• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EtoSkarbowca

Czytam, czytam i nie wierzę. Celnicy- opamiętajcie się. Te kilka zdjęć na jakimś portalu ze spartakiady (to taki zlot skarbowców z całej Polski), na którym wszyscy się bawią i (nawet) rywalizują ze sobą w zawodach sportowych (i nie jest to oficjalnie sztafeta 4 razy 100 bez zagrychy), pokazuje tylko że skarbowcy mogą się bawić i z dystansem podchodzą do życia. Transparenty zaś raczej stanowią ironię (do sprawdzenia w słowniku co to jest) na KAS. Czytając Wasze komentarze mam wrażenie że celnicy są pozbawieni humoru i dystansu do siebie i swojej pracy. Wszyscy zachowują się jakby mieli jakieś tyczki w doopie/(sztywniacy innym słowem) . Więcej luzu Panowie. Aż strach się bać co robicie w pracy: tylko powaga i nic więcej- nawet zażartować nie można bo ... Więcej luzu. Wiem że prawdopodobnie móój post zostanie skasowany ale mówie że więcej luzu Panie i Panowie ;)
 
Czytam, czytam i nie wierzę. Celnicy- opamiętajcie się. Te kilka zdjęć na jakimś portalu ze spartakiady (to taki zlot skarbowców z całej Polski), na którym wszyscy się bawią i (nawet) rywalizują ze sobą w zawodach sportowych (i nie jest to oficjalnie sztafeta 4 razy 100 bez zagrychy), pokazuje tylko że skarbowcy mogą się bawić i z dystansem podchodzą do życia. Transparenty zaś raczej stanowią ironię (do sprawdzenia w słowniku co to jest) na KAS. Czytając Wasze komentarze mam wrażenie że celnicy są pozbawieni humoru i dystansu do siebie i swojej pracy. Wszyscy zachowują się jakby mieli jakieś tyczki w doopie/(sztywniacy innym słowem) . Więcej luzu Panowie. Aż strach się bać co robicie w pracy: tylko powaga i nic więcej- nawet zażartować nie można bo ... Więcej luzu. Wiem że prawdopodobnie móój post zostanie skasowany ale mówie że więcej luzu Panie i Panowie ;)

przebieranki, humor, zabawa - ok

ale te propagandowe hasła są na serio

i tego nie podejmuję się zdiagnozować



co do kasowania postów - to nie skarbowcy.pl ;)

co do poczucia humoru u celników - błądzisz - poczytaj http://celnicy.pl/showthread.php/3433-Na-wesoło
 
Ostatnia edycja:
Dr House powinien chyba umieć wyczuwać złośliwości. "KAS - odlot gwarantowany" albo "KAS wkrótce na nas spłynie drugi Kuwejt się rozwinie" to przecież zwyczajny sarkazm. Inna rzecz, że pokazanie tych samych zdjęć w otoczeniu felietonów pochwalnych wobec KAS powoduje, że ironia znika.
 
Ostatnia edycja:
Czytam, czytam i nie wierzę. Celnicy- opamiętajcie się. Te kilka zdjęć na jakimś portalu ze spartakiady (to taki zlot skarbowców z całej Polski), na którym wszyscy się bawią i (nawet) rywalizują ze sobą w zawodach sportowych (i nie jest to oficjalnie sztafeta 4 razy 100 bez zagrychy), pokazuje tylko że skarbowcy mogą się bawić i z dystansem podchodzą do życia. Transparenty zaś raczej stanowią ironię (do sprawdzenia w słowniku co to jest) na KAS. Czytając Wasze komentarze mam wrażenie że celnicy są pozbawieni humoru i dystansu do siebie i swojej pracy. Wszyscy zachowują się jakby mieli jakieś tyczki w doopie/(sztywniacy innym słowem) . Więcej luzu Panowie. Aż strach się bać co robicie w pracy: tylko powaga i nic więcej- nawet zażartować nie można bo ... Więcej luzu. Wiem że prawdopodobnie móój post zostanie skasowany ale mówie że więcej luzu Panie i Panowie ;)
Wiesz L-uksik nam już dawno nie jest do śmiechu. Niestety żyjemy w nieustannym napięciu bo szybko po wyborach okazało się to, czego najmłodsi i najstarsi funkowie się nie spodziewali.Myślę, że tego nie zrozumiesz ......
 
