• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Lista "misiewiczów SC"

Wszędzie jest tak samo , ten sam burdel i skurwysyństwo!
Nawet już nie mam żadnych pytań do naszego lokalnego związkowca bo widzę , że zarząd też mam już wyjebane na to wszystko ...
takie jest moje odczucie (choć chciałbym się mylić) ...
 
Wszędzie jest tak samo , ten sam burdel i skurwysyństwo!
Nawet już nie mam żadnych pytań do naszego lokalnego związkowca bo widzę , że zarząd też mam już wyjebane na to wszystko ...
takie jest moje odczucie (choć chciałbym się mylić) ...


Odczucia, to mamy wszyscy podobne, nie znaczy to jednak, że ktoś ma na wszystko "wyj*bane".
Ja tylko raz zadzwoniłem do "lokalnego" i doszedłem do wniosku, iż prędzej ja jestem w stanie
pomóc tej biednej sierocie, niż ona mnie. Nie użyłem tego określenia w sensie lekceważenia czy obrazy, lecz wskazania - bycie "lokalnym" czy w zarządzie ZZ, a nawet bycie jego przewodniczącym, w żaden sposób nie czyni silniejszym, sprawniejszym, mądrzejszym itp, a wręcz przeciwnie, gdy czuje się odpowiedzialność za innych.
ZZ Celnicy.pl, to nie tylko Sławek i Zarząd, którym najzwyczajniej w świecie mogły skończyć się pomysły,
a jeszcze tym bardziej ludzkie siły. Ten ZZ to także my wszyscy, którzy w nim uczestniczymy.
Inna sprawa, że większość, to uczestnicy bierni - chociaż akurat biernym, prócz bierności nic zarzucić nie można. Wolę takich, niż "aktywnych-przeciw". Ci "aktywni-przeciw" (bo mają rację) najszybciej zabijają nas wszystkich, Zarząd czy Sławka. TAK, ZABIJAJĄ, bo "słowo" zabija sprawniej, niż każda inna broń !!
"Pozytywnie aktywnych" jest garstka. Czemu? Czy tylko dlatego, że nikomu więcej "sie nie chce" ?!
W dużym stopniu tak, nie chce się, ale przede wszystkim tacy "pozytywnie aktywni" prędzej czy później
zostaną na Forum określeni mianem - w najlepszym wypadku - "szurniętych", a to trzeba umieć znieść
w swej "pańskiej dumie celnika". Wielu stąd, wręcz organicznie także mnie nie znosi, ale akurat na to,
to JA mam "wyj*bane" i nie przestanę myśleć o wspólnej naszej korzyści, co polecam pozostałym.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.ne...=59ac3154c1986979816a7e32464f0762&oe=593E5482
 
Ostatnia edycja:
Reforma stwarza również możliwość ,,ulokowania,, swoich plecaków na intratne stanowiska, referaty bez jakichkolwiek konkursow , zasad, wymagań. Oczywiście wiemy jak funkcjonowały dotychczasowe konkursy Itp. Ale nawet dotychczasowe naciaganie interpretacji ,,zasad,, nie pozwalało na wszystko ( chyba, że ktoś kupil papier -dyplom :D ). A teraz można wszystko, ulokować swoich gdzie się chce, bez żadnych zasad. Czyli nasze wieloletnie ,,plecaki,, mieli dobrze za poprzedniej władzy i nadal mają dobrze, a nawy jeszcze lepiej w czasach dobrej zmiany. Gratuluje

Ciekawe czy politycy dobrej zmiany wiedzą, że w CLE funkcjonuje zasada ,,grubej kreski,, którą tak mocno zwalczali !!!
 
Ostatnia edycja:
Proponuje zrobić takie małe opracowanie przez ZZ, które można przesłać Rządzącym w temacie ,,grubej kreski,, w polskim cle.

Wystarczy porównać: zarobki, stanowiska, stopnie - funkcjonariuszy mających obecnie stanowić kadrę w UCS. Takie porównanie objąć pomiędzy: grudzień 2008 rok a grudzień 2015 rok. Zakres tych dat, da odpowiedz kto za czasów tak negatywnie ocenianych przez obecnie rządzących ,,robił karierę,, . Czy czasem Ci sami ludzie co przeszli tak zawrotną ścieżkę kariery w tamtych czasach, nadal nie są na ,,samym szczycie,, w okresie ,,dobrej zmiany,, ???

Dla nie których może się wydawać to nie znaczące ale naprawdę ma to znaczenie !!! Przypomniał mi się fragment audycji w Radio Maryja z Ministrem M. Banasiem kiedy to na zadane pytanie o brak zmian kadrowych w CLE Pan Minister gorąco zaprzeczył podając jak wielu Dyrektorów odwołał. Mam wrażenie, że cała ta karuzela z odwoływanie (bardziej przenoszenie) DIC miała właśnie temu służyć aby politykom obecnie rządzących oraz innym wpływowym ,,ośrodkom,, pokazać tą zmianę. Nie wiem czy Pan Minister nie chciał albo nie umiał reformować to w inny sposób niż w oparciu o stary układ. ALE nawet Pan Minister musi się liczyć z zaleceniem, ideą Prezesa Kaczyńskiego ,,walki z układem,, w Polskim życiu publicznym ( w tym również w CLE ) !!!

