• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody

To ty chyba naczelnikiem jesteś, albo dobrze d... liżesz

jak zwykle jad na tym forum. Czy ja Ci obrażałem??? Stwierdziłem tylko fakty. Dodam że minimalna nagroda była 2400brutto dla każdego. Życzę Ci aby w KAS dla takich jak Ty nie było miejsca. Tylko wtedy będzie można tworzyć "zgrany zespół" bez takich bałwanów obrażających wszystkich na każdym kroku. Przez Ciebie traci forum, traci ZZ, tracą wszyscy f-sze. Albo admin weźmie się w końcu za robotę i porozdaje bany albo trzeba będzie czytać tylko stronę tytułową i komunikaty, bo wpisy na forum zeszły poniżej zera tak samo jak co niektórzy f-sze w tej służbie.
 
Ostatnia edycja:
jak zwykle jad na tym forum. Czy ja Ci obrażałem??? Stwierdziłem tylko fakty. Dodam że minimalna nagroda była 2400brutto dla każdego. Życzę Ci aby w KAS dla takich jak Ty nie było miejsca. Tylko wtedy będzie można tworzyć "zgrany zespół" bez takich bałwanów obrażających wszystkich na każdym kroku. Przez Ciebie traci forum, traci ZZ, tracą wszyscy f-sze. Albo admin weźmie się w końcu za robotę i porozdaje bany albo trzeba będzie czytać tylko stronę tytułową i komunikaty, bo wpisy na forum zeszły poniżej zera tak samo jak co niektórzy f-sze w tej służbie.


Kolego drogi.
Komentarz @dużego misia wprawdzie śliczny nie był, lecz niekoniecznie była w nim intencja obrażania Ciebie.
Wyobraź sobie, że dla kogoś (również dla mnie), podana przez Ciebie kwota jest autentycznym szokiem.
Sam przyznaję, iż brałem pod uwagę Twoje nabijanie się z Koleżeństwa bądź nawet prowokację,
gdyż różnica pomiędzy tym co podajesz, a 700 zetami (brutto) pierwszej transzy "dla wszystkich"
(nie-chorujących w czerwcu) i 700 zetami transzy drugiej dla "zasłużonych" (jak zwykle - "swoich"),
stanowczo w tym zestawieniu budzi kontrowersje!
Jeżeli zatem pochodzimy z dwóch, tak bardzo różnych "światów", musimy łagodnie przyjmować tak bardzo różne "mentalności". Na ile będziemy się doszukiwać złośliwości, na ile zazdrości, a na ile odmiennej formy dobitnego wyrażenia nieprawdopodobnego zaskoczenia lepszym/gorszym "światem", to już zależy wyłącznie od dojrzałości i poziomu dopuszczenia do głosu prawdziwej empatii.
 
jak zwykle jad na tym forum. Czy ja Ci obrażałem??? Stwierdziłem tylko fakty. Dodam że minimalna nagroda była 2400brutto dla każdego. Życzę Ci aby w KAS dla takich jak Ty nie było miejsca. Tylko wtedy będzie można tworzyć "zgrany zespół" bez takich bałwanów obrażających wszystkich na każdym kroku. Przez Ciebie traci forum, traci ZZ, tracą wszyscy f-sze. Albo admin weźmie się w końcu za robotę i porozdaje bany albo trzeba będzie czytać tylko stronę tytułową i komunikaty, bo wpisy na forum zeszły poniżej zera tak samo jak co niektórzy f-sze w tej służbie.

Tak - gratuluję, to dużo! Ja nawet brutto tego co ty dostałeś netto nie otrzymałem. Z wszystkich możliwych transz razem. Powodzenia, ta sama IC...
 
to był wpis dotyczący wcześniejszego odnośnie honoru ale Twój też oczywiście w innym kontekście jest zapewne w jakimś stopniu prawdziwy. też miewam takie odczucie, choć nie czuję się nie doceniany ale awanse owszem były obowiązkowo co 5 lat od kiedy pojawił się taki obowiązek.
 
to był wpis dotyczący wcześniejszego odnośnie honoru ale Twój też oczywiście w innym kontekście jest zapewne w jakimś stopniu prawdziwy. też miewam takie odczucie, choć nie czuję się nie doceniany ale awanse owszem były obowiązkowo co 5 lat od kiedy pojawił się taki obowiązek.