Niestety- wiem i rozumiem. Jak wszyscy (oprócz wierchuszki) nie wiem co dalej będzie. Na początku nasz Superszef i dyrekcja zapewniała że wszyscy będziemy zatrudnieni w KASie. Potem była mowa o "małych redukcjach" - ale tylko o odchodzących na emerytury. Teraz jest mowa że nie wszyscy bo do zwolnienia jest połowa z nas- zostaną tylko najlepsi (czyli swoi). Tak samo jak Wy (celnicy) oczekujemy na KAS (to jest sarkazm) i na "dobrą zmianę".
 
potatusiali faceci w rajtuzach z wygolonymi pachami to zabawa i rywalizacja? a poszedł precz z taką propozycją luzu i żartu.

Czytam, czytam i nie wierzę. Celnicy- opamiętajcie się. Te kilka zdjęć na jakimś portalu ze spartakiady (to taki zlot skarbowców z całej Polski), na którym wszyscy się bawią i (nawet) rywalizują ze sobą w zawodach sportowych (i nie jest to oficjalnie sztafeta 4 razy 100 bez zagrychy), pokazuje tylko że skarbowcy mogą się bawić i z dystansem podchodzą do życia. Transparenty zaś raczej stanowią ironię (do sprawdzenia w słowniku co to jest) na KAS. Czytając Wasze komentarze mam wrażenie że celnicy są pozbawieni humoru i dystansu do siebie i swojej pracy. Wszyscy zachowują się jakby mieli jakieś tyczki w doopie/(sztywniacy innym słowem) . Więcej luzu Panowie. Aż strach się bać co robicie w pracy: tylko powaga i nic więcej- nawet zażartować nie można bo ... Więcej luzu. Wiem że prawdopodobnie móój post zostanie skasowany ale mówie że więcej luzu Panie i Panowie ;)
 
Niestety- wiem i rozumiem. Jak wszyscy (oprócz wierchuszki) nie wiem co dalej będzie. Na początku nasz Superszef i dyrekcja zapewniała że wszyscy będziemy zatrudnieni w KASie. Potem była mowa o "małych redukcjach" - ale tylko o odchodzących na emerytury. Teraz jest mowa że nie wszyscy bo do zwolnienia jest połowa z nas- zostaną tylko najlepsi (czyli swoi). Tak samo jak Wy (celnicy) oczekujemy na KAS (to jest sarkazm) i na "dobrą zmianę".
No to zachowajcie się ,,jak trzeba"
 
L-uksik. Nikt nie ma pretensji do skarbowców. Chodzi o to, że Oni zostali zmanipulowani - vide strona tytułowa kwartalnika, która poprzez dopisek redakcji do niesionego przez warszawskich urzędników hasła, sugeruje czytelnikom, że na tej spartakiadzie o puchar Ministra Finansów, w obecności m.in. Pani Dyrektor Departamentu tejże właśnie Reformy AP Pani H.Łopianowskiej, popierano KAS. Nie wiem jak było, bo w tym nie uczestniczyłem, ale widzę w kwartalniku, że tak to zostało wykorzystane.
Redakcja ma prawo do takiego przedstawienia zagadnienia, to ich sprawa i jak pisałem skarbowcy ich ocenią.
 
Sławek po co gadać z tymi skarbowcami, nic nie zrobili, żeby ten syf sras zablokować. Jest ich kilkadziesiąt tys. i co zrobili. Trudno jest ich szanować. I do tego jeszcze te lovekasparady.
 
Niestety- wiem i rozumiem. Jak wszyscy (oprócz wierchuszki) nie wiem co dalej będzie. Na początku nasz Superszef i dyrekcja zapewniała że wszyscy będziemy zatrudnieni w KASie. Potem była mowa o "małych redukcjach" - ale tylko o odchodzących na emerytury. Teraz jest mowa że nie wszyscy bo do zwolnienia jest połowa z nas- zostaną tylko najlepsi (czyli swoi). Tak samo jak Wy (celnicy) oczekujemy na KAS (to jest sarkazm) i na "dobrą zmianę".[/QUOTE
przepraszam czegos nie zrozumialem...teraz Wam mowia, ze polowa do zwolnienia? to chyba tez sarkazm wiec jaka jest aktualna wersja nt zwolnien?
 
