• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jedyna możliwa obecnie forma protestu

drKontenerov

Użytkownik
Dołączył
20 Maj 2016
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Screamcity
Pisałem o tym tutaj kiedyś, teraz pora przejść od słów do czynów. Zamieszczam tutaj kopię na wypadek gdyby się nagle okazało, że byłem agentem SB, że jestem zamieszany w aferę korupcyjną, że jestem potomkiem KPP, że bylem w KBW, lub że Dzierżyński to mój ojciec chrzestny....
 

Attachments

  • zwolnienie z SC (1)1 copy.jpg
    zwolnienie z SC (1)1 copy.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 530
  • zwolnienie z SC (1).pdf
    33 KB · Wyświetleń: 761
Pisałem o tym tutaj kiedyś, teraz pora przejść od słów do czynów. Zamieszczam tutaj kopię na wypadek gdyby się nagle okazało, że byłem agentem SB, że jestem zamieszany w aferę korupcyjną, że jestem potomkiem KPP, że bylem w KBW, lub że Dzierżyński to mój ojciec chrzestny....
Naprawdę mi zaimponowałeś, ale moze jeszcze to przemyśl.
 
Chciałabym znaleźć w sobie tyle odwagi, by taki wniosek złożyć w swojej Izbie. Szacunek. Jeszcze funkcjonariusz celny.
 
Brawo kolego! Wyraziłeś w tym piśmie to wszystko o czym większość z nas myśli i czuje! Poza "sługusami" oczywiście! A przewodniczącemu i innym działaczom naszego związku powinno to też dać dużo do myślenia i może czas poszukać naprawdę dobrej i medialnej kancelarii prawnej w Warszawie, która zajęłaby się naszymi sprawami w najbliższym czasie, wobec tego co się dla nas szykuje...szkoda by nasze składki i nasze poprzednie działanie poszły na marne! Tylko głośne, medialne procesy przed sądami mogą odnieść jakiś skutek!
 
Brawo kolego! Wyraziłeś w tym piśmie to wszystko o czym większość z nas myśli i czuje! Poza "sługusami" oczywiście! A przewodniczącemu i innym działaczom naszego związku powinno to też dać dużo do myślenia i może czas poszukać naprawdę dobrej i medialnej kancelarii prawnej w Warszawie, która zajęłaby się naszymi sprawami w najbliższym czasie, wobec tego co się dla nas szykuje...szkoda by nasze składki i nasze poprzednie działanie poszły na marne! Tylko głośne, medialne procesy przed sądami mogą odnieść jakiś skutek!

Już kilka miesięcy temu wspominałem, że powinniśmy gremialnie nie przyjmować propozycji, ale powiedzcie to paniom z izb, bo o syfie z mf nawet nie myślę... Dobre było wytłumaczenie mf w trakcie protestu, przecież mamy rodziny, kredyty, ale przecież solidaryzując się z wami włożyliśmy mundury xD Nie wiem co ze mną będzie, ale nie zamierzam umierać za izbowców, nie chcieli protestować w czerwcu to srał ich pies, niech ich zwolnią, ucywilnią, mam to gdzieś, szacun dla kolegi, ale poświęciłeś się za ludzi, którzy mają cię kompletnie w dupie, gdzie byli jak w czerwcu protestowaliśmy, popełniłeś błąd, ale podziwiam i szanuję twoja decyzję :)
 
Pisałem o tym tutaj kiedyś, teraz pora przejść od słów do czynów. Zamieszczam tutaj kopię na wypadek gdyby się nagle okazało, że byłem agentem SB, że jestem zamieszany w aferę korupcyjną, że jestem potomkiem KPP, że bylem w KBW, lub że Dzierżyński to mój ojciec chrzestny....
to piekny i honorowy gest. Tylko, ze w tej grze nie gra sie honorowo. za przeciwnika masz cynicznych, zaklamanych, malych, plugawych karierowiczow, ktorzy nie pojma takich wartosci jak prawda, honor, uczciwosc. Nie mam prawa Cie oceniac ani nic Ci radzic ale ja raczej poszedlbym na batalie sadowa i wycisnal z drani jak najwiecej. Szacun za odwage.
 
Wielki szacun dla tego funkcjonariusza !!! Tylko kto to doceni poza nami funkami , marne szanse aby ta machina nabrała rozpędu , wielki mega odważny krok , ale już wiadomo ,że zniknie to w tłumie kłamstw i obłudy .... echhh szkoda słów ! Ale bardzo podziwiam pana BARDZO !!!!
 
Szacunek Szymon. Twój alokowany na 550 km kolega ze Świecka. . Ale pismo zrobiło NIESAMOWITE WRAŻENIE. Przy okazji Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z Białej..Wspaniali LUDZIE.
 
Ostatnia edycja:
Szacunek by był, gdyby nie fakt, że się zupełnie nie zgadzam z uzasadnieniem i jakimiś bredniami o "braku demokracji". A odwagi mi wystarczy na podobny "protest song" z pewnością, ale akurat w tech zmianach widzę ostatnią nadzieję na pozostanie w tej zatęchłej, czerwonej instytucji.
 
