• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Właśnie widziałam "naszego" mecenasa Rolanda Szymczykiewicza w "Sprawie dla Reporterów" E. Jaworowicz, a wcześniej we "Wiadomościach" migawkę ze Sławkiem Siwym. Czyżbyśmy przedarli się do mediów i to do "1" czy to tylko moje płonne nadzieje?!
 
Odpowiedz z zus

Ktoś niedawno pytał co ze zwolnieniami z zus...czy będą płacić...oto odpowiedz na moje oficjalne pismo z końca sierpnia.
 

Attachments

  • DSCF8442.jpg
    DSCF8442.jpg
    585,5 KB · Wyświetleń: 302
Więc teraz kto ma czas.zdrowie i ochotę może się z nimi boksować w sądzie...oto kolejny dowód na to jak zostaliśmy "wydymani" przez kolejną władzę.
 
Sprawdziłem,przeczytałem-prawnikiem ani adwokatem nie jestem. Oni to z kimś musieli konsultować skoro prawie trzy tygodnie czekałem na odpowiedz.
 
witam
Odpowiedz może i jest sensowna ale tutaj należałoby odnieść się do wyroków jakie zapadały w NSA i dotyczyły m.in. funkcjonariusza Policji, którzy również nie opłacali składek chorobowych oraz funkcjonariusza celnego. W obu tych przypadkach pomimo braku wpłaty tych składek NSA zasądzał na ich korzyść i w efekcie otrzymywali oni zaległe zasiłki chorobowe.
 
z mojego doświadczenia jako ławnika w sądzie pracy:

kilkadziesiąt spraw o wypłatę zasiłków, których odmówił zus

pomimo wyroków sn

po którejś z kolei sprawie, kolejnej przegranej przez zus, sędzia ogłasza przerwę i wzywa pełnomocnika zus

"wie pan, jak brzmią wyroki sn w podobnych sprawach?"

"tak wysoki sądzie"

"przegrywacie sprawa za sprawą, dlaczego odmawiacie tym ludziom zasiłków, pomimo znajomości linii orzeczniczej?"

"centrala zaleciła takie postępowanie"

"no dobrze, ale dlaczego skoro wszystkie sprawy przegrywacie?"

"do sądu odwołuje się 10%"

wszystko w temacie
 
Art. 7. Zasiłek chorobowy przysługuje również osobie, która stała się niezdolna do pracy po ustaniu tytułu ubezpieczeniachorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni i powstała:1) nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego;2) nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego – w razie choroby zakaźnej, którejokres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni, lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuż-szym niż 14 dni od początku choroby.Art. 8. Zasiłek chorobowy przysługuje przez okres trwania niezdolności do pracy z powodu choroby lub niemożnościwykonywania pracy z przyczyn określonych w art. 6 ust. 2 – nie dłużej jednak niż przez 182 dni,
Widocznie Twój ZUS przeczytał tylko art 1
 
Sprawdziłem,przeczytałem-prawnikiem ani adwokatem nie jestem. Oni to z kimś musieli konsultować skoro prawie trzy tygodnie czekałem na odpowiedz.

Szanowny Kolego!
Nie trzeba być prawnikiem, by odszukać, przeczytać i spróbować zrozumieć:
- dlaczego, jakim prawem, po kiego czorta coś muszę i czego mi nie wolno.

Obawiam się, że nawet nie spróbowałeś sprawdzić i zrozumieć podstawy prawnej.
Powiadasz: - Trzy tygodnie ...
 
z mojego doświadczenia jako ławnika w sądzie pracy:

kilkadziesiąt spraw o wypłatę zasiłków, których odmówił zus

pomimo wyroków sn

po którejś z kolei sprawie, kolejnej przegranej przez zus, sędzia ogłasza przerwę i wzywa pełnomocnika zus

"wie pan, jak brzmią wyroki sn w podobnych sprawach?"

"tak wysoki sądzie"

"przegrywacie sprawa za sprawą, dlaczego odmawiacie tym ludziom zasiłków, pomimo znajomości linii orzeczniczej?"

