• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody

IC Warszawa - spece również bez wyrównania do 3048
3% pierwsza tura 1237 brutto średnio na osobę, druga tura miało być na podobnym poziomie.
O nagrodach indywidualnych się nie wypowiadam, nie chcę się denerwować :(
 
IC Gdynia - specjaliści otrzymali wyrównanie od dnia kiedy podwyżka do 3048 była możliwa - patrz zmiana rozporządzenia. smutne jest to, ze patologia wartościowania sprawiła, że na 250 specjalistów SC tylko 119 mogło otrzymać podwyżki bo reszta miała więcej niż te 3048. kolejnym dowodem patologii jest to , że na 24 młodszych specjalistów w służbie stałej tylko 19 zarabiało poniżej 3048. To wyraźnie pokazuje czym było wartościowanie. Ale wracając do nagród ( przepraszam, że piszę o funkcjonariuszach, ale to o nich mam dane ) na 968 funkcjonariuszy 913 otrzymało nagrody w pierwszej( 800 średnio na etat ) lub drugiej transzy ( 1100 średnio na etat ) - bardzo wielu dwukrotnie. Natomiast okazało się, że pieniądze z chorobowego MF pozwolił rozdysponować dla funkcjonariuszy. W Uzgodnieniu z DIC -em otrzymali je wszyscy funkcjonariusze o ile nie przebywali na zwolnieniu dłużej niż 60 dni.
Co więcej lista nagrodzonych wszystkich jest dostępna na stronie izbowej. Jak widać można prowadzić sprawy transparentnie. A, że lista nagrodzonych nie wszystkim się podobała to normalne.
 
mariusz konkol; Co więcej lista nagrodzonych wszystkich jest dostępna na stronie izbowej. Jak widać można prowadzić sprawy transparentnie. A napisał:
A w izbie przemyskiej procentowy podział nagród jest tajny i nikt nic nie wie :( tylko co chcą w nim ukryć?
 
Odnośnie wyrównań napisaliśmy do Szefa KAS:
"Wobec powyższego, wnioskujemy o przekazanie do każdej Izby Celnej, kwot w pełnej wysokości powstałych poprzez brak podwyżek uposażeń za miesiące od stycznia do lipca, oraz wypłatę tych środków funkcjonariuszom. Brak powyższego naraża nas na prowadzenie kolejnych sporów zbiorowych, które przejdą na nowych pracodawców."
Pismo jest na stronie głównej.
 
IC Białystok cisza , ciekawe czy nagrody będą podzielone czy jak zwykle "rodzina" odpowiednio lepiej. Póki co ani wypłaty ani nagrody. "Oficerom" to nie przeszkadza ale zwykli "murzyni " nie mają za co zrobić święta.
 
Jak zwykle kolektyw wydymal szeregowych. Obcinka 20% za kilka dni L4 . Zabrac szarakom dac ekspertom za ich trud. Jedni 80 % drudzy 160%. Sprawiedliwosc po jaroslawsku.
 
Jak zwykle kolektyw wydymal szeregowych. Obcinka 20% za kilka dni L4 . Zabrac szarakom dac ekspertom za ich trud. Jedni 80 % drudzy 160%. Sprawiedliwosc po jaroslawsku.

230 nadgodzin w tym roku, przecież nie wolontariat tylko telefon bo kogoś nie było... czy da ktoś nagrodę za zastępstwo czy dotyczy to tylko biura??!!!
 
A moja tyrka na 2 stanowiska - różne - za "damski ..." też przeszła nie zauważona. Najpózniej za 2 miesiące wystawią "faka" i tyle ale teraz jestem niezbędny bo statystyka zmianowa niewygląda.
 
A za jaki okres ostatecznie są te nagrody? Nie ma mnie w pracy dłuższy czas i nie wiem. I czy jest to 3% czy za cele ?
 
Odnośnie wyrównań napisaliśmy do Szefa KAS:
"Wobec powyższego, wnioskujemy o przekazanie do każdej Izby Celnej, kwot w pełnej wysokości powstałych poprzez brak podwyżek uposażeń za miesiące od stycznia do lipca, oraz wypłatę tych środków funkcjonariuszom. Brak powyższego naraża nas na prowadzenie kolejnych sporów zbiorowych, które przejdą na nowych pracodawców."
Pismo jest na stronie głównej.


tyle by było ze słowności banasia

honor?

chyba humor

młodsi spece i spece, którzy mogli tylko marzyć o 3048 wydymani z 7 miesięcy

kto zyskał?

bo stracił banaś - honor
 
Back
Do góry