• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Bagienko

żarłocznyzoll

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
31
Punkty reakcji
0
Hallo co tam w naszym "śląskim bagienku"?, wszyscy się pochowali i nikt nawet bąka nie puści??? czyżby jakieś 700 zł nagrody Was tak ucieszyło ?
 
No jak się czujecie czytając listę nagrodzonych za szczególne osiągnięcia?
Szczególnie podoba mi sie stwierdzenie- za sprawowanie nadzoru na funkami hi hi.
A dodatki to kadra za co dostaje.
Oj dobra ta zmiana, dobra, szkoda gadać.
 
w mojej ic w ogóle nic nie ma dla szeregowych bez "szczególnych osiągnięć"

Szanowny Kolego
Tutaj mógłbym sobie wypruć żyły, a i tak bez różnicy na moją "klasyfikację", mam 100% pewności,
nie-otrzymania nagrody bądź awansu.
Wszak "rozdający" wciąż ci sami - ślepi na ludzi bez "brązowego języka" ...
 
Alokantka napisała:
Dyskryminacją i segregacją funkcjonariuszy w służbie to popisywaliście się w czasie alokacji. Niemożliwe jest jednak zastąpienie własnego sumienia czyimś, bo gdy w sobie zagubiliśmy coś cennego niewymierzalnego to trudno jest też byśmy mogli mieć jakiś szacunek dla godności zawodowej jak i dla samego siebie. Myślę, że w naszej służbie poczucie klęski jest czymś o wiele bardziej ludzkim niż poczucie sukcesu, bo sukces to najczęściej upadlanie się swoim postępowaniem, swoim niegodnym zachowaniem, sprzedajnością, korupcją, brakiem zasad, nieuczciwością,, donosicielstwem, bo często ten sukces zawdzięczamy swojej pracującej tu na stanowiskach rodzince lub znajomym, albo po prostu za kupczenie własnym ciałem-nie idzie to jednak w parze z uczciwą pracą, z dbałością o godność własną i poszanowaniem godności innych. Na szczeblu orłów=generałów trudno jest się dopatrzyć jakiejś odpowiedzialności jako ponoszenie win za swoje czyny, decyzje, ale także dopatrzyć się tej odpowiedzialności moralnej, tej niewymiernej w żadnych z materialnych wskażników, tej związanej z poczuciem wyrzutów sumienia, związanej z krytyką społeczną....i myślę, że można by tak więcej. Dlatego myślę, że cięcia są wskazane od kierowników wzwyż.
Nic dodać nic ująć, te słowa pasują idealnie do naszej rzeczywistości i są uniwersalne w każdej Izbie , UC i OC. Homo homini lupus (est).
 
Tak nic dodać nic ująć.
Jak powyżej napisano, cięcia są wskazane od kierowników wzwyż. Z tego co słychać, idzie nowe, będą cięcia.
Tylko, że szkoda, że "nowe" które nastąpi będzie działać tak jak "stare" lub gorzej......................................
 
Tak nic dodać nic ująć.
Jak powyżej napisano, cięcia są wskazane od kierowników wzwyż. Z tego co słychać, idzie nowe, będą cięcia.
Tylko, że szkoda, że "nowe" które nastąpi będzie działać tak jak "stare" lub gorzej......................................

Jeżeli nowym nazywasz ewentualny powrót do kadry kierowniczej byłego kadrowca z czasów likwidacji Cieszyna i alokacji ( o czym głośno ostatnio na korytarzach przy słonecznej ) to to nowe ani nie będzie nowe ani lepsze dla nas. A i powrót mroźnego układu też nie jest niczym nowym
 
Prawdziwe "bagienko".

Dawno nie byłem na forum i jakie zdziwienie mnie ogarnia, że nie znajduję na katowickiej stronie wpisów z okresu czerwcowego protestu. Admin? Wirus? A może jakieś czary? Ale chyba sprawa jest prosta, krytyka i prawda zabolały nie do zniesienia.

I dobrze. Niech boli, ma za co.
 
Prawdziwe "bagienko".

Dawno nie byłem na forum i jakie zdziwienie mnie ogarnia, że nie znajduję na katowickiej stronie wpisów z okresu czerwcowego protestu. Admin? Wirus? A może jakieś czary? Ale chyba sprawa jest prosta, krytyka i prawda zabolały nie do zniesienia.

I dobrze. Niech boli, ma za co.


Z takiego powodu "... zdziwienie ..." ?!
Może ktoś by pisał, ale nie wydaje Ci się, że dziwniejszym by było pisanie do samego siebie ??
 
