• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nadgodziny

RawRat

Użytkownik
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
33
Punkty reakcji
15
Czy ktos się orientuję kiedy zostanie wypłacona kasa za nadgodziny? Od 3 tyg slysze, ze "w tym tyg"
 
w mojej IC zawsze 22-23 dzień miesiąca. oczywiście 2 miesiące po złożeniu wniosku. Czyli wypłacają teraz za czerwiec
 
Mam dwa pytania.
1. Orientuje się ktoś jakie są okresy rozliczeniowe w naszej służbie jeśli chodzi o rozliczanie nadgodzin? Zgodnie z przepisami do końca każdego okresu rozliczeniowego pracownik ma mieć albo zapłacone za nadgodziny albo ma być wysłany na urlop z tytułu posiadanych godzin nadliczbowych. To, że funkcjonariusze generują dziesiątki i setki nadgodzin to niespotykana patologia, która tylko pokazuje jak źle wygląda organizacja pracy w sc.
2. Co z ewentualnymi nadgodzinami jakby jednak doszło do wprowadzenia KAS? Czy przechodzą dalej czy powinny być wyzerowane?
 
Ostatnia edycja:
Mam dwa pytania.
1. Orientuje się ktoś jakie są okresy rozliczeniowe w naszej służbie jeśli chodzi o rozliczanie nadgodzin? Zgodnie z przepisami do końca każdego okresu rozliczeniowego pracownik ma mieć albo zapłacone za nadgodziny albo ma być wysłany na urlop z tytułu posiadanych godzin nadliczbowych. To, że funkcjonariusze generują dziesiątki i setki nadgodzin to niespotykana patologia, która tylko pokazuje jak źle wygląda organizacja pracy w sc.
2. Co z ewentualnymi nadgodzinami jakby jednak doszło do wprowadzenia KAS? Czy przechodzą dalej czy powinny być wyzerowane?


ad.1 okresy mogą być różne w różnych komórkach i w tej samej dla różnych funków - patrz regulamin służby ic lub uc - ja np. mam 3 miesięczny

"Zgodnie z przepisami do końca każdego okresu rozliczeniowego pracownik ma mieć albo zapłacone za nadgodziny albo ma być wysłany na urlop z tytułu posiadanych godzin nadliczbowych" - z jakimi przepisami? w/g mojej wiedzy funk ma prawo złożyć wniosek o wypłatę do 14 miesiąca po okresie rozliczeniowym - czyli w moim przypadku do 14.01, 14.04, 14.07 i 14.10

ad. 2 -z tego co się orientuję to WSZYSCY funkowie będą pełnić służbę w KAS do końca czerwca 2017, ci którzy dostaną propozycję służby lub pracy zostaną przejęci z dobrodziejstwem zobowiązań przez KAS, pozostali zostaną rozliczeni - przez wolne albo kasę

jakie "wyzerowanie"?
 
Back
Do góry