"centrala zaleciła takie postępowanie"

"no dobrze, ale dlaczego skoro wszystkie sprawy przegrywacie?"

"do sądu odwołuje się 10%"

wszystko w temacie
Tak to działa dokładnie i bardzo różnie z tym bywa (mam nadzieje ,że bywało) też w pierwszej instancji. Ale w drugiej sprawę przegrają.
 
Szanowny kolego cat! wyobraz sobie że sprawdziłem i staram się zrozumieć! co innego jest kwestia jak to dalej "ugryzć" no ale ty zapewne masz odpowiedz na wszystko! i wypraszam sobie twoje głupie insynuacje pod moim adresem! dotarło??? to ciesze sie!!
 
Szanowny kolego cat! wyobraz sobie że sprawdziłem i staram się zrozumieć! co innego jest kwestia jak to dalej "ugryzć" no ale ty zapewne masz odpowiedz na wszystko! i wypraszam sobie twoje głupie insynuacje pod moim adresem! dotarło??? to ciesze sie!!


Jeżeli uważasz moje słowa za insynuacje, to bardzo Cię przepraszam, bo nie po to pisałem.
Skoro uważasz je za głupie - to rozumiem, że przeprosiny zamykają naszą rozmowę.

ps
Z bezradności, człowiek może zdychać, lecz
jeśli cieszą go małe rzeczy, to z nim wszystko w porządku ...
 
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25564

Pod tym adresem niejaki pan T. Ludwiński skarży się na dyskryminacje pracowników cywilnych kasu względem funkcjonariuszy celnych. Krzywdzący jest:
art. 238. 1. Środki finansowe uzyskane z tytułu zmniejszenia uposażeń funkcjonariuszy w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim przeznacza się w całości na nagrody uznaniowe za wykonywanie zadań służbowych w zastępstwie funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich.
2. Środki finansowe, o których mowa w ust. 1, zwiększają fundusz nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celno-Skarbowej, utworzony na podstawie art. 220 ust. 2.

Pracownicy cywilni takich zapisów nie mają. To ja zadam kilka pytań temu panu:
- czy pan wie, że funkcjonariusze celni nigdy nie odprowadzali składki chorobowej na ZUS i ZUS nie płaci funkcjonariuszom celnym ani żadnym innym funkcjonariuszom chorobowego tak jak płaci chorobowe pracownikom cywilnym?
- czy pan wie że cywilni pracownicy SG, policji itd też nie są tak samo traktowani jak funkcjonariusze tych służb tylko tak jak cywile w kasie?
- czy pan wie że funkcjonariuszom wszystkich służb mundurowych zwolnienie chorobowe płaci firma zatrudniająca funkcjonariuszy?
- czy pan wie, że Tusk zabrał funkcjonariuszom wszystkich służb w tym i Służbie Celnej L4 płatne w wysokości 100% i zostawił tylko 80% a właśnie to nadwyżkę przeznaczył na nagrody tak jak jest w art 238.
- czy pan wie, że są prowadzone prace przez obecny rząd które mają przywrócić L4 dla funkcjonariuszy wszystkich służb w wys. 100%
Funkcjonariusze celni nigdy nie przyrównywali się do pracowników cywilnych (np pracowników urzędów skarbowych) tylko do pozostałych służb mundurowych. I tak była nierówność w uprawnieniach emerytalnych funkcjonariuszy celnych w stosunku do funkcjonariuszy innych służb mundurowych, która częściowo została teraz zniwelowana. Dla tego pana pismo jest co najmniej śmieszne i dziwne. Bo co będzie w chwili gdy L4 dla funkcjonariuszy będzie znowu płatne w 100%, co pan wtedy wymyśli, czy to też będzie nierówność? Funkcjonariusze Służby Celnej w 99% nie chcieli tego kasu robiliśmy wszystko co można było żeby do tego nie dopuścić ale niestety nie udało się czyjeś ambicje były ważniejsze, a teraz właśnie wychodzą takie bzdury.
 
Spokojnie, jeszcze trochę i też zechcą być funkcjonariuszami. Oczywiście 7-15 i w ciepłym.To dopiero jaja będą,
 
Back
Do góry