Tak, wiem czego dotyczył Twój wpis. Mój dotyczył dokładnie tego samego.
Uważam, iż nie tylko nie ma honoru lecz nawet go nie zna - stąd nigdy nie pojmie tego kryterium.

ps
Odnośnie awansu - ja nie wiem, co to jest ...
 
może tak na szybkiego Związek by podał ile nagrody
dostali FC w każdej IC tz. od najmniejszej do największej
podanej np. netto .:eek:
 
jak zwykle jad na tym forum. Czy ja Ci obrażałem??? Stwierdziłem tylko fakty. Dodam że minimalna nagroda była 2400brutto dla każdego. Życzę Ci aby w KAS dla takich jak Ty nie było miejsca. Tylko wtedy będzie można tworzyć "zgrany zespół" bez takich bałwanów obrażających wszystkich na każdym kroku. Przez Ciebie traci forum, traci ZZ, tracą wszyscy f-sze. Albo admin weźmie się w końcu za robotę i porozdaje bany albo trzeba będzie czytać tylko stronę tytułową i komunikaty, bo wpisy na forum zeszły poniżej zera tak samo jak co niektórzy f-sze w tej służbie.

Zabolało widzę :) To Ty mnie obrażasz nie mając dystansu i podniecając się swoją jakże wielką nagrodą głosząc wszem i wobec ileś to ty dostał za swe zasługi.

Co do obrażania innych funkcjonariuszy, ZZ to widzę i czuję bijącą od Ciebie hipokryzję, bo którzy to funkcjusze w okresie protestów będąc na zwolnieniu solidaryzując się z resztą itp., zgarnia taką nagrodę ??? Pacanku małostkowy !!!

Jest jeszcze trzecia opcja, wiesz jaka ? Pewnie lubisz szepnąć to i owo Kier/Naczel. do uszka ?
Co ? to jak to jest z Tobą ???
Myślę, że nie przejdziesz lustracji i Cię "wydalą" z SC przyszłej KAS :)
 
tyle by było ze słowności banasia

honor?

chyba humor

młodsi spece i spece, którzy mogli tylko marzyć o 3048 wydymani z 7 miesięcy

kto zyskał?

bo stracił banaś - honor

Mała poprawka co niektórzy np. jak ja mł spec dostałem podwyżkę z dniem dzisiejszym czyli wychodzi bez paru dni 12 m-cy.
 
Zabolało widzę :)
(...)

w swoim pierwszym poście wspomniałem że są jaja że każda Izba żyje swoim życiem, a rozbieżność kwot miała na celu zobrazować nam f-szom jak niesprawiedliwe jest traktowanie na każdym kroku. Tak jak powiedzieliście w niektórych Izbach były 2 transze a w innych wypłaty wyższe ale za jednym zamachem. W niektórych izbach mieliśmy wyrównania dla mł i speców a w innych miało to iść w fundusz nagród. JUz teraz nie wiadomo kto i za co dostaje nagrody, a w KAS w większości przypadków naczelnikiem urzędów celno-skarbowych będzie ktoś wysoko postawiony z dawnego UKS. wtedy dopiero zobaczycie dysproporcje nagród. Pozdrawiam i nie nabijam się z nikogo, jedynie pokazujemy jak rażące się dysproporcje dla osób wykonujących przecież na co dzień te same zadania.
 
Mała poprawka co niektórzy np. jak ja mł spec dostałem podwyżkę z dniem dzisiejszym czyli wychodzi bez paru dni 12 m-cy.


dlaczego tak późno?

nie miałeś rocznego stażu?

podwyżka byłaby większa niż 700 brutto?

w ic olsztyn, w której chyba jesteś, zasady były jasne

może jakieś postępowanie?

jaki był powód?
 
w swoim pierwszym poście wspomniałem że są jaja że każda Izba żyje swoim życiem, a rozbieżność kwot miała na celu zobrazować nam f-szom jak niesprawiedliwe jest traktowanie na każdym kroku. Tak jak powiedzieliście w niektórych Izbach były 2 transze a w innych wypłaty wyższe ale za jednym zamachem. W niektórych izbach mieliśmy wyrównania dla mł i speców a w innych miało to iść w fundusz nagród. JUz teraz nie wiadomo kto i za co dostaje nagrody, a w KAS w większości przypadków naczelnikiem urzędów celno-skarbowych będzie ktoś wysoko postawiony z dawnego UKS. wtedy dopiero zobaczycie dysproporcje nagród. Pozdrawiam i nie nabijam się z nikogo, jedynie pokazujemy jak rażące się dysproporcje dla osób wykonujących przecież na co dzień te same zadania.

