• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

zamykani celnicy

Kaznodzieja napisał:
Powtórzę, choć jak widzę, niektórych to bardzo dziwi.

Byłem celnikiem. Uczciwym celnikiem. I znam jeszcze kilku uczciwych, z którymi jeszcze przed Unią całe celnicze zmiany na zachodzie nie gadały (jak wchodzili na salę, wszystko cichło).

I powtórzę, niech aresztują wszystkich cwaniaczków, łapówkarzy. Ela, ciebie też, jeśli brałaś....
Ani przez chwilę nie będę was żałował.

Zarabiałem nędzne pieniążki, że na życie ledwo starczało. Ale byłem ok. I mogę patrzeć w lustro.

Co do Prawa i Sprawiedliwości - słowe te zawłaszczone zostały przez jedną z partii. Nie zmienia to faktu, iż słowa te mają swoją treść. Żeby nie budzić złych skojarzeń, niech zatem rządzi "Law and Justice", albo "Recht und Gerechtigkeit".

Chyba coś z tym krajem jest nie tak, jeśli uczciwi stają się wyjątkiem, a łapówkarstwo zasadą.

A do tych wszystkich, którym się to nie podoba:

NIECH ART. 25 ust. 1 pkt 8a i 8b BĘDZIE Z WAMI !!!!!
wystrzelać 70 tysięcy winnych ależ panie skąd ja wezmę tylu ...odpowiedż ...dobrać wśród niewinnych to jest prawo i sprawiedliwość w IV RP
 
Áquila non cápit muscas. -Orzeł nie zajmuje się łapaniem much. Czy kiedykolwiek zastanowił was fakt, że czasem podczas walki gina najbardziej niewinni i zasluzeni do kraju? Czy jestescie pewni ze kosztem złapania prawdziwych winnych nie beda pokrzywdzeni Ci ktorzy byli uczciwymi Ludzmi całe zycie ciezko pracujac na szacunek prestiż ktorym odebrano wolnosc i całe ich zycie?? a co z tym jak na wolnosci zostana ci ktorzy zniszcza i was. a co jesli ktoś keidys was podpiepszy bo mial taki kaprys, a wy niczego sobie winni nie wiedzacy o co biega bedziecie modlic się do Boga aby zrozumiec i wytrwac. mierzmy zycie według zasad jakie bysmy sami wobec siebie chcieli
 
Kaznodziejo,powiedz jedno za co cie wywalili z urzedu? a moze sam odszedłes?na jkich podstwach tak osadzasz ludzi,ze zyczysz im aby n ziemi zaznali pokoty? niejestes prawdziwym chrzescijaninem bo jak bys nie wiedizał to my nie zyczymy blizniemu swemu tego co tobie nie miłe. a dodam jeszcze jedno,jelsi myslisz ze zarobki jakie miales w tej firmie byly takie marne ze ledwo na zycie wstarczały to zal mi tego sluchac. bo nie jeden tyrał jak woł zeby chociaz takie pieniadze do domu przyniesc i z nich potrafił utrzymac rodzine,jk n podkarpacie to sa wporzadku pienaidze.
 
Odszedłem z własnej woli. I jestem szczęśliwy gdzie indziej.

I Nikomu nie życzę źle.
Życzę tylko sobie i innym "prawa i sprawiedliwości".

Niech ci co brali, dostaną to, co powinni dostać tj. karę.
A Ci, co byli uczciwi, niech śpią spokojnie "snem sprawiedliwego".

Ela się boi. Pyta. Jest zagrożona. Czy może spać "snem sprawiedliwego"? Tylko ona wie. Jeżeli była nieuczciwa, niech idzie do więzienia. Bo tam jest jej miejsce. Wymagają tego normy prawa, moralności, etyki i normy naszej religii.

Czy w innych grupach zawodowych nie zdarzają się pomyłki. Ludzie pomawiają lekarzy, sędziów, policjantów... Celnicy nie są ludem wybranym.

Ten co był uczciwy, obroni się. Ten co był nieuczciwy, oskarżać będzie "system", "szatana" i in.

Amen
 
serio

oczywiście !!!!!!
trzeba wziąć stronę prawa. ale to oznacza przeżycie następnej reformy i niewiadomą czy skrzyżujemy się zdaniami na forum.
selawi.....
 
Jakimż trzeba być cynikiem, iż prawo wyklucza sprawiedliwość.
Prawo jest realizacją sprawiedliwości, choć nie zawsze sprawiedliwość
dobrze ubrana jestw szaty prawa.

