• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

....gdzie jest generał ?

Za Kapicy było dużo niesprawiedliwości i krzywdy ale teraz będzie dużo gorzej co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.
 
początek czy koniec rozliczenia

(...) Mówiono też o kwestii uszczelnienia ściągalności podatku VAT, opodatkowania hazardu, kwestii zarzutów dla min. Kapicy i przesłuchania min. Boniego i premiera Tuska w tej sprawie (co zostało uniemożliwione prokuratorowi Masłowskiemu), o przemyśle stoczniowym, kwestii offsetu za zakupy uzbrojenia, Panama Papers i tego co znajduje się w tych dokumentach, a dotyczy Polski, Parafianowiczu i aferze Amber Gold.

http://wpolityce.pl/polityka/293535...bie-ronina-piotr-nisztor-i-cezary-bielakowski
 
Zgadzam się kogo to obchodzi co się dzieje z gen. jaruzelskim, sorki gen. kapica. Dla mnie te osoby nie mają krzty honoru i godności. I mam nadzieję, że historia naszego generała oceni tak jak oceniamy gen. kiszczaka, jaruzelskiego i jemu podobnych....

nie zgadzam się, powinno NAS to obchodzić, uważacie że straty budżetu w wyniku zatrzymywania automatów to pikuś ?
z tego co wiem pozwy w sądach już przekraczają kwotę 10 mld zł
nie wydaje mi się aby można o tym zapomnieć

J. Kapica odszedł z SC bo mu pozwolono, a rozliczenie jego pomysłów to gdzie jest ?
i nie mówię tu o odpowiedzialności politycznej, raczej o odpowiedzialności urzędniczej, z tego należałoby postawić poprzedniego SSC przed sądem i konkretnie rozjechać walcem w wyniku czego np. dożywocie w łagrach:)

eh, ta dobra zmiana !!!!
 
nie zgadzam się, powinno NAS to obchodzić, uważacie że straty budżetu w wyniku zatrzymywania automatów to pikuś ?
z tego co wiem pozwy w sądach już przekraczają kwotę 10 mld zł
nie wydaje mi się aby można o tym zapomnieć

J. Kapica odszedł z SC bo mu pozwolono, a rozliczenie jego pomysłów to gdzie jest ?
i nie mówię tu o odpowiedzialności politycznej, raczej o odpowiedzialności urzędniczej, z tego należałoby postawić poprzedniego SSC przed sądem i konkretnie rozjechać walcem w wyniku czego np. dożywocie w łagrach:)

eh, ta dobra zmiana !!!!

Pełna zgoda co do "kierunkowej" oceny i propozycji rozliczenia zgasłej gwiazdy zarządczej Naszej Służby Celnej.
Lekko osłabiłbym siłę wyrazu : )
Jednakowoż uważam tego typa za pierwszego kandydata do (...), osądzenia i publicznego napiętnowania.
Dla SC jego "era" to zmarnowanie wielkich szans.
Dla Polski - przy zachowaniu odpowiednich proporcji - to problemy legalnych przedsiębiorców, pozorne zwalczanie nieprawidłowości i de facto przyzwolenie na patologie, których skutki odczuwamy do dziś, a nawet w wielu aspektach, które trwają do dziś.
Hazard jest strasznym nie rozliczonym obszarem zanarchizowania państwa...
Pozdrawiam

PS. Wciąż nie możemy się jakoś doczekać audytu/raportu otwarcia/podsumowania stanu spraw leżących w gestii resortu MF, a w szczególności Naszej Służby Celnej. To ciekawa zbieżność z tym, o czym pisał wyżej Kol. w kontekście przyzwolenia na spokojne oddalenie się "pierwszego szkodnika SC"...
 
czy się generał w końcu znalazł ? czy panowie z abecadłem na plecach w drzwi rano załomocą?

Nie podniecaj się :cool:

... jaki był taki był, ale w jego wykonaniu ucywilnienie polegało: chcesz iść do skarbówki dostajesz 6 miesięczną odprawę ...
Jak w cywilizowanym kraju nic na siłę !!!

On może spać i umierać w spokoju !!! Przynajmniej nie będą go targały dusze zmarłych wskutek niewłaściwie przeprowadzonej reformy funkcjonariuszy celnych :mad:

a to jest kara na całą wieczność !!!
 
Nie podniecaj się :cool:

... jaki był taki był, ale w jego wykonaniu ucywilnienie polegało: chcesz iść do skarbówki dostajesz 6 miesięczną odprawę ...
Jak w cywilizowanym kraju nic na siłę !!!

