• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody

Nowe porządki...czyli zemsta dziadowskiej skarbówki. Sami nie mamy, innym nie damy. Współczuję nowych współpracowników, nie tak to sobie wyobrażałem. No ale ja to w ogóle w czarnej D., więc zmuszony jestem funkom zazdrościć pozostania w służbie i nadziei na zaopatrzeniowy system emerytalny. Mój system to kuroniówka, która jak zauważyłem, nie wzrosła od chyba nastu lat...
 
A wiadomo kiedy będą te ochłapy płacić bo na masło nie ma...........

nie przesadzaj, inni mają duużo gorzej, to nie temat na żarty, np.:

Nowe porządki...czyli zemsta dziadowskiej skarbówki. Sami nie mamy, innym nie damy. Współczuję nowych współpracowników, nie tak to sobie wyobrażałem. No ale ja to w ogóle w czarnej D., więc zmuszony jestem funkom zazdrościć pozostania w służbie i nadziei na zaopatrzeniowy system emerytalny. Mój system to kuroniówka, która jak zauważyłem, nie wzrosła od chyba nastu lat...
 
Lupus, to są działania MB, a nie skarbówki. Szef po prostu ma zawężone horyzonty i tak tym gospodaruje. Widzi dysproporcje w wynagrodzeniach w US, ale nie widzi takich samych a nawet większych dysproporcji w wynagrodzeniach funkcjonariuszy wykonujących te same zadania. Naszą rolą teraz jest, by zwrócić Mu na to uwagę i rozszerzyć jego horyzonty, by patrzył obiektywnie na cały KAS i nie prowadził polityki podziałów
 
Pierwszy człowiek siedzi za biurkiem klepie podobne dokumenty w dochodzeniowo śledczej komórce i chodzi w państwowych ciuchach tzw mundurku ma o przynajmniej 1 tysi więcej na pensji dodatkowy urlop i emeryturę .... Sorki czasami cza do sądu :)
Drugi człowiek siedzi za biurkiem, chodzi do firm na kontrolę, robi przypisy na miliony zł naraża siebie i rodzinę, ale zarabia 1 tysi mniej i nie ma jak powyżej.
Trzeci nie otrzymał propozycji pracy itd.

To są dylematy .... Kto jest ważny, kto jest ważniejszy ..... itdKtóre argumenty bardziej przemawiają , a które nie

Każdy jest ważny .... !!!

sprawiedliwości nie było i nie będzie! Jednak te skur-ństwo połączone z błogosławieństwem części Kościoła przerosło wszelkie granice cywilizowanego świata !


Przykład ucywilnieni na siłę funkcjonariusze, bądź funkcjonariusze/ pracownicy, którzy dla poprawy statystyk i nastroju szefa szefów nie otrzymali propozycji pracy !!!

Na koniec moich rozważań: Ciekawe ilu z dumą za parę lat powie o sobie: Byłem pisorem !?!?!




Nowe porządki...czyli zemsta dziadowskiej skarbówki. Sami nie mamy, innym nie damy. Współczuję nowych współpracowników, nie tak to sobie wyobrażałem. No ale ja to w ogóle w czarnej D., więc zmuszony jestem funkom zazdrościć pozostania w służbie i nadziei na zaopatrzeniowy system emerytalny. Mój system to kuroniówka, która jak zauważyłem, nie wzrosła od chyba nastu lat...
 
Ostatnia edycja:
Nochal. W Policji też są funkcjonariusze w DŚ i w każdej innej służbie mundurowej. Status funkcjonariuszy KAS należy odnosić do funkcjonariuszy innych służb mundurowych, nie do pracowników cywilnych.
 
MB Widzi dysproporcje w wynagrodzeniach w US, ale nie widzi takich samych a nawet większych dysproporcji w wynagrodzeniach funkcjonariuszy wykonujących te same zadania. Naszą rolą teraz jest, by zwrócić Mu na to uwagę i rozszerzyć jego horyzonty, by patrzył obiektywnie na cały KAS i nie prowadził polityki podziałów
To fakt, w SC-S poza kierownikami, Naczelnikiem i obsługą biurową -wszyscy funkcjonariusze kontroli wykonują te same czynności, oczywiście w różnej częstotliwości itp a zarobki wynikające z posiadanych stanowisk są skrajnie różne od 2 tys do 6 tys od MŁ. Specj do St. Experta- każdy wykonuje podobną pracę a dostają skrajnie różne wynagrodzenia. Tak gigantyczna rozbieżność w wynagrodzeniach pomiędzy funkcjonariuszami pracującymi jeden obok drugiego, wykonującymi te same czynności to jakaś nieprawdopodobna patologia.
 
To fakt, w SC-S poza kierownikami, Naczelnikiem i obsługą biurową -wszyscy funkcjonariusze kontroli wykonują te same czynności, oczywiście w różnej częstotliwości itp a zarobki wynikające z posiadanych stanowisk są skrajnie różne od 2 tys do 6 tys od MŁ. Specj do St. Experta- każdy wykonuje podobną pracę a dostają skrajnie różne wynagrodzenia. Tak gigantyczna rozbieżność w wynagrodzeniach pomiędzy funkcjonariuszami pracującymi jeden obok drugiego, wykonującymi te same czynności to jakaś nieprawdopodobna patologia.

to ma nawet swoją nazwę - NIERÓWNE TRAKTOWANIE
 
To fakt, w SC-S poza kierownikami, Naczelnikiem i obsługą biurową -wszyscy funkcjonariusze kontroli wykonują te same czynności, oczywiście w różnej częstotliwości itp a zarobki wynikające z posiadanych stanowisk są skrajnie różne od 2 tys do 6 tys od MŁ. Specj do St. Experta- każdy wykonuje podobną pracę a dostają skrajnie różne wynagrodzenia. Tak gigantyczna rozbieżność w wynagrodzeniach pomiędzy funkcjonariuszami pracującymi jeden obok drugiego, wykonującymi te same czynności to jakaś nieprawdopodobna patologia.

Rozumiem, że chodzi o te same zadania i takie same KWALIFIKACJE na zajmowanym stanowisku.
 
W IAS Białystok funkcjonariusz 460zł brutto, cywil 390 zł brutto ( średnia na etat). sorry za lapsus
 
Ostatnia edycja:
Czy to prawda, że w rzeszowskiej IAS nie ma nagród kwartalnych w ogóle, bo nie ma zarządzenia DIAS czy też innego aktu w sprawie funduszu nagród????
 
Czy to prawda, że w rzeszowskiej IAS nie ma nagród kwartalnych w ogóle, bo nie ma zarządzenia DIAS czy też innego aktu w sprawie funduszu nagród????
Zwalają na brak kwitów bo nie ma woli by dawać nagrody.
Tradycyjnie czekają na nagrody dla siebie za oszczędności za nas.
"Chciwość jest dobra" Geko
 
Back
Do góry