Żyje tutaj. Obok Was.
Dziś - w każdej chwili moge złożyć na zawiadomienie na każdego z Was. Także na policjanta, lekarza, nauczyciela.
I oni się obronią, bo niewinności nie trzeba dowodzić.

Najwięcej krzyczą Ci, co się boją albowiem mają do ukrycia coś czego świat nie powinien widzieć.
Nie jestem naiwny.
To wy macie coś do ukrycia.
 
Niestety nie masz racji, w tym kraju i dzisiejszych czasach trzeba dowodzić swojej niewinności. Nie dotyczy to tylko celników. Przykład: Lepper ma się zrzec immunitetu, po co??? CBA prowadzi dochodzenie w sprawie, a nie przeciwko niemu. On nawet nie jest podejrzanym.
Inna kwestia to konstytucyjne domniemanie niewinności, tylko my mamy zapis w ustawie, że w wypadku aktu oskarżenia albo tymczasowego aresztowania dostajemy kopa. To jest wg. Ciebie zgodne z prawem. Daj mi chociaż jeden przykład w jakim kraju jest takie prawo.
 
Prawo i sprawiedliwość słowa pełne tchu,ale Polska to nie raj na ziemi jeszcze nie ten czas.Kiedys był aparat represji dzis jest tak samo ale mamy inne sluzby do tego.Mam nadzieje ze ci ktorzy zaslozyli sobie na kare dostana ja a niewinni sie obronia. ale powiec mi jedno, czy ktos im zrekompensuje zniszczone zdrowie, dusze naprawi ktora została potraktowana jak bandyte???powiedz czy ci ludzie ktorzy nie slusznie zostali pozamykani w wiezieniach i boja sie bo nikt nie bada czy sa winni czy nie. jak oni po swojej obronie beda mogli zyc.oni juz nie wroca do pracy za co beda zyc? co to za kraj ktory gnebi swoich??? ja chrzanie taka sprawiedliwosc chrzanie takie prawo.Bo jesli jeden chociaz niewinny zaplaci za głupote i zło innych nie zycze ci tego,boj sie bo i po ciebie przyjda. a kto wie,moze juz czekaja pod domem. łapowkarstwo mozna leczyc w inny sposob a nie zamykac. wystarczy ze obywatee beda zaraiac lepsze pieniadze doczekaj sie emerytur. aco maja powiedziec teraz ci celni co zamknieci sa bezpodstawnie? stary,ty nie mysl ze bedzie ci lepiej,ty sie lepiej modl za tych co ich taki los dotknal i o ta sprawidliwosc a najlepiej sam badz sprawiedliwy oceniajac ludzi.
 
Ale cóż nam pozostaje.
Czy schwytanego złoczyńce wypuścić, bo twierdzi on, że to nie on ukradł?
Czy pozwolić odejść mordercy, bo powiedział, że to nie on zabił?
Czy skorumpowanego poborce zwolnić, bo zaklina się, że nie wziął ?

System musi działać, bo tak został zaprogramowany.

Błąd zdarzyć się musi, to nieuniknione. Ale powtórzę, czy to oznacza dla Was, że:
- schwytanego złoczyńce wypuścić, bo twierdzi on, że to nie on ukradł?
- pozwolić odejść mordercy, bo powiedział, że to nie on zabił?
- skorumpowanego poborce zwolnić, bo zaklina się, że nie wziął ?

System działa. A każdy kto został niesłusznie wplątany, ma możliwość uzyskania pomocy prawnej.
 
W poniedziałek nadjdzie czas apocalipsy. Ten dzień przejdzie do chi, chi - w tył na lewo- Hisytorii. :twisted: :twisted: Odezwa Modliszek poderwie Nas do Boju, lecz kogo, nie wiada, wie jeno ten kto grodu Kraka strzeże. Boć tam nowa Pani dyrektor czy pan dyrektor Czerwonego Nosa :oops: :oops: i Modliszkę :evil: :evil: na marach poniesie. Teraz Balecik. Bo to już koniec możemi iść, bo tu już nie ma już NIC :lol: :lol:
 
Kaznodzieja napisał:
System musi działać, bo tak został zaprogramowany.