Żenada? To tylko potwierdzenie, że opisano zabójczą, bolesną i NIEWYGODNĄ prawdę :eek: I tak pamiętamy! A przy okazji ktoś wyczyścił sobie konto;)
 
Podobno we Wrześniu znowu mają zmieniać dyrekcję i kadrę kierowniczą? Nie wiem czy się śmiać, czy płakać? Jeśli prawdą jest plotka o Mroźnym, to nie wchodzi się do tej samej rzeki drugi raz! Obawiam się tych zmian nie na żarty, poziom części kadry kierowniczej sięga dna a teraz jeszcze to dno ktoś chce nam podpierdolić.
 
Jest dobrze

Podobno we Wrześniu znowu mają zmieniać dyrekcję i kadrę kierowniczą? Nie wiem czy się śmiać, czy płakać? Jeśli prawdą jest plotka o Mroźnym, to nie wchodzi się do tej samej rzeki drugi raz! Obawiam się tych zmian nie na żarty, poziom części kadry kierowniczej sięga dna a teraz jeszcze to dno ktoś chce nam podpierdolić.

Faktycznie to plotka. Nie będzie żadnych zmian. Pani Dyrektor zostaje i dzięki Bogu. Zmiany powinny być i owszem ale na stanowiskach naczelników w katowickich urzędach celnych, wszystkich. Pozdrawiam
 
Zobaczymy czy to plotka czy nie.
Z nowym dyrektorem może i będą nowi naczelnicy, ale czy porządniejsi? Wątpię. Pani Dyrektor okazała się ok, ale dlaczego trzyma naczelników, którzy na prawdę od dawna zasługują na wymianę, a o jednym wice dyr. nie wspomnę bo mnie znowu wykasują.
Tak, że sami widzicie dzisiaj nie jest najlepiej, a może być równie kiepsko. Farsa.
Co nam robić gdy zwykłej przyzwoitości brak?
 
Zobaczymy czy to plotka czy nie.
Z nowym dyrektorem może i będą nowi naczelnicy, ale czy porządniejsi? Wątpię. Pani Dyrektor okazała się ok, ale dlaczego trzyma naczelników, którzy na prawdę od dawna zasługują na wymianę, a o jednym wice dyr. nie wspomnę bo mnie znowu wykasują.
Tak, że sami widzicie dzisiaj nie jest najlepiej, a może być równie kiepsko. Farsa.
Co nam robić gdy zwykłej przyzwoitości brak?

Czytam i nie wierzę- "okazała się okey", w czym ? w nagrodach dla kadry za sprawowanie nadzoru czyli za to co maja w obowiązkach, za zezwolenie na ruchy kadrowe rodzinne byle bliżej munduru w kasie, za nijaka zamianę zastepców ? A w czym to się zmieniło na dobre twoim zdanie megaseniorze ? Zapodaj konkrety ?
 
To samo chcę spytać , w czym ok? obietnicach? mówi jedno a swoje robi.Nowa jakość starych kłamstw : pod sztandarem " z ludźmi" "
 
Spokojnie, ale atak.

Pisząc "ok" dałem wyraz odrobiny ulgi po latach bizancjum. Pani wydaje się mieć umiar. A rodzina bliżej munduru przed kas to oczywisty nepotyzm do którego nie powinno było dojść. Cała reszta zjawisk o których piszecie to stare wynalazki, a jakoś nie przypominam sobie by jakoś głośno były tu krytykowane w minionych latach.
Też tak jak wy liczę na dobrą zmianę i odkręcenie ostatnich posunięć.
 
A teraz trochę z innej beczki...choć wpisane w wątek bagienko....dziś w cz-wie odbyły się ćwiczenia-ewakuacja w razie pożaru...kto przyjechał z Katowic nie wiadomo, podobno ktoś kto się nudził ....ewakuacja przebiegła sprawnie...wszyscy karnie stawili się na placu...dlaczego nie było straży? Chyba po ostatnich ćwiczeniach zorientowali się, że w tym budynku nie ma zapasowej drogi ewakuacyjnej. W przypadku odcięcia głównej i jedynej drogi należy skakać przez okna... zakup tego budynku był pomysłem ....wiadomo kogo (kto za tym chodził) i od kogo...kolega koledze sprzedał i do dziś dnia opijają świetny interes a remonty i adaptację teraz sama izba sobie płaci a co nie stać...podobno abc też chce mieć tam siedzibę...
 
Back
Do góry