On może spać i umierać w spokoju !!! Przynajmniej nie będą go targały dusze zmarłych wskutek niewłaściwie przeprowadzonej reformy funkcjonariuszy celnych :mad:

a to jest kara na całą wieczność !!!

To prawda, JK jaki był taki był ale takich rzeczy nie robił. Nie dopracował tylko kilku rzeczy takich jak emerytury celne dla nas i dla niego. Teraz jak wywalą go roboty to nie będzie miał nic.
 
To prawda, JK jaki był taki był ale takich rzeczy nie robił. Nie dopracował tylko kilku rzeczy takich jak emerytury celne dla nas i dla niego. Teraz jak wywalą go roboty to nie będzie miał nic.

Będzie się w piekle smażył, nawet lucyfer mu reki nie poda. Taki los.
 
Jednemu i drugiemu wiceministrowi i każdemu na stanowisku polecam zgłębianie fragmentu z Magnificat
"Strącił władców z tronu,
A wywyższył pokornych" Łk 1, 52
 
Poza tym co już powiedziano pamiętajmy o wartościowaniu i twórcach tego kolesiowskiego zabiegu, zwłaszcza o tych cwaniakach i "cwaniaczkach" ze Szczecina
 
jacek, szczoteczka do zębów i zapas wazeliny. to niezbędnik przyszłego zatrzymanego.

10738651-cba-900-556.jpg


http://wiadomosci.dziennik.pl/wydar...-do-urzedu-celno-skarbowego-w-szczecinie.html
 
No cóż, obecna przestępczą szafka udająca rząd przykrywa swoje afery aresztowaniami poprzedników. Tego należało się spodziewać. A z drugiej strony Jacka mi nie żal
 
Mówili mu że łotr, mówili mu że drań. Ziściło się to na co czekaliśmy.
 
Mówili mu że łotr, mówili mu że drań. Ziściło się to na co czekaliśmy.

ja tak odważnie nie rzucałbym publicznie oskarżeń .... Kto jest draniem, łotrem itd. to okaże się za parę lat...

Puki co to w Wielki Czwartek przed Świętami trzeba coś wrzucić ludowi na stół wielkanocny, aby nie utrwalała się tendencja spadkowa w notowaniach wyborczych :cool:
 
Zobaczymy jakie będą zarzuty. Z informacji wynika, że chodzi o lata 2006-2009. Jak niedopełnienie obowiązków to J.K może odpowiadać dopiero od 2008.
 
Onet (link na głównej)opisuje mikro aferę hazardową z 2009 roku.
Nie wiem w jakim celu, bo prawdziwa afera hazardowa jest w tym, że MF legalizował automaty do wysokich wygranych jako automaty do niskich wygranych z pełną świadomością, że mogą dawać wysokie wygrane. Robiono to bezkrytycznie i na ogromną skalę choć były informacje z IC i od funkcjonariuszy, że taki proceder istnieje.
Był też długi czas, gdy certyfikat MF chronił nielegalny automat i nie można było go ruszyć.
Niektórzy przełożeni mówili - ma certyfikat MF, co z tego, że ty uważasz celniku, że automat daje wysokie wygrane. Ma certyfikat MF i czego chcesz? Nie ruszaj go. Potem to się zmieniło, ale jak dobrze pamiętamy, zatrzymywanie automatów przez długi czas, z powodu błędu twórców ustawy hazardowej, było walką z wiatrakami. Kto wie, czy nie spreparowano tego celowo i dlaczego nie podjęto działań naprawczych w ustawie od razu, tylko brnięto w zaparte, wbrew stanowisku wymiaru sprawiedliwości.
Równolegle, gdy prawie wszystkie siły i środki SC kierowano na "walkę" z hazardem inna przestępczość miała Eldorado i swobodnie się rozwijała. Związek alarmował o tym, ale nikt nie słuchał.
https://celnicy.pl/showthread.php/7772-Państwo-przegrywa-hazardową-wojnę
 
ja tak odważnie nie rzucałbym publicznie oskarżeń .... Kto jest draniem, łotrem itd. to okaże się za parę lat...

Puki co to w Wielki Czwartek przed Świętami trzeba coś wrzucić ludowi na stół wielkanocny, aby nie utrwalała się tendencja spadkowa w notowaniach wyborczych :cool:

ten sondaż jest tak wiarygodny jak sankcje USA na Polskę.
 
Back
Do góry