Ciekawe kto i IC BP zostanie NUCS ?
 
A może jakiś Naczelnik/Kierownik pochwali się nagrodą :) Ciekaw jestem ileż to grosza przytulą. Tak po prostu z czystej zwierzęcej ciekawości:)
 
Ciekawe kto i IC BP zostanie NUCS ?

nie chce robić off topica, ale w tym momencie dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie i Dyrektor IC w BP to były niezależne od siebie organy. W KAS ten dyrektor IC nazywać się będzie naczelnikiem UC-S wBP i będzie podległy pod Dyrektora Administracji Skarbowej w Lublinie, czyli on będzie go wybierał. A skoro włączony zostanie UKS do f-szy, który jest oczkiem w głowie skarbówki, to niejako przełożonym celników w większości przypadków będzie pewnie ktoś z UKS, a wtedy wiadomo kto może być faworyzowany.
 
dlaczego tak późno?

nie miałeś rocznego stażu?

podwyżka byłaby większa niż 700 brutto?

w ic olsztyn, w której chyba jesteś, zasady były jasne

może jakieś postępowanie?

jaki był powód?

Brak postępowania,ponad 10 lat stażu - kiedyś już tu pisałem III gr zaszeregowania górna .Też zadawałem to pytanie dlaczego?bo taki mieli kaprys.U nas młodsi dostali dopiero teraz, w drodze konkursów było to tylko kilkanaście osób ok 20 ,o spłacie pewnie możemy pomarzyć a pewnie powinna być choć od 8 tak jak inni dostali podwyżki, bo były one dla najmniej zarabiających(związki tez o nas zapomniały i żeby nie było informację mieli ,reszta miała chyba te 3048 więc się nie odzywali.Teraz tez w spór chcą wejść ale nie słychać nic o nas nawet w tym piśmie do Banasia jest o specach którzy dostali podwyżki).
 
Ostatnia edycja:
Brak postępowania,ponad 10 lat stażu - kiedyś już tu pisałem III gr zaszeregowania górna .Też zadawałem to pytanie dlaczego?bo taki mieli kaprys.U nas młodsi dostali dopiero teraz, w drodze konkursów było to tylko kilkanaście osób ok 20 ,o spłacie pewnie możemy pomarzyć a pewnie powinna być choć od 8 tak jak inni dostali podwyżki, bo były one dla najmniej zarabiających(związki tez o nas zapomniały i żeby nie było informację mieli ,reszta miała chyba te 3048 więc się nie odzywali.Teraz tez w spór chcą wejść ale nie słychać nic o nas nawet w tym piśmie do Banasia jest o specach którzy dostali podwyżki).
Rzecz nie polega na kaprysie, ale przepisach. Aby młodszy specjalista otrzymał podwyżkę do 3048, muszą być spełnione dwa warunki:
1. Możliwość podniesienia wynagrodzenia o więcej niż jedną grupę( to od sierpnia 2106 ).
2. Młodszy specjalista musi zostać specjalistą SC i podwyżka jest otrzymywana w chwili osiągnięcia wyższego stanowiska. I wyrównanie następuje od momentu zastania specem.
W IC Gdynia to postępowanie objęło 19 młodszych speców - tych w służbie stałej ( a których wynagrodzenie zasadnicze nie przekraczało 3048 )
 
to nieludzkie aby człowiek z 20-30 letnim stażem był dalej specjalistą.... niestety nawet w KAS takie patologie będą na porządku dziennym, bo wartościowanie przelicza mnożniki nie względem czynności jakie się wykonuje tylko miejsca w którym się przebywa. i Tak osoba kserująca dokumenty w OC granicznym będzie mł. specem podczas gdy w IC będzie St. specem. I nie ubliżam tu nikomu tylko wiem jak jest, karty obowiązków są tak konstruowane aby przydział czynności nie przekroczył pewnego "poziomu pracochłonności" i nie uwzględnia tego co każdy z Nas robi. S

skoro wartościowanie to jedna wielka patologii to chociaż nagrody powinny być równe dla każdego takie same. Cały rok pracujemy, wszystko leci do wspólnego worka i potem dzielone równo, a nie każda IC żyje własnym życiem. Tak samo jest z jakimiś wyrównaniami czy awansami, gdzie w tym roku zdarzały się awanse podwójne za jednym zamachem dla wielu f-szy.
 
Back
Do góry