Przeciek. Kolega Tomasz Ludwiński jest związkowcem, którego znam i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Jakie masz dowody na swoją tezę, bo jeśli nie masz to po prostu pomawiasz, każdy może tak napisać. To,że niektórzy działacze Solidarności w naszej formacji, otrzymali wysokie stanowiska nie znaczy, że Przewodniczący w tym uczestniczy. Ponadto działacze Solidarności awansowani w ostatnim czasie, co najmniej trzy przypadki, nie ma nic wspólnego z RSK Solidarność. Wiem, że tam też były awanse związkowców ale to wciąż nie znaczy, że Przewodniczący w tym uczestniczy.
Tomasz jest państwowcem, podobnie jak ja, wielu państwowców zostało zaszufladkowanych i przedstawionych w negatywnym świetle przez obecne kierownictwo MF, bo od początku sprzeciwiało się błędnemu kierunkowi zmian obranemu przez nowe kierownictwo MF - nie piszę o KAS, bo tu się różnimy, ale o wszystkim innym, w tym także o skrajnie błędnej polityce kadrowej.
Wiem to z rozmów w MF jeszcze z listopada/grudnia. Byli źli na nasze ZZ, za to że piszemy i kontestujemy, że wskazujemy inne kierunki działania. Co się działo potem nie wiem, bo nie śledzę korespondencji RSK. To, że nam się nie podoba brak ostrej reakcji przeciwko KAS ze strony RSK nie znaczy, że w innych dziedzinach działalności związkowej ich Przewodniczący działa niewłaściwie. Wg mnie tak nie jest.
 
Ostatnia edycja:
Niestety- wiem i rozumiem. Jak wszyscy (oprócz wierchuszki) nie wiem co dalej będzie. Na początku nasz Superszef i dyrekcja zapewniała że wszyscy będziemy zatrudnieni w KASie. Potem była mowa o "małych redukcjach" - ale tylko o odchodzących na emerytury. Teraz jest mowa że nie wszyscy bo do zwolnienia jest połowa z nas- zostaną tylko najlepsi (czyli swoi). Tak samo jak Wy (celnicy) oczekujemy na KAS (to jest sarkazm) i na "dobrą zmianę".[/QUOTE
przepraszam czegos nie zrozumialem...teraz Wam mowia, ze polowa do zwolnienia? to chyba tez sarkazm wiec jaka jest aktualna wersja nt zwolnien?

rozmawiałem w czwartek z kolerzanką z US, i powiedziała mi, żę u nichbędąredikcje na poziomie 15-20 procent
 
[QUOTE

rozmawiałem w czwartek z kolerzanką z US, i powiedziała mi, żę u nichbędąredikcje na poziomie 15-20 procent[/QUOTE]
jezeli w US maja byc redukcje 15-20% to logiczny wydaje sie wniosek, ze nikogo z UC do US nie przeniosa....wiec jakie beda redukcje w SC?
 
S.S. chcesz dowodów - zerknij sobie na stronę skarbowcy.pl.
1. Policz, ile artykułów dotyczy spraw pracowników skarbowości a ile "wielkiej polityki".
2. Sprawdź, jak denne są artykuły nt. polityki.
3. Sprawdź, kogo popierają "polityczne" wpisy.

Sprawdź sobie szczególnie archiwalne wpisy, bo T.L. trochę zluzował, gdy nie dostał stołka od "dobrej zmiany".

Wybacz, ale nie każdemu pasuje być narzędziem w rękach partii politycznej.

abc napisał:
rozmawiałem w czwartek z koleżanką z US, i powiedziała mi, że u nich będą redukcje na poziomie 15-20 procent
jezeli w US maja byc redukcje 15-20% to logiczny wydaje sie wniosek, ze nikogo z UC do US nie przeniosa....wiec jakie beda redukcje w SC?
Przeciek mówi, że najwięcej osób zostanie zwolnionych w US, żeby zrobić miejsce dla ludzi przenoszonych z UC i UKS.
 
Ostatnia edycja:
przepraszam za literówki, klawiaturę zmieniłem i jeszcze nie przyzwyczaiłem się do szybkiego pisania na niej
 
Śmieszą mnie te zapowiedzi redukcji etatów, jak na razie to coraz więcej osób musi zajmować się uzupełnieniem systemów, meldunków, sprawozdań i pism wyłącznie na potrzeby MF-u, widać tam nie potrafią samodzielnie wyciągnąć najprostszej informacji z dostępnych źródeł.
 
Back
Do góry