• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jedyna możliwa obecnie forma protestu

Odpowiedzialność Państwa za niezgodne z prawem wydanie lub niewydanie aktu normatywne

pytanie: kiedy ruszamy z pozwami?

http://lexplay.pl/artykul/Prawo-Umo...awem_wydanie_lub_niewydanie_aktu_normatywnego

cyt<Trudną do wyobrażenia w demokratycznym państwie prawnym jest bezkarność państwa za niezgodne z prawem działanie jego organów dlatego art. 77 ust. 1 Konstytucji RP stanowi o możliwości wynagrodzenia szkody, która została wyrządzona przez niezgodne z prawem działanie władzy publicznej.>
cyt. <Szkoda może zostać poniesiona również w skutek niewydania aktu normatywnego. Stanowi o tym art. 417 1 § 4 . Nie chodzi tu o niewydanie aktu normatywnego, którego wydanie nam wydawałoby się potrzebne bo mogłoby to prowadzić do wytaczania absurdalnych powództw. Chodzi o niewydanie takich aktów prawnych, do których wydania Państwo było zobowiązane ( chodzi o tzw. zaniechanie legislacyjne).>
<Jeżeli podany jest termin w jakim dany akt normatywny powinien zostać wydany to o zaniechaniu legislacyjnym można mówić w przypadku gdy nie zostanie on wydany wraz z jego upływem. Jeżeli termin wydania aktu normatywnego nie został określony to przyjmuje się, że powinien on zostać wydany niezwłocznie.>

co o tym myslicie?
 
Najlepiej jutro!
Należy dobrze rozpocząć Nowy Rok.

ciekawe tylko kto te pozwy przygotuje i czy mamy na to już uzbieraną kasę ze składek. Pytanie również czy stać Nas teraz na organizowanie zjazdów, refundowanie kosztów dojazdu, noclegów i dywagacje o dupie marynie.

Delegaci się nie sprawdzają, Sławek powinien mieć władzę absolutną, jest naszym przedstawicielem któremu ufamy, poświęcił wiele, wiele razy stracił i mam nadzieję że ma jeszcze kilka Asów za rękawem.
 
Ostatnia edycja:
angel81

Ponad wolą Sławka jest jeszcze Statut Związku, a jeszcze przed nim ustawa o zz. Związek to nie prywatna firma. Zjazd jest konieczny by wszelkie późniejsze działania były umocowane.
Ufasz Sławkowi? Ja też, dlatego jeśli Sławek pisze że ma być Zjazd tzn. że musi być.

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów i miłego balu życzę.
 
angel81

Ponad wolą Sławka jest jeszcze Statut Związku, a jeszcze przed nim ustawa o zz. Związek to nie prywatna firma. Zjazd jest konieczny by wszelkie późniejsze działania były umocowane.
Ufasz Sławkowi? Ja też, dlatego jeśli Sławek pisze że ma być Zjazd tzn. że musi być.

Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów i miłego balu życzę.

Bol to wszystko!
 
Czas pożegnań :)

Witam po przerwie i chciałbym podziękować, za wszystkie słowa wsparcia, otuchy, ba podziwu nawet płynące z różnych stron i różnymi drogami. Sytuacja na dzisiaj, a innej się nie spodziewalem, wygląda tak: postanowienie1 copy.jpgpostanowienie2_2 copy.jpgDecyzja1 copy.jpgDecyzja2_2 copy.jpg.

Czeka mnie, a właściwie nie czeka, a już się zaczęła walk. Trzymajcie kciuki
 
Witam po przerwie i chciałbym podziękować, za wszystkie słowa wsparcia, otuchy, ba podziwu nawet płynące z różnych stron i różnymi drogami. Sytuacja na dzisiaj, a innej się nie spodziewalem, wygląda tak:Pokaż załącznik: 4443Pokaż załącznik: 4442Pokaż załącznik: 4444Pokaż załącznik: 4445.

Czeka mnie, a właściwie nie czeka, a już się zaczęła walk. Trzymajcie kciuki


odwagi i wytrwałości

przecierasz szlaki

to nigdy nie jest łatwe

w dodatku sam

trzymam kciuki
 
Powodzenia Kontenerov w tej nierównej walce. Ale był kiedyś taki gość Dawid. Też mówili, że nie ma szans.
 
A co dzieje sie z naszym kolegom który tak dzielnie zachował się w styczniu. Szymon napisz co sie z Toba dzieje czy zaskarżyłeś twoje zwolnienie do sądu czy odpuściłeś?
 
Jak większość wysłałem żądanie ustalenia emerytury do ZER i jak wszyscy, którzy tak zrobili dostałem zawiadomienie o przesłaniu wniosku do ZUS. ZUS jeszcze się nie odezwał. Jak tylko się odezwie występuję z pozwem przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie z tytułu zaniechania legislacyjnego. W obecnym chaosie nie ma raczej innej drogi.
 
Jak większość wysłałem żądanie ustalenia emerytury do ZER i jak wszyscy, którzy tak zrobili dostałem zawiadomienie o przesłaniu wniosku do ZUS. ZUS jeszcze się nie odezwał. Jak tylko się odezwie występuję z pozwem przeciwko Skarbowi Państwa o odszkodowanie z tytułu zaniechania legislacyjnego. W obecnym chaosie nie ma raczej innej drogi.
no wlasnie to wszystko nie jest jednoznaczne. Czemu nie teraz? Do czego ta dec. ZUS? Postepowanie ZER jest nielegalne. Dlaczego odszkodowanie za zaniechanie legislacyjne a nie utracone korzysci z tyt. emki? Brakuje mi jakiejs solidnej analizy prawnej.
 
To chyba jakieś jaja. Nie trzeba było się zwalniać! Mnie teraz ONI być może się pozbędą, choć nie jestem emerytem i TW, ale na pewno się tak nie upokorzę, by kogoś prosić o kasę.
 
Lupus...drkontenerow jest moim kolegą on nie wie kto to ja ale ja wiem kim jest on.nie znasz Człowieka więc daruj sobie swoje odcinki. To było w formie łagodnej A w formie hard tą sama wiadomość brzmi od..... czep się od kontenerowca. Nie znasz go
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry