• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

W prasie piszą ,że w całym kraju propozycji nie przyjęło ponad 500 osób. To nie jest dużo, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych w KAS ok 60 tys.
 
W prasie piszą ,że w całym kraju propozycji nie przyjęło ponad 500 osób. To nie jest dużo, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych w KAS ok 60 tys.

Interpelacja nr 13839 w sprawie struktury zatrudnienia w Krajowej Administracji Skarbowej przed i po reformie
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=1FD9922173FC3DAEC1258152003F35B7&view=6

Interpelacja nr 14265 w sprawie procesu wdrażania oraz obecnego funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=F418CC918B2E152DC125815D0048D866&view=6

Interpelacja nr 14423 w sprawie zwolnień w Krajowej Administracji Skarbowej
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=4D57A9151BC38E5AC12581640049B1B4&view=6
 
Kontrola najwyższą formą zaufania. Zawsze była i będzie taka kontrola, pytanie jak będzie funkcjonowała, ale tego się dowiemy w najbliższych latach.
 
Zadowolone są jednostki, większość jest zobojętniała, dla mniejszości powtarzane wyjaśnienia w stylu: "ustawodawca nie przewidział środków kontroli instancyjnej, a w konsekwencji sądowoadministracyjnej" (z odpowiedzi MF dla NSZZ SG) są nie do przyjęcia. Ustawodawca-gapa, który po raz pierwszy w historii nie przewidział trybu zwolnienia ze służby funkcjonariuszy i prawa do sądu polegnie wcześniej, czy później. Jak nie przed sądami krajowymi, to europejskimi. Pomimo, że 60% załogi KAS dostało podwyżki w wysokości 40 zł brutto, to coś tu ciągle śmierdzi.
 
Zadowolone są jednostki, większość jest zobojętniała, dla mniejszości powtarzane wyjaśnienia w stylu: "ustawodawca nie przewidział środków kontroli instancyjnej, a w konsekwencji sądowoadministracyjnej" (z odpowiedzi MF dla NSZZ SG) są nie do przyjęcia. Ustawodawca-gapa, który po raz pierwszy w historii nie przewidział trybu zwolnienia ze służby funkcjonariuszy i prawa do sądu polegnie wcześniej, czy później. Jak nie przed sądami krajowymi, to europejskimi. Pomimo, że 60% załogi KAS dostało podwyżki w wysokości 40 zł brutto, to coś tu ciągle śmierdzi.

Skoro ustawodawca nie przewidział środków kontroli sądowoadministracyjnej znaczy to tylko tyle, że właściwy jest po prostu sąd powszechny.

A propo zadowolenia po podwyżkach. Co z tego, że dostałem kilkaset złotych podwyżki skoro tą podwyżką dopiero dobiłem po prawie 10 latach do poziomu koleżanek i kolegów, którzy robią to samo co ja, a po prostu byli zatrudnieni w lepszych czasach i od razu mieli pensję taką jaką mieli (nie chodzi o kokosy tylko dolne pułapy obecnych minimów w skarbówce) i przez te 10 lat nie dostali podwyżki. Także to że ktoś dostał podwyżkę Panie B. nie znaczy, że jest zadowolony.
 
Witam wszystkich.

Wiem o 3 Postanowieniach WSA w Szczecinie. Czy ktoś ma wiedzę o jeszcze innych może?
Będą kasacje od tych Postanowień trzech.
Najbliższe terminy mamy w Olsztynie - jeszcze we wrześniu i potem w Białymstoku w październiku.
Mam tutaj na myśli ucywilnienie.
We Wrocławiu SP wysłał pozew do Szefa KAS uznając, że to sprawa administracyjna.

Będziemy rekomendować już też jako Związek składanie pozwów. Będą wzory.

Proszę o informacje, jeśli ktoś ma wyznaczone już terminy wokand. Przypominam też o możliwości przesyłania na zz.celnicy.pl@poz.mofnet.gov.pl samych sygnatur, nawet jeśli nie ma terminów wokand.
W informacji trzeba podać sygnaturę, stronę i informację czego dotyczy skarga tzn. nie pisać, ze samo ucywilnienie tylko czy to jest skarga na bezczynność w związku z odwołaniem od decyzji(propozycji), czy też jest to skarga na inną czynność lub akt.
 
Sławku, nie łudź się. W obecnej sytuacji orzeczenie może być tylko jedno - zgodne z wolą prezesa.
Uważam że czekając na rozstrzygnięcie, należy równolegle pracowac nad rozwiązaniem równoległym.... Nie wiem, może w kierunku unii? Wszak im tez winno zależeć na szczelności granic. A presja finansowa podziała nawet i na "łaskawie nam panujących" - zobacz jak szybo Grecja zmądrzała. Wystarczyło kilka dni obowiązywania kar finansowych...
A że proces jest żmudny i długotrwały, im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Poza tym, cos mi mówi że obecnie atmosfera w Brukseli może byc dla Nas bardziej sprzyjająca niż w Kraju.
 
Kolego dale, na donoszenie na własny kraj do unii to możesz szukać, ale na mnie nie licz. Są sprawy ważniejsze, niż własne musze interesy,,,
 
Moim krajem jest EUROPA !!!!!!!!!!

Sorry , ale ja dla jakiś fobii grupki osób z szabelką z Rosjanami nie będę walczył !!!! Dzisiaj prawie jak we wrześniu Polska walczy ze wszystkimi !!!

Zgodnie z prawem Boskim to człowiek jest najważniejszy, a w naszym przypadku został ON pominięty !!!!!!!!!!

Koniec ! Kropka !

Kolego dale, na donoszenie na własny kraj do unii to możesz szukać, ale na mnie nie licz. Są sprawy ważniejsze, niż własne musze interesy,,,
 
Back
Do góry