• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czas odprawy celnej

maro32133

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam,

Czekam na paczę z Chin. Paczka doszła do PL 25.08. 30.08 dostałem pismo z UC z prośbą o przesłanie dokumentów, od razu tego samego dnia wysłałem. Paczka do dzisiaj ma statu 'zatrzymana przez UC'. Próbowałem się dodzwonić - bezskutecznie. Pisałem maila - bez odpowiedzi. Trochę się niepokoję bo minęło sporo czasu i nie wiem czy wszystko jest ok i kiedy będzie paczka. Czy tyle czasu trwa teraz odprawa, czy też jednak coś jest tutaj nie tak (nie mam nawet żadnego potwierdzenia, że dokumenty które wysłałem otrzymali itp).?
 
Sam, przesyłka na osobę fizyczną, części rowerowe, wartość jakoś nieco ponad 100 USD

ilość, jakie części konkretnie. Odprawy są bardzo szybkie najlepiej podjechać do uc, albo skontaktować się ze spedytorem. Funkcjonariusz celny [wbrew temu co mysli banas] robi dpdzc w moment. Tu może być kwestia wartości i zwolnienia z cła. Przesyłki o niewielkiej wartości tj do 150 Eur są zwolnione z cła być może UC "zastanawia się" czy nie zanizyłeś wartości importowanego towaru. Dlatego ponawiam pytanie o ilość i rodzaj ale konkretnie czy jest to korba amortyzator? Jaka marka ? Amorek foxa 100 usd nie kosztuje, dobre korby np truvativ tez nie. Jak widzisz celnicy wiedzą sporo szkoda, że nasz szef uważa, że jesteśm debilami...
 
Ostatnia edycja:
Towar to konkretnie obręcze do kół rowerowych. Jest ich 10 sztuk. Brandowane własną marką. Teoretycznie ich wartość wg. jakiś katalogów może być większa, ale sytuacja jest tutaj taka, że zajmuje się w ramach DG częściami rowerowymi i wcześniej na firmę zamawiałem już duże ilości tych obręczy i odprawiałem na firmę. Ostatnie obręcze jakie do mnie przyszły były jednak wadliwe (zapłaciłem za nie cło i VAT na DG jak za w pełni wartościowy towar), dlatego tutaj dostałem od firmy sporą zniżkę na to zamówienie i zapłaciłem ostatecznie nieco ponad 100 USD. I tego już na firmę mi się nie opłacało odprawiać bo i ilości towarów by się później w księgowości nie zgadzały (te wcześniejsze obręcze praktycznie bezużyteczne, nie nadają się do sprzedaży) więc wysłałem fakturę która otrzymałem i potwierdzenie przelewu na rzeczywiste kwoty jakie zapłaciłem za ten towar. Tak więc teoretycznie jakieś podstawy celnik do 'zastanawiania' się nad wartością prawdopodobnie tutaj ma, ale wydaje mi się że postąpiłem prawidłowo, bo podałem kwoty które zapłaciłem realnie za tą przesyłkę i ten towar.

P.S. celników raczej bardziej zawsze podziwiam jak ogarniaja wartości tylu różnych rzeczy z różnych branż, daleko mi do jakiegokolwiek myślenia ze 'są debilami' ;)

Pomijając zawiłość całej tej sytuacji, czego aktualnie mogę oczekiwać (przecież celnik nie będzie 'zastanawiał się' w nieskończoność i powinna chyba przyjść do mnie w końcu paczka z taką czy inną decyzją/opłatą) i co mogę ewentualnie zrobić? Przesłać jeszcze mailowo te wyjaśnienia?
 
Towar to konkretnie obręcze do kół rowerowych. Jest ich 10 sztuk. Brandowane własną marką. Teoretycznie ich wartość wg. jakiś katalogów może być większa, ale sytuacja jest tutaj taka, że zajmuje się w ramach DG częściami rowerowymi i wcześniej na firmę zamawiałem już duże ilości tych obręczy i odprawiałem na firmę. Ostatnie obręcze jakie do mnie przyszły były jednak wadliwe (zapłaciłem za nie cło i VAT na DG jak za w pełni wartościowy towar), dlatego tutaj dostałem od firmy sporą zniżkę na to zamówienie i zapłaciłem ostatecznie nieco ponad 100 USD. I tego już na firmę mi się nie opłacało odprawiać bo i ilości towarów by się później w księgowości nie zgadzały (te wcześniejsze obręcze praktycznie bezużyteczne, nie nadają się do sprzedaży) więc wysłałem fakturę która otrzymałem i potwierdzenie przelewu na rzeczywiste kwoty jakie zapłaciłem za ten towar. Tak więc teoretycznie jakieś podstawy celnik do 'zastanawiania' się nad wartością prawdopodobnie tutaj ma, ale wydaje mi się że postąpiłem prawidłowo, bo podałem kwoty które zapłaciłem realnie za tą przesyłkę i ten towar.

P.S. celników raczej bardziej zawsze podziwiam jak ogarniaja wartości tylu różnych rzeczy z różnych branż, daleko mi do jakiegokolwiek myślenia ze 'są debilami' ;)

Pomijając zawiłość całej tej sytuacji, czego aktualnie mogę oczekiwać (przecież celnik nie będzie 'zastanawiał się' w nieskończoność i powinna chyba przyjść do mnie w końcu paczka z taką czy inną decyzją/opłatą) i co mogę ewentualnie zrobić? Przesłać jeszcze mailowo te wyjaśnienia?

Być może organ celny skierował twoje zgłoszenie na weryfikację, w takim przypadku powinieneś w niedługim czasie stosowne wezwanie otrzymać, ale jak już wspomniałem w poniedziałek skontaktuj się z urzędem, wtedy wszystkiego się dowiesz. W zasadzie lepiej było zgłosić te obręcze na firmę, urząd mógł uznać, że 10 szt. to już ilość handlowa, zwłaszcza, że już wcześniej dokonywałeś zgłoszeń celnych tego typu towaru do działalności komercyjnej.
 
Ok, dzięki za info. Fakt, mogłem zgłosić na firmę i pewnie byłoby łatwiej. Tylko pomyślałem że wygodniej będzie jak nie wezmę tego na firmę, to będą mi się zgadzać ilości w księgowości i nie będę musiał się bawić w jakieś protokoły zniszczenia towarów itp tylko po prostu zamienię te wadliwe na nowe i tyle.

Dzięki za pomoc, w pnd skontsktuje się z urzędem i spróbuje się dowiedzieć czegoś konkretnego.
 
Ok, dzięki za info. Fakt, mogłem zgłosić na firmę i pewnie byłoby łatwiej. Tylko pomyślałem że wygodniej będzie jak nie wezmę tego na firmę, to będą mi się zgadzać ilości w księgowości i nie będę musiał się bawić w jakieś protokoły zniszczenia towarów itp tylko po prostu zamienię te wadliwe na nowe i tyle.

Dzięki za pomoc, w pnd skontsktuje się z urzędem i spróbuje się dowiedzieć czegoś konkretnego.

Nie ma za co, nasza rola służyć xD przynajmniej jeszcze przez kilka tygodni...
 
Back
Do góry