że wtedy wykonywałeś a wtedy nie ?
OC wewnętrzne ta sama sytuacja główne zadanie to nadawanie towarom przeznaczeń celnych : zadania z wyroku TK wykonuje wg mnie : weryfikator, rewident (ale nie każdego dnia i nie systematycznie) a co z przyjmującymi zgłoszenia na ,,okienku", a co z kancelarią, kasą itp ? potem zmiana bo taka potrzeba i pomieszanie ?
Dozór : też jedni wykonują inni nie, wcześniej jako stałe dozory nie wykonywali teraz inne cele tego referatu część wykonuje,
Dochodzeniówki : podobnie, nie wszyscy w tym referacie ścigają sprawców i zwalczają jest wiele osób z obsługi kancelaryjnej nie prowadzących postępowań,
Po 4:
W innych służbach emerytura jest dla wszystkich funkcjonariuszy. Wyrok TK to fakt ze nie objęcie wykonujących zadania w nim wskazanych jest niezgodne z Konstytucją, ale nie przeszkoda żeby wszyscy je mieli.

Dlatego wysłałem dziś swoją deklaracje członkowską do ZZ CELNICY PL, bo wiem (przykład górników, MY w 2008) że jak będziemy razem to damy wszyscy rade. A z w/w względów musimy mówić wszyscy jednym głosem. Każdy kto dziś jest celnikiem zasłużył na tę emeryturę, niech w ostateczności ,,nowych" do niewymienionych zadań przyjmują na stanowiska cywilne ale z racji komplkacji prawnych i mogących być kolejnych skarg i niezgodności z prawem ,,starych" muszą objąć. Wiem, że trzeba to będzie jak psu z gardła wyrwać ale razem nam sie uda. Proszę wiec Was moi koledzy zapisujcie sie do związków, choćby teraz na ten najważniejszy moment, ale zróbcie to bo w tym widzę nadzieje na objęcie wszystkich.
Ps. ja już byłem na OC wewnętrznym, WZP, granicy, teraz dochodzeniówka.
 
wyluzuj młody celniku, pogódź się z faktami, chyba nie powiesz że sprawiedliwym jest mundur dla człowieka zza biurka z dś i brak munduru dla człowieka, który służy w terenie, popołudniami, w nocy, w weekendy, na nieprzyjaznym terenie, w polowych warunkach, wchodzącego do melin, spelun, bud, kontenerów, spotykającego się z agresją posiadających przewagę liczebną przestępców, czasami wspieranych przez adwokatów - co jest zwalczaniem przestępczości?

twój język nie pozostawia złudzeń, że do dś trafiłeś przypadkowo albo wręcz przeciwnie

Bolo, jak będę miał to robić jako cywil, to niech zapomną o nockach, popołudniach, świętach. Skorzystam z dobrodziejstwa kodeksu pracy. Osiem godzinek w czasie pracy urzędu i tyle. Bajzel będzie na całego.
 
Ostatnia edycja:
wyluzuj młody celniku, pogódź się z faktami, chyba nie powiesz że sprawiedliwym jest mundur dla człowieka zza biurka z dś i brak munduru dla człowieka, który służy w terenie, popołudniami, w nocy, w weekendy, na nieprzyjaznym terenie, w polowych warunkach, wchodzącego do melin, spelun, bud, kontenerów, spotykającego się z agresją posiadających przewagę liczebną przestępców, czasami wspieranych przez adwokatów - co jest zwalczaniem przestępczości?

twój język nie pozostawia złudzeń, że do dś trafiłeś przypadkowo albo wręcz przeciwnie

Możliwe, że trafił do dś "przypadkowo lub wręcz przeciwnie". W końcu nic nie wywołuje większej sraczki w IC i UC niż przeniesienie na granicę lub do dś. Pogódź się się z faktami...
 
Tak na szybko po spojrzeniu na tą najnowszą strukturę terenową KAS wynika ,że pod kapelusz pójdzie nie jedna trzecia, nie połowa ale przynajmniej dwie trzecie.
 
Back
Do góry