• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

E

ela

Gość
czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi ,zamykaja celników z duzym stażem pracy , to już jest dziwne , mam wiecej na ten temat wiadomosci .Szukam kontaktów
 
kto zamyka? gdzie? za co?????
może więcej konkretów podasz??
ostatnio dużo się słyszy o Medyce, czy to to??
 
Starych celników dużo "ludzi" (importerów, agentów, przewoźników itp) zna, dużo ludzi wie jak się nazywają, a przecież wystarczy aby "ktoś" powiedział, że dał temu i temu, tyle i tyle w łape i wystaczy. Bransoletki na ręce, miszmasz w domu i zarzuty. Młodzi leszcze nie są wobec i wszystkim znani. A kogo sobie łatwiej urobić - młodego czy starego? Stary nie pozwoli sobie pluć w kaszę, a z młodym wszystko można zrobić. Więc sukcesywnie i powolutku trzeba się starych pozbywać.
A poza tym tak mamy zajeb... ustawę napisaną, że w takim wypadku każdy z nas dostaje kopa w d...
Druga kwestia to taka, że nie ufa nam szefostwo, 10 czy 15 lat temu jeżeli ktoś składał na celnika skargę czy donos, wzywano Cię na dywanik, wysłuchano twoich racji i wtedy dopiero albo w tę stronę albo w tę, a teraz nikt się o nic nie pyta, nie da się człowiekowi wytłumaczyć czy nawet zrobić zdziwionej miny bo nie masz "zielonego" pojęcia o co chodzi.

Konstytucyjnym prawem jest tzw. zasada domniemania niewinności, ale ponoć jest tam taka malutka gwiazdka, a na dole dopisem drobnym druczkiem:
NIE DOTYCZY CELNIKÓW
 
mnie wyglada to raczej na zwolnienie grupowe, jak ustawa o KAS nie weszła w zycie to moze zwolnić celników
 
jajacek 1970 masz duzo racji w tym co piszesz ale kto ich będzie bronił,jest ogólna nagonka na celników ,lekarzy przecież to mówi się głośno kim są ,czy w tym kraju wystarczy posadzić kogos aby CBS i wiezienie groziło ludziom . mamy prawo ubeckie a sprawiedliwość gdzie jest
 
Obecna sytuacja kojarzy mi się z powiedzeniem z wczesnej komuny:
DAJCIE MI CZŁOWIEKA A ZNAJDZIE SIĘ NA NIEGO PARAGRAF.
Teraz brzmi to tak:
DAJCIE MI CELNIKA A ZNAJDZIE SIĘ NA NIEGO PARAGRAF.

Druga sprawa to taka, że nawet za najgorszej komuny Polska nie była takim policyjnym, milicyjnym czy ubeckim krajem jak teraz.
 
jak ktoś ma wiadomości konkretne to dajcie znać, coś z tym trzeba zrobić,może to jest przykaz odgórny?
ponieważ ja mam konkretne podejrzenia. w zimie słyszałam jak pewien solidarościowy zwiazkowiec chwalił się spotkaniem z Kuchcińskim i zacytował go że w maju najpóźniej w czerwcu to całe przejscie rozp.... a aresztowania zaczęły się gdzieś w czerwcu
 
jajacek 1970 bo tak dokładnie jest to jest ubecki sposób maja człowieka a teraz szukaja dowodów. Prasa czyni nagonkę czy masz jakieś konkretne strony w internecie , ja widzę tylko krytyczne oceny celników ,ale nikt nie powiedział że celników maja kochać za to co robią ludziom podczas odprawycelnej
 
ela napisał:
szukam pomocy kto mi pomoże !
żebyś ty wiedział jajacek jakie oni maja ubeckie metody ja je znam z opowiadań a teraz widzę na zywo , sposób pstepwania prokuratora też nic się nie zmienił mamy PRL bis w gorszym wydaniu , tak to odbieram
 