A zmiana DIC nic nie dała i była ,,pozorowana,, . Kadra, która się skumplowała przez osiem lat poprzednich rządów na różnego rodzaju spotkaniach , szkoleniach - przenoszona pomiędzy Izbami, nie dała sobie zrobić nawzajem kuku oraz wiernej sobie świcie.
Na papierze zmian DIC oraz z-ca DIC było bardzo dużo a na koniec i tak wracali na swoje podwórko zgodnie z zasadą ,,papier przyjmie wszystko,, !!!
 
Tak to prawda, krzywda im się nie stała po chwilowym przeniesieniu, a teraz znowu wracają skąd wyszli. Za poprzedniej władzy byli na stołkach za obecnej władzy są na stokach - jacyś nietykalni czy co ??? O co chodzi ?
 
Tak to prawda, krzywda im się nie stała po chwilowym przeniesieniu, a teraz znowu wracają skąd wyszli. Za poprzedniej władzy byli na stołkach za obecnej władzy są na stokach - jacyś nietykalni czy co ??? O co chodzi ?

Pewnie cześć nietykalna, a część po prostu merytoryczna. Dobra zmiana okazała się zmianą DOBRĄ ale nie koniecznie dla wyników UC/IC . Ktoś zmądrzał i może chce naprawić błędy gdy jeszcze nie jest za późno!
 
Proponuje zrobić takie małe opracowanie przez ZZ, które można przesłać Rządzącym w temacie ,,grubej kreski,, w polskim cle.

Wystarczy porównać: zarobki, stanowiska, stopnie - funkcjonariuszy mających obecnie stanowić kadrę w UCS. Takie porównanie objąć pomiędzy: grudzień 2008 rok a grudzień 2015 rok. Zakres tych dat, da odpowiedz kto za czasów tak negatywnie ocenianych przez obecnie rządzących ,,robił karierę,, . Czy czasem Ci sami ludzie co przeszli tak zawrotną ścieżkę kariery w tamtych czasach, nadal nie są na ,,samym szczycie,, w okresie ,,dobrej zmiany,, ???

Dla nie których może się wydawać to nie znaczące ale naprawdę ma to znaczenie !!! Przypomniał mi się fragment audycji w Radio Maryja z Ministrem M. Banasiem kiedy to na zadane pytanie o brak zmian kadrowych w CLE Pan Minister gorąco zaprzeczył podając jak wielu Dyrektorów odwołał. Mam wrażenie, że cała ta karuzela z odwoływanie (bardziej przenoszenie) DIC miała właśnie temu służyć aby politykom obecnie rządzących oraz innym wpływowym ,,ośrodkom,, pokazać tą zmianę. Nie wiem czy Pan Minister nie chciał albo nie umiał reformować to w inny sposób niż w oparciu o stary układ. ALE nawet Pan Minister musi się liczyć z zaleceniem, ideą Prezesa Kaczyńskiego ,,walki z układem,, w Polskim życiu publicznym ( w tym również w CLE ) !!!

A zmiana DIC nic nie dała i była ,,pozorowana,, . Kadra, która się skumplowała przez osiem lat poprzednich rządów na różnego rodzaju spotkaniach , szkoleniach - przenoszona pomiędzy Izbami, nie dała sobie zrobić nawzajem kuku oraz wiernej sobie świcie.
Na papierze zmian DIC oraz z-ca DIC było bardzo dużo a na koniec i tak wracali na swoje podwórko zgodnie z zasadą ,,papier przyjmie wszystko,, !!!

Bradzo dobra propozycja - jak rozliczać yo rozliczać a jak krecha, to dla wszystkich.
 
Takie porównanie powinno się zrobić dla P. Barabara "Misiewicza" nr 1

2004 rok - osiągnięcia ( .....)
2008 rok - osiągnięcia (......)
2017 rok - osiągnięcia i wielki finał !!! (...... )

Tak obiektywnie to ONA na dzisiaj wygrała wszystko, w przeciwieństwie do NAS !!!

Bradzo dobra propozycja - jak rozliczać yo rozliczać a jak krecha, to dla wszystkich.
 
A ja Wam mówię, że jak trzeba będzie to "Misiewicz nr 1" czytaj - Barbara związkowa- "wyroluje" i Banasia,
bo to Bardzo Zła Kobieta jest!!!!!
 
Oj ciekawe rzeczy z tym przydziałem stanowisk się będą działy.
Co niektórym nagle zadań przybywa tylko żeby wskoczyć tam gdzie trzeba.
Oj coś czuję, że polecą donosy na takowych.
 
Ostatnia edycja:
Jak się okazuje przetasowania "swoich" idą dalej. Gratulujemy koleżance z sekretariatu awansu na kierowniczkę oddziału w Nowym Sączu. Ucieczka z ucywilnienia z działu ogólnego do oddziału i to na kierowniczkę. Skąd ma mieć wiedzę i doświadczenie do takiej funkcji?? Nie wiadomo.
 
Back
Do góry