Szacunek by był, gdyby nie fakt, że się zupełnie nie zgadzam z uzasadnieniem i jakimiś bredniami o "braku demokracji". A odwagi mi wystarczy na podobny "protest song" z pewnością, ale akurat w tech zmianach widzę ostatnią nadzieję na pozostanie w tej zatęchłej, czerwonej instytucji.

W pełni się zgadzam. Co za bzdury o braku demokracji.!!! Demokrację i poszanowanie praw człowieka gwarantują nam w obecnej, trudnej sytuacji politycznej Panowie Piotrowicz, Kryże i Jasiński.
Naprawdę niektórzy nie znają umiaru w krytyce dobrej zmiany.
 
I się zaczyna wszechobecny hejt ! Jeden odważny zrobił wielki krok do przodu a tu znowu myśliciele "wielcy " włączają swoje logiczne wywody ! Masakra i jak tu ma być dobrze ?
 
Pisałem o tym tutaj kiedyś, teraz pora przejść od słów do czynów. Zamieszczam tutaj kopię na wypadek gdyby się nagle okazało, że byłem agentem SB, że jestem zamieszany w aferę korupcyjną, że jestem potomkiem KPP, że bylem w KBW, lub że Dzierżyński to mój ojciec chrzestny....
Dla mnie imponujące. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Szymon, wielki szacunek dla Ciebie. Jesteś prawdziwym Celnikiem, dla mnie Bohaterem oraz uczciwym Człowiekiem. Nie zgadzasz się z kłamstwem i obłudą jaka nas spotkała ze strony cholernej dobrej zmiany, z podłością ludzi którym zaufaliśmy. Prawda jest taka, że w chwili kiedy pisowcy traktują nas jak ludzkie ścierwo każdy z nas powinien tak uczynić.
Mogę być tylko dumny, że w formacji mundurowej jaką jest Służba Celna pełnią służbę ludzie z takimi ideałami jak Ty.
Jeszcze raz kłaniam się nisko przed Tobą.
 
Szacunek by był, gdyby nie fakt, że się zupełnie nie zgadzam z uzasadnieniem i jakimiś bredniami o "braku demokracji". A odwagi mi wystarczy na podobny "protest song" z pewnością, ale akurat w tech zmianach widzę ostatnią nadzieję na pozostanie w tej zatęchłej, czerwonej instytucji.
Ponieważ drogi kolego(?) użyłeś cudzysłowu wskazującego na cytat, proszę Cię bardzo o dokładne wskazanie w którym miejscu mojego pisma znalazłeś brednie o braku demokracji? Ponadto uzasadnienie odzwierciedla moje poglądy i nie ma obowiązku się z nimi zgadzać. Pozdrawiam z nocnej służby.
 
to piekny i honorowy gest. Tylko, ze w tej grze nie gra sie honorowo. za przeciwnika masz cynicznych, zaklamanych, malych, plugawych karierowiczow, ktorzy nie pojma takich wartosci jak prawda, honor, uczciwosc. Nie mam prawa Cie oceniac ani nic Ci radzic ale ja raczej poszedlbym na batalie sadowa i wycisnal z drani jak najwiecej. Szacun za odwage.


Święta Prawda.
Przyznaję, że z powyższymi słowami muszę się zgodzić co do joty!
Jednak wypada chyba jeszcze zaznaczyć, iż niestety także wśród Nas,
zbyt wielu nigdy nie zrozumie całości przesłania @drKontenerov'a ...
 
to piekny i honorowy gest. Tylko, ze w tej grze nie gra sie honorowo. za przeciwnika masz cynicznych, zaklamanych, malych, plugawych karierowiczow, ktorzy nie pojma takich wartosci jak prawda, honor, uczciwosc. Nie mam prawa Cie oceniac ani nic Ci radzic ale ja raczej poszedlbym na batalie sadowa i wycisnal z drani jak najwiecej. Szacun za odwage.

A myślisz, że jestem naiwny i liczę, że od 11 lutego zaczną mi wypłacać emeryturę? :)
 
W pełni się zgadzam. Co za bzdury o braku demokracji.!!! Demokrację i poszanowanie praw człowieka gwarantują nam w obecnej, trudnej sytuacji politycznej Panowie Piotrowicz, Kryże i Jasiński.
Naprawdę niektórzy nie znają umiaru w krytyce dobrej zmiany.

Mistrz :) Nie ma to jak dobra, czerwona zmiana. Ciekawe, że SSC nie przeszkadza współpraca z tymi co onegdaj go więzili w ubeckich kazamatach...
 
Propozycja pilnego działania w sprawie emerytur

Art. 231. obowiązującej ustawy o Służbie Celnej w ust. 2 nakazuje traktować dotychczasowe okresy służby w Służbie Celnej oraz zatrudnienia w administracji celnej jako pełnienie służby w rozumieniu przepisów ustawy.

W zw. z powyższym czy nie jest zasadne zwrócenie się do Wydziałów Kadr Izb o wydanie dokumentu (zaświadczenia) potwierdzającego dotychczasowy okres pełnienia służby od chwili jej podjęcia do daty wystawienia zaświadczenia z uwzględnieniem okresu pełnienia służby w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (tak, tak kiedyś ustawodawca traktował funkcjonariuszy).

Uważam, że należy to zrobić pilnie z uwagi na strategię dalszych konkretnych działań. Proszę o wypowiedzi.
 
Back
Do góry