Anonymous napisał:
Kiedy nadeszly informacje o KASie i pierwsze projekty, moja kolezanka powiedziala wazne slowa" zobaczysz jak sie teraz zaczna ludzie podpier...c,zeby tylko utzrymac prace".
Cos w tym jest.
kONFIDENTOW CORAZ WIECEJ.
KLAMIA,ZEBY TYLKO OCHRONIC WLASNA DUPE!
pewnie i tak jest ale nie do końca chronia własny tyłek ale ze strachu przed więzieniem jakich przyłapuią na goracym uczynku
 
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Kiedy nadeszly informacje o KASie i pierwsze projekty, moja kolezanka powiedziala wazne slowa" zobaczysz jak sie teraz zaczna ludzie podpier...c,zeby tylko utzrymac prace".
Cos w tym jest.
kONFIDENTOW CORAZ WIECEJ.
KLAMIA,ZEBY TYLKO OCHRONIC WLASNA DUPE!
pewnie i tak jest ale nie do końca chronia własny tyłek ale ze strachu przed więzieniem jakich przyłapuią na goracym uczynku
lub im się wydaje że kogoś złapali na goracym uczymnku
 
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Kiedy nadeszly informacje o KASie i pierwsze projekty, moja kolezanka powiedziala wazne slowa" zobaczysz jak sie teraz zaczna ludzie podpier...c,zeby tylko utzrymac prace".
Cos w tym jest.
kONFIDENTOW CORAZ WIECEJ.
KLAMIA,ZEBY TYLKO OCHRONIC WLASNA DUPE!
pewnie i tak jest ale nie do końca chronia własny tyłek ale ze strachu przed więzieniem jakich przyłapuią na goracym uczynku
lub im się wydaje że kogoś złapali na goracym uczymnku
przyponina mi się takie powiedzenie UB nie spi UB czuwa
 
ponoć w przemyślu na medyce juz nikt nie chce pracować przywożą z rzeszowa i krosna ludzi ,bedą z łapanki brać ,kto im za te pieniądze i wymagania bedzie pracował świątek piatek i niedziela. jakis społecznik chyba
 
Dlaczego Dyrektora ,ktoś musi byc dyrektorem , właśnie słucham ZETki a tu 5 celników zatrzymanych przez Centralne Biuro ,pięknie ,pieknie sami sie wykruszycie i żadna reforma wam nie będzie potrzebna , kto mądry ze służby ucieka , kto chachment ten kombinuje , trzymajcie się dobrzy celnicy , wiem że tacy są i chcą pracować uczciwie , szkoda tylko że zawsze kilku oszołomów pracuje na opinie wszystkich - pozdrowienia zaprzyjażniona ze SC.
 
zamykani na medyce

sprawa jest prosta , nasi przełożeni dali zielone światło dla układów i podziałów . Dzieki temu granica podzieliła się na celników lepszych i gorszych , ci lepsi chcąc należeć do bliskiej grupy kierownika zmiany ,, bardzo się starali ,, w zamian byli nietykalni , awansowali , niektórzy z dwoma , lub trzema karami dyscyplinarnymi za puszczenie czegoś co naprzykład złapała stratraż graniczna , lub UKS i nie możana było ukręcić głowy!pracowali sobie dalej a inni z byle powodu byli przenoszeni do komorników albo na pyłek!Było dla nich super!!!! dla oka ludzi i panów prokuratorów , zamknięto paru z alokacji żeby nikt nie mówił ze wszyscy są tacy bardzo uczciwi!Teraz wiadomo że w medyce , zawiązała się grupa przestępcza działająca na zasadzie mafii !!!!!! JEST TYLKO JEDNO PYTANIE , KIEDY ORGANY śCIGANIA ZNAJDą TYCH KTóRYM ODWDZIęCZLI SIę KIEROWNICY ZMIAN ,WSZYSCY WIEDZą KIM Są CI LUDZIE , DZIWNE żE NIE WIEDZą TEGO CI CO NAS ZAMYKAJą ! NIKT Z ,, GóRY,, NIE ZOSTAł NAWET ZAWIESZONY ZA BRAK NADZORU !
 
Back
Do góry