Błąd zdarzyć się musi, to nieuniknione.
System działa. A każdy kto został niesłusznie wplątany, ma możliwość uzyskania pomocy prawnej.
Twoj cynizm mnie powala, powiedz to tym ktorych zawineli dwa trzy lata temu, a teraz ich uniewinniaja bo sprawa byla szyta jak grubymi nicmi, ze sie nawet sad nie dal na to nabrac ..... , kto im zwroci zmarnowany czas, kto zadoscuczyni ich stratom moralnym, kto ich przywroci do pracy ???? powiedz im ze sa nieuniknionym kosztem dzialania systemu, bedziesz mial kupe szczescia jesli tylko napluja ci w twarz, a nie przywala, bo ja bym tak na ich miejscu tak zrobil............... szkoda na ciebie czasu, masz mentalnosc tępego aparatczyka.
 
Smucą mnie Twe słowa Dekadencie.

Czy nie czytałeś tego, co napisałem?
Czy nie rozumiesz, że zagrożenie fałszywego oskarżenia było zawsze?
Czy w średniowieczu nie palono na stosach czarownic zadających się z diabłem?

Chyba nie rozumiesz słowa "cynizm", choć go używasz.

I jest tak jak powiedziałem. Ten co ma kłopot, nie jest sam. Mało to na świecie dobrych prawników, czy też organizacji zawodowych, którę mogą podać pomocną rękę. (A jeżeli teraz nie podają, to znaczy, iż trzeba szukać lepszych)
 
Ty Kaznodzieja. Usmialabym sie z tego gdyby za pare dni zapukało by CBŚ do twoich drzwi i powiedzialo ze idziesz na 3 miechy do paczki. ale by ci geba zbladła jestes taki cwany bo myslisz ze ciebie to nie dotyczy a mimo wsyztko sledzisz posty chociaz juz tutaj nie pracujesz. a mało tego uwazasz sie za niewinnego a niewinnym kazesz sie tłuamczcy. znajdz sobie lepiej jakas swietna papuge i niech zona na niego tyra jak w pudle bedziesz liczył kraty. zastanow sie czlowieku co piszesz albo zamilcz bo noz w kieszeni si eotwiera.zle sie czułes w robocie zapomnij o niej a nie piernicz głupot!
 
Drogi Áquila non cápit muscas.

Tam gdzie kończy się siła argumentów, zaczyna się argument siły.
Skoro nie wiesz już jak bronić swego stanowiska, zaczynasz mi grozić.
Smutne. Ale trzymam kciuki za twoją poprawę.

Tak jak pisałem, śpię snem sprawiedliwego. A jak jednak mnie CBŚ odwiedzi z jakiegokolwiek powodu, to znajdę sobie prawnika. Może być beznadziejny, ale i tak sobie poradzi, bo nie ma (bo nie może być) przeciwko mnie żadnych dowodów.

A co do Ciebie, Drogi Przyjacielu!
Życzę Ci wiele szczęścia, bo z tego co piszesz (nie)wprost wynika, iż będziesz go barrrrdzooo potrzebował.

A Forum jest dla wszystkich. Nie tylko dla sflustrowanych i przelęknionych swymi czynami celników.
 
Kaznodziejo, z Twoich wypowiedzi wynika, że nie masz pojęcia o pracy na przejściu (bez urazy)
Zaproponuje więc zagadkę logiczną (sądząc z wcześniejszych wypowiedzi chyba podołasz :lol: )
1. Pracujesz na przejściu granicznym
2. Przez te przejście przejezdża Jaś Kowalski 2 razy w ciągu doby (720 razy w roku)
3. Nie ma szans abyś sie odprawił go chociaż raz, chociaż nawet nie masz pojęcia o jego istnieniu
4. Jaś Kowalski twierdzi, że np raz dał ci 10 USD za przejazd
5. To jest jedyny dowód
6 o 6 rano wjeżdża załoga G
7. Podaj mocarzu linie obrony :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam
 
Panowie. Ta rozmowa do niczego nie prawadzi. Mamy złe prawo, które nie chroni niewinnego funkcjonariusza celnego (może kiedyś się to zmieni).
Straż "fabryczna" ma premie za zamknięcie/doprowadzenie do zamknięcia celnika. Często nas mylą z brązowymi :(, ale oni maja nietykalność w pewnych "kontrolowanych" (po czasie) sprawach.

Pracuję parę miechów i wiem że zamykają tych co biorą/brali (podoba mi się, że zamykają za sprawy sprzed kilku lat :!: i mam nadzieję, że będa zamykać ), tylko niestety przeważnie tych spoza układu, bo UKŁAD to SZCZYTY.oj coś mi się chyba ze szczytowaniem lub Szczyrkiem pomyliło :lol:
